Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Sector said:

 

Jbg i ti si godinama terorisao topik sa Štimcem, čak si ga i na twitter smarao. 

 

Sa ti mene malo trpi sa Mitrovićem i ostalom domestik boranijom. 

Da, bas je uporedivo 😂

 

Stimca koga liferujemo prvom prilikom ili sedi u kranc tajmu uvek i mase peskirom vs Luka koji igra kranc tajm takav kakav jeste.

 

Stimac koji je klasican dupeuvlakac i lozac bez pokrica vs Luka koga nema koji saigrac ne voli i bukvalno svi koji ga znaju sve najbolje o njemu pricaju.

 

Necu dalje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Kampaco 180k mesecno, sto znaci da smo ga ukupno za 6 meseci platili oko milion? Zar nije bilo da ga placamo 1.8m?

 

Po Savicu smo ga placali 100k mesecno. 😃

 

Znam da je bio na 1.8 za prvi deo ugovora, moguce da sam prebacio sa ovim 180k mesecno jer sam racunao podeljeno sa 10 a on bio tu 6 meseci, onda ce biti da je imao 300k mesecno ali to nema logike jer mu je druga sezona ugovora iznosila 2.5mil odnosno 250k mesecno.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nepotrebno pričati više o Raduljici. Već je rečeno da je to ciljano izvlačenje para iz budžete burazerskim dilovima, koji čak nemaju veze sa Čovićem. Njemu je Raduljica nametnut, zato što njemu to mogu da urade. Ne možeš da dovedeš Željka, da daš tolike pare i da mu kažeš ajde uzmi ova dva bivša igrača nek sede pored klupe, neće smetati, a mi da izvučemo neki dinar za kampanju. Ali Čoviću možeš, jer je to rađeno i ranije sa Kešeljom i sličnima (pa je on odgovorio sa Filipom). Nije on lud da u momentu kad komšiluk pravi top projekat sa najboljim trenerom u Evropi, dovodi bivšeg igrača kao šemu sa parama koje daje država. Raduljica čak i nije hteo da dođe u Zvezdu, makar po onome što sam ja čuo od čoveka koji ga lično zna. Šta je njemu trebalo da bude ispljuvan i od naših navijača, a i Partizanovih kao njihov bivši igrač za 100-200k, ako i toliko? Klasična SNS šema...

 

Zato i kažem, ako on ostane i ove godine u istoj ulozi, onda znamo koliko ozbiljno ulazimo u sezonu... 

 

Da ozbiljno računaju da Zvezda uradi nešto u EL, ne bi se pravio onakav roster prošle godine i dovodio trener početnik. Pa kad su videli kako smo krenuli i kako ćemo da završimo, pokušali da ugase požar sa doselekcijom i novim trenerom, koja je u potpunosti uspela. Odličnu sezonu smo mi imali na kraju, kako bi sve ispalo da nisu došli Argentinci i Duško. Nije ni Vučić smeo da dozvoli da doživimo totalni raspad, pa da ima na grbači nezadovoljne navijače, kad je stanje u zemlji ionako očajno. Moje mišljenje naravno.

 

Ja sam mislio da će Duško da bude košarkaški Barak Bahar, ali izgleda da je Čović i dalje dovoljno jak da gura svoju agendu sa domaćom osnovom, koja se pokazala kao neuspešna u EL... Duško je jedva istrpeo i Nedovića, i da sad aminuje još i Tea, uz Mitrovića i DeDu, nema šanse...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Da, bas je uporedivo 😂

 

Stimca koga liferujemo prvom prilikom ili sedi u kranc tajmu uvek i mase peskirom vs Luka koji igra kranc tajm takav kakav jeste.

 

Stimac koji je klasican dupeuvlakac i lozac bez pokrica vs Luka koga nema koji saigrac ne voli i bukvalno svi koji ga znaju sve najbolje o njemu pricaju.

 

Necu dalje.

 

Zabolje mene ko je kakav momak i dal ga vole, umoran sam od gledanja jednih te istih bezveznjaka iz godine u godinu, koji čine 2/3 rostera i pri tom su preplaćeni. 

 

I onda dovedeš Hollanda, Bentila, Adamsa, Martina i kukaš kako ovi drugi imaju bolje strance. Umjesto da dovedu 5, 6 ozbiljnih igrača pa ostalo zakrpe sa onim što ostane, kod nas suprotno. 

 

Ja svakako dajem riječ da neću pogledati jedan meč Zvezde ako ovo opet bude klasičan čovićev roster, skup, glomazan a bez kvaliteta. Ne treba mi to više.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stefi88 said:

Ne bih se slozio, npr ostanak Campazza, dolazak Kalinica i npr jednog dobrog centra sve menja...

Nama bukvalno i pored njih treba cela "prva" petorka. Pogledaj Partizan prošle sezone. Imali su 6,7 igrača ali je svaki od njih kvalitetniji od svakog našeg i dao više od svakog našeg , osim Kampaca , naravno. I neko malo pre uporedio, mrzi me da tražim. Lesor i Hasan Martin su imali približno iste ugovore. To je pokazatelj ko je bolje radio u klubu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TB Told said:

Bar trećinu mečeva u EL nije bio bilo kakav faktor. U napadu može da poentira samo ako dobije loptu ispod koša, šut sa bilo koje distance mu je nepostojeći, nema snagu i izdržljivost zbog čega ne može da poentira čim dođe do minimalnog kontakta i zbog čega u završnicana redovno ne postoji (osim kad gubi lopte), dok u odbrani može da brani samo centre koji nisu fizički jači ili viši od njega, jer mu se odbrana sastoji od dobrog pozicioniranja.

 

Tako da ne može da bude ni prvi ni drugi centar ozbiljne ekipe.

 

Edit: Zato Čoviću i prolaze ovakve gluposti, za svakog domaćeg plaćenika se nađe neko koji će da napiše dobar momak, može da pokrije pomoćnu ulogu, nije on kriv što mu kolega sa pozicije nije opravdao ulogu Embilda ili Lebrona kako smo očekivali.

Upravo tako, ma bre lik je bio 3. centar u EC ekipi i to u Budućnosti, a posle došo kod nas i apsolutno svake sezone je minimum 2., a uvek prvi centar i uopšte unutrašni igrač, u ekipi koja igra EL bre ej?!, mislim o čemu dalje da pričamo, apsolutno nema potrebe i smisla o nečemu dalje pričati i polemisati.
 

Svakom normalnom i ozbiljnom čoveku (bez uvrede, ne vređam ostale), a onda i onom ko poznaje, razume i prati i gleda košarku (bukvalno minimalno, ništa više od toga) je jasno sve šta je, ko je, šta (ne) može i koliko (ne) može mediokritet Mitrović.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sve pogresno radi iz sezone u sezonu nemam reci

Nosioci iz proslih sezona ( Kalina,Kampaco) cekaju kakvu ces ekipu sastaviti a ti dane i nedelje trosis na pregovore sa pomocnim osobljem koje realno nigde ni ne bi mogli da igraju

Pritom ne mislim na Luku

 

Ne postoji gif koji bi tu tragikomediju opisao

 

  • Like 19
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bosMan_jr said:

Koumadje nema kvalitet da bude prvi centar nijedne EL ekipe

 

Nema. Njegova uloga je 15min. 

 

Ali ti pojacava skok, blokade i kakvu takvu odbranu reketa.

 

Koumadje 15min i ostatak da pokriju Mitrovic i Simon Jr uopste nije toliko lose, 3 razlicita tipova centara. Apgrejd na proslu sezonu. Simon jr je dobar u skoku (doduse nedokazan na El nivou) plus pripaljuje za 3 poena sto ga razlikuje od njih dvojice.

 

Ukoliko dodje Koumadje nema potrebe da Kuzmic ostaje.

 

Da se razumemo pre Koumadjea svakako Nibo, Dejvis, Pojtres... Ali nije ni Koumadje los, plus je bolji za rvanje sa 210+ centrima kojih imas 7-8 u El. 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, StiviKivi said:

Nama bukvalno i pored njih treba cela "prva" petorka. Pogledaj Partizan prošle sezone. Imali su 6,7 igrača ali je svaki od njih kvalitetniji od svakog našeg i dao više od svakog našeg , osim Kampaca , naravno. I neko malo pre uporedio, mrzi me da tražim. Lesor i Hasan Martin su imali približno iste ugovore. To je pokazatelj ko je bolje radio u klubu. 

Bravo

 

Nama “specijalac” bio Lazarevic a njima Papapetru.

 

Edited by Nele
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djurava said:

Jesu prilicno razliciti igraci ,al po meni sveukupni kvalitet i prikazane igre u prosloj sezoni, ne pravi neku razliku izmedju Smajlagica i Luke. Nama je problem bio sto je Martin bio los a ne Luka

 Kao što rekoh problem je što Martin nije bio Emblid, a ne što Luka nema kvalitet za EL.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TB Told said:

 Kao što rekoh problem je što Martin nije bio Emblid, a ne što Luka nema kvalitet za EL.

 

Martin je trebao da bude ko Lesort, sto je po ceni verovatno i bio, a mislim da bi i vecina forumasa birala prosle sezone Martina pre Lesora

Edited by djurava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, TB Told said:

 Kao što rekoh problem je što Martin nije bio Emblid, a ne što Luka nema kvalitet za EL.

 

Naravno da je problem kada je projektovani no1 centar odigrao ocajnu sezonu. Koliko je dobar govori da je zavrsio u Japanu. Eto to je startni centar CZ ali da, Luka je problem

 

Sad vidim, u EL imao 4.9 poena i 3 skoka i 0.4 blokade. 

U abi je to bilo bolje 5.2 poena i 2.9 skoka i 0.7 blokade.

 

Startni centar🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Edited by Miki28
typo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djurava said:

Martin je trebao da bude ko Lesort, sto je po ceni verovatno i bio, a mislim da bi i vecina forumasa birala prosle sezone Martina pre Lesora

Kako da ne, Martin je sa sve svojim povredama trebalo da igra po 30 minuta kao Lesor, verujem je da je neko ozbijan to projektovao.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...