Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

8 hours ago, Zvezdinho said:

Bas me interesuje na sta ce to da lici sto se tice saradnje Duska i Tea.

 

Ovo :thumbup: lepo si to primetio Biske :classic_biggrin: isto sam hteo ranije da se osvrnem na tu situaciju.

Mogla bi da "pukne tikva" vrlo brzo, Teo i visecasovni treninzi, zaista zanimljivo.

 

16 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa cekaj, kako je Mirotic nerealan a realan je Kalina za mog mora obestecenje. To plus plata je isto cak mozda i vise nego samo plata Mirotica

 

Ne bih rekao, mislim da je ipak dosta manje, Mirotic je jedan od najskupljih igraca u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Од домаћих, само ми је Калина важан да дође. Не интересује ме нико више. Али не волим то што читам данас, баш ми значи кад је он у Звезди, јер је мудаш и са њим некако много другачије делује Звезда, иако то зависи и од осталих играча.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa cekaj, kako je Mirotic nerealan a realan je Kalina za mog mora obestecenje. To plus plata je isto cak mozda i vise nego samo plata Mirotica

 

Miroticu je navodno ponudjeno 2.7 miliona.

 

Kalinic je igrao koji vredi 1-1.3 miliona. Obestecenje za Kalinica kad je bilo milionsko je bilo jer je mlad igrac, isti je slucaj sa Guduricem i Bogdanovicem.

 

Dakle Kalinic bi nas kostao za oko milion manje nego Mirotic.

 

Nema milionskih obestecenja vise za starije igrace, ja se ne secam nijednog takvog u poslednjih par sezona. Nedovic kao jedan od najboljih igraca na sg u El smo platili obestecenje 300k za njega. Ocekujem za Vildozu slican novac da smo zaradili od obestecenja to ce uskoro da se objavi kad bude bila zvanicna zahvalnica. Eno Darius Thompson koji je bio mozda i najbolji plej ove sezone obestecenje za njega je 600k.

 

19 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

И сам је већ два пута рекао да остаје у Барси, али то нас очигледно не спречава да се ложимо.

 

Jednom je izjavio, pre par nedelja, da ne zna ni za kakvu ponudu Zvezde i da ima ugovor sa Barsom, sto ne znaci da ce tamo ostati 100%. Drugi put pre par dana je napisao see you in September. Moje licno misljenje je da blefira a epilog cemo saznati uskoro.

 

Ukoliko on hoce da se vrati ne vidim sta bi moglo da spreci to. Ovako ja to vidim i ne vidim kao nemoguce, mozda gresim. Kalinic kaze Sarunasu hocu da idem (tesko da ce drzati nezadovoljnog igraca), sve i da ovaj kaze trebas mi, Zvezda zadovolji menadzera tako sto izjednaci platu iz Barselone i on dobija isti procenat od njega i tu se pitaju Kalinic i menadzer, oni pristanu i to je to. Plati se to obestecenje sto je po ugovoru i kraj price. Pritom su spanski mediji pisali da se cak razmatra i da ga raskinu te bi u tom slucaju dosao i bez obestecenja a i basket news je preneo da je Kalinic-rumored to leave.

Link to comment
Share on other sites

Калинић је можда и једини играч кога апсолутно сви желимо, за сваког другог ћемо наћи нешто матор, неискусан, лош дефанзивац, крава музара итд. Моје мишљење је да су шансе да дође никакве, али дај Боже да ме демантује.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne bih rekao, mislim da je ipak dosta manje, Mirotic je jedan od najskupljih igraca u Evropi.
Mirota je trenutno ipak ubedljivo najskupljii EL igrač.
Do pre par godina imali smo višegodišnju dominaciju Šveda ali nakon Larkinovog 3,7M za prethodnu i 4M za ovu, sada imamo najmanje 6 EL tima sa bar jednim nosiocem oko 2m po sezoni a neki imaju i trojicu...pa se stiglo i do srpskih timova sa Panterovih 1.5 i Fakundovih 1.8 i to za pola sezone. Virtus je Teu za "and1" sezonu platio 2.1M.

Ja takodje mislim da je kombinacija Teo - Duško tempirana bomba jer smo već videli koliko tenzija ima izmedju Nedare i trenera a Teo je po tom segmentu different level.







Link to comment
Share on other sites

Не бих да инсинуирам ништа, али...(:инсинуира:)

 

Колико знам, Тео поседује хотел на Дивчибарама или сличној дестинацији, не би ме чудило да за одређене олакшице падне договор између прешједника и њега да одигра једну сезону у вољеном клубу. Плус је кући, жена, ђеца, и то, а цигански живаљ ће да се наложи на магичне асистенције, па макар дошле и у 37. години. Боље икад него никад.

 

Кажем, ако би дошли Калина и Мирота (како људи рекоше, говорити о нереалним стварима након Факуа је излишно), много тога бих био спреман да прогутам, па и Теа и још једног сличног (али не Радуљицу).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Potražite u arhivi šta se sve pisalo kad je Ivanović došao u Zvezdu ... i šta se od svega toga desilo.

Batalite nagađanja, gledanje u pasulj i ostale gluposti.

 

Ako mislis na mene, manje vise sam se salio. Ja iskreno ne mogu da poverujem da je Teodosic lencario a ipak imao ozbiljnu ulogu u sistemu Serdja Skariola... moguce je ali ja u to ne verujem. Pre ce biti da Teo jednostavno nije atleta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ako mislis na mene, manje vise sam se salio. Ja iskreno ne mogu da poverujem da je Teodosic lencario a ipak imao ozbiljnu ulogu u sistemu Serdja Skariola... moguce je ali ja u to ne verujem. Pre ce biti da Teo jednostavno nije atleta.

Nisam mislio na tebe, bilo je tad svega ko na vašaru. Teo nikad nije imao problema sa trenerima, treninzima ...

Duda je bio strožiji od Duška pa ga uvek hvalio, al čaršijske priče su iznad svega.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

mudri starac @uini je jednom (ili vise puta) zakljucio: igraca x treba smatrati nerealnim ukoliko ima vazeci ugovor, a igrac y se manje ili vise moze razmatrati ukoliko nije pod ugovorom, bez obzira na njihove cene/renome

 

To je vazilo za nas dok nismo imali love, sad imamo love i to vise ne vazi a odgovor je jednostavan: Nedovic proslo leto, sto naravno ne znaci da cemo i ove platiti obestecenje za nekog, ali svakako je probilo tu granicu nerealnosti.

 

Nedovic je imao ugovor sa Panatinaikosom, klub je hteo da ga zadrzi sto je potvrdio njihov predsednik ali on je hteo kod nas i oni tu nisu mogli nista, sve je na igracu odnosno menadzeru, platilo se obestecenje 300k koliko je bilo po ugovoru i to je to.

 

Partizan je doveo Madara koji je bio pod ugovorom visegodisnjim tamo, platili obestecenje 250k. Doveli su Papapetrua koji je bio pod ugovorom sa Panatinaikosom i oni hteli da ga zadrze, za ovo navodno nisu nista platili obestecenje vec se ispeglalo jer mu je Pao dugovao neke pare. Tristan Vukcevic je imao ugovor sa Realom i njega su doveli.

 

Zvezda i Partizan sada imaju love i mogu da placaju obestecenja koja se krecu od 200k do 600k uglavnom, a milionska mogu biti jedino ako je neko mlad i supertalentovan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Mislim da ce se bar 99% ljudi ovde sloziti da Luka Mitrovic ni pod razno ne moze igrati cetvorku vise, bukvalno bi se ljudi sklanjali od njega, pustali li ga da sutira.

Gledao sam ga na zagrevanjima cele sezone...on ne promasuje polu-distancu i van 6.75. Mora da krene opet da sutira na utakmicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, leki bg said:

Gledao sam ga na zagrevanjima cele sezone...on ne promasuje polu-distancu i van 6.75. Mora da krene opet da sutira na utakmicama.

 

Pa sto se onda toliko ukenja kad treba u utakmici da sutira. Probas jednom, dva puta pa ako ne ide, zajebes. A on nije sutnuo van reketa jos od one ukenj trojke protiv Cibone valjda prosle godine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Pa sto se onda toliko ukenja kad treba u utakmici da sutira. Probas jednom, dva puta pa ako ne ide, zajebes. A on nije sutnuo van reketa jos od one ukenj trojke protiv Cibone valjda prosle godine.

Mozda zato sto to nije u planu trenera, ne moze on na svoju ruku da odluci e danas cu da opalim dve trojke pobogu..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Pa sto se onda toliko ukenja kad treba u utakmici da sutira. Probas jednom, dva puta pa ako ne ide, zajebes. A on nije sutnuo van reketa jos od one ukenj trojke protiv Cibone valjda prosle godine.

Dao i protiv Barse ove sezone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Benito said:

Mozda zato sto to nije u planu trenera, ne moze on na svoju ruku da odluci e danas cu da opalim dve trojke pobogu..

 

E jebiga, pa da li ti mislis da je svaka zamisao trenera Biblija. To su primarni napadi, a kad ne prodje primarni napad, onda ide improvizacija. Ponekad ostanes sam na trojci a ima 5-6 sekundi do kraja napada. Pripalis trojku. Ni jedan trener nece to da zameri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

E jebiga, pa da li ti mislis da je svaka zamisao trenera Biblija. To su primarni napadi, a kad ne prodje primarni napad, onda ide improvizacija. Ponekad ostanes sam na trojci a ima 5-6 sekundi do kraja napada. Pripalis trojku. Ni jedan trener nece to da zameri.

Veruj mi da itekako hoce da zameri sem u pojedinim situacijama, kao ono protiv Barse kada je jednostavno morao da sutne. Pre pocetka sezone svaki igrac dobije rolu i trener mu kaze sta ocekuje od njega, koja je njegova uloga u timu itd.. A s obzirom da je Mitar vise puta istakao da mu trenutno vise lezi da igra na 5. verujem da se to nece menjati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, necke said:

Pre sipanja para u vecite, Lee bi bio "Detonacija na Malom Kalemegdanu", sto bi i trebalo da bude realna slika za nase klubove s obzirom gde zivimo.

 

E sad, posto je Zocu ispod casti da radi sa EC kalibrima igraca, nije u redu da i Zvezda ne dobije veliki budzet. Pre 3 godine smo se lozili da cemo sa Holom i Radanovim na pleju uraditi nesto u EL, a sada nam je Lee bezveznjak.

 

Mislim jeste ispod nivoa ukoliko nam budzet bude koliko se ocekuje, samo eto, malo se ide predaleko kada je u pitanju patkometrija sa najbogatijim klubovima Evrope.

Lee ni u jednom filmu ne bi bio detonacija, ali u pravu si bio bi realna slika naseg pogresnog skautinga.

U monaku je bio presmesan. Bas granicni EL igrac

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...