Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

2 hours ago, Kankkunen said:

 

 

18 minutes ago, bosMan_jr said:

Ja uopste nisam siguran da je Kemba u voznom stanju. Kakvi sve mediokriteti dobijaju ugovore u NBA, pogotovo ako su nekad bili dobri, a Kemba je itekako bio, ne uliva mi poverenje da on moze da pravi neku razliku.

 

Ako moze, onda je Dzejms ovde visak. Ako ne moze, onda je on visak.

 

Sa druge strane, dobar marketinski potez za Monako, a pogotovo za EL, jer sad na ovom talasu mozda jos neki likovi iz G lige/ivicni NBA igraci mozda krenu ka Evropi.

Ipak je to 4x all star

 

8 minutes ago, suptil said:

Ozbiljno pitam, da li su procureli bitni elemnti ugovora? Na koliko je potpisao i koliko ga placaju.

 

kemba je dobar i posten lik ali su ga kolena izdala, da ne pejstujem opet izjave front officea knicksa i mavsa, posto bi covek igrao u nba da je drugacije.

 

mozda moze sa nekim load managementom da izdrzi samo euroligu ali nije on tip igraca koji moze da bude lud ako mu tako bitna stavka tela, kao sto su kolena, ne rade.

 

voleo bih da me demantuje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mind. said:

1) Kemba, Džejms, Okobo
2) Lojd
2/3) Ouatara, Dialo
3) Tarpi, Blosomgejm
4) Braun, Korneli
5) Motiejunas, Hol, Žaite

Ovih 13 + Makundu i Strazel, prvi kontenderi za F4 bez ikakve dileme. Bekovska linija prži!

 

Nisu produzili Uataru. Dialo je cista trojka a Tarpi je 2/3.

 

Kemba, Dzejms, Strazel

Lojd, Okobo

Tarpi 2/3

Dialo, Blosomgejm

Braun, Kornelie, Makondu

Motijeunas, Hol, Zaite

 

Najatleticniji sastav u Evroligi.

 

S obzirom da imaju pravilo domacih igraca za domacu ligu Tarpija su verovatno doveli za domacu ligu. Strazel, Okobo, Tarpi, Kornelije, Makondu, Zaite.

 

Mislim da imaju pravilo od 6 domacih da moraju da igraju, dovesce jos nekog od domacih igraca sigurno.

 

Kemba verovatno ce igrati samo Evroligu, sto ce im dati dodatnu sirinu i snagu u Evroligi.

 

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/evroliga/monako-sa-dva-tima-u-narednoj-sezoni-jedan-sastav-za-evroligu-drugi-za-domace-prvenstvo/2023060415283488179

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Zasto ga nijedan kontender nije uzeo u razmatranje prethodne sezone?

 

Ne mogu da se slozim, jedino sto lici malo na ovaj slucaj je Melo, ali on nije imao toliko problema sa povredama + je mnogo jace ime i ne mozes ga usmeriti na klupu tek tako. Ali i on je na kraju pristao na to i vozio tako neko vreme. Sigurno nije razmisljao da dodje u Evropu.

Ubre i Vud su neuporedivo bezvezniji igraci, i ne znam sto si ubacio njih u mix kada su igrali non stop, a igrace i ove godine, samo za neke slabije ugovore, svaki iz svojih razloga - Vud jer ne moze da odbrani stolicu, a Ubre jer osim nekonstantnog napada ne nudi puno + upitan karakter. Ali i oni takvi su miljama daleko od Evrope, tako da ne znam sto su u prici ovde.

Nisam rekao da mora da znači da će ga uzeti, već da on teško da može da zabode neki klub od početka sezone jer je ispovređivan + ego, jer ko je jednom bio franšizni igrač, teško se posle miri s tim da treba da greje klupu nekom, osim ako nije u priči za prsten, zato mislim da bi mogao da bude samo neki 8-9. igrač u rotaciji u PO, ako i toliko. 

Vuda i Ubrea sam stavio u jednačinu jer su imali 17, odnosno 20ppg, a evo u najboljim godinama mogu da se šutiraju u dupe ako zabodu neki vet. minimum. I nema teorije da su miljama daleko od Evrope, kad je jedan Bejkon (kome je najbolja sezona 10.9ppg u raspalom Orlandu) mogao da lagano ima 14, odnosno 16.6ppg u svoje dve EL sezone, ne vidim zašto ova dvojica ne bi mogli da igraju, iako to sad i nije tema.

Edited by mind.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pero_Cameron said:

Planira li Alba da igra EL uopšte? Sve što im je iole valjalo je otišlo. Ne znam koga treba da dovedu da bi imali više od 5-7 pobeda. 

 

Ni Asvel mi se ne dojmi, prošle godine su bili kanta za napucavanje, a pojačali su se samo Lijem.

 

Doveli su Frank Jacksona iz Nba, doduse prosle sezone je grejao klupu i igrao G ligu ali ima ozbiljno Nba iskustvo.

 

De Kolo je i dalje vrlo dobar evroligaski igrac.

 

Vraca im se Lovernj iz povrede+Fal+Egbunu deluje zanimljiv. Na centru i pleju bar su pristojno popunjeni. Imaju dosta atleticizma posmatrajuci i ostale igrace.

 

Ne mogu u istu recenicu sa Albom trenutno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mind. said:

Nisam rekao da mora da znači da će ga uzeti, već da on teško da može da zabode neki klub od početka sezone jer je ispovređivan + ego, jer ko je jednom bio franšizni igrač, teško se posle miri s tim da treba da greje klupu nekom. 

Vuda i Ubrea sam stavio u jednačinu jer su imali 17, odnosno 20ppg, a evo u najboljim godinama mogu da se šutiraju u dupe ako zabodu neki vet. minimum. I nema teorije da su miljama daleko od Evrope, kad je jedan Bejkon (kome je najbolja sezona 10.9ppg u raspalom Orlandu) mogao da lagano ima 14, odnosno 16.6ppg u svoje dve EL sezone, ne vidim zašto ova dvojica ne bi mogli da igraju, iako to sad i nije tema.

Mislio sam miljama daleko u smislu da su iznad Evrope, a ne da ne mogu igrati EL, nemoguce da to nisi shvatio.

 

Kemba je potrosen nazalost, ako izvuce i solidnu EL sezonu bice odlicno za Monako. Sasvim sam siguran da ne dobija 4m ili slicno kako je gore neko provukao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Mislio sam miljama daleko u smislu da su iznad Evrope, a ne da ne mogu igrati EL, nemoguce da to nisi shvatio.

 

Kemba je potrosen nazalost, ako izvuce i solidnu EL sezonu bice odlicno za Monako. Sasvim sam siguran da ne dobija 4m ili slicno kako je gore neko provukao.

Nisam shvatio to, moja greska. 

Sto se tice Kembe, ja ga ocekujem na nekih 15ak poena, 3-4 asistencija i ako tako bude, puna kapa. Meni je nekako on vise marketinski potez, nego li neki racionalni dodatak timu.

Link to comment
Share on other sites

Bez tatisanja, koliko problem Mirotiću može da bude to što je kao aktivan igrač Barselone, pod ugovorom, maltene sve dogovorio sa drugim klubom, rukovao se, obećao se.. kako kažu da već nebrojani izvori bliski tom klubu? Da je razgovarao i sa predsednikom, sportskim direktorom, trenerom..

 

Da li Barselona zbog toga ide na sud, odnosno planira da igra na tu kartu, s obzirom da nisu napravili nikakav sporazum, već se radi o jednostranom raskidu.

Link to comment
Share on other sites

Jebemiti sandalicu, Shkembic u EL. Jbg, masu puta se pisalo na NBA topicu jos onomad kad je prelazio za Bostona, kako je on jedan od onih igraca koji lose stare. Sad, da li sa ovim telom moze da napravi neku vecu razliku u EL bas jedva cekam da vidim. 

Sreca pa u oktobru prelazim kod Sholaka, jebes NBA, kad ce EL biti nikad ludji (iz vizure nasih blizanaca).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Ali nije on odigrao puno utakmica, mozda 5-6. Svakako zver

Odigrao 7 od 10 utakmica, 15.4 poena za 27 minuta u proseku.

Plus Macvan u zivotnoj formi, 15.3 poena uz 63.9% za 2 i 37.5% za 3 i 8.2 skokova :Hail:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iako mega ime za EL, čisto sumnjam da će Kembica nešto igrački previše doprineti. Gotivan igrač svakako i super što će se oprobati u EL, ali nije nemoguće da je to samo labudova pesma.

 

Što se Asvela tiče, mislim da će Frank Jackson da pokida u EL. Samo ako i dalje nosi brkove.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...