Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

Ово што је урадио Слукас по мени је највећа издаја у свету спорта направљена кад се узме све у обзир време проведено у клубу, остављени траг, број трофеја итд. Зајебао је и Милка Ђуровског, Томашевића, Спанулиса, Папапетруа и све друге који су то радили.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, berti said:

Obicnim ljudima je isto da li imas 5 ili 6 miliona dolara. Ovi bi se jebali za 10000 dolara više a ne za milion vise. Ne verujem da su mu Oly ili Fener nudili da igra za kikiriki. Sve u svemu, ispao je dzukac teški. To se ne radi.

Jel se zna tacno sta mu je Oly nudio? Ja sam ispratio samo da je nesporazum oko buduce uloge u ekipi,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Jel se zna tacno sta mu je Oly nudio? Ja sam ispratio samo da je nesporazum oko buduce uloge u ekipi,

Нека прича је била да је 4.5м милиона на 3 године нуђено и да су се око тога чак договорили, али да са Барцокасом није направио договор око улоге. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Шеф стручног штаба said:

Нека прича је била да је 4.5м милиона на 3 године нуђено и да су се око тога чак договорили, али да са Барцокасом није направио договор око улоге. 

Pa ako im dolazi Mirotic verovatno ce da vrte oko Mirotica igru. Normalno je da se malo redukuje uloga Slukasu. Bas cudno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Pa nije to nista cudno, pre njega su i Spanoulis, Papapetrou, Perperoglou, Sofoklis igrali za oba kluba, nije ni prvi ni poslednji koji je presao iz crvenog u zeleni dres i obrnuto.

 

To sto je kod nas takva situacija da nema vise Vitkovaca ili Katica i nije za pohvalu. Ne vidim razlog zasto Kalinic ne bi presao u Partizan ili Milutinov u Crvenu zvezdu. Naprotiv, da sam igrac i zeleo bih da igram za sto vise jakih klubova u ABA ligi - malo u Buducnost, malo u Crvenu zvezdu, pa u Cedevitu, pa u Partizan (kao Katic sto je igrao za Hemofarm, KKP, KKCZ, Radnicki).

 

Kako nije za pohvalu? Po meni potezi poput ovog sto je uradio Slukas su totalno u suprotnosti sa sportom kao idejom i sa takmicenjem. Zaista ne znam zasto mase i dalje prate isti nakon ovakvih dogadjaja. Zar sportisti moraju toliki biti prokleti za dolar vise i da im apsolutno nista nije sveto i da ne mogu da zadrze zrno ljudskosti i da nikad ne nastupe za najljuceg rivala tima za koji su vec igrali. Nebitno u kojoj ligi, u kom sportu, ali ako si nosio dres nekog tima postuj ga, ici na suprotnu stranu je prodaja obraza, unizenje takmicenja, sveukupno dekadencija drustva kao celine 🤮

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Zato što ti to shvataš navijački, vođen emocijama. Za njih je to posao kao i svaki drugi.

 

Razumem ja to sve ali opet nije svejedno kad neko ko je prveo 80% karijere u jednom od rivala ode u suparnicki a mogao je i drugde da ode.

Jbg.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Romantik said:

 

Kako nije za pohvalu? Po meni potezi poput ovog sto je uradio Slukas su totalno u suprotnosti sa sportom kao idejom i sa takmicenjem. Zaista ne znam zasto mase i dalje prate isti nakon ovakvih dogadjaja. Zar sportisti moraju toliki biti prokleti za dolar vise i da im apsolutno nista nije sveto i da ne mogu da zadrze zrno ljudskosti i da nikad ne nastupe za najljuceg rivala tima za koji su vec igrali. Nebitno u kojoj ligi, u kom sportu, ali ako si nosio dres nekog tima postuj ga, ici na suprotnu stranu je prodaja obraza, unizenje takmicenja, sveukupno dekadencija drustva kao celine 🤮

 

Znaci, Nikola Ivanovic je po tebi isto izdajnik kada je otisao u klub ciji je predsednik brutalno ispljuvao Buducnost?

 

Mislim, vazi i za ostale - svako ima prava na svoje misljenje, ali niko nema prava da svoje misljenje namece kao jedino ispravno. Mozes misliti, dogovorili smo se da su bitni samo odnosi najvecih klubova u zemlji i onda nema menjanja dresova tih klubova. Pa nismo se dogovorili - eto, navijaci Buducnosti misle da je Ivanovic izdajnik njihovog kluba i to je docekano sa "koga briga sta oni misle". Ako je tako, pa koga briga sta misle navijaci KKP i KKCZ o ovoj temi? Sta, to sto ih ima najvise im daje za pravo da odredjuju sta je ispravno, a sta nije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

To ne moze nikako da se poredi

Ovo su gradski rivali

 

 

 

To je tvoje misljenje da nikako ne moze da se poredi. Nemoj svoje misljenje da nameces kao jedino ispravno.

 

Neko drugi ce da kaze svoje misljenje da nije normalno da u ekipama iz Srbije igraju Hrvati ili Albanci, da nije normalno da Alen Omic igra za Crvenu zvezdu. Takvo misljenje deli jedan deo navijaca. I sta bi bilo da im ti kazes "ej, ovo je 21. vek kakve vas zabrane Hrvatima i Bosnjacima spopale", a oni ti odgovore sa "ma nije normalno, nije normalno i tacka!". Onda im ti napises "pa kako Ameri mogu da igraju za KKCZ", oni odgovore sa tim tvojim:

 

Quote

To ne moze nikako da se poredi

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Dusko said:

 

Razumem ja to sve ali opet nije svejedno kad neko ko je prveo 80% karijere u jednom od rivala ode u suparnicki a mogao je i drugde da ode.

Jbg.

 

Nikola Ivanovic je proveo skoro celu karijeru u KK Buducnost i onda presao u klub ciji navijaci su (zajedno sa predsednikom) taj klub nazivali leglom kriminala, prostitucije i docekivali ih sa natpisom na albanskom jeziku. Opet, po meni je on doneo dobru odluku - presao je u klub koji igra EL kod odlicnog trenera koji ga ceni i zeli da mu da minutazu na najvecem nivou.

 

No, sve ce to da se ignorise, a sad cemo ovde da moralisemo. Isti ljudi koji su (po meni opravdano) izvizdali delije zbog njihovog stava o Omicu, isti ljudi koji ne mogu da smisle "bratstvo sa Olympiacosom" (sta cemo sa tradicijom?) se sad zgrazavaju sto je igrac iz Grcke presao iz jednog grckog velikana u drugi.

Link to comment
Share on other sites

Не може да буде исто прећи из Будућности у Звезду/Партизан, прећи из Ариса у Олимпијакос/Пао као што је то прећи из Звезде у Партизан или Олимпијакоса у Пао. То је просто јасно и не треба да се објашњава.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Не може да буде исто прећи из Будућности у Звезду/Партизан, прећи из Ариса у Олимпијакос/Пао као што је то прећи из Звезде у Партизан или Олимпијакоса у Пао. То је просто јасно и не треба да се објашњава.

 

Tako je!

 

Isto tako ne moze biti isto kada Amerikanac ima dozvolu da predje u Crvenu zvezdu, a "s****r i ba**ja nisu nasa bratija". Zasto? Zato!

 

Ne znam zasto svi konzervativci misle da je dovoljno napisati ovo na kraju (Zasto? Pa zato!) kada se pise o bilo kojim pitanjima. Da sad ne idemo u politicke vode, imamo vec ovaj primer sa nepozeljnim nacijama u KKCZ i tada je odgovor bio nemusto "Zasto? Pa zato!"

 

Ako se malo mucne glavom umesto sto se koriste floskule videce se da potez Sloukasa nije u redu samo zato sto je razocarao toliko ljudi kojima je bio idol i koji su ga bodrili svih ovih godina. Oni iz nekog razloga ne podnose PAO, ne vole da im igrac koji im je bio heroj sad otima domace trofeje i to moze nekako da se proguta. No, onda je i Ivanovic isti slucaj jer samo navijaci Buducnost odlucuju da li neki klub smatraju rivalom, a Ivanovic je dete kluba za koji navijaju i neko ko je za njih bio idol. Ako oni kazu da je izdaja da Ivanovic ikada obuce plavi dres nekog drugog kluba (Zadar? Cibona? Charlotte?), to je mozda iracionalno, ali to je njihov stav. Krajnji je bezobrazluk nekome braniti da ima svoje misljenje i svoj stav i nametati samo sebe kao jedino merilo morala i ispravnosti. 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

B92: Slukas dobio pismo: Ti si lažov i izdajnik http://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=07&dd=08&nav_id=2363086

 

Quote

Glavni razlog zašto si lažov i izdajnik je taj što smo ti rekli da ako se ne slažeš sa našim trenerom, bar da te zamolimo da ne dođeš u Panatinaikos. Onda si skočio sa stolice i rekao da ne bi otišao tamo ni za 10 miliona eura", nastavlja se u saopštenju.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Zato što ti to shvataš navijački, vođen emocijama. Za njih je to posao kao i svaki drugi.

 

I upravo je tu osnovni problem celog koncepta. Njima je to posao, ali oni u suštini primaju plate, imaju taj posao, jer postoje navijači koji prate to što rade (ulaznice, suveniri, generalni interes, zbog čega su ti sponzori jer preko njih dopiru do širokih masa), i kada se neko ovako popljuje na svoju zaostavštinu, kako možeš da i dalje to pratiš i navijaš, znajući da će te taj prodati prvom prilikom za šaku dolara!? Ne igraju oni za krov nad glavom i večeru pa da biraju ko daje najveći obrok, valjda treba imati obraz i biti čovek, nije sve u parama, pogotovo ako nisi neki siromah, ali izgleda da to današanjim sportistima ne igra nikakvu ulogu, a kad je tako zašto ih onda pratiti i od njih praviti heroje?

 

I ti navijači zelenih, kao oni mogu da se raduju što će sutra za njih da igra čovek koji im je bio neprijatelj godinama i nanosio toliko boli? 

 

Sport ne prodaje samo rezultat, trofeje, pobede, svojoj publici, već i čistu emociju, a u toj strani priče ovakvi hladnokrvni plaćenici teško da mogu i trebaju biti oni koje masa želi da vidi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Tom logikom i Miroticev odlazak u Barcelonu je u suprotnosti sa sportom pa nesto ne vidim da ga se kod nas pretjerano osudjuje. Willyjev prelazak u Barcu takodjer. 

Nisam nesto zapaljen temom, ali onako neke logicne razlike su mi:

 

- veci je rivalitet atinskih klubova u kosarci (Spanci su mnogo vise okrenuti fudbalu, a secamo se kako je prelazak Figa u Madrid ispracen - dramaticno)

 

- ni Willy ni Mirotic nisu legende Reala, a za Slukasa se moze reci da je blizu ili legenda Olimpiakosa, osvojio je valjda 3 Evrolige tu i doneo im puno toga. 
Willy je bio prolaznik u Madridu na putu ka NBA, a Mirotic je realno gledano stranac, znaci nesto nalik Punteru i Lessortu, sto ni kod nas nije toliko dramaticno primljeno. Da je u pitanju bio Kalinic, Nedovic ili tako neko - definitivno bi bilo svega

 

+ faktor DIREKTNOG prelaska, a ovde imamo veliku pauzu izmedju

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Nisam nesto zapaljen temom, ali onako neke logicne razlike su mi:

 

- veci je rivalitet atinskih klubova u kosarci (Spanci su mnogo vise okrenuti fudbalu, a secamo se kako je prelazak Figa u Madrid ispracen - dramaticno)

 

- ni Willy ni Mirotic nisu legende Reala, a za Slukasa se moze reci da je blizu ili legenda Olimpiakosa, osvojio je valjda 3 Evrolige tu i doneo im puno toga. 
Willy je bio prolaznik u Madridu na putu ka NBA, a Mirotic je realno gledano stranac, znaci nesto nalik Punteru i Lessortu, sto ni kod nas nije toliko dramaticno primljeno. Da je u pitanju bio Kalinic, Nedovic ili tako neko - definitivno bi bilo svega

 

+ faktor DIREKTNOG prelaska, a ovde imamo veliku pauzu izmedju


Mrze se oni jednako i u kosarci i u fudbalu, nema tu neke razlike.

 

Mirotic i Willy su Realova djeca fakticki i postali su kosarkasi u Realu. Pogotovo Mirotic koji je bio bitan faktor prije nego je otisao u NBA. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Mrze se oni jednako i u kosarci i u fudbalu, nema tu neke razlike.

 

Mirotic i Willy su Realova djeca fakticki i postali su kosarkasi u Realu. Pogotovo Mirotic koji je bio bitan faktor prije nego je otisao u NBA. 

Ima razlike jer kosarku aktivno i sa zarom prati 30x manje ljudi u Spaniji, a Grci su kao i mi, fudbal im je samo za nijansu ispred kosarke. 
 

Uostalom, naveo sam ti nekoliko razloga pa ti izaberi, na osnovu reakcija kod Slukasa, a izostanka reakcija kod Mirotica i Vilija, evidentno je da je velika razlika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Tom logikom i Miroticev odlazak u Barcelonu je u suprotnosti sa sportom pa nesto ne vidim da ga se kod nas pretjerano osudjuje. Willyjev prelazak u Barcu takodjer. 

 

Kao što Bosman reče, nije to baš isto, nisu prešli direktno iz jednog u drugi, mada je meni i to baš besmisleno, ali ovo sa Slukasom je ekvivalent kao da je Navaro prešao u Real ili Ljulj da sada pređe u Barsu.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...