Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, Pero said:

E jebiga, ja sam siguran da su Covicu nudili Ntilikinu i Mamukelashvilija krajem juna i da je on pokusavao da objasni Ivanovicu ko su ustvari oni i da je na kraju popizdeo jer nije znao da izgovori imena i rekao vracaj Davidovca


Samo OG-ijevi znaju za mocnog Sandra Mamukelasvilija!

Link to comment
Share on other sites

Mi smo prosle sezone izgubili aba ligu zbog jedne Cibone, a u EL ispusili zbog jebenih Covicevih gluposti. A imali smo iu timu gomilu onih koji su ili poluigraci ili uopste nisu igraci. Posle ovog prelaznog roka ne budemo li isli najmanje u f8, Dusko i svi u klubu bi dozivotno morali da odu iz kosarke.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Mi smo prosle sezone izgubili aba ligu zbog jedne Cibone, a u EL ispusili zbog jebenih Covicevih gluposti. A imali smo iu timu gomilu onih koji su ili poluigraci ili uopste nisu igraci. Posle ovog prelaznog roka ne budemo li isli najmanje u f8, Dusko i svi u klubu bi dozivotno morali da odu iz kosarke.

Da bi usli na f8 morali bi iza sebe da ostavimo tri ekipe od sledecih: Real, Barsa, Monako, Efes, Fener, Oly, Pao, Armani, Partizan, Makabi. Sto znaci da bi  u tom slucaju treneri i uprave ta tri kluba dozivotno morali da odu iz kosarke? 
 

Doveli smo jedno top pojacanje na pleju koje pritom za dve godine ima odigranih 15ak ozbiljnih utakmica, startno krilo iz kluba koji je godinama nas nivo, nekoliko backup igraca iz jacih klubova i nekoliko domacih igraca koji verovatno ne bi ni igrali EL da nije Zvezde. Jel to dovoljno da bi u konkurenciji gore navedenih klubova usli u f8?

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Prema mojim informacijama ( @Markoss, @Mile1 ?), zainteresovani smo samo za dva igraca na poziciji 4 a to su Mirotic i Sengelija. Ako Mirotica ne dovedemo, Sengelija bi trebao doci. Radio je sa Duskom i mislim da nam je to i glavni adut u trci sa PAO-m. 

Edited by MrzimMORE
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrzimMORE said:

Prema mojim informacijama, zainteresovani smo samo za dva igraca na poziciji 4 a to su Mirotic i Sengelija. Ako Mirotica ne dovedemo, Sengelija bi trebao doci. Radio je sa Duskom i mislim da nam je to i glavni adut u trci sa PAO-m. 

 

Dobro to znamo svi ovde, jedino mozda mozes da napises ko su ti izvori informacija pa je to tvoje mozda malo ozbiljnije. Mada vec par nedelja i pricamo o ovoj dvojici.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

Dobro to znamo svi ovde, jedino mozda mozes da napises ko su ti izvori informacija pa je to tvoje mozda malo ozbiljnije. Mada vec par nedelja i pricamo o ovoj dvojici.

Covek veoma blizak FMP-u. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MrzimMORE said:

Šengelija je i dalje vrhunski igrač. Vrhunski. I nije baš da je mator. Baš ono što nam treba pod košem. Prije sam za njegov dolazak nego Mirotićev.

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока
 

Pre sam da ne dodje ni jedan od njih. Preskupi obojica, svako na svom nivou. 

11 hours ago, srlepajce said:

Valjda za dve

 

Mi mu navodno nudimo 2,5 za dve god

 

Mnogo kume, mongo 

31 minutes ago, berti said:

Mi smo prosle sezone izgubili aba ligu zbog jedne Cibone, a u EL ispusili zbog jebenih Covicevih gluposti. A imali smo iu timu gomilu onih koji su ili poluigraci ili uopste nisu igraci. Posle ovog prelaznog roka ne budemo li isli najmanje u f8, Dusko i svi u klubu bi dozivotno morali da odu iz kosarke.

Izgubili smo i zbog Zadra. Stela ti je odgovorio vec za ovo oko plasmana u F8. Ima dosta jakih ekipa. Polako... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

 

Ostaje da vidimo još ko nam je ušao Frenkija, pa da tražimo dalje.

 

Pa uini.

 

Za Sengeliju jeste mnogo 2.5 za dve sezone, ali mi se vise ne obaziremo na to ocito. Pametnije bi bilo da dovedemo beka i tako pocnemo sezonu a cetvorku kasnije ako Kalina ostane u Barsi...ali avaj.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto ljudi uopšte više razmišljaju ko koliko košta, i šta je mnogo para a šta ne. Očigledno je neko rešio da upumpa bolesno velike pare u oba KK-a, pare koje ni jedna država osim ove naše ne želi da upumpava u košarkaške sekcije i to je to. 

Do pre godinu dana nam je bilo nestvarno da damo milion za nekog igrača, a sada se izjednačavaju ponude Barse, Armanija i ostalih. Daje se i po 2mil za jednog, ovi će verovatno i više za Mirotića (i mi bi da je hteo kod nas). Tako da je potpuno nebitno da l će nam tim koštati, 10,12, 15 ili 18mil. 

 

Imaćemo prozor od jedno godinu, dve, tri da probamo da klepimo i taj pehar a onda nazad u pionir na 200,300 gledalaca kao nekada.😃

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, СтелаРоса said:

Da bi usli na f8 morali bi iza sebe da ostavimo tri ekipe od sledecih: Real, Barsa, Monako, Efes, Fener, Oly, Pao, Armani, Partizan, Makabi. Sto znaci da bi  u tom slucaju treneri i uprave ta tri kluba dozivotno morali da odu iz kosarke? 
 

Doveli smo jedno top pojacanje na pleju koje pritom za dve godine ima odigranih 15ak ozbiljnih utakmica, startno krilo iz kluba koji je godinama nas nivo, nekoliko backup igraca iz jacih klubova i nekoliko domacih igraca koji verovatno ne bi ni igrali EL da nije Zvezde. Jel to dovoljno da bi u konkurenciji gore navedenih klubova usli u f8?

Prvi deo posta ovako postavljen nam moze biti vecito opravdanje. Jbg, koga god doveli, mora se biti ispred ovih ekipa.

Drugi deo... Jbg, prosle godine smo imali koga? Radosnog i tuznog Vildozu i Kampaca koga skoro i da nismo imali.

Ovo je mnogo drugacija situacija. Barem su ovo sve kosarkasi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Za Sengeliju jeste mnogo 2.5 za dve sezone, ali mi se vise ne obaziremo na to ocito. Pametnije bi bilo da dovedemo beka i tako pocnemo sezonu a cetvorku kasnije ako Kalina ostane u Barsi...ali avaj.

U kom smislu pamentnije? Lakše je pronaći beka, nego četvorku. A ako se već ulaže ovoliki novac onda je bolje da tim bude formiran pre početka sezone, jer će i onako biti težak zadatak da se uklopi ovoliko novih igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Prvi deo posta ovako postavljen nam moze biti vecito opravdanje. Jbg, koga god doveli, mora se biti ispred ovih ekipa.

Drugi deo... Jbg, prosle godine smo imali koga? Radosnog i tuznog Vildozu i Kampaca koga skoro i da nismo imali.

Ovo je mnogo drugacija situacija. Barem su ovo sve kosarkasi. 

Pa okej, bilo bi lepo da konacno prevazidjemo ocekivanja, ali je realnost da smo i sa ovim najjacim timom ikada po imenima otprilike 10. ekipa.

 

Prosle godine su se Efes i Armani epski raspali iako su bili sastavi za F4, a Pao nije bio ni blizu ovoliko snazan kao sto ce sada biti. Ako uzmes u obzir da su sve ostale ekipe iz top8 zadrzale isti nivo kvaliteta, koliko je realno da se nadjemo ove sezone u 8? I to ako iz bilo kakve racunice iskljucimo klubove poput Baskonije, Virtusa i Valensije koji se sigurno nece predavati unapred, kao ni mi.

 

Drugim recima, da bi usli u 8 potrebno je da se poklopi mnogo stvari. Jedna od njih je da se napravi ekipa koja pre svega kvalitetom moze da nadje mesto u plej-ofu, sto smo ajde da kazemo uspeli da uradimo. Druga je da neka od ekipa koja je po imenima ispred nas razocara i odigra ispod ocekivanja, sto vec nije do nas. Treca je da nas zaobidju povrede, sto takodje cesto nije do nas. Zatim treba uzeti u obzir i kakav cemo raspored imati, pogotovo u duplim kolima. Recimo komsije su prosle sezone u tri navrata bili jedina ekipa koja igra duplo kolo u utorak i petak sto moze da napravi razliku. Bitan je i tajming kada igras protiv ovih najjacih (Barse, Reala, Olija) jer oni cesto znaju da kalkulisu u odredjenim momentima sezone. 

 

Tako da, nije uopste mala stvar uci u 8 u ovakvoj konkurenciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, TB Told said:

U kom smislu pamentnije? Lakše je pronaći beka, nego četvorku. A ako se već ulaže ovoliki novac onda je bolje da tim bude formiran pre početka sezone, jer će i onako biti težak zadatak da se uklopi ovoliko novih igrača.

 

Pametnije jer Sengelija vise odavno nije taj igrac koga vi pamtite iz Baskonije i CSKA. Mislim da je to preplacivanje.

1 minute ago, Nele said:

Ja imam neki osecaj da sa ovom ekipom nema sredine ili cemo da se epski raspadnemo ili ce da klikne i budemo senzacija i neko cetvrto/peto mesto.

 

Kad pravis nov tim obicno ako imas pare, sto je sa nama slucaj, cak i vise igraca dovedes, ali se to do pola sezone iskristalise. Neki ce mozda i da odu, mozda ce se raditi i doselekcija. Sve je u opticaju. TIm koji funkcionise se sklapa malo duze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Pametnije jer Sengelija vise odavno nije taj igrac koga vi pamtite iz Baskonije i CSKA. Mislim da je to preplacivanje

Prošla sezona mu jeste bila lošija, ali sezona pre te u CSKA je bila sasvim dobra.

Problem je što nema puno igrača na toj poziciji koje je moguće dovesti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Prošla sezona mu jeste bila lošija, ali sezona pre te u CSKA je bila sasvim dobra.

Problem je što nema puno igrača na toj poziciji koje je moguće dovesti. 

 

 

Slazem se. Zato i mislim da treba da se saceka. Neki NBA last cut i slicno. Sa druge strane, ako je zdrav, Toko je fizicki jaci od svih nasih centara 😄 

Link to comment
Share on other sites

Sengelija je apsolitni prioritet po meni, ne zto sto se ne moze naci dobra cetvorka, vec zbog toga sto je perfect fit na nasu kompoziciju unutrasnjih igraca. Bas cu se smoriti ako ne uspemo da ga dovedemo. Dusko je jak adut ali ako dajemo 100+/-. Zna neko ko mu je menadzer?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak da u Virtusu bukvalno ni jedan igrač nije opravdao očekivanja. Ne znam zbog čega ali nisu imali rezultate u skladu sa kvalitetom igrača.

 

Što se tiče Toka, u finalu italijanske lige mi je djelovao vrlo dobro u onom hrkljušu od utakmica. Možda neće više biti na onom nivou iz Baskonije ali ima tu još materijala.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja idalje glasam za Kalinu tu, pa nek nam ga Barselona placa, necemo se ciganisemo... mora makar neki Srbin u prvoj postavi ljudi

Meni kad vidim ovaj sastav na koji ste svi pali u nesvest bude malo 🤮

Pobede bi izlecile i tu mucninu ali opet ostane neki gorak ukus kad shvatis koliko smo daleko od toga da budemo zemlja kosarke...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...