Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

За сада смо склопили елитну резервну петорку и то на ЕЛ нивоу са Хангом, Теом, Давидивцем и Симоновићем. Проблем је што немамо прву :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СамоТи3 said:

Није ми јасно зашто би неко дао милионе "за само тог играча" и да утиче на одлуке тренера који ће све то да води на негативан начин и после се питају сви што немамо резултате. Ако хоће већ да дају паре нека кажу имате 15 милиона буџет направите тим какав год желите макар освојили Евролигу или испали у трећу лигу. Боље да се не дају паре него тако као ако хоћеш 3 милиона може али за овог и овог, значи у старту ниједан озбиљан тренер неће доћи никада а и Душко ако је то истина ће брзо отићи. 

Ni meni dugo nije bilo jasno, zapravo dugo nisam ni vjerovao u to, ali iz previše izvora sam to čuo da bi moglo da bude netačno.

Očito, onome ko to radi i finansira nije bitna dugoročna priča koja vodi rezultatu, bitan je kratkoročni hajp. Bitno je da se mnogo novca potroši odjednom, jer to snažno odjekuje.

Tako odgovara državi, tako odgovara tim kladionicama koje daju pare, a ubijeđen sam da tako odgovara i Čoviću. 

Jedina nada nam je Duško Ivanović, koji nije budala i patkomer, i valjda će, ako ništa drugo, svoj obraz zaštititi.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, СамоТи3 said:

Није ми јасно зашто би неко дао милионе "за само тог играча" и да утиче на одлуке тренера који ће све то да води на негативан начин и после се питају сви што немамо резултате. Ако хоће већ да дају паре нека кажу имате 15 милиона буџет направите тим какав год желите макар освојили Евролигу или испали у трећу лигу. Боље да се не дају паре него тако као ако хоћеш 3 милиона може али за овог и овог, значи у старту ниједан озбиљан тренер неће доћи никада а и Душко ако је то истина ће брзо отићи. 

 

Ako je tačno da pare za te kapitalce obezbeđuju kladionice (jebo državu u kojoj su kladionice glavne korporacije!) onda moguće tamo neko procenjuje koje lice bi bilo dobro da nosi njihov brend na dresu kako bi bar malo dobili return of investment, što je svakako u drugom planu. Verovatno je u prvom planu ipak nabudžiti rashode kako bi se prikazao na kraju što manji profit i posledično plaćalo što manje poreza. Sve to uz amin države, razume se.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stari Wook said:

За сада смо склопили елитну резервну петорку и то на ЕЛ нивоу са Хангом, Теом, Давидивцем и Симоновићем. Проблем је што немамо прву :classic_biggrin:

Napier, Neda, Luwawu, Mickey/Moneke, Poythress 😎

Edited by Pero
Link to comment
Share on other sites

Dopada mi se Hangin potpis..priželjkivao sam ga već nekoliko sezona kod nas..i u tome se negde krije i kvaka - 34.godina nije malo..valjda je fizički u dobrom stanju da iznese ulogu.
Sa druge strane mi se nimalo ne dopada nova svinjarija sa malim Topom. Šta god da je izgovor,ovo je neprihvatljivo. Tačno bih voleo da završi kod mrskih mi komšija kao svojevrsna karma za Čovića.

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Stari Wook said:

За сада смо склопили елитну резервну петорку и то на ЕЛ нивоу са Хангом, Теом, Давидивцем и Симоновићем. Проблем је што немамо прву :classic_biggrin:

 

Elitna petorka sa četiri igrača

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СамоТи3 said:

Ајде Шабазе прихватај понуду, немој два пута да се ложимо без потребе. 

 

Ne znamo koga sve pratimo preko bare, ima u g league odlicnih igraca, vrv su u opticaju i neki granicni NBA igraci, samo je pitanje koliko njih je spremno da predje u Evropu. Sabaz je bez sumnje kvalitetniji u odnosu na pristojan broj njih, ali ne bih da navodim imena koja su meni zapala za oci, smejace se kolege koje vise prate i bolje od mene poznaju tamosnju kosarku. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:


Sa druge strane mi se nimalo ne dopada nova svinjarija sa malim Topom. Šta god da je izgovor,ovo je neprihvatljivo. Tačno bih voleo da završi kod mrskih mi komšija kao svojevrsna karma za Čovića.

 

po pisanju upućenih ovde, nije nikakva svinjarija u pitanju, već mali top & papa top (ispravno) kontaju da mu trebaju solidni minuti u kontinuitetu, koje u zvezdi ne može dobiti ni ove godine.

samo da podsetim da on do 10og avgusta (9 dana pre mirotinog potpisa) ima 17 freakin godina. klinci u nba kreću između 19 i 22, dve trećine njih provede veći deo sezone u g ligi i tako.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Ne znamo koga sve pratimo preko bare, ima u g league odlicnih igraca, vrv su u opticaju i neki granicni NBA igraci, samo je pitanje koliko njih je spremno da predje u Evropu. Sabaz je bez sumnje kvalitetniji u odnosu na pristojan broj njih, ali ne bih da navodim imena koja su meni zapala za oci, smejace se kolege koje vise prate i bolje od mene poznaju tamosnju kosarku. 

 

Svi mi inače pišemo fantastično stručne i pametne analize, pa te sramota?

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

 

A drugi klub, koji osvaja sve u zadnjih 8-9 godina navodno ima takodje sve isto kao i prvopomenuti, ima dugove ali ni izbliza kao ovaj prvi i onda dovodi trenera pocetnika i pocinje sezonu sa timom koji nije poslozen kako treba (najblaze receno!). Na pocetku se ta havarija u odnosu na prvopomenuti klub nije jasno videla jer su oni u to vreme trazili hemiju i formu. Ali, vec u januaru su se ljudi pitali kako je moguce da smo imali ideju ili verovali da sa onakvim timom i neiskusnim trenerom imamo bilo kakve sanse!?  Da li je to bio sticaj okolnosti (finansije), totalna inkompetencija u klubu ili mix obe varijante? I onda kad se videlo da djavo dosao po svoje dolazi prvo Vildosa (ok, on je verovatno planski dosao kasnije), a onda Campazzo jer su se tako zvezde poklopile. Znaci, pare su dosle (pre)kasno. Cak da se radi na kraju o istom iznosu, nije isto. Simple as that.

 

Oko toga ko nam selektira tim, moze biti da si u pravu, a mozda i ne. A moze biti, opet kazem, i nesto izmedju. Ne znamo (barem ja ne znam) sta se desava i na koji su nacin odluke donesene (free will or under duress). Jeste Covic kao predsednik odgovoran i za to i po funkciji prvi na udaru, ali zaista mislim da bi i on radije uzeo neke druge igrace (ako ih vec on uzima!) da je mogao i da pokusava da uradi najvise sto moze sa onim cime finansijski raspolaze. Samo reci da je blesav, tera inat, gura fetis itd.... mozda jeste, ali to je simplfikiacija i spekulisanje. Da neke poslice mora da obavi da bi na nekom drugom mestu nesto dobio... sigurno. Ali, takva su vremena, bojim se.

 

Ko je verovao u to? Možda Nebojša Čović, ja sigurno nisam.

 

Možda bi sve bilo nagađanje i špekulisanje da ovo Čoviću nije treći put da pokušava sa trenerom početnikom. Posle Pešića je bio Lazić, posle Radonjića Alempijević.

Isto tako nije prvi put da se dovode igrači prema Čovićevoj fiks ideji o domaćoj osnovi. Imali smo slučaj baš sa Alempijevićem kada su dovedeni Radičević, Janković, Jovanović, Antić, Kešelj ....

Dva puta je na silu ubacio sina u tim, što je posebno izraženo bilo 2019. godine, kada je uloženo dosta sredstava u ekipu, pa se došlo do toga da Filip igra 20 minuta u EL, a u ABA rešava utakmice (u korist protivnika).

Tako da je razlika u startnoj poziciji nas i Partizana najpre što kod njih o sastavu tima odlučuje Obradović, a kod nas Čović.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uskoro cemo saznati epilog da li su 2x3 miliona nudjenih Kampacu i Miroticu za narednu sezonu, da li su u opticaju tih 6 miliona i da dovedemo drugih 5 igraca. To ce se lako proceniti kad budemo videli nova pojacanja.

 

Pritom za 5. beka koji nam fali ako Topic ode na pozajmicu, tu sigurno nece doci milionsko pojacanje. Znaci cca 5.5 miliona ukupno za pleja startera, beka/krilo u zavisnosti kako Dusko vidi Hangu, krilni centar i centar. Jasno ce se videti jel su to milionski igraci ili ne.

 

Igraci koji vrede preko milion je ostalo tek nekoliko u Evroligi. U slucaju da raspolazemo tim novcem, ne bi me iznenadilo da gledamo ka Nba necemu sa onog spiska sto sam kacio, smejali se ljudi i rekli 0 igraca ce odatle preci u Evroligu, a trojica su vec presla (odnosno dvojica a Huanco nije jos zvanicno ceka rasplet oko Mirotica) pritom se po insajderima vec vrte imena poput Neta, Dragica, Ntilikine itd. Huff je potvrdio da ima nekoliko evroligaskih ponuda.

 

Sto se tice El milionskih pojacanja, od plejmejkera jedini milionski plej slobodan je Napier. Pengos ne moze da trazi 1 milion na osnovu prosle sezone. Na 2 nema milionskih igraca. Na 3 Giedraitis pretpostavljam da vredi 1m, Bejkon (kog Dusko ne bi nikad doveo) i Kalinic ukoliko uopste ga budu raskinuli. Niko vise na toj poziciji. Na 4 samo Mirotic x3. Sengelija ima ugovor sa Virtusom a nisam siguran ni da moze 1m da zabode jer u padu sa brojkama. Na 5 jedino Nibo moze da vredi 1m i Poarje ako ga raskine Real i Papajanis al on ode u Fener. 

 

Dakle ili ce nam doci nekoliko igraca iz El iznad nabrojanih ili cemo sigurno dovesti nekog iz Nba ako ne dodje neko odatle, ili jednostavno ne raspolazemo sa novcem za ponude Mirotica i Kampaca da raspodelimo na ostale igrace ili u krajnjoj liniji nas neko laze da smo uopste nudili taj novac.

 

Moze biti i da su kladionice namenile novac za iskljucivo ta imena, ali moze biti i da imamo taj novac i za druge igrace. Ima logike za oba slucaja, ali bih ipak sacekao jos malo, pre nego sto se nesto tvrdi na osnovu nagadjanja. Da promenimo nesto ne mozemo, da znamo istinu do kraja ne znamo te samo nagadjamo, a epilog ili ili ce se saznati u narednih 10ak dana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

Uskoro cemo saznati epilog da li su 2x3 miliona nudjenih Kampacu i Miroticu za narednu sezonu, da li su u opticaju tih 6 miliona i da dovedemo drugih 5 igraca. To ce se lako proceniti kad budemo videli nova pojacanja.

 

Pritom za 5. beka koji nam fali ako Topic ode na pozajmicu, tu sigurno nece doci milionsko pojacanje. Znaci cca 5.5 miliona ukupno za pleja startera, beka/krilo u zavisnosti kako Dusko vidi Hangu, krilni centar i centar. Jasno ce se videti jel su to milionski igraci ili ne.

 

Igraci koji vrede preko milion je ostalo tek nekoliko u Evroligi. U slucaju da raspolazemo tim novcem, ne bi me iznenadilo da gledamo ka Nba necemu sa onog spiska sto sam kacio, smejali se ljudi i rekli 0 igraca ce odatle preci u Evroligu, a trojica su vec presla (odnosno dvojica a Huanco nije jos zvanicno ceka rasplet oko Mirotica) pritom se po insajderima vec vrte imena poput Neta, Dragica, Ntilikine itd. Huff je potvrdio da ima nekoliko evroligaskih ponuda.

 

Sto se tice El milionskih pojacanja, od plejmejkera jedini milionski plej slobodan je Napier. Pengos ne moze da trazi 1 milion na osnovu prosle sezone. Na 2 nema milionskih igraca. Na 3 Giedraitis pretpostavljam da vredi 1m, Bejkon (kog Dusko ne bi nikad doveo) i Kalinic ukoliko uopste ga budu raskinuli. Niko vise na toj poziciji. Na 4 samo Mirotic x3. Sengelija ima ugovor sa Virtusom a nisam siguran ni da moze 1m da zabode jer u padu sa brojkama. Na 5 jedino Nibo moze da vredi 1m i Poarje ako ga raskine Real i Papajanis al on ode u Fener. 

 

Dakle ili ce nam doci nekoliko igraca iz El iznad nabrojanih ili cemo sigurno dovesti nekog iz Nba ako ne dodje neko odatle, ili jednostavno ne raspolazemo sa novcem za ponude Mirotica i Kampaca da raspodelimo na ostale igrace ili u krajnjoj liniji nas neko laze da smo uopste nudili taj novac.

 

Moze biti i da su kladionice namenile novac za iskljucivo ta imena, ali moze biti i da imamo taj novac i za druge igrace. Ima logike za oba slucaja, ali bih ipak sacekao jos malo, pre nego sto se nesto tvrdi na osnovu nagadjanja. Da promenimo nesto ne mozemo, da znamo istinu do kraja ne znamo te samo nagadjamo, a epilog ili ili ce se saznati u narednih 10ak dana.

giphy.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

Na 5 jedino Nibo moze da vredi 1m i Poarje ako ga raskine Real i Papajanis al on ode u Fener. 

 

Iako se slažem sa upisom, samo jednu stvar moram da napomenem. Ti si Papajanisa cenio na 600-700k ako se dobro sećam. Ja sam rekao da vredi oko 1.5m i više. Po izjavi predsednika Panatinaikosa Fener mu je dao 1.7m. Dakle, nije baš da sam lupao gluposti, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brat od Korneta said:

. Pengos ne moze da trazi 1 milion na osnovu prosle sezone. 

 

milionče je očigledno novih 500-600k. 

nije to više luda cifra po aktuelnim tendencijama.

 

pri čemu pangos ima okruglo 30 godina, nit' je mator, nit' nešto izraubovan, pošto je onu iza sezonu presedeo u nba.

nije imao ove sezone sreće sa povredama ali je definitivno jedan od boljih plejmejkera u evropi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...