Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, goldberg said:

Ne znam na osnovu cega si to zakljucila?

Nema ovde veze sa domacim igracima ili strancima, samo stranci kostaju vise. Da sutra bude vest o potpisu nekog Winstona (koji ne kosta mnogo) i za njega bih napisao da se nadam da ce da uzme sto vise novca ovoj SNS bandi u klubu i oko kluba. Kad se vec nenormalno bahate neka ih svi opljackaju.

 

Kako na osnovu čega, pa buniš se protiv dolaska Campazza, Mirotića, a dižeš obe ruke za "pljačku" kluba od strane Mitrovića, Davidovca, Dobrića i kompanije. Bolje preplatiti Campazza nego preplatiti Davidovca, meni je to no brainer.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:


 

 


Misliš zbog deobe minuta sa Lidejom ili zbog 5,5m po sezoni za poziciju 4?

 

Mislim zbog onoga sto pricaju😂, sto naravno ne znaci da je istina ali prelazni rok i sluzi da verujemo u sve😊

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Kako na osnovu čega, pa buniš se protiv dolaska Campazza, Mirotića, a dižeš obe ruke za "pljačku" kluba od strane Mitrovića, Davidovca, Dobrića i kompanije. Bolje preplatiti Campazza nego preplatiti Davidovca, meni je to no brainer.

 

Ne bunim se protiv ostanka/dolaska Campazza? :lol_2:

 

Cekaj, ti si zaboravila kada smo diskutovali o sastavu na 4 i 5? Istom sastavu u kojem nije bio Mirotic jer ne zelim da tako skupi igraci dolaze u KKCZ, "velegrad na Balkanu" i "ekonomskog tigra Evropi".

 

Kad bih se ja pitao niko od tih skupih igraca ne bi ni dolazio i onda ne bi ni bilo potrebe za pretplacivanjem Mitrovica ili Davidovca. Posto se ne pitam, posto su spremni da bace i po 3 miliona po sezoni za jednog igraca, u tom slucaju zelim da im i drugi igraci traze sto vise i tako ih istresu iz gaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Ne bunim se protiv ostanka/dolaska Campazza? :lol_2:

 

Cekaj, ti si zaboravila kada smo diskutovali o sastavu na 4 i 5? Istom sastavu u kojem nije bio Mirotic jer ne zelim da tako skupi igraci dolaze u KKCZ, "velegrad na Balkanu" i "ekonomskog tigra Evropi".

 

Kad bih se ja pitao niko od tih skupih igraca ne bi ni dolazio i onda ne bi ni bilo potrebe za pretplacivanjem Mitrovica ili Davidovca. Posto se ne pitam, posto su spremni da bace i po 3 miliona po sezoni za jednog igraca, u tom slucaju zelim da im i drugi igraci traze sto vise i tako ih istresu iz gaca.

Ako su to Sns-ovske pare sto bi nas bilo briga kako i koliko se trose?

Ali su to ipak drzavne pare, a posto ih svakako ne bismo videli ili bi ih oni potrosili da druge gluposti, onda je posredi ravnodusnost prema istim. I ja vise volim ono vreme kad smo dovodili nezvucna imena pa su se iskljucivo radom pravili dobri rezultati. Ali ako ce da se bacaju velike pare bar nek bacaju na kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji šansa da se šipkaši ništa ne pitaju i da se dovede Z. Ivešić? Za mladu reprezentaciju Hrvatske dao momak 17 poena, 10 skokova i 8 blokade. 😮 Da se trampimo sa SC Derby. Mi njima Ilića a oni nama Ivešiča. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Da li postoji šansa da se šipkaši ništa ne pitaju i da se dovede Z. Ivešić? Za mladu reprezentaciju Hrvatske dao momak 17 poena, 10 skokova i 8 blokade. 😮 Da se trampimo sa SC Derby. Mi njima Ilića a oni nama Ivešiča. 😄

Ja bi pre Karla Matkovica ali svakako od tog posla nema nista.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, necke said:

Ako su to Sns-ovske pare sto bi nas bilo briga kako i koliko se trose?

Ali su to ipak drzavne pare, a posto ih svakako ne bismo videli ili bi ih oni potrosili da druge gluposti, onda je posredi ravnodusnost prema istim. I ja vise volim ono vreme kad smo dovodili nezvucna imena pa su se iskljucivo radom pravili dobri rezultati. Ali ako ce da se bacaju velike pare bar nek bacaju na kvalitet.

 

Necu da na ovakav nacin SNS pravi kampanju kako je sve mnogo bolje, lepse i jace za njihovo vreme i ne podrzavam megalomaniju navijaca koji smatraju da samo KKCZ i KKP imaju prava da igraju EL/treba da dobiju A licencu/prirodno je da stalno igraju finala ABA lige. Prosto se ne zna sta je gore od ta dva.

 

Za vreme manjih ulaganja niti je SNS pravio kampanju da "smo toliko bogati kao Baja Patak da nase kosarkaske institucije mogu da pucaju na osvajanje EL" niti je bilo ko pominjao A licence, sigurne trofeje i slicne stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Duboko sam ubeđen da je sve ovo što se piše oko Mirotića izmišljeno. Ne samo vezano za Zvezdu, nego za sve klubove sa kojima ga povezuju. On ima još 2 godine masnog ugovora sa Barselonom koja bi da izađe iz toga što bezbolnije. Barsa čeka da se Mirotić smiluje i prihvati neku nagodbu (Verovatno su mu ponudili deo novca od ako se ne varam 8 miliona koliko mu sleduje za te dve godine) a Mirotić tihuje, traži sve pare iz ugovora i čeka da Barsa podigne cifru nakon čega će prihvatiti, verovatno najmasniju ponudu nekog drugog kluba.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex said:

Duboko sam ubeđen da je sve ovo što se piše oko Mirotića izmišljeno. Ne samo vezano za Zvezdu, nego za sve klubove sa kojima ga povezuju. On ima još 2 godine masnog ugovora sa Barselonom koja bi da izađe iz toga što bezbolnije. Barsa čeka da se Mirotić smiluje i prihvati neku nagodbu (Verovatno su mu ponudili deo novca od ako se ne varam 8 miliona koliko mu sleduje za te dve godine) a Mirotić tihuje, traži sve pare iz ugovora i čeka da Barsa podigne cifru nakon čega će prihvatiti, verovatno najmasniju ponudu nekog drugog kluba.

Delimicno je tacno, dok ne resi sa Barsom sve je uzalud, provereno znam da ima ponude i od nas i od komsija. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se Simonovica Jr. tice, nikako da stignem da napisem svoje misljenje. 

Da li je dobro ili lose pojacanje niko od nas ne zna trenutno, dosta toga zavisi i kakav ce biti drugi centar kojeg dovodimo (da li ce kao Petrusev morati da rilja sam u reketu), ali mnogo zavisi i od plejmejkera, Kampaco ako ostane Simonovicu se plafon podize odma za 20 30%, solidno trci tranziciju, i uz pleja kao sto je Kampaco ima da bude odlicna meta za alley-up dodavanja pogotovo iz P&R igre. 

Za svoju visinu nema ni los sut, za repku je solidno sutirao na EB, malo cudna mehanika gde loptu drzi dosta ispred, pa mi se cini da je lako braniti njegov sut. 

Ima dobru kontrolu skoka, makar na mecevima koje sam gledao, sto je nama jako bitno. 

Sve u svemu, ako se sklopi smislena ekipa, moze od njega biti ovde jako bitan sraf, plus ima potencijal za neku prodaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da budem nezadovoljan dovodjenjem Simonovica.

 

Kao navijac kluba kojem su u prethodnih nekoliko sezona reket zatvarali redom:

Teri enerdzi king, Noko srcana mana, Luka prvi centar, rashodovani Kuz, Raduljica, Cribes, Hasan...

 

Ukoliko ostane i Petrusev, a sva je prilika da hoce, bicemo u prilici da prvi put posle mnogo godina imamo centarski tandem koji je mlad, sa visokim plafonom i pravim talentom na EL nivou.

Mekani jesu, to se da nadoknaditi i siguran sam da se radi na pojacanju koje ce to delimicno nadomestiti.

Medjutim, oba momka su preko 210, imaju sut, vode loptu bolje od Dobrica, razumeju (ofanzivne) kretnje, dakle ultra moderni centri koji predstavljaju zamenu za ove staromodne koje smo furali ovih godina.

Bice dosta lakse i treneru da kombinuje sa 2 ovakva igraca, da im rotira pozicije, uvlaci unutra i vadi spolja, prosto je milina raditi sa ovakvim materijalom, a Dusko zna kako se prave vrhunski visoki igraci.

 

Simonovic je napast na ofanzivnom skoku, zna kako da se krece i zavrsi na obrucu, kuburi sa odbrnaom od pika ali ima od koga to da nauci, mlad je.

Konacno malo podmladjujemo ekipu i ne vidim razloga za kuknjavu.

Manimo se Mirotica, Fakua i Kalinica, to su gotovi igraci, klase, ako dodju - dosli su.

Filip i SImonovic su buducnost svojih reprezentacija i kosarke na ovim prostorima, momci za koje cemo biti ponosni sto su nosili nas dres i svakom pravom ljubitelju kosarke treba da bude drago sto su tu.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juliet said:

Izvinjavam se za off, zna li neko gde se mogu kupiti dresovi i oprema ostalih klubova u sportskom društvu koji nisu fk i kk?

Ovde najviše ljudi piše, pa računam možda zna neko.

Ja iskreno nisam ni siguran da li imamo to u ponudi.

Ima ispod marakane radnja kod sportskog drustva čini mi se Macron radnja gde možda ima nešto u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...