Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

@bosMan_jr

 

Da, potpuno sam zaboravio na ogromne poreze kod njih al svakako samo racunas sve puta dva i dolaske i odlaske.

 

Ovo da Grimau prima 600k mi je suludo covek nikad nije vodio nijedan klub na vecem nivou, radio je u razvojnom timu Barselone samo. 600k +- se krecu cene trenera poput Duska, Radonjica, Sase Obradovica (tolko je imao kod nas sad mu je sigurno skocila zbog f4), Sase Djordjevica, recimo i trenera Zalgirisa i Baskonije nakon dobrih sezona i skora slicnog Zvezdinom, s obzirom da sigurno imaju manji ugovor nego Dusko trenutno jer su im karijere neuporedivo siromasnije.

 

Brizuela dolazi iz Unikahe sa 9.6 poena, 2.3 asistencije, 31% za 3, 0.6 ukradenih. U plej ofu je imao i jos losije brojke i procente. Ima 28 godina. Prosto ne znam na osnovu cega bi mogao da trazi vise od 350-400k. Nije mi jasno ni sto su ga potpisali uopste.

 

Za Parru takodje ne znam na osnovu cega da ima 800-900k, bez obzira na visoko obestecenje.

 

Mislim jasno mi je da Barsa preplacuje igrace u odnosu na neki evroligaski prosek budzet, ali mislim da nisu ni oni u fazonu da se toliko razbacuju.

 

Sto si napisao za FC Barcelonu poredjenje, upravo ih oni i finansiraju tako da je moguce to sto si napisao. Ja mislim da ce da skrate bar 2m na plate i da verovatno skrate neke druge troskove necega jer imaju i 8 miliona od plata do ukupnog budzeta a pojma nemamo na sta daju taj toliki novac verovatno carteri, mladje kategorije itd. ali opet nekako deluje da ko zna kakvih nepotrebnih troskova imaju tu te kapiram da ce i taj deo da skresu.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze da se zanemari bruto/neto prica zato sto isplacivanjem ovih razlika igracima jednokratno, pre pocetka sezone, tada izbegavaju ogroman porez.

 

Za Grimaua sam procitao eksplicitno da je Laporta to izjavio.

 

Brate, nemojmo se saliti da 350-400k platom u Barseloni 2023. godine. Kakvu je sezonu imao davidovac pa igra za 700k? Nema vise plate od 350k u EL osim za neke mlade igrace od 18-19 godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne moze da se zanemari bruto/neto prica zato sto isplacivanjem ovih razlika igracima jednokratno, pre pocetka sezone, tada izbegavaju ogroman porez.

 

 

Jasno, nisam zanemario nego sam zaboravio.

 

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Za Grimaua sam procitao eksplicitno da je Laporta to izjavio.

 

Ma verujem nego mi je suludo bas. Za Cus Matea bi imalo smisla itekako jer je bio prvi asistent i prepun je evroligaskog iskustva kao pomocnik a pritom je i radio na visokom nivou kao head coach u Fuenlabradi i Unikahi ranije. Grimau nikakvo iskustvo nema sem sto je radio u timu koji nije cak ni druga nego treca liga ako se ne varam. 

 

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Brate, nemojmo se saliti da 350-400k platom u Barseloni 2023. godine. Kakvu je sezonu imao davidovac pa igra za 700k? Nema vise plate od 350k u EL osim za neke mlade igrace od 18-19 godina.

 

Ma ima veruj mi, prepuna je Evroliga Lazarevica i Trifunovica. Samo pogledaj rostere drugih timova maltene svuda ih ima po nekoliko, pritom recimo Albi i Zalgirisu vise od pola rostera su tolike plate.

 

Pa moze neki 14. igrac tamo da ima valjda toliku platu. Oriola, Brizuela Nanji siguran sam da nemaju nesto puno vise od toga.

 

Davidovac prima 600k to je info sa skupstine, to je igrac ranga Bentila hteli mi da priznamo ili ne. Imao je znacajno bolje procente i veci indeks korisnosti od ovog Brizuele, plus ima ozbiljno evroligasko iskustvo dok ovaj nema kao i uvek dobar u plej ofu dok je ovaj bio ocajan u plej ofu. Davidovac tesko da moze ispod 500k (po meni je preplacen 100k) sad s obzirom na dobre brojke-vrhunske procente-evroligasko iskustvo, a za ovog Brizuelu ne vidim kako da vredi ni 500k bez obzira sto ga placa Barselona.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Miki28 said:

 

Resava se Monako stetocine

Da i S. Obradoviću lakne. Nije lako sa Jamsom u ekipi. Mislim da će bez njega i sa ovim rosterom trenutnim biti baš dobri. S tim što mislim da će sigurno dovesti još nekoga kad ode James na njegovoj poziciji. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2023 at 1:06 PM, Dracarys said:

Kakvu glupost je napravio Madar, neće videti minute u Evroligi sa prelaskom u Fenerbahče, a minuti u najjačoj ligi Evrope su mu trenutno najpotrebniji za razvijanje.

Kako misliš da je napravio Madar glupost. On je imao 2+1 godinu, znači važeću  godinu ugovora i za ovu sezonu (pošto nije otišao u NBA) i hteo je da odradi ugovor bez ikakvih promena i problema

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pokusavah da nadjem EL topic al izgleda da treba novi da se otvori no samo htjedoh da obavjestim javnost da je poceo Early Bird za ELTV i da uz promo code ELBIRD mozete ostvariti 20% popusta na godisnju pretplatu pa je umjesto 32 eura, za godinu platite sa ovim kodom 25,6 eura. Znam da me je pitalo nekoliko vas i da se ljudima isplati ovo da uzmu sad bolje nego da daju za par mjeseci EON pretplate ono sto bi odje za godinu dobili ako ih ne interesuje nista osim EC i EL kao sto je slucaj kod mene i SK. Mogu mi i @uvrnuto i @Don Dusko pomoci da nekako vise ljudi vidi to dok ne pocne sezona a kapiram da ce dotad trajati ovaj promo code. Da ne zaboravim i @Ne sam Safete i cini mi se @uini koji su me takodje pitali oko ovoga prosle godine.

Za ove sto su vjesti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nesto jace od 10 eura, nesto fazon 10,70. Ali o tome bolje u dm da mi pisete. Nadam se da ce znaciti ovo nekom da vas na vrijeme obavjestim 😄

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MrTwister said:

Pokusavah da nadjem EL topic al izgleda da treba novi da se otvori no samo htjedoh da obavjestim javnost da je poceo Early Bird za ELTV i da uz promo code ELBIRD mozete ostvariti 20% popusta na godisnju pretplatu pa je umjesto 32 eura, za godinu platite sa ovim kodom 25,6 eura. Znam da me je pitalo nekoliko vas i da se ljudima isplati ovo da uzmu sad bolje nego da daju za par mjeseci EON pretplate ono sto bi odje za godinu dobili ako ih ne interesuje nista osim EC i EL kao sto je slucaj kod mene i SK. Mogu mi i @uvrnuto i @Don Dusko pomoci da nekako vise ljudi vidi to dok ne pocne sezona a kapiram da ce dotad trajati ovaj promo code. Da ne zaboravim i @Ne sam Safete i cini mi se @uini koji su me takodje pitali oko ovoga prosle godine.

Za ove sto su vjesti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nesto jace od 10 eura, nesto fazon 10,70. Ali o tome bolje u dm da mi pisete. Nadam se da ce znaciti ovo nekom da vas na vrijeme obavjestim 😄

Hvala drug.

Reci mi, kakav je kvalitet tih strimova, EON je bas dosta kuburio prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...