Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

Neverovatno kakva smo mi dva gola primili, ovaj kretenski potez Antića i izbacivanje za korner je za hlađenje makar gledali Šehovića. Spreman, nespreman, umoran, ovo jednostavno ne može. Dopala mi se levica kod pasa Menigu, osim toga imao jedan oštar centaršut, plenio nesigurnošću. 
 

Za Kalulua sam planirao da napišem kako izgleda prenadmeno i da je tempirana bomba. Nakon drugog žutog nema smisla bilo šta pričati...

 

Menigova sebičnost, Antićeva nesigurnost, povreda Belića, nespremnost i idiotluk Kalulua... i oni naši autovi, strahota živa. 
 

Suđenje je bilo skandalozno. 
 

Prvi penal za TSC - mislim da je Srbija jedna od možda nekoliko liga gde se 5 godina posle uvođenja VAR-a svira ovakav penal. Elemenata je svakako bilo, kretenska reakcija Kanutea. 
 

Penal za Partizan - čisto. 
 

Drugi penal za TSC - faul načinjen van 16, kontakt traje, lik pada u 16. Nisam gledao usporeni, ali deluje kao smešna odluka. 
 

Poništen gol mi se činio neopravdano, mada sam samo jednom video situaciju. 
 

Dva puta čist korner nakon deflekcije lik ne svira. Drugi put je promenio odluku, inače stajao na 2 metra, a lopta promenila pravac što se videlo sa 100 metara. 
 

I pored svih kretenskih poteza i nesigurne odbrane, realno smo bili osetno bolji večeras, samo da nismo ovoliko glupi bili. Ali izgleda da je to baš teško. 

Edited by kendrick
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, šteta bi bilo da sudija ode kući nezadovoljan.

 

Ovo će biti ludilo od sezone, možemo opasne pare da zaradimo snimajući komedije. Ima tu igrača koji nešto znaju, šteta što će se to videti tek kad izletimo iz svih takmičenja.

 

Za onakav Menigov sebičluk, u omladincima se leti na klupu.

Link to comment
Share on other sites

Inače nerealno šta smo mi sve postigli za 90 minuta. Dva penala, dve kretenske reakcije gde se ne sme dva različita igrača, pogubljenost kod izvođenja auta, greške u najosnovnijim dodavanjima. Na sve to primiš gol u 97. minutu od igrača koji jedini preti u vazduhu kod svakog prekida, tako što sam naskoči sa 9 metara. Ovakve stvari nijedan napad na svetu ne može da kompenzuje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni said:

Ne vidim razlike izmedju ovog prvog penala za TSC, i onog prosle god Kataija u derbiju. Ako je tad bio penal, i sad je. Ovaj drugi ja licno me bih svirao za 2 zivota.


Ako je nekad bio i sad je ti i nije neka logika. Ja napisao da je naša liga jedna od retkih koja svira ovakve kontakte, koji su se svirali prvih sezonu/dve od uvođenja VAR-a a onda se polako uozbiljilo... u ozbiljnim ligama. 
 

Mislim, ljudi ovde najčešće svaki kontakt u 16 karakterišu kao prekršaj i penal. Nije baš tako. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:


Ako je nekad bio i sad je ti i nije neka logika. Ja napisao da je naša liga jedna od retkih koja svira ovakve kontakte, koji su se svirali prvih sezonu/dve od uvođenja VAR-a a onda se polako uozbiljilo... u ozbiljnim ligama. 
 

Mislim, ljudi ovde najčešće svaki kontakt u 16 karakterišu kao prekršaj i penal. Nije baš tako. 

Po mom misljenju penal Kataija je bio, kao i ovaj veceras. Treba biti dovoljno inteligentan i koncentrisan i ne raditi takve gluposti. Da sam ja sudija, bez cistog srca bih pokazao na belu tacku od 100 ovakvih slucajeva-100.

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Cak je isti i sudija. 

 

 

 

Bravo, jos bolje sto je sudija isti. Po meni sve cisto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi penal za TSC sam sad video, bas nategnuto.

 

Jeste postojao kontakt (faul) kad je igrac zagazio u 16, ali je taj kontakt poceo ranije (prvo nogom) ali ovo zaustavljanje rukama, sa ociglednom namerom da se spreci protivnicki igrac je verovatno to sto je sudija gledao. Ali i to je pocelo neposredno pre ulaska u 16. 

 

Ja bih ovde sudio faul izvan 16. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Ovaj Saldanja vam može biti dobar ubod,na prvu se vidi da ima šlifa.

Jedino što vam je odbrana potpuni kriminal.

I zašto vam brani Stevanović pored Jovanovića koji je i Kasiljas i Bufon za njega.Na stranu,penal je vrhunski odbranio,ali je pretanak golman.

 

Koliko sam ja čuo Jovanović se razboleo, zato je branio Stevanović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dekifisher said:

Ako zadrže ovakav pristup treba ih podržati.

 

Apsolutno. Jedini koji je potpuno odudarao od ostatka ekipe po tom pitanju je Menig i taj mi više ne bi video teren, taman da igramo sa desetoricom. Ja Duljaju mogu da oprostim trenerski kvalitet, ali da gleda ovog da mu se pred očima šetka celu utakmicu, ostavlja krater po svojoj strani a u napadu da bez problema upropasti 10 izglednih situacija, ja ne znam, to se jednostavno ne toleriše.

 

Svi ostali su, bar po borbi, zaslužili podršku.

 

Sad ću malo da izređam neke kritike i trudiću se da ih ubuduće bude što manje, jer nema svrhe očekivati bogznašta od ove ekipe. Taktički, a izgleda i po fizičkoj spremi, mi smo vremeplovom doplovili ovde iz neke '86. godine. Mislim, ova ekipa ne bi ništa uradila ni '86., ali to je druga tema. Filipović i Antić su najgori bekovi u istoriji bekova. Bar 2/3 ekipe je presporo za ozbiljan fudbal. Odbrana je generalno užasna, naprimaćemo se tisuća i tisuća golova posle napada sa krila i posle neuspešnih pokušaja da se lopta ispuca ili iznese.

 

Što se tiče novih igrača. Kanute jeste skrivio penal i pravi neke loše odluke, naročito u odbrani. ALI. Igrač koji nema neke ozbiljne nedostatke ne može ni da bude u ovom Partizanu. A za igrača koji je podelio toliko tačnih i preciznih pasova, većinu njih iz prve i većinu njih unapred, još kako ću da progutam te mane. Ne pamtim kada je neki igrač Partizana odigrao ovo što je on sinoć i biram to da gledam u svakoj utakmici, po cenu poneke greške koju će da napravi.

 

Severina je zanimljiv, za standarde Partizana brz i dobar tehničar, ali videćemo koliko je njegov skillset upotrebljiv i da li može da donese nešto korisno.

 

Aliexpress Firminjo ima odlike pravog špica, svakako avion u odnosu na Nemanju Nikolića. Kako reče reporter za Nikolića sinoć, nešto u fazonu prefinjen igrač, umro sam od smeha, na meksičkom se čudno piše domaći bezveznjak.

 

Kalulu je prekratko igrao za neku ocenu, ali na neviđeno pozdravljam svakog igrača koji podiže brzinu ovoj ekipi. Njegov drugi žuti je sviranje kurcu, na tu vrstu startova ozbiljne sudije su davno prestale da daju kartone. Jedva i da postoji kontakt, ali igrač koji je ispucao loptu uvek može teatralno da se prospe i kad imaš neznalicu kao što je ovaj od sinoć, to prođe kao žuti. Interesantno da isti taj Cvetković nije dobio drugi žuti kada se džukački podvukao pod Saldanju dok je ovaj bio u vazduhu, jer to je, za razliku od Kaluluovog, potez koji može da uzrokuje ozbiljnu povredu.

 

Uglavnom, apsolutno romantično je ovo što igramo i bilo bi dobro da nas u startu malo useru neki rezultati, da se ne bismo prebrzo raspali i pali u neku letargiju, jer će onda da bude mnogo ružno. Ovako, ima šanse da bude toplo-hladno (doduše umereno toplo i ekstremno hladno), ali nikad dosadno.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozes ti da imas i 10 top igraca, ali treba neko da ume da ih "poveze". Duljaj je tu jer niko nije hteo da preuzme i bude "ispod" V&V. Nije nemoguce, ali ce verovatno potrajati to uigravanje. A do tada cemo verovatno zaostajati dvocifreno za CZv.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Što se tiče novih igrača. Kanute jeste skrivio penal i pravi neke loše odluke, naročito u odbrani. ALI. Igrač koji nema neke ozbiljne nedostatke ne može ni da bude u ovom Partizanu. A za igrača koji je podelio toliko tačnih i preciznih pasova, većinu njih iz prve i većinu njih unapred, još kako ću da progutam te mane. Ne pamtim kada je neki igrač Partizana odigrao ovo što je on sinoć i biram to da gledam u svakoj utakmici, po cenu poneke greške koju će da napravi.

Rekao bih da su penal i još jedna greška pre posledica nedostatka koncentracije pred kraj poluvremena (što je i do kondicije koja svima nedostaje). Cenim da je sad najdirektnije moguće video koje su posledice takvih poteza i nadam se da ih neće ponavljati, baš zato što nije uobičajena neznalica iz naše odbrane.

........

 

Edited by Don Juan
Nema potrebe za ovim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice penala...Po mom misljenju, lopta je bila u posedu Kanutea koji pokusava da je jako ispuca cime njegov zamah nogom izgleda kao vecnost i onda Stanic karate potezom, nesto sto lici na "mae geri", skida loptu. Zasto se niko ne pita zasto ovo nije faul nad Kanuteom.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...