Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ilića ćemo da ugasimo kao Borišu. Eksperti smo za to. Momak koji je bio enormno koristan u igokei, ok slažem se da je to ABA nivo ali imati 40+ indeks nekoliko puta je jebeno teško sve i da si trećeligaš, odjednom kod nas liči na amatera.

 

Ono što je trebalo uraditi je dovesti mamojebca na 4, Dedu kao bekapa koji može i na 3 u nekim višim petorkama, i onda da Ilić bude druga ili treća opcija na 4, zavisno od protivnika i rotacije.

 

Ovako, mi mentalno ubijamo dečka koji će krenuti da se boji da igra vrlo skoro. Nešto od toga već je vidljivo u njegovom bojažljivom pristupu košu i zagrađivanju. On nije toliko slabašan koliko nema samopouzdanja.

 

Quote

"I ono što nam je važno i gde ćemo napraviti veliki iskorak, to je pokušaj da napravimo iskorak u Evroligi, a to je pokušaj plasmana na Fajnal-for. To šta sad kažu, da li je ovako ili je onako, videćemo. Sezona počinje 30. septembra, naša prva utakmica je u ABA ligi u Banjaluci, a 5. oktobra je ovde Asvel i samo bih podsetio da je ostalo jako malo sezonskih karata. Plasirano je oko 12.500, a ostalo je oko 500-600 sezonskih karata. Neka naši navijači, simpatizeri, požure", dodao je Čović.

 

Da, sad kontam što se ljudi smeju, braćo @VISOKOLETAC, @Miki28, pardonirajte, siguran sam da sam inicijalno pročitao 5-6 hiljada, a ono je 500-600. Ispravite sledeći put, samo reakcija podsmeha nije prikladna.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Da, sad kontam što se ljudi smeju, braćo @VISOKOLETAC, @Miki28, pardonirajte, siguran sam da sam inicijalno pročitao 5-6 hiljada, a ono je 500-600. Ispravite sledeći put, samo reakcija podsmeha nije prikladna.

Ja sam stvarno mislio da se sprdas sa Covicevom izjavom 😂

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jok bre, loše sam pročitao. 🙂

Just now, NikolaTest said:

Ja ne bih poredio talenat Borise i Ilica, ni blizu... da je Borisa otiso u Megu recimo i guran od strane Miška verovatno bi imao znatno bolju karijeru.

 

Za Ilica ne mislim da je imao predispozicije za vise od solidnog aba liga igrača.

 

Slažem se ali to nije poenta. Poenta je da gušimo talente.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MarioKempes said:

Ilić je juče igrao samo zato što se nisu skidali Bjelica i Davidovac. Nema šanse da će on biti opcija pre nekoga od njih, kakvi god su.

To bi bio neki normalan poredak stvari, ali ako Bjelica ostane ovakav kakav je sad sumnjam da će Duško da mu daje previše povjerenja. Od Davidovca znamo koliko možemo da očekujemo, mislim da tu neće biti iznenađenja.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikolaTest said:

Ja ne bih poredio talenat Borise i Ilica, ni blizu... da je Borisa otiso u Megu recimo i guran od strane Miška verovatno bi imao znatno bolju karijeru.

 

Za Ilica ne mislim da je imao predispozicije za vise od solidnog aba liga igrača.

Stoji da je neuporrdiv talenat ali Borisa je itekako imao priliku kod nas da se pokaze i iskoci, tako da je njegovo neispunjavanje potencijala vise do njega nego do Zvezde.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nele said:

Stoji da je neuporrdiv talenat ali Borisa je itekako imao priliku kod nas da se pokaze i iskoci, tako da je njegovo neispunjavanje potencijala vise do njega nego do Zvezde.

Slazem se, ali meni ostaje krivo sto je kada je konacno odigrao jednu dobru sezonu (kod Tomica 18/19) skrajnut i postavljen za trecu cetvorku u sezoni posle te.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Malo menjam temu, ali ja nisam nezadovoljan onim sto sam video do sada od Simonovica. Ima taj decko stofa i razume kosarku, treba mu dati sansu. Ne treba zaboraviti da je potpisao dvogodisnji ugovor. Nemas priliku bas uvek da dovedes igraca od 213cm sa pristojnim sutem za 3p i treba ceniti to sto imamo. Cak se ne bih slozio da je cista petica, mada nije ni cista cetvorka, nesto je izmedju i to bi potencijalno mogao da mu bude problem. Kao sto sam juce napisao, ja sa ove pozicije ne vidim potrebu za prevelikim kvalitetom i poenima, s obzirom na to sta imamo na ostalim pozicijama. Defanziva + skok, kroz to cu ocenjivati Simona i Dedu, a svaki poen koji donesu je samo plus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ilic je bukvalno undersized petica. Decko sem otpadaka i odmotavanja iz pika ne ume da postigne kos, pritom su mu reakcije u odbrani na nivou petica, jer ga je svaka PF napunila, posto presporo reaguje i jos sporije razmislja.

 

Ono sto je mene posebno razocaralo je sto lik bas nije neki borac, hustler i to. Ima 100 kila misica, a uplasi se kad izadje na teren, jebes ti to.

 

Zao mi je samo sto nije doveden PF umesto jednog od dvojca Davidovac-Simonovic. Tu nam je ubedljivo najveci krater. Simonovic mi je ostao u glavi kao raznovrsniji napadac od ovog. Fali nam u teoriji i bek, u smislu karakteristika igraca spolja, ali ne znam gde bi ga stavili i cije minute bi uzeo. 

Edited by Markoss
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Prilično sam uveren da Ilić ne može da ima bilo kakvu ulogu ove godine. Sve i da se Bjelica potpuno raspadne i bude sasvim neupotrebljiv, na 4 imamo  Davidovca i Simona, a sinoć smo videli da može i kombinacija Tobi-Bolomboj.

Što se tiče beka, uzeo bi minute Lazića, nekad Jaga, i po koji min od ostalih.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

 

Predlozeno im je to, tako da od njih dvojice zavisi da li ce tamo da igraju ili ovde da gledaju utakmice sa Nebojsom. 

Чисто сумњам да ће то да се деси, али ево сутра би био задњи рок да им се прикључе пошто ФМП игра утакмицу сезоне у среду против Варезеа. За Кузмића ме брига, он може чак и да нам помогне, али бих волео да Илић оде да игра и поврати мало самопоуздање...

Link to comment
Share on other sites

I Ilic je dobio neku sansu. 288 minuta u Aba i 68 u Evroligi  kad na to dodamo i kup i Kls odigrao je preko 400 minuta sto nije bas tako malo. Tacnije receno dobijo je sansicu (nije da nije dobio nikakvu sansu kao sto neko rece), ali za tu sansicu po meni je morao da pruzi vise da bi bio razmatran i kao treca opcija na 4 ili 5 u timu koji pretenduje ne samo top8 nego i f4. Ukoliko bi bio 3. opcija to znaci da u slucaju povrede jednog igraca sa pozicije on morao da uzima minute u Evroligi. Zamislite, hipoteticki, da nam se desi povreda jednog visokog u plej of seriji (dal u Evroligi ili sa Partizanom u Aba) a prosto ako igras 4 ili 5 utakmica (kako su igrao plej of El prosle sezone svaki u toliko utakmica) sigurno ti ne bi jedna cetvorka ili petica igrali svaku po 40 minuta jer je to neizvodljivo. Neko ce sad da kaze a jeste bas bi se u plej of seriji povredio neki visoki vazan (ili u mecevima recimo odlucujucim za ulazak u top8 pred kraj, koje smo imali u prethodne dve sezone i u oba puta smo imali problema sa zdravljem) ali zamisli gradis nesto godinu dana, ulozen toliki napor i trud, ogromni novci, da bi sve prosuo time da potencijalno budes ugrozen ako Ilic bude morao da ti igra a prosto moras i takve stvari da ukalkulises sta se desava ako ti se povredi svaki igrac iz startnih 12. Nadam se da Dusko misli o svemu tome i da zato Ilic nece biti 3. opcija ni na jednoj poziciji. Ilic ne donosi bukvalno nista osim defanzivnog skoka u napadu ne donosi bukvalno nista vise od Kuzmica mozda eto kao neka lob meta moze u teoriji ali u praksi to smo videli mozda par puta. Trojke je sutirao tipa 0/7 na ova prethodna dva pripremna turnira i koliko se secam pokusaja otprilike a s obzirom da je igrao dosta minuta sveukupno to malo uzetih suteva gde pritom ni jedan nije pogodio. U odbrani na niskom postu je bio dosta los. Bukvalno ili su mu davali poene ili je napravio faul, na gomilu minuta koje je dobio i takvih situacija gotovo da nista nije odbranio kada sam obratio paznju.

 

Najbolje bi bilo kada bi otisao u neki Evrokup tim na pozajmicu da dobije minute negde barem i kao bek ap jer i u Evrokupu su sve startne cetvorke bolje od Ilica. Ukoliko Fmp ne bi izborio Fibinu ligu sampiona ne vidim svrhu slati ga tamo, vraca se na staro i na ono sto je imao u Igokei, koja je pritom ako se dobro secam igrala Fibinu ls a sad ako Fmp ne izbori ne bi imao ni to. Mislim bolje je za njegov razvoj i u Fmp-u da igra Aba ligu nego da ne igra uopste kod nas, ali ako mu se vec ne moze naci Evrokup/Fiba Ls tim barem spanska liga koja je znacajno jaca od Aba lige. Kada su prosecni Aba igraci zabadali tamo minute godinama unazad mogao bi i Ilic siguran sam. Svakako ne treba ga otpisivati, em sto je vezan visegodisnjim ugovorom, em mozda i bude nesto od njega u nekom smislu kao neka bek ap opcija, ukoliko bi poceo da pogadja za 3 poena ili ukoliko bi ocvrsnuo i fizicki i mentalno da igra peticu. Ne treba zaboraviti da su Jovic i Kalinic tek sa 23 i 24 godine se etablirali u evroligaske igrace a Ilic ima 23 godine. Ima dosta primera gde su i sa 27-28 zaigrali prvi put El i ne mislim na Amerikance vec domace igrace. Mozda postane sa 25 ili 26 legit bek ap evroligaska opcija, sto da ne, naravno pod uslovom da poboljsa nekoliko segmenata u igri. Mozda i dogodine bude 3. opcija umesto Bjelice, pod uslovom da je napredovao a da Simonovic nasledi Petruseva u smislu da je legit opcija na 4 i da Davidovac ima minimalno zadovoljavajucu sezonu. Sve je tu puno ali, ali svakako 

 

Momku sve najbolje, ali mislim da je najbolje da ide bilo gde ce da igra pa bila to i samo Aba liga. Sa ovoliko visokih bojim se da bi odigrao jos manje minuta nego prosle sezone ako ostane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, da se osvrnem malo na domacu osnovu. Nisam fan matorog Teodosica, niti Davidovca, ponajmanje Le Branka, Ilica i Kuzmica. Simonovic moze da bude top akvizicija. Nedovic je igrac koga ponese momenat, nestabilan momak. Ali je nas igrac pod ugovorom i treba ga podrzati sa tribina da ga cesce nosi momenat. Treba nam, kao i mi njemu! Stranci koje smo doveli nestvarno se dobro uklapaju s toga se nadam finalu EL sezone 23\24. LP

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Шеф стручног штаба said:

Screenshot_20230924_152954_Instagram.thumb.jpg.8f2aa713bfadadb6061523a353a37732.jpg

 

Јбт он их је стварно држао 5 сати први дан, ја сам био убеђен да је глупост🤣

 

pa dobro, dosao je posred sezone, ne znaci da su radili vezbe snage, verovatno takticki

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...