Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ako ne moze Frenki onda Hamidou Diallo 😁 I naravno DJJ na 4. Frank the Tank mi je izgledao sporo i kao 5 bar na NBA terenima. Al posto ima sut i generalno je vise nego pismen kosarkaski mislim da moze da se upari sa ovim nasim malo pokretnijim visokim pa nek menjaju uloge u napadu i odbrani.

 

Edited by Chupa
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

 

Dobro bre, mani se tih populističkih fora. U teoriji, ovaj košarkaški proizvod koji se nudi je lux lux lux vrh, i tako treba da se naplati. Sezonska od cca 200 EUR je sasvim korektna cena.

 

Plaćam Netflix 10 dolara mesečno da bih uveče browse-ovao sat vremena i na kraju ne gledao ništa; nije problem placati KK 20 dolara mesečno da bi gledao uživo vrhunski tim 30ak puta godišnje.

Netflix je bacanje para i jos vaznije vremena, malo manje toksicna zaraza od Tik Toka pa nije za poredjenje. 

Da li je kosarkaski proizvod lux, ili ce biti potpuni promasaj kao Armani ili Efes prosle godine tek treba da se pokaze.

Ako bude 200 EUR sezonska, nece se prodati ni 5.000 karata, imho.

Da bi se masovnije kupovale karte po toj ceni treba da se nadje zajednicki skup ljudi koji imaju para, obozavaju da gledaju kosarku, zive relativno blizu, spremni su da dolaze na svaku utakmicu, voljnih da potencijalno propuste nekoliko utakmica novog tima FKCZ u LS.

Ja sam recimo iz BG, volim kosarku i Zvezdu, pa opet pogledam 4-5-6 utakmica po sezoni uzivo, dakle ne bi mi se isplatila sezonska ako ne bih masovnije dolazio.

Edited by Cavani
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nedovic ne da nije preplacen nego je 1 milion smesna cena za njega, sa brojkama kojim je dolazio trebao je minimum 1.5miliona da naplati.

 

Covek je bio 7. skorer u Evroligi u samom vrhu krem de la krem skorera te sezone iza:

Micica, Mirotica, Dzejmsa, Vilbekina, Larkina i Okoboa.

 

Imao je bolje procente za 3 tu i od Micica i od Dzejmsa i od Vilbekina i od Okoboa a identicne kao Larkin.

 

Narocito su jos vise vrednije njegove brojke ako ih posmatramo po posedu s obzirom da je igrao 23 minuta a ovi iznad svi 28-31min izuzev Mirote koji jedini i nije bek.

 

Dakle Neda je dosao sa krem de la krem brojkama evroligaskog beka:

14 poena, 53% za 2, 38.6% za 3, 85% bacanja, 2.2 skoka, 3.2 asistencije po cemu je bio 2. najbolji SG u El i vise od vecine plejmejkera u ligi, gubio 2.2 lopte sto je manje od svih ovih bekova iznad izuzev Vilbekina koji je gubio 0.2 manje. 

 

Svi igraci iznad pobrojani izuzev Okoboa su imali 2+ miliona platu.

 

Dobro jasno je da su svi plejmejkeri imaju i asistencije (mada ni Nedovic ne zaostaje po asistencijama sto se vidi pa je tako od Vilbekina koji je igrao pg u Makabiju 5 minuta vise po mecu od Nede i imao svega 0.8 asistencija vise po mecu) jasno je da se top pg plcaju vise nego top sg ali da li je bas tolika razlika nekog x igraca koji utrpa 15 poena prosecno i y igraca koji utrpa 15 poena prosecno uz slicne procente i slican broj asistencija?

 

Pritom je Nedovic imao slabije saigrace od svih ovih igraca iznad izuzev Okoboa koji je igrao u Asvelu. Znaci koncetracija odbrane je vise bila usmerena ka Nedovicu nego na ove druge to je jasno bilo.

 

Odbrana? Ja ne vidim od ovih iznad bekova nabrojanih nekog elitnog defanzivca ili top two way igraca.

 

Povrede? Ne bih rekao da se toliko gleda istorijat povreda nekog igraca vec iskljucivo aktuelna sezona i na testovima se proverava da li je zalecena stara povreda. Imao je 2 sitnije povrede i odigrao 26 od 34 utakmica, cak je imao i koronu na 2 utakmice te sezone. Jeste znacajno ali nije bas toliko ko da je slomio nesto pa da nije igrao par meseci. Jeste generalno tzv. injury prone ali je u sezoni u Panati odigrao 90% utakmica nakon koje je dosao kod nas. Cak je bio odlican i u plej ofu protiv Olimpijakosa.

 

Kod nas je stigao zdrav a povredio se na reprezentaciji. Nakon toga i propustenih prvih 5 kola je odigrao gotovo sve utakmice do kraja sezone. Mada ovo je nebitno za pricu iz perspektive kad je dolazio kod nas a na tome je fokus.

 

Kritike za Nedovica ima dosta njih koje su na mestu i za sut i za nekonstantnost i za odbranu, mada je definitivno manji lelemud u odbrani od Vildoze koji krade vise lopti po mecu, sve to ok... Ali dobar deo ljudi kada kritikuje Nedovica ne gleda apsolutnu realnost sta jos imas sve drugo u ligi i kad ga uporedis sa svim drugim bekovima u ligi shvatis koliko je zapravo dobar igrac bez obzira na sve mane. Ljudi dal se istripuju pa misle da vrede samo 5 najboljih igraca po poziciji u Evroligi pa samo to priznaju da vredi ili previse gledaju Nba pa onda nesvesno to porede, ne znam, al jedno od ta dva jeste sigurno.

 

Pritom je u Zvezdi bio 2. igrac iza Vildoze a ne suvereni lider a u jednom trenutku je cak bio 4. igrac po vaznosti iza Fakua, Vildoze i Petruseva. 

 

Ove sezone ce biti recimo 3. ili 4. igrac po vaznosti u zavisnosti sta jos dovedemo a covek je u 10 najboljih u ligi na svojoj poziciji i kazu problem je Nedovic...

 

Da, Nedovic je u top10 igraca na SG u ligi i i to smo u stanju da pisemo da nam je to problem i kosarkaski a i po tome da je preplacen. Niti nam je Nedovic problem niti je preplacen, obe mantre koje se ponavljaju su nepoznavanje evroligaske kosarke van Zvezde i eventualno najboljih 20-30 igraca jos u El a Evroligu igra 300 igraca.

 

Ove sezone Evroligu je igralo 40 igraca na SG da kazem konstantno a bilo ih je jos vise ali nisu igrali konstantno pa aj da budem posten pa da napisem 40. Bolju sezonu od Nedovica su imali jedino:

Boldvin, Musa, Panter, Guduric, Lojd, Guduric, Beron, Buboa i Hauard.

 

Nema vise. Glasom Djuricka: "Nema vise, ili sto bi poglavica reko: no more"

 

Privilegija je imati Nedovica i kao kosarkasa koji je u top10 na svojoj poziciji u Evroligi i kao Zvezdino dete i kao super momka bez kompleksa koji se sali sa Grobarima na tviteru a brani svoje drugare javno Andjusica i Papaprtrua i koji za razliku od vecine drugih sportista koristi javni prostor da posalje neke poruke poput one majice podrske za ona dva decaka sto su upucali na Kosovu.

 

Sta tek reci za nepostojece price da "nema muda" a covek pogodio trojku hladan kao spricer u prvom istorijskom derbiju i to u prepunoj Areni Grobara, trenutak koji ce ostati upamcen za vek i vekova. To ce se pamtiti a komentari sa voxa kako nema muda nece pamtiti ni oni koji su ih pisali.

 

Veliki si Nemanja.

 

462400-zvezda-baskonia-36258-f.webp

 

 

 

 

  • Like 21
  • Love 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cavani said:

Netflix je bacanje para i jos vaznije vremena, malo manje toksicna zaraza od Tik Toka pa nije za poredjenje. 

Da li je kosarkaski proizvod lux, ili ce biti potpuni promasaj kao Armani ili Efes prosle godine tek treba da se pokaze.

Ako bude 200 EUR sezonska, nece se prodati ni 5.000 karata, imho.

Da bi se masovnije kupovale karte po toj ceni treba da se nadje zajednicki skup ljudi koji imaju para, obozavaju da gledaju kosarku, zive relativno blizu, spremni su da dolaze na svaku utakmicu, voljnih da potencijalno propuste nekoliko utakmica novog tima FKCZ u LS.

Ja sam recimo iz BG, volim kosarku i Zvezdu, pa opet pogledam 4-5-6 utakmica po sezoni uzivo, dakle ne bi mi se isplatila sezonska ako ne bih masovnije dolazio.

 

Sasvim je normalno da nekome ne može da se isplati sezonska sa 4-5 dolazaka od mogućih 30+ (17 u EL). Za takve postoje dnevne karte, koje kupiš za tih 4-5 utakmica. Kao kad bi očekivao da ti se isplati mesečna karta za prevoz ako uđeš par puta u autobus. Štaviše, bilo bi sumanuto da je tako - da ti kupiš sezonsku zbog par mečeva i da to finansijski ima smisla.

 

Mislim da je 1000 dinara po utakmici smešna cifra za EL u proseku (8 eur i imaš garantovano prisustvo), a dnevne karte treba da budu 15+  EUR.

 

Ukoliko je tim konkurentan, to su tek smešne pare, prosle godine su karte mogle da se prodaju i za mnogo više kad je krenuo hajp. To svakako treba da postane i neki lifestyle, ne samo hype, i to je na Čoviću da obezbedi - otuda možda i Teo i sl. S tim što sumnjam da je to u stanju da uradi.

 

Slažem se sa tobom da sa ovim ljudima u upravi ništa nije garantovano, te da može da ispadne loša priča - te to jeste rizik za onog ko kupuje kartu.

Edited by medobrundo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta 

1.5 miliona ne bi dobio nigde. Povreda jeste nesto sto gledaju ostali klubovi. 

Ovo mu je mozda (nisam proveravao) najgora suterska sezona, bas slabi procenti za tri, tako da tek posle ove sezone ne bi dobio ni milion. 

Imao je utakmica gde nas je propisno zakopao, isto tako i gde nas je vadio, sve u svemu drago mi je sto je tu, i ocekujem ga sledece sezone na nekih 35% za tri. A sve iznad tih 35% mu daje vise prostora za prodor, kad cuvari izadju visoko na njega da brane sut, a to mu je glavno oruzije. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cavani said:

Netflix je bacanje para i jos vaznije vremena, malo manje toksicna zaraza od Tik Toka pa nije za poredjenje. 

Da li je kosarkaski proizvod lux, ili ce biti potpuni promasaj kao Armani ili Efes prosle godine tek treba da se pokaze.

Ako bude 200 EUR sezonska, nece se prodati ni 5.000 karata, imho.

Da bi se masovnije kupovale karte po toj ceni treba da se nadje zajednicki skup ljudi koji imaju para, obozavaju da gledaju kosarku, zive relativno blizu, spremni su da dolaze na svaku utakmicu, voljnih da potencijalno propuste nekoliko utakmica novog tima FKCZ u LS.

Ja sam recimo iz BG, volim kosarku i Zvezdu, pa opet pogledam 4-5-6 utakmica po sezoni uzivo, dakle ne bi mi se isplatila sezonska ako ne bih masovnije dolazio.

Netflix je bacanja para? Kako ste tako ograniceni? Ako neko vise voli da gleda filmove od 10 ljudi koji se trude da prebace napuhan balon u kos, onda njemu nije bacanje para.

Link to comment
Share on other sites

Ključna stvar je da li se igra u Pioniru ili Areni. Za Arenu ako znaš da imaš svoje mesto, komfor i klimatizaciju tih 200e je smešna para, prčenje u Pioniru, jebavanje oko parkinga, čuvanja mesta, preznojavanja i slično, mogućnost i da ne uđeš na utakmicu ili da gledaš sa stepeništa - pa i to vredi tih 200e ali onda Arena treba da bude 400. 

 

Ja sam otišao možda na 3 utakmice ukupno nakon covida, malo zbog moje lične situacije, malo više jer me Pionir experience uz cimanje 2 sata ranije i slično malo privlači. Ako bude Arena, eto me opet sa sezonskom i na bar 80% utakmica.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Igor_ said:

Povreda jeste nesto sto gledaju ostali klubovi. 

 

Pa sto onda dajemo 1.9m za Sabaza kada pre Armanija i G lige covek nije igrao kosarku 2 ipo sezone?

 

Zato sto je trenutno zdrav, prosao sve testove i nema povrede trenutno, to se gleda. Zato sto je davao 15ppg u El na 12 meceva sa odlicnim procentima, zato vredi toliko. Da se gledao istorijat povreda ne bi ga trebali ni 1.2 miliona platiti, koliko je dobio ponudu od nas proslog leta, a sad dolazi sa sezonom kosarke iza sebe i zato vredi vise. Nedovic je odigrao 90% utakmica u Panati u sezoni pre Zvezde. Nije bas da je lomio kicmu ranije da ne preterujemo. Evo i u Zvezdi je odigrao oko 90% utakmica. Znaci propustanja Nedovica da ne odigra pola sezone su proslost osim ako daleko bilo ne bude imao neku vecu povredu opet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta Око Недовића из мог  угла... најважнија ствар је да ли ће он бити прва или друга опција на двојци. Ако буде друга опција, стратешки, принципијелно нема шта играч 1,2 милиона да тражи на позицији бекапа. 

Друга ствар, мислим да ће Гидра да буде учинковитији од Недовића, следеће године а они су по ценовном рангу из мог угла исти платежни разред. Гидра игра за 850 000 плус бонуси тако се прича. И последње је како Душко види самог Недовића, да ли би га рецимо продужио да је тим опција за ову годину... Већина ствари који си написао стоји. Звездино дете, беспрекоран живот спортисте ван терена , углед код навијча... Али моја шоља чаја није Еп о Недовићу који си написао. Практично гледам на ствари. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ključna stvar je da li se igra u Pioniru ili Areni. Za Arenu ako znaš da imaš svoje mesto, komfor i klimatizaciju tih 200e je smešna para, prčenje u Pioniru, jebavanje oko parkinga, čuvanja mesta, preznojavanja i slično, mogućnost i da ne uđeš na utakmicu ili da gledaš sa stepeništa - pa i to vredi tih 200e ali onda Arena treba da bude 400. 

 

Ja sam otišao možda na 3 utakmice ukupno nakon covida, malo zbog moje lične situacije, malo više jer me Pionir experience uz cimanje 2 sata ranije i slično malo privlači. Ako bude Arena, eto me opet sa sezonskom i na bar 80% utakmica.


Kod mene je apsolutni opozit. Pionir dozivljavam kao “nas”, samo se tu osecam kao na domacem parketu, a to sto me vrucina i vlaga pokidaju, pa pokida me neretko i ovamo i onamo, od BG-a do NY-a. Isto vazi i za mesto na kome stojim, grcenje i mucenje. Jbg, sustina mi je da igramo tamo gde znamo da cemo ispuniti halu, gde je pritisak na protivniku snazniji i gde su nam samim tim procenti za eventualnu pobedu veci i konkretniji. 
Da sam siguran da kao KKP mozemo da ocekujemo veci broj sezonskih, pa bih mozda drukcije mislio.

Ovako, Arena mi je kurac i nosi neku cudnu emociju, maltene pa nametnutu. U Pioniru sam kao gajbi, a parking cesto ne nadjem ni ispred stana, pa ne moram ni tamo. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!
Puno toga se ispise na forumu a malo toga se pametno kaze pa da dopinesem tome. 😄

Izgleda da ste zaboravili da je Nedovic uz Vildozu bio vodja ekipe koda smo vezali pobede nakon Duskovog dolaska. Uz odgovarajucu ulogu i akcije za njega on je i dalje jedan on boljih napadaca na EL nivou. Kao i cela ekipa imao je i veliki pad, ali to je za dublju analizu.

Kuzma dobio ugovor da sa Raduljom,Lazicem i Lazarevicem igra tablic iza kosa, falio im 1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, suptil said:

Brat od Korneta Око Недовића из мог  угла... најважнија ствар је да ли ће он бити прва или друга опција на двојци. Ако буде друга опција, стратешки, принципијелно нема шта играч 1,2 милиона да тражи на позицији бекапа. 

 

Nevazno je dal ce Nedovic biti starter ili ulaziti sa klupe, video si kod Duska da je to nevazno.

 

Nedovic vecinu sezone nije ni bio starter. Pocinjali smo sa Vildozom i Dobricem pa je Nedovic ulazio sa Pefijem ili Dzonijem pa na kraju smo zavrsavali poslednju cetvrtinu sa Vildozom i Nedovicem. Tek na kraju je bio starter sa Fakuom u petorci a drugu petorku su cinili Vildoza i Dobric.

 

Obrni okreni Nedovic ce biti u top5 najvaznijih igraca Zvezde i igrace 20ak min po mecu tu nema spora. Dal ce biti starter ili bek ap nije ni vazno, narocito kod Duska.

 

Po meni je nekako logicno da Nedovic bude starter sa Sabazom da odbrana ne moze da se koncetrise samo na jednog onda posto su nam to dva najbolja napadaca a da budemo skocni od 3 do 5 u toj petorci i da u toj petorci igramo sa Gedraitisom, cetvorkom koja ce imati dobar defanzivni skok i Tobijem gde u odbrani koja nam u toj petorci fali na spoljnim pozicijama posao radi visina i dobar defanzivni skok sto je i vaznije nego odbrana na spoljim pozicijama a u krajnjoj liniji ako je i ti vazno igrace onda Hanga ili Lazic ili Lazarevic u toj petorci na 3 a Gidra u drugoj. Gde u napadu u takvoj petorci svih 5 igraca mogu da sutiraju za 3 poena pa da vidis kako nece reket da skuplja toliko da Nedovic ne moze da probija a i da skupe ide pas na bilo koga za sut za 3 poena tzv. 5 out napad.

 

Onda bi mi imalo smisla da drugu petorku cini Teo koji je jos losiji u odbrani od Nedovica i da igra u paru sa fizikalnim bekom kog ocekujemo i Hangom i Bolombojem na 5. To bi cak bila i bolja defanzivna petorka od prve sa sve Teom u njoj.

 

Mozda i ne budem u pravu, pisem kako ja to vidim, ali svakako Nedovic bio starter ili ne igrace 20ak minuta po mecu i biti top3 nasa skorera. Bilo bi preveliko iznenadjenje da ne bude tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko ima para taj i prosipa, uvek bilo.

Netflix imam, ne placam, HBO imam ne placam, Kablovsku imam i sbb i iptv dzabe, tako da bar za te gluposti ne mora da razmisljam.

Sto se tice uzivo pracenja, mislim da vredi izdvojiti novac na sezonske kako u fudbalu, tako i u kosarci.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Redstar0356 said:

Netflix je bacanja para? Kako ste tako ograniceni? Ako neko vise voli da gleda filmove od 10 ljudi koji se trude da prebace napuhan balon u kos, onda njemu nije bacanje para.

To je moje misljenje, a svako nek radi ono sto zeli.

Da ne idemo previse u off, svakom bih preporucio manje netflixa, Tik Toka i xxx, a vise vezbanja, sporta i citanja. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...