Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

40 minutes ago, СтелаРоса said:

Sto Davidovac nije ostao u Cska za vecu platu i 20ak minuta koliko im je igrao, nego je dosao kod nas da bude van 12? I da ga nije hteo Cska sigurno je mogao da nadje pristojan klub za pristojne pare i minutazu. On decko iza sebe ima nekoliko EL sezona, povremeni je reprezentativac, i sta mu treba da u najboljim godinama sedi na tribinama?

 

 

Otkud ja to znam? 😀

 

41 minutes ago, СтелаРоса said:

Moje raspolozenje je do pre par dana bilo odlicno. Iako tim nije savrseno sklopljen, mogao sam da razumem vecinu poteza i bio sam zadovoljan uradjenim. Od dolaska malog Brazilca i najava o jos dvojici pojacanja, pa sad i produzenje Kuzmica, moje raspolozenje je jednostavno palo. Sada se vec krenulo iz loseg poteza u losiji.

 

Upravo ono o cemu sam pisao. Ljudi pisu kritike na osnovu trenutnog emocinalnog balansa. To nije racionalno. Mislim nek pise ko kako hoce, sve legitimno, al zamisli na sta bi licilo kada bi svi tako pisali po ceo dan ovde u zavisnosti od trenutka kako se osecamo.

 

Nije vazno kako se sada osecamo, razumeces sve kroz 10 dana, pa mi se javi tada da te pitam da li se osecas tada isto kao i sada. Evo hoces iskreno? Ni ja se ne osecam najbolje povodom toga.

 

Vazno je kako se budemo osecali kada se ovaj tim kompletira i jedino je to vazno. Tada stavljamo na vagu sve dobro i sve lose. Cak ne moramo ni da uporedjujemo sa proslim letima jer je jasno vec sada ovo najbolji prelazni rok ikada sa tog aspekta.

 

Dakle kada budemo kompletni onda se donese sud o svemu.

 

Ne moze da se donosi konacan sud kada smo u timu imali Nedovica, Teo, Davidovca i Mitrovica. A ljudi pisali tada gotovo sve motaj kablove, fenjer El, Teo i Mitar ce biti starteri itd. svega se secas verovatno, nije davno bilo.

 

Ne moze da se donosi konacan sud ni sada a ponovicu: jedino je konacno zavoljstvo vazno.

 

Tada ce verovatno vecina komentara izgledati:

 

''Zadovoljan sam prelaznim rokom, ostaje mali gorak ukus zbog Kuzmica ili Lazica/Lazarevica, ali imamo odlican kostur tima''.

 

Treba gledati unapred nekad a ne pisati u trenutku kada se ne osecamo dobro zbog necega, narocito iz perspektive sire slike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mendez said:

Ne kontam zasto se ljudi isfuravaju jer smo potpisali Kuzmica koji ce nam biti 16-17. igrac? Ocekivao se neko bolji ili se misli da ce imati neku bitnu ulogu?

Ne vole ljudi da ih prave budalama.

Koliko se Kuzmicu veruje videlo se u finalu kada nije dobio ni minut u seriji.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Aman 2 said:

Željko dušu nema. Ni na terenu ni van njega.

 

Evo pokvareni bezdusnik vam je, nakon sto je Sengeliju nagovorio da planira politicku kariijeru, namestio i produzenje sa Kuzmom i Lazom, kakvo djubre, neverovatno...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Čočo said:

Da li je neko od tih timova produžio tačno nekog igrača gde će taj isti igrač sedeti iza koša? Pusti me te tvoje demagogije. Ja nisam protiv 14,15,16 igrača. Ja sam protiv da se igraču produži ugovor da bi bio 14,15,16 igrač. 

 

Nije demagogija nista, napisao sam ti taksativne podatke da je 9 ekipa u Evroligi zavrsilo sezonu sa 16 ili vise seniorskih igraca. Idi pa proveri sam ako mi ne verujes.

 

I u drugim ekipama ces imati igrace koji ce produziti ugovore da bi bili 14. 15. ili 16. igrac. Imao si takve i u prosloj sezoni i u drugim ekipama imaces i sada. U nekim ih imas vec sada. Idi na sajt El pa gledaj rostere.

 

Evo Fenerbahce trenutno ima 16 igraca. Imaju turke koje su produzili da im budu 14. 15. i 16. igrac i da igraju iskljucivo tursku ligu. Tako ce biti i kod drugih ekipa. Ne svih naravno, al bar pola.

 

To sto si napisao bi proslo da smo jedini takav klub, ocigledno nismo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Nije demagogija nista, napisao sam ti taksativne podatke da je 9 ekipa u Evroligi zavrsilo sezonu sa 16 ili vise seniorskih igraca. Idi pa proveri sam ako mi ne verujes.

 

I u drugim ekipama ces imati igrace koji ce produziti ugovore da bi bili 14. 15. ili 16. igrac. Imao si takve i u prosloj sezoni i u drugim ekipama imaces i sada. U nekim ih imas vec sada. Idi na sajt El pa gledaj rostere.

 

Evo Fenerbahce trenutno ima 16 igraca. Imaju turke koje su produzili da im budu 14. 15. i 16. igrac i da igraju iskljucivo tursku ligu. Tako ce biti i kod drugih ekipa. Ne svih naravno, al bar pola.

 

To sto si napisao bi proslo da smo jedini takav klub, ocigledno nismo.

Koliko ih je pocelo sezonu sa 16?

Nije isto kada imas nekog ko se povredi pa dovedes zamenu, pa na kraju imas 16 na kraju sezone.

Apsolutno nema potrebe da se pocinje sa 16 igraca, pogotovo kad imas mogucnost doselekcije. Nikad ne znas ko moze da se otvori da uskoci.

Nije ovo fudbal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne kontam zasto se ljudi isfuravaju jer smo potpisali Kuzmica koji ce nam biti 16-17. igrac? Ocekivao se neko bolji ili se misli da ce imati neku bitnu ulogu?
Problem je u tome što je Duško u EL zadnja tri meseca i zaboravio da je Kuz u rosteru. U plej-ofu ABA lige mislim da ga nije jednom stavio u 12.
I sada zamišljam scenu u kojoj zove Čokija i kaže mu: " ...vidi ćoravi, razmislio sam...ovo unutra Tobi, Bolomboj, Luka i Simke..ipak mi je to malo mršavo. Daj da lepo zamolimo Kuza da ostane i PETU SEZONU u nizu kao PETI CENTAR i lepo zacementiramo centarsku poziciju. Ipak Ognjen ima oba prstena...to mora da znači nešto...?"


  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Odgovorio si kolegi Grobaru, čisto da znaš. 

 

Hehe, ebiga, ne pratim bas toliko, ali prosto mi je neverovatno koliko se na ovom topicu pise o Partizanu, a za sad ste napravili sjajnu ekipu i da vas Covic ne ukopava sa ovim glupim potpisima domacih olupina mogli biste da dovedete solidnog igraca ili dva, na ove vec najavljene koji se ocekuju... Vidim kuka se na potpis Teodosica, a on u sustini dodje kao super luksuz (ne mislim finansijski) na poziciji rezervnog pleja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

ima Čović neki dil sa domaćim igračima i izvlače se neke pare preko njih, tu nema dvojbe

 

Praksa koja se primenjuje po Kini, Turskoj (Duško Tošić npr.) i sličnim vukojebniama, odavno ustaljena u FKCZ, pa je logično bilo očekivati je i u košarkaškom klubu. Idealan sistem za izvlačenje para iz kluba, faktički jedini način da se dezavuiše je da igrač koji vraća određeni % osobi X u klubu sam sebe kompromituje pred organima gonjenja.

Edited by robespierre
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svakako apropo Mirotica, ovo koketiranje sa KKP, gde god da covek zavrsi, bi mogla ubuduce za nauk da bude da nagrade "Zvezdas godine" dodeljujemo Kalinicima, Nedovicima, te Kampacima i Dzenkinsima. Svaka cast Miroticu na svemu sto je uradio za Srbiju, ali ne vidim kakve to veze ima sa tim da neko bude "Zvezdas godine". 

 

Ovako ispada da smo se uvlacili u bulju coveku koji hoce da igra za naseg najveceg rivala, sasvim nepotrebno. 

  • Like 43
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

Hommes iz Baskonije navodno jedno od imena

 

Ilic izgleda ide u fmp na pozajmicu

 

Nebitno da li je tacno ... nama za ozbiljne ciljeve treba jedan kapitalac na 4, kad ga vec nemamo na 5, gde je situacija izbalansirana, ali ne spektakularna po kvalitetu. Naravno, ima i to cuveno da se proba ovako, praticemo trzite i ostalo ...

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...