Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

15 minutes ago, dzakala said:

Moze li Tobi da igra 4?

Cini mi se da sam gledao njega i Sanlija zajedno u petorci prosle godine.

Nisam obracao paznju kad sam gledao, ali po snimcima igrao česti sa Šanlijem ili Veselim. Tako da verovatno ce u nekoj meri biti na 4 i kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom je tako i bilo, i u toj postavci bio je 4
Tobi je kao krilni zaeban kada protivnik ima na 4 igrača 2.04-2.06 jer sa 2.13 i prilično brzim izbačajem za tri poena može za kratko vreme da ubaci svoj prosek i natera rivala na iznudjena rešenja. Svi asisti ka njemu spolja idu u visini lica jer odatle ulazi u šut bez spuštanja lopte.

Mislim da će Duško ka njemu Hangi i Gidraitisu imati najmanje korekcija i smernica u napadu jer imaju odličan pregled igre i hladne glave.



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:
19 hours ago, Kooineeperk said:

Nego, izostavio si najbitniji deo mog posta, tj. onaj boldovani deo - kako je to Mitrovic "skup i kvalitetan igrac"? U kom univerzumu u kome Zvezda igra EL je to slucaj? 

 

Kao sto si rekao, skup je i kvalitetan za ABA i EC nivo, a skup je i kvalitetan za ono sto je nekada bila KKCZ (dok nije mutirala u ovo sto je sad). To znaci da uopste nema stednje nego da se razbacuju parama, ako ti je 13. igrac skup kao prvi ili drugi najskuplji igrac najblize konkurencije u ABA ligi.

 

Bold. Sve je jasno - ja ti kazem jedno - ti odgovaras drugo. Skup i kvalitetan za EC nivo - ali Zvezda nije EC nivo, igra EL. 

 

A sto su Zvezda i Partizan krivi sto su drugi klubovi u ABA ligi takvi kakvi jesu (od kojih je jedan samo video EL u poslednjih 6-7 godina, i ni jedan drugi je nece videti verovatno jos narednih 5-6 godina)?

 

Zasto da se merimo sa slabijima, zasto da se ne merimo sa EL klubovima kad vec igramo EL?

 

Zasto ja da vozim Punta kao moj komsija, ako mogu da vozim novog Megana? Jel treba da me bude sramota iz nekog razloga? Nisam ukrao, placam ga parama koje sam obezbedio za tu svrhu... OK, jasna je meni ona tvoja vecita retorika - drzavne pare blizancima bla bla bla - pa sta sad, oduvek se finansiralo od drzavnih para, pa i ta KK Buducnost koja je jednom videla EL se finansira drzavnim parama. 

 

I ne znam sto sam ti odgovorio kad ces opet da vrtis jedno te isto po ko zna koji put, ali eto. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Igor_ said:

Bice za par dana, ne bih da ja sirim imena pre nego li bude zvanicno. Zajednicki prijatelji pa sam saznao, nisam neki insajder😂

Toliko se zavrnule slavine u klubu da se i pomoćni treneri kriju. 😅

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Igor_ said:

Inace o novom pomocnom treneru sam cuo dosta lepog, sto od igraca sto od prijatelja. Videcemo kakva ce biti njegova uloga u strucnom timu. 

Tako sam i ja cuo da dolazi Pojters, cak se burazer slikao sa njim🤣

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Bold. Sve je jasno - ja ti kazem jedno - ti odgovaras drugo. Skup i kvalitetan za EC nivo - ali Zvezda nije EC nivo, igra EL. 

 

Zvezda bi morala da bude neki gornji EC nivo - donji EL nivo, kao i svi ostali klubovi iz regiona. To je tako i bilo sve dok SNS nije poceo da upumpava nenormalnu kolicinu para.

 

Ne znam, ako je tebi 300 hiljada malo, a toliko ima 2. najskuplji u nekoj Cedeviti, onda najbolje da svi navijamo za Real Madrid ili da pocnemo da pratimo samo NBA.

 

6 hours ago, Kooineeperk said:

A sto su Zvezda i Partizan krivi sto su drugi klubovi u ABA ligi takvi kakvi jesu (od kojih je jedan samo video EL u poslednjih 6-7 godina, i ni jedan drugi je nece videti verovatno jos narednih 5-6 godina)?

 

Koji drugi klubovi?

 

Imas tu tri grupe - velikani bez novca, mali netakmicarski klubovi i Buducnost/Cedevita, to je tako vec godinama. Niko ni ne ocekuje da se meris sa Cibonom, Splitom ili Bosnom (sve su to veliki klubovi, sa mnogo lepe i uspesne istorije iza sebe), ali postoji razlog zasto svake sezone imas ne znam Real koji trosi najvise, pa onda Maccabi koji trosi u nekoj svojoj kategoriji, onda imas Baskoniu koja se ni ne trudi da uzme najbolje igrace na trzistu, pa Albu koja ima najmanji budzet i na kraju EC/FIBA LS ekipe koje se takodje razlikuju u budzetima.

 

Naravno, tamo gde ima promene tamo ima i uzroka tih promena (vidi pod Monaco i Virtus sa milijarderima ulagacima). Ostalo je vise za sledeci pasus:

 

6 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto da se merimo sa slabijima, zasto da se ne merimo sa EL klubovima kad vec igramo EL?

 

Zasto to ne radi Alba ili Baskonia ili Zalgiris? Ili jos bolje, zasto neki tamo Ulm ne tutne jedno 20 miliona evra sve vodeci se alanfordovskom logikom?

 

Sve ovo sto se desava sa ovim i ovakvim budzetima je posledica dva faktora - nezajazljive zelje dela navijackog korpusa Partizana i Crvene zvezde da gledaju samo te klubove kao relevantne faktore na evropskoj sceni (i da tako mastaju da je i Srbija nesto mnogo bitna ili bitnija od okolnih zemalja) i Aleksandra "dozivotnog vladara" Vucica koji je tu zelju prepoznao i upumpava milione u te projekte.

 

6 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto ja da vozim Punta kao moj komsija, ako mogu da vozim novog Megana? Jel treba da me bude sramota iz nekog razloga? Nisam ukrao, placam ga parama koje sam obezbedio za tu svrhu... OK, jasna je meni ona tvoja vecita retorika - drzavne pare blizancima bla bla bla - pa sta sad, oduvek se finansiralo od drzavnih para, pa i ta KK Buducnost koja je jednom videla EL se finansira drzavnim parama. 

 

Izvini, ali ovo je obicna demagogija i nista vise.

 

Teoretski, odbrana ovog stava koja se svodi na "pa sta, ionako se krade i ionako se daju milioni, daj da glumimo CSKA i da deremo sve, daj da jedemo kolace i da se cudimo sto svi ostali nemaju ni za hleb" zvuci uverljivo na prvi pogled. Sve dok istu tu odbranu ne primenis na jelku u BG, na spomenik Stefanu Nemanji, na izgradnju crkve u centru grada, na plate SNS aktivista koji nista ne rade, na lopovluk koji ponekad procuri. U svim tim slucajevima sto su veci i grandiozniji troskovi i sto se vise novca spominje to vise bode u oci ono sto radi SNS i to se vise ljudi bune, protestvuju itd.

 

Tebi za budzet na nivou Cibone treba sta znam pola miliona evra godisnje, ok, to je mnogo novca. No, to nece toliko da bode oci koliko budzet na nivou Mornara, pa ni to nece toliko da smeta kao budzet na nivou Turk Telekoma/Hapoela i tako sto vise povecavas sumu sve vise pojacavas i reakciju ljudi. Zamisljam sta bi bilo kada bi se gradio hotel sa zlatnim kupatilima, najskupljom hranom i fenomenalnim uslovima za treninge sportista, sve zato da "Srbija bude meka za najbolja imena u svetu kosarke, fudbala, neceg treceg", pa to bi bio skandal, a SNS bi se mutavo branio sa "vi ste protiv slanja odlicne slike nase zemlje koja ide u svet, blabla". Mislim, vredja to inteligenciju, kao da smo mi sad el dorado pa imamo da palimo evre tokom zime da se ugrejemo njima koliko nam dobro ide.

 

6 hours ago, Kooineeperk said:

I ne znam sto sam ti odgovorio kad ces opet da vrtis jedno te isto po ko zna koji put, ali eto. 

 

Ne znam sta je problem - ti napises svoj stav (koji se nesto i nije menjao), ja napisem svoj.

 

Ti napises da je fenomenalno sto iz bunara bez dna SNS finansira zelju vecine da gleda derbi kao jedinu bitnu utakmicu u regionu, ja odgovorim da takva vizija kosarke u regionu ne samo da je dosadna, vec vidjena u fudbalskoj superligi i KLS, nego samo sluzi lecenju necijih frustracija preko sporta - hajde da nas ne interesuju nikakvi principi, samo da gledamo kako ce nas klub da "zgazi sve" (jer je to mnooooogooo dobar osecaj tebra). Sto je super, ali onda nema osude gomile ljudi koji zbog licne koristi botuju, lepe plakate, glasaju kako glasaju ili prosto samo kradu (tj. ne kradu nego uzimaju ono sto im stranka daje iz bunara bez dna).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni said:

Tea gledamo 15ak godina, ne znam kakva analiza je potrebna.

Sto se tice Davidovca, covek odigrao na stotine utakmica u Zvezdi, baba moja zna sta i koliko zna, ne treba Guru tu.

 

Drugacija je strucna analiza no golo oko, narocito kad se pisu napredni statsi za odredjene segmente igre za koje nemamo pojma ni otprilike koliki su za odredjene stvari.

 

Nisam siguran koliko je ljudi gledalo Davidovca u Cska, rekao bih bas malo po onom sto se pisalo, ali on je sigurno jedno 20-30% drugaciji igrac za samo godinu dana nego sto je bio u Zvezdi. Ne znam dal je za 20-30% bolji jer je igrao ligu znacajno slabiju od Evrolige i upitno je koliko ce da prenese toga u El i videcemo uopste kakva mu je uloga namenjena ali je zasigurno za toliko drugaciji igrac. Igrao je i na poziciji 3 bar dve utakmice da se secam a pogledao sam 7-8 utakmica njegovih ove sezone. On u Zvezdi kod Radonjica sezonu pre Cska nije igrao uopste na 3 vec na 4 i manji deo sezone na 5. Radonjic ga je koristio na niskom postu da razigrava sto u Cska nisu uopste, bar nisam ja primetio. 

 

U napadu je solidan deo poena davao tako sto je utrcavao sa 45 i uz ceonu liniju. To u Zvezdi nije radio da se secam u toj meri. Znacajno je unapredio sut. Smrsao je i mnogo bolje je trcao kontre. To je ono ugrubo sto sam video, a sigurno da bi delovalo jos znacajno zanimljivije iz Guruove analize.

 

Sto se tice Tea nisam siguran ni koliko ga je ljudi gledalo u Virtusu. On nema ulogu kao pre 5-10 godina na terenu, Skariolo ga je cesto koristio i kao sekundarnog kreatora.

 

Ko prati Evroligu znao je i osnovne karakteristike i Bolomboja i Gedraitisa pa opet mnogo drugacije izgleda kada ih opisuje Guru uz klipove  bazirane na odredjenom segmentu igre i naprednom statiskom i u kom tacno procentu su dobri ili losi u odredjenom delu igre, nego sto bi to izgledalo kad bi ih opisivali mi koji smo ih gledali, pa makar i celu utakmicu se samo na njih fokusirali. Isti je slucaj i sa Tobijem, za kog sam siguran da vecina forumasa zna sta moze sta ne moze, pa ce opet mnogo drugacije da izgleda kad ga covek skautira.

 

Sta znam radije bi citao analizu o Teu i Davidovcu nego 90% komentara sa ove teme sto sam procitao do sada. Ukoliko naravno zeli i ima vremena. Zadovoljio bih se i za ostale nabrone koji su preostali i bez Tea i Davidovca, samo da ne ostane na ovom do sad.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Sve ovo sto se desava sa ovim i ovakvim budzetima je posledica dva faktora - nezajazljive zelje dela navijackog korpusa Partizana i Crvene zvezde da gledaju samo te klubove kao relevantne faktore na evropskoj sceni (i da tako mastaju da je i Srbija nesto mnogo bitna ili bitnija od okolnih zemalja) i Aleksandra "dozivotnog vladara" Vucica koji je tu zelju prepoznao i upumpava milione u te projekte.

Pre ce biti da je razlog jedan trener kome su bili potrebni elitni EL igraci u sezoni kad je vodio tim u EC, a do tad igrace takvog kalibra Zvezda je mogla da vidi samo kad igra protiv njih. E onda kad jedan blizanac dobija skupe igracke ne ide da se drugi igra krpenjacom. Nismo se mi zalili na igrace tipa Volters, Dzenkins i slicne, videli smo da kad postoji sistem to moze da izgleda dosta mocno, doduse Covic je uspeo da to poremeti raznim trenerskim pocetnicima, umesto da ucini sve da mu trener kakav je Radonja uvek bude prioritet.

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, Obradovic je taj koji je podigao standard i zbog kojeg je krenulo silno ulaganje u kosarku. Covek nije dosao da radi dobre stvari za srpsku kosarku, nego za Partizan. Samo instant kvalitet, kao sto bi radio u bilo kojem drugom klubu. Zvezda je u celoj prici samo "teret" koji mora takodje da se ispostuje ne bi li se odrzao kakav takav mir u sportskom delu drzave. S tim da se i dalje ne moze staviti znak jednakosti izmedju dva kluba, jer je u Partizan bar za 30% vise ulozeno (za sada).

  • Like 19
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Realno, Obradovic je taj koji je podigao standard i zbog kojeg je krenulo silno ulaganje u kosarku. Covek nije dosao da radi dobre stvari za srpsku kosarku, nego za Partizan. Samo instant kvalitet, kao sto bi radio u bilo kojem drugom klubu. Zvezda je u celoj prici samo "teret" koji mora takodje da se ispostuje ne bi li se odrzao kakav takav mir u sportskom delu drzave. S tim da se i dalje ne moze staviti znak jednakosti izmedju dva kluba, jer je u Partizan bar za 30% vise ulozeno (za sada).

Gospodin vrhovni gazda je i rekao za prošlu sezonu da su prekoputaši dobili kao pleve. Tako da dobijaju i sada. U pravu si

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se forumskom auditorijumu sto cu odgovoriti na ovo... 

 

  

11 hours ago, goldberg said:
17 hours ago, Kooineeperk said:

Bold. Sve je jasno - ja ti kazem jedno - ti odgovaras drugo. Skup i kvalitetan za EC nivo - ali Zvezda nije EC nivo, igra EL. 

 

Zvezda bi morala da bude neki gornji EC nivo - donji EL nivo, kao i svi ostali klubovi iz regiona. To je tako i bilo sve dok SNS nije poceo da upumpava nenormalnu kolicinu para.

 

Ne znam, ako je tebi 300 hiljada malo, a toliko ima 2. najskuplji u nekoj Cedeviti, onda najbolje da svi navijamo za Real Madrid ili da pocnemo da pratimo samo NBA.

 

Zasto bi MORALA da bude taj nivo?! 😄 Jel to po nekim pravilima, negde zapisano? Po kojoj logici to MORA da bude tako? Zasto neki drugi klubovi NE MORAJU? Izvini, ali ovo je bas glupa izjava/stav, neutemeljena ni u kakvim pravilima, ni u kakvoj logici, ni u cemu. 

 

Mozda si hteo reci "trebala bi biti" ali opet i to je glupo, iz prostog razloga sto bi unizavao nesto sto ima mogucnost rasta? Sada ga ima, mozda za koju godinu nece. Pusti politiku. I ja gledam da skinemo SNS zlo iako finansiraju domaci sport, ali dok ih ne sklonimo treba iskoristiti to bacanje para. Ko ce da bude glup i da kaze "ne hvala"?! 

 

 

11 hours ago, goldberg said:

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

A sto su Zvezda i Partizan krivi sto su drugi klubovi u ABA ligi takvi kakvi jesu (od kojih je jedan samo video EL u poslednjih 6-7 godina, i ni jedan drugi je nece videti verovatno jos narednih 5-6 godina)?

 

Koji drugi klubovi?

 

Imas tu tri grupe - velikani bez novca, mali netakmicarski klubovi i Buducnost/Cedevita, to je tako vec godinama. Niko ni ne ocekuje da se meris sa Cibonom, Splitom ili Bosnom (sve su to veliki klubovi, sa mnogo lepe i uspesne istorije iza sebe),...

 

Pa ti gledaj istorijske utakmice onda. Nemoj cak ni 90-e da gledas nego sve pre toga. A nama ostavi sadasnjost i ovu blisku buducnost. 

Eto resenja. 

 

 

11 hours ago, goldberg said:

...ali postoji razlog zasto svake sezone imas ne znam Real koji trosi najvise, pa onda Maccabi koji trosi u nekoj svojoj kategoriji, onda imas Baskoniu koja se ni ne trudi da uzme najbolje igrace na trzistu, pa Albu koja ima najmanji budzet i na kraju EC/FIBA LS ekipe koje se takodje razlikuju u budzetima.

 

Naravno, tamo gde ima promene tamo ima i uzroka tih promena (vidi pod Monaco i Virtus sa milijarderima ulagacima). Ostalo je vise za sledeci pasus:

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto da se merimo sa slabijima, zasto da se ne merimo sa EL klubovima kad vec igramo EL?

 

Zasto to ne radi Alba ili Baskonia ili Zalgiris? Ili jos bolje, zasto neki tamo Ulm ne tutne jedno 20 miliona evra sve vodeci se alanfordovskom logikom?

 

Sve ovo sto se desava sa ovim i ovakvim budzetima je posledica dva faktora - nezajazljive zelje dela navijackog korpusa Partizana i Crvene zvezde da gledaju samo te klubove kao relevantne faktore na evropskoj sceni (i da tako mastaju da je i Srbija nesto mnogo bitna ili bitnija od okolnih zemalja) i Aleksandra "dozivotnog vladara" Vucica koji je tu zelju prepoznao i upumpava milione u te projekte.

 

Bold: ne znam za druge navijace ali apsolutno ne mastam o tome. Ne mesam geopolitiku sa trenutno aktuelnom situacijom u mom i komsijskom klubu. 

 

Zasto drugi klubovi koje si pomenuo ne trose ovoliko para? Pa vise je razloga 1) privatni su klubovi, mahom nemaju pomoc drzave ili barem ni priblizno u meri u kojoj to imaju KKCZ/KKP pa i KK Buducnost. 2) porezi na ovakve stvari kod njih su mnogo veci. Kod njih je na ista neto primanja mnogo veci bruto. To ih u velikoj meri ogranicava ako nisu neki od velikana kosarke ili da stoji neki milioner iza njih. Videli smo da neki od tih klubova, francuski na primer, pokusavaju na kreativne nacine da umanje taj trosak. Ali im nisu dozvolili. 3) ti kubovi uglavnom i nemaju neku veliku navijacku bazu, a pogotovo nemaju veliki % navijacke baze u svojoj zemlji (osim Zalgirisa). Alba i Ulm, zajedno sa ostatkom bundeslige nemaju navijacku bazu kao Bayern. Zalgiris je posebna prica, mada i oni su u poslednjih 20 godina jednom napravili zapazeni rezultat (odlazak na F4) a osim toga ni jednom u Top8. edit: ispravka, hteo sam napisati "jednom" u top8 ali sam zaboravio sezonu posle F4 pa sam ih zakinuo za 2x top 8 😄 

 

 

 

11 hours ago, goldberg said:

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto ja da vozim Punta kao moj komsija, ako mogu da vozim novog Megana? Jel treba da me bude sramota iz nekog razloga? Nisam ukrao, placam ga parama koje sam obezbedio za tu svrhu... OK, jasna je meni ona tvoja vecita retorika - drzavne pare blizancima bla bla bla - pa sta sad, oduvek se finansiralo od drzavnih para, pa i ta KK Buducnost koja je jednom videla EL se finansira drzavnim parama. 

 

Izvini, ali ovo je obicna demagogija i nista vise.

 

Teoretski, odbrana ovog stava koja se svodi na "pa sta, ionako se krade i ionako se daju milioni, daj da glumimo CSKA i da deremo sve, daj da jedemo kolace i da se cudimo sto svi ostali nemaju ni za hleb" zvuci uverljivo na prvi pogled. Sve dok istu tu odbranu ne primenis na jelku u BG, na spomenik Stefanu Nemanji, na izgradnju crkve u centru grada, na plate SNS aktivista koji nista ne rade, na lopovluk koji ponekad procuri. U svim tim slucajevima sto su veci i grandiozniji troskovi i sto se vise novca spominje to vise bode u oci ono sto radi SNS i to se vise ljudi bune, protestvuju itd.

 

Tebi za budzet na nivou Cibone treba sta znam pola miliona evra godisnje, ok, to je mnogo novca. No, to nece toliko da bode oci koliko budzet na nivou Mornara, pa ni to nece toliko da smeta kao budzet na nivou Turk Telekoma/Hapoela i tako sto vise povecavas sumu sve vise pojacavas i reakciju ljudi. Zamisljam sta bi bilo kada bi se gradio hotel sa zlatnim kupatilima, najskupljom hranom i fenomenalnim uslovima za treninge sportista, sve zato da "Srbija bude meka za najbolja imena u svetu kosarke, fudbala, neceg treceg", pa to bi bio skandal, a SNS bi se mutavo branio sa "vi ste protiv slanja odlicne slike nase zemlje koja ide u svet, blabla". Mislim, vredja to inteligenciju, kao da smo mi sad el dorado pa imamo da palimo evre tokom zime da se ugrejemo njima koliko nam dobro ide.

 

Ovo je podmetanje - ne cudim se ja sto drugi nemaju, ja kazem da nisu Zvezda i Partizan krivi sto su se Cibona, Split, Olimpija (ona stara) raspali kako su se raspali i niko ne ulaze vise u njih. 

 

Iste te jelke, spomenika i sta vec bi bilo (i jos gore od toga) cak i kad ne bi Zvezda i Partizan primali toliko para. 

 

Vidi, ne opravdavam ja to sto drzava (citaj SNS bagra) trosi pare na sve i svasta pa i na Zvezdu i Partizan, sto je u svemu tome neki interes te bagre (ili ugradjivanje ili da se odrzi neko zadovoljstvo plebsa), ali zastupam tezu da kad su pare vec date timovima, treba da ih na najbolji moguci nacin iskoriste. 

 

Opet, razumem ja tvoj stav na politickom nivou, i slazem se sa njim. Ali na sportskom nivou, kad su vec pare tu (a da nisu verovatno bi bile pokradene na neki nacin ili ulupane u neku glupost) treba ih iskoristiti. Sada i mozda nikada vise nece biti te prilike. 

 

 

11 hours ago, goldberg said:

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

I ne znam sto sam ti odgovorio kad ces opet da vrtis jedno te isto po ko zna koji put, ali eto. 

 

Ne znam sta je problem - ti napises svoj stav (koji se nesto i nije menjao), ja napisem svoj.

 

Pa problem je u tome sto po obicaju ne citas sta ti ljudi pisu, odgovoris nesto sasvim drugo, a onda jos na to plasiras svoju izvakanu pricu koja uplice politiku i neka druga vremena... 

 

Kazes "Mitrovic kvalitetan i skup igrac" - ja te pitam kako to mislis (i to te 2x pitam), za sta je on kvalitetan i skup ako igramo EL? Na sta ti odgovaras da je skup i kvalitetan za ABA i EC 😄 

 

 

11 hours ago, goldberg said:

 

Ti napises da je fenomenalno sto iz bunara bez dna SNS finansira zelju vecine da gleda derbi kao jedinu bitnu utakmicu u regionu, ja odgovorim da takva vizija kosarke u regionu ne samo da je dosadna, vec vidjena u fudbalskoj superligi i KLS, nego samo sluzi lecenju necijih frustracija preko sporta - hajde da nas ne interesuju nikakvi principi, samo da gledamo kako ce nas klub da "zgazi sve" (jer je to mnooooogooo dobar osecaj tebra). Sto je super, ali onda nema osude gomile ljudi koji zbog licne koristi botuju, lepe plakate, glasaju kako glasaju ili prosto samo kradu (tj. ne kradu nego uzimaju ono sto im stranka daje iz bunara bez dna).

 

Nisam nikada rekao da je "fenomenalno". Tvrdim i ostacu pri tom stavu da kad ti vec guraju pare u ruke, uzmi i uradi nesto najbolje sa njima. Ne za sebe, nego za klub, za nasu kosarku, pa i Srbiju ako hoces to tako da gledas. 

 

Negde sam izjavio vec na forumu - ako je cena toga da skinemo SNS bagru sa vlasti to sto ce Zvezda igrati EC, ja sam uvek ZA! Za to cu setati, ali isto tako i navijati za svoj klub u EL. Ne smatram to nimalo licemernim iz razloga koje sam naveo iznad - da te pare (od mog posteno placenog poreza) ne idu u klubove, potrosile bi se na neke gluposti ili bi zavrsile u necijem dzepu. Tako da mi je bolje da odu u klubove nego da ne odu. 

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...