Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 hours ago, bosMan_jr said:

Ali nijedan od ovih timova nije osvojio EL (kao sto cemo mi ove sezone) 🧐

 

Nece oni nidje.

 

2 hours ago, Miki28 said:

Jednostavno ne mozes. 

 

U toj sezoni u nekoliko utakmica su Kalinic i Davidovac bili ti koji prenose loptu kada su Walters i Dzoni bili out. Prosle sezone je Nedovic bio jedini koji je mogao nesto kreirati za sebe i druge kad su popadali Luca i Ivanovic. 

 

Stvarno nema potrebe za tim. Fali jos jedan igrac na poziciji 2.

 

Sad imas Hangu i istog tog Davidovca, tako da ti dodje na isto.

 

Ako dovedes jos jednog igraca na 2 imas cak osmoricu na 1, 2 i 3, a nijedan nije dosao da guli klupu.

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Ko je bio izmena Holinsu? Marković? 

Nije Dobrić igrao dvojku? Nismo gledali tu sezonu?

 

Znaci, Dobric moze da igra na 2 ali Hanga ne moze?

 

2 hours ago, Sector said:

Klub traži igrače na SG i PF pa shodno tome i komentarišemo potencijalna pojačanja.

 

Da li je gužva neka procijeni trener, ja lično ne bih ni dovodio Davidovca kao što znaš ako čitaš ovaj topik ali očigleno prave neku treću petorku koja će da uskače za domaća takmičenja.

 

Srecno sa sastavom u kojem imas petoricu na 1 i 2, tri krila, petoricu na 4 i 5 i svi moraju da igraju. Toga nemas ni u Efesu ili Feneru.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Znaci Mitrovic je skup i kvalitetan igrac? 😄 

Mozda za EC, sigurno za ABA. Ali ne i za EL. 

 

Tobey je centar, Bolomboy je 4/5. Mitrovic je bio nekada 4 ali vec 3-4 sezone to ne moze da igra i primatna mu je pozicija centra. Simonovic je takodje vise centar nego krilni centar. On moze da igra i kao krilni centar, ima sut, ali je barem u Evropi (ne znam za NBG/G ligu), odnosno u ABA, igrao uvek centra uz Petruseva koji je igrao krilnog centra.

 

I sta ces onda sa cetvoricom centara, od kojih svi ocekuju bar 10 minuta u EL? Da ih rotiras i svakome po 10 minuta? Ili da se bahatis pa pravis od Mitrovica Kuzmica (igraca za tribine). Inace, potpisali su i Kuzmica, tako da sad imaju 6 centara.

Link to comment
Share on other sites

Čista logika, nije nikakav insajd, Čović je apostrofirao koliko je loše što cure info o imenima igrača sa kojima se pregovara i da ko to radi ne misli dobro klubu. A posle je rekao da pricamo sa Higinsom i pratimo mu zdravlje, što bi značilo da to nije ozbiljna priča, jer da jeste ne bi rekao 🤷‍♂️

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Profesor said:

Čista logika, nije nikakav insajd, Čović je apostrofirao koliko je loše što cure info o imenima igrača sa kojima se pregovara i da ko to radi ne misli dobro klubu. A posle je rekao da pricamo sa Higinsom i pratimo mu zdravlje, što bi značilo da to nije ozbiljna priča, jer da jeste ne bi rekao 🤷‍♂️

Možda najavljuje nekog boljeg igrača od Korija. Za neke igrače nisam znao pa samo odjednom vidim potpis. Na forumu se sigurno neko ime pomene. Bude svaki prelazni rok brdo imena.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

Srecno sa sastavom u kojem imas petoricu na 1 i 2, tri krila, petoricu na 4 i 5 i svi moraju da igraju. Toga nemas ni u Efesu ili Feneru.

 

Fener:

 

Neto, Calathes, Madar

Wilbekin, Dorsey

Gudura, Pierre

Hayes, Sestina

Motley, Papagiannis, Sanli

 

12 igrača koji žele minute. Kako ti se čini ova rotacija na 5? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites











Možda najavljuje nekog boljeg igrača od Korija.


Ne mora bolji. Ni mladji.
Samo da je zdraviji.
Imamo transparentan primer u komšiluku gde je prvih 6 igrača u EL rosteru pored klase, bilo u prajmu, pravi i zdravi a najstariji Naneli sa 32 godine i verovatno Žoc ni sada neće rizikovati.

Barsa je najavila raskid sa Higinsom i pored važećeg ugovora za narednu sezonu sa platom od 2 miliona NETO.

Probaće da se nagode ili nadju nekog da podele troškove jer će u suprotnom morati da mu isplate oko 2.8 miliona.

Ledja je operisao u maju.
Ali problem sa stopalom ( plantar fasciitis) mu je već hroničan jer je nastavio da igra uz bolove i česte upale a izlečenje zahteva mirovanje. Potpuni oporavak kod civila, čak i uz mirovanje i terapije ume da potraje od par meseci do dve godine...sa godinama i dodatnim opterećenjem je taj proces duži.

''Treatment and return to sport after plantar fasciitis can be lengthy. Additionally, symptoms can return if training is resumed to early or quickly."

Pametnom dovoljno.

Nadam se da ga nećemo pokupiti za neku diskontnu cenu koja se ne propušta uz Barsin oproštaj obeštećenja.





  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

I sta ces onda sa cetvoricom centara, od kojih svi ocekuju bar 10 minuta u EL? Da ih rotiras i svakome po 10 minuta? Ili da se bahatis pa pravis od Mitrovica Kuzmica (igraca za tribine). Inace, potpisali su i Kuzmica, tako da sad imaju 6 centara.

 

Napier, Teodosic, dos Santos

Nedovic, Hanga, (Lazic)

Giedraitis, Davidovac, (Lazarević)

Startni krilni centar, Bolomboy

Tobey, Simonovic, Mitrovic, (Kuzmic je opet neko pranje para, nece taj videti terena osim ako se neko pu-pu ne povredi)

 

To je 12 igraca + Lazic, Lazarevic i Kuzmic. 

 

Ako pomeris Hangu na 3 sto u principu i jeste (vise je 3 nego 2), a onda i DeDu racunas kao 3/4, mozes da dovedes jos jednog beka i dovedes startnu cetvorku, i onda je Mitrovic taj koji ide na klupu uz Laza^2 i Kuzmica. 

 

 

1. Napier, Teodosic, dos Santos

2. jos jedan bek, Nedovic

2/3. Hanga

3. Giedraitis

3/4. Davidovac

4. startni krilni centar

4/5. Bolomboy, Simonovic

5. Tobey

 

Prakticno imas na PG imas 3 igraca koji to mogu da igraju (Napier, Teo, dos Santos), na SG imas 3 igraca (jos jedan bek, Nedovic i Hanga), na F imas 3 igraca (Giedraitis, Hanga, Davidovac), na PF imas 4 igraca (starni krilni centar, Bolomboy, Simonovic, Davidovac) i na C imas 3 igraca (Tobey, Bolomboy, Simonovic).

 

+ imas jos i Lazic, Lazarevic, Mitrovic, Kuzmic (stvarno ne znam iz kog razloga smo mi sve ove domace potpisali, ali oni ce najpre da greju klupu i da igraju Kup, KLS i lakse ABA utakmice). 

 

A racunaj da ti Neda i Teo sigurno nece igrati sve utakmice zbog staklenih nogu, tacno ti treba jos jedan bek kad je vec Topic na pozajmici. 

 

 

Nego, izostavio si najbitniji deo mog posta, tj. onaj boldovani deo - kako je to Mitrovic "skup i kvalitetan igrac"? U kom univerzumu u kome Zvezda igra EL je to slucaj? 

Link to comment
Share on other sites

Simonović ne može igrati na 4 (ni kao streč opcija) ni u jačim ABA utakmicama, a kamoli u EL. Nadam se da je to i Dušku jasno i da takvu egizbiciju neće uopšte ni pokušavati.

 

Startna 4 (a mislim i bekap, ali od toga nema ništa) i 2 su pod moranjem, i to mora da budu neki baš ozbiljni two-way igrači za EL nivo. Jako je bitno da se ova dva igrača dovedu na vreme, znači pre početka priprema, i da iste odradale cele i na maksimalnom nivou (kao i uostalom cela ekipa, osim onih koji će ići na Svetsko).

Edited by Hrabro
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Hrabro said:

Simonović ne može igrati na 4 (ni kao streč opcija) ni u jačim ABA utakmicama, a kamoli u EL. Nadam se da je to i Dušku jasno i da takvu egizbiciju neće uopšte ni pokušavati.

 

 

Slazem se, ali svakako je pre on PF nego Mitrovic koga tu guraju. 

 

I da ne racunamo Simonovica samo na 5, svakako onda imamo 3 centra i 3 krilna centra pod uslovom da dovedemo nekoga. 

 

Prilicno izbalansiran versatilan (koja je srpska rec? svestran, raznovrstan) roster gde ni neki (pu-pu daleko bilo) izostanci ne mogu da nam naprave manjak igraca na nekoj poziciji. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Slazem se, ali svakako je pre on PF nego Mitrovic koga tu guraju. 

 

I da ne racunamo Simonovica samo na 5, svakako onda imamo 3 centra i 3 krilna centra pod uslovom da dovedemo nekoga. 

 

Prilicno izbalansiran versatilan (koja je srpska rec? svestran, raznovrstan) roster gde ni neki (pu-pu daleko bilo) izostanci ne mogu da nam naprave manjak igraca na nekoj poziciji. 

Od Mitrovića sam i ja više krilni centar. Mislim u poređenju sa Mitrovićem on jeste više krilni centar (i to eventualno samo kao streč opcija, mada i to je jako diskutabilno jer nije uopšte ni neki šuter, a kamoli pouzdan i konstantan…), ali to ne znači da treba da igra na toj poziciji ili uopšte ima neke minute na istoj, svakako ne treba uopšte ni pokušavati da se gura na tu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

 

Fener:

 

Neto, Calathes, Madar

Wilbekin, Dorsey

Gudura, Pierre

Hayes, Sestina

Motley, Papagiannis, Sanli

 

12 igrača koji žele minute. Kako ti se čini ova rotacija na 5? 🙂

 

Calathes je bivsi, bez njega imaju 11 igraca + Turci.

 

Sto se tice rotacije na 5, ne znam kako su je zamislili, ali ovde pricamo o Fenerbahceu koji je jedan od najbogatijih klubova u EL.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

To je 12 igraca + Lazic, Lazarevic i Kuzmic.

 

OK, ko to u EL ima 12 igraca + 4 seniora na tribinama?

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Nego, izostavio si najbitniji deo mog posta, tj. onaj boldovani deo - kako je to Mitrovic "skup i kvalitetan igrac"? U kom univerzumu u kome Zvezda igra EL je to slucaj? 

 

Kao sto si rekao, skup je i kvalitetan za ABA i EC nivo, a skup je i kvalitetan za ono sto je nekada bila KKCZ (dok nije mutirala u ovo sto je sad). To znaci da uopste nema stednje nego da se razbacuju parama, ako ti je 13. igrac skup kao prvi ili drugi najskuplji igrac najblize konkurencije u ABA ligi.

Link to comment
Share on other sites

Ae neko od insajdera, zbog čega Kalinić insistira na tome da neće u Zvezdu sad kad imamo realne šanse da se nađemo na F4 (sa njim u timu)?

 

a) Dolazi samo kad je Radonjić tu;

b) Život u Barsi mu je super i ne želi da se seli svake godine zbog žene i malog djeteta;

c) Ljut na Čovića jer se onako raspao šampionski 2021/22 tim;

d) Nije mu zanimljiva uloga favorita, došao bi da smo totalni autsajder u odnosu na Partizan;

e) Sve gore navedeno;

f) Ništa od gore navedenog.

 

Mi bismo sa Lojdom i Kalinićem mogli i EL napasti, platiti koliko god da treba ako postoji promil šanse da se otkupe. Ako se može izdvojiti 12 miliona za sastav onda može i još milion-dva više za njih dvojicu.

Edited by Howie Roseman
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Howie Roseman said:

Ae neko od insajdera, zbog čega Kalinić insistira na tome da neće u Zvezdu sad kad imamo realne šanse da se nađemo na F4 (sa njim u timu)?

 

a) Dolazi samo kad je Radonjić tu;

b) Život u Barsi mu je super i ne želi da se seli svake godine zbog žene i malog djeteta;

c) Ljut na Čovića jer se onako raspao šampionski 2021/22 tim;

d) Nije mu zanimljiva uloga favorita, došao bi da smo totalni autsajder u odnosu na Partizan;

e) Sve gore navedeno;

f) Ništa od gore navedenog.

 

Mi bismo sa Lojdom i Kalinićem mogli i EL napasti, platiti koliko god da treba ako postoji promil šanse da se otkupe. Ako se može izdvojiti 12 miliona za sastav onda može i još milion-dva više za njih dvojicu.

Rekao sam vam X puta. 

 

Tacan odgovor ti je pod A i delimicno pod C

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Howie Roseman said:

Ae neko od insajdera, zbog čega Kalinić insistira na tome da neće u Zvezdu sad kad imamo realne šanse da se nađemo na F4 (sa njim u timu)?

 

a) Dolazi samo kad je Radonjić tu;

b) Život u Barsi mu je super i ne želi da se seli svake godine zbog žene i malog djeteta;

c) Ljut na Čovića jer se onako raspao šampionski 2021/22 tim;

d) Nije mu zanimljiva uloga favorita, došao bi da smo totalni autsajder u odnosu na Partizan;

e) Sve gore navedeno;

f) Ništa od gore navedenog.

 

Mi bismo sa Lojdom i Kalinićem mogli i EL napasti, platiti koliko god da treba ako postoji promil šanse da se otkupe. Ako se može izdvojiti 12 miliona za sastav onda može i još milion-dva više za njih dvojicu.

Gde mislis da ti Kalina igra kad imas Hangu i Litvanca plus Lazarevic nama treba krilni centar a ne krilo

oboje pomenutih imaju ugovore jake i mislim da su sanse da dodju nikakve nemam info samo logika 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Sad imas Hangu i istog tog Davidovca, tako da ti dodje na isto.

 

Ako dovedes jos jednog igraca na 2 imas cak osmoricu na 1, 2 i 3, a nijedan nije dosao da guli klupu.

Shabazz, Teo, Yago

pojacanje, Neda

 

Da ta 2 bude neki odbrambeni igrac koji zna ponesto u napadu i odlicno. Razlicitih profila igraci i ne bi trebalo da imamo problema tokom sezone sa nestasicom igraca koji znaju kreirati za sebe i druge odnosno nece nam trebati 3 lopte kao sto ce za 4 igraca u Monaku biti potrebno

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, danasnji rosteri se prave tako da se ima 12 igraca u rosteru koji svi podjednako mogu da dele minute + 2 do 3 igraca koji uskacu kada neko odmara ili kada dodju povrede.

Timovi se ne prave vise po principu startna petorka +3 izmene i ovo resto neki golobradi talenti koji ce da se razigravaju.

Povrede u danasnjem sportu su kao dobar dan + veliki broj utakmica.

 

Voleo bih kada bi neko mogao da izvuce statistiku prosle sezone, na koliko smo utakmica sve ukupno bili kompletni?

 

I ne uzimajte primer Partizana, oni su se na cistu srecu provukli prosle godine da im se niko od 6 nosilaca igre ne povredi,a svakako su im u pojedinim trenutcima nedostajali i Avramovic i Koprivica, iako nisi primarne opcije. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Howie Roseman said:

Ae neko od insajdera, zbog čega Kalinić insistira na tome da neće u Zvezdu sad kad imamo realne šanse da se nađemo na F4 (sa njim u timu)?

 

a) Dolazi samo kad je Radonjić tu;

b) Život u Barsi mu je super i ne želi da se seli svake godine zbog žene i malog djeteta;

c) Ljut na Čovića jer se onako raspao šampionski 2021/22 tim;

d) Nije mu zanimljiva uloga favorita, došao bi da smo totalni autsajder u odnosu na Partizan;

e) Sve gore navedeno;

f) Ništa od gore navedenog.

 

Mi bismo sa Lojdom i Kalinićem mogli i EL napasti, platiti koliko god da treba ako postoji promil šanse da se otkupe. Ako se može izdvojiti 12 miliona za sastav onda može i još milion-dva više za njih dvojicu.

G) ima vazeci ugovor sa ekipom u kojoj igra

 

mislim da bas bas preterujemo sa nekim iluzijama kod stvari koje su cesto ocigledne

Edited by bosMan_jr
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Howie Roseman said:

Ae neko od insajdera, zbog čega Kalinić insistira na tome da neće u Zvezdu sad kad imamo realne šanse da se nađemo na F4 (sa njim u timu)?

 

a) Dolazi samo kad je Radonjić tu;

b) Život u Barsi mu je super i ne želi da se seli svake godine zbog žene i malog djeteta;

c) Ljut na Čovića jer se onako raspao šampionski 2021/22 tim;

d) Nije mu zanimljiva uloga favorita, došao bi da smo totalni autsajder u odnosu na Partizan;

e) Sve gore navedeno;

f) Ništa od gore navedenog.

 

Mi bismo sa Lojdom i Kalinićem mogli i EL napasti, platiti koliko god da treba ako postoji promil šanse da se otkupe. Ako se može izdvojiti 12 miliona za sastav onda može i još milion-dva više za njih dvojicu.

Po cemu imamo realne sanse da se nadjemo na F4? Eto i da dodje Kalinic, on je na tom istom F4 prosle sezone odigrao 15 min, a dosao bi da nam bude prva opcija. Tobi polufinale nije ni igrao, samo za trece mesto 12 minuta, a bice nam prvi centar. Bolomboj 8 minuta. Teo drugi plej ekipe koja je bila 14. Shabazz poslednje dve sezone 15 ozbiljnih utakmica u rukama. I mi imamo realne sanse za F4? 
 

Ja kao navijac se nadam trofeju, i da imamo duplo slabiji tim od ovoga isto bi bilo. Ali nase realne sanse nisu ni top8, a kamoli f4.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...