Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

56 minutes ago, DameTime said:

 

Naravno, F4 je realnost za sve ekipe, sem za ove mučenike sa dna EL kace. Rekoh već da za F4 treba mnogo da ti se poklopi, pa bio Oly ili KKCZ.

Cim pricamo o tome da trebaju da se poklope stvari da bi usao u F4, to onda izlazi iz domena realnog. Ne bih se slozio da Oly-u treba da se poklopi isto sto i Zvezdi jer su kvalitetom nivo iznad i bice favoriti u bar 80% utakmica, sto za Zvezdu ne vazi. 
 

Realne sanse za F4 u ovom momentu imaju Olimpijakos, Real i Monako - zbog kvaliteta i kontinuiteta. Druga tura su mi Fener, Pao i Armani. Tu ce upasti i Partizan ukoliko dovede jaka imena na 1 i 5. Uzmimo u obzir da za Barsu i Efes jos ne znamo kakvi ce biti, ali verovatno ce zadrzati kvalitet iz prosle sezone i biti u rangu prve tri navedene ekipe. E tek onda bih pricao o Zvezdi i Makabiju.

 

Meni se ne svidja da se stvara slika da je ovom timu mesto u vrhu jer sto su veca ocekivanja to ce bolnije i vece razocarenje da bude. Jer ponavljam se, ekipa smo napravljena od rezervnih igraca iz ovih najjacih klubova, a treba da budemo bolji od njih. Pa to nema smisla.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Htedoh da pitam nešto one koji prate navijače EL klubova na mrežama: da li i kod njih postoji ideja da će se pojačanje izjaloviti ako neko, bez obzira da li je reč o pojedincu ili medijima, objavi da klub pregovara sa tim igračem, ili je ta vrsta paranoje lokalni specijalitet?

 

Pri tome, u toj paranoji, kao i u paranojama druge vrste, ima nekoliko krucijalnih nelogičnosti, a prva i osnovna je da neko ko objavi takvu informaciju na nekoj mreži ili forumu nije usamljeni jahač, več je prethodno to čuo od nekoga ko takođe zna pojedinosti. I ljudi u klubu znaju, i menadžer zna kao i menadžerova okolina, i sam igrač i njegova okolina znaju, verovatno i prijatelji lika koji je objavio na interenetu znaju...

 

Imali smo takav slučaj pre izvesnog vremena, kada smo od insajdera, a onda i od predsednika KKCZ, čuli da je KKP ulazio u Kampaca iako to prethodno niko nije objavljivao, što znači da su mnogi bili svesni situacije i detalja čak i kad se stvar krila...

 

Pa ako već toliko ljudi zna ko sa kim pregovara, od čega se onda štiti klub zahtevom za poverljivošću te informacije? Ili je neko toliko glup da pomisli da neki lik sa lajne zna da pregovaramo sa igračem, a da niko drugi ne zna?! Pa ni oni koji bi potencijalno ugrozili taj dogovor??!

 

Mislim, jel ti koji pozivaju na zaštitu kluba krijući se iza zakona ćutanja znaju kako funkcioniše život i svet oko njih ili su, sa umišljajem da su neki internet tajni agenti, potpuno sišli s uma?

 

S tim u vezi, nije ista situacija ali je svakako slična po stepenu ludosti - pre neko dan na Mocartu objave tekst o Baharovoj taktici sa priprema u FKCZ, onako baš sveobuhvatan, sa sve grafikom i fotkama... I neki lik na lajni ladno napiše: eto kako Mocart radi protiv interesa FKCZ i srpskog fudbala, jer će sada protivnici u LŠ znati kako igra Zvezda??!

 

Dasa je ili lud ko puška ili nema kapacitet da shvati da će svi koji budu sa Zvezdom u grupi u roku od nekoliko sati po izvlačenju grupa imati potpuni skauting izveštaj i o Baharu, i o igračima, i o igri, i o travi na Marakani... O svemu.

 

I sad ne znam da li je luđi taj što je komentarisao Mocartovu analizu ili samoprozvani internet profajleri koji misle da oni koji treba da znaju sa kim KKCZ pregovara to ne znaju dok im neki tip sa lajne ne otvori oči

 

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je roster sa vise od 14 igraca (od kojih bi 2 morala biti kakvi takvi prospekti) maltene disfunkcionalan. I nepotreban.

U ovoj situaciji je za gazdu to nuznost zbog kupa i kls jer smo se nakrcali strancima po uzoru na komsije, pa se mora skupiti kvota domacih.

Ilic bi imalo smisla da bude taj pokraj klupe, a stvarno se nadam da cemo reci gudbaj kuzu i raduljici.

Dakle neda laza lazarevic davidovac mitrovic ilic. Kapiram da cemo nekome i pasos dodeliti.

Opet, neko ce tu biti nezadovoljan i nemoguce je udovoljiti svima i pritom drzati sve u optimalnoj formi.

Sampionske ekipe i one bolje zategnute najbolje funkcionisu sa 8-9 igraca koji iznesu gro sezone.

Mi cemo imati takvih 12-13 (plus 3 mahaca peskirom), koji ce zahtevati minute i produkciju. Nisam siguran kako ce to da izgleda, ali ajde da vidimo prvo zatvaranje rostera.

 

Btw potpuno sam team goldberg po pitanju desavanja i malo mi se gadi ova nova realnost koja je zapoceta dolaskom najbudzetskijeg trenera Evrope. Naravno, nece ovo biti dugog veka i jednima ce pad biti tezi i jaci od ovih drugih.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Cim pricamo o tome da trebaju da se poklope stvari da bi usao u F4, to onda izlazi iz domena realnog. Ne bih se slozio da Oly-u treba da se poklopi isto sto i Zvezdi jer su kvalitetom nivo iznad i bice favoriti u bar 80% utakmica, sto za Zvezdu ne vazi. 
 

Realne sanse za F4 u ovom momentu imaju Olimpijakos, Real i Monako - zbog kvaliteta i kontinuiteta. Druga tura su mi Fener, Pao i Armani. Tu ce upasti i Partizan ukoliko dovede jaka imena na 1 i 5. Uzmimo u obzir da za Barsu i Efes jos ne znamo kakvi ce biti, ali verovatno ce zadrzati kvalitet iz prosle sezone i biti u rangu prve tri navedene ekipe. E tek onda bih pricao o Zvezdi i Makabiju.

 

Zasto mislis da je Partizan toliko ispred nas? Pa gazda da se nije zajebavao sa sklapanjem ekipe i trenerom amaterom i mi bi se vrlo verovatno umuljali u top8.

Ne vidim zasto bi sada na ovu bolju ekipu Partizan bio ispred nas.

Takodje se ne slazem ni za Fener.

 

Mada ovo su samo nagadjanja, prosle godine u oktobru bi svi stavili u top 8 i Armani i Efes, ako ne i za top4

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzakala said:

Zasto mislis da je Partizan toliko ispred nas? Pa gazda da se nije zajebavao sa sklapanjem ekipe i trenerom amaterom i mi bi se vrlo verovatno umuljali u top8.

Ne vidim zasto bi sada na ovu bolju ekipu Partizan bio ispred nas.

Takodje se ne slazem ni za Fener.

 

Mada ovo su samo nagadjanja, prosle godine u oktobru bi svi stavili u top 8 i Armani i Efes, ako ne i za top4

Pa napisao sam ako dovedu ozbiljne igrace na 1 i 5 bice ispred nas. Imaju kontinuitet i na klupi i u rosteru, jednog od najboljih bekova i jednu od najboljih cetvorki u Evropi. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice gomilanja i rostera od 16 tela, rekao bih da smo ovaj put primorani na to zbog manjka domacih igraca. Mozemo mi uci sa 13 igraca u sezonu, otprilike ovako:

 

Nejpir, Teo, Dos Santos

X , Nedovic

Gedraitis, Hanga, Davidovac

Y, Simonovic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

...no, s obzirom da ce X i Y 99% biti dva stranca, tada bismo u rosteru imali svega 4 igraca sa srpskim pasosem i ne bismo uopste mogli da skrpimo tim za domaca takmicenja.

 

Zato ce u kupu i kls to, verovatno, izgledati ovako:

 

Nejpir, Teo

X/Hanga, Nedovic

Davidovac, Lazic, Lazarevic

Y, Ilic

Tobi, Mitrovic, Kuzmic

Link to comment
Share on other sites

Promenom pravilao broju stranaca to ce se sve regulisati prepocetka sezone. Ako se ne bude gledalo u tom pravcu, vec insistiralo na dosadasnjem resenju svakako su vec vidjeni scenariji realnost. Slabiji kvalitet kosarke u takmicenjima pod pokrroviteljstvom KSS.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NikolaTest said:

Sve smo teme ispričali...

Mirota i Partizan - završeno.

Šangelija - završeno.

Frenki NKalina 😂 - završeno.

Novi igrači - ugasio Čović insajdere.

 

Otvaraj temu - mnogo nas je, fali bomba 😂


Mirota, kad pogledam ostale sastave, ima opciju Panate i eventualno Virtusa…

 

Čovke ako eventualno priredi iznenađenje, porastao bi vodostaj Dunava i Save od prolivenih suza “avangarde” 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Petrušev je potpisao ugovor sa Filadelfijom na dve godine za 3 miliona $; prva godina delimično garantovana (559 782 $) , druga godina negatantovana.

“Two years, $3,011,420 (minimum salary). First year partially guaranteed ($559,782). Second year non-guaranteed. Signed using minimum salary exception.”

Na linku je slična informacija za Vasu Micića.

https://www.hoopsrumors.com/2023/07/2023-24-nba-draft-and-stash-signings.html

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Veteran said:

 

Petrušev je potpisao ugovor sa Filadelfijom na dve godine za 3 miliona $; prva godina delimično garantovana (559 782 $) , druga godina negatantovana.

“Two years, $3,011,420 (minimum salary). First year partially guaranteed ($559,782). Second year non-guaranteed. Signed using minimum salary exception.”

Na linku je slična informacija za Vasu Micića.

https://www.hoopsrumors.com/2023/07/2023-24-nba-draft-and-stash-signings.html

Petrušev bi prilično lako mogao i u toku sezone dobiti otkaz, pogotovo ako Filadelfiji bude trebalo mjesto u rosteru, jer su krcati na centarskoj poziciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...