Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Svake godine po malo podizati cene sezonskih i prvo ostaviti mogucnost obnove, pa tek ako se sve ne obnove ostatak ponuditi novim kupcima. na neki nacin ce posle par godina postati neka vrsta prestiza imati sezonsku. Obezbediti razne zabavne sadrzaje tokom tajm auta i poluvremena. Pritom ne treba biti preterano pametan. Moze se i kopirati NBA. Dalje, cene pojedinacnih karata ne vezivati fiksno vec u odnosu na protivnika. Barsa, Real, komsije i duplo skuplje nego recimo Zalgiris, Asvel i slicno. Najjeftinija nivo 400 za real 2000 dinara i eto malo po malo sredstava za jak tim i dogodine. Vrlo je vazno biti pametan sad i iskoristiti situaciju za postavljanje zdravih temelja za buducnost. 5-6 mesta uz sam teren ne prodavati vec nuditi poznatim licnostima kako domacim tako stranim kako bi se prica sirila. Svaka Novakova poseta zlata vredi. Ponuditi Luki kad god je u mogucnosti da dodje i gleda, glumcima, stranim influenserima. Da bi im sve to bilo zanimljivo i da bi prihvatili potreban je spektakl. 

12000 sezonskih na neki nacin nude taj spektakl.

Vlasnicima sezonskih dati mogucnost preprodaje mesta onda kad nisu u mogucnosti da prisustvuju. Nivo 400 2000, pa po pola klub i vlasnik. Nivo 200 duplo najmanje. 

Ako budemo na pola sezone u igri za top 8 pojedinacne podici na minimum 3000 i slicno. Mnogo je stvari koje se mogu uraditi i samo treba biti inovativan. Sve sto se radi najaviti najmanje dve nedelje unapred, a ne danas za sutra. Znaci oko nove godine cuveno saopstenje, kako zbog velikog interesovanja a zarad buducnosti i jacabnja kluba i igrackog kadra od te i te utakmice cene idu na toliko i toliko za svaku utakmicu posebno cene, jer smo vec rekli da nisu iste za sve protivnike. Klub napomine da je pocetka sezone u prodaju pustio sezonske karte i da su svi zainteresovani mogli da kupe iste po veoma povoljnim cenama i sebi obezbede prisustvo na spektaklima koje sa sobom nose Zvezdine kosarkaske utakmice.

Edited by kokodakalo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo tacno oko broja, to je premasilo sva očekivanja. Lično sam mislio da cemo biti negde oko 8.000...što bi takodje bio odličan uspeh, znajuci da igramo i LS u fudbalu. Ovo je odlično. Teo, Nejpir, Hanga,Beli...+veci komfor u areni, privukli su ljude. 

Treba reci da se mnogo navijaca lomilo da li fudbal ili kosarka, jer je za mnoge bio izdatak da kupe obe sezonske. U Fudbalu smo takodje obirili rekord u broju sezonskih , to ce verovatno objaviti pred jang bojs.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Profesor said:

Sa ovim budzetom dostupan nam je sam krem evro trenera, ali nam ne bi bili dostupni ni sa 100 miliona dok nas vodi Nebojsa. 

 

Sve to stoji, ali ovakav roster izrotirati je ekstremno tesko. Mora se voditi racuna o formi svakog igraca, njihovim emocijama, izdeliti tu minutazu na pravi nacin. A iskustvo pokazuje da se sampionski timovi sve češće prave sa 7-8 upotrebljivih igraca.

Mi imamo roster sa dovoljno igrača da sačuvamo svežinu ovim iskusnijim za kraj sezone što treba da je prioritet.

Drugo Duško bi trebalo da je dovoljno iskusan da napravi odgovarajuće rotacije , a imaće težak zadatak i što se tiče međuljudskih odnosa i što se tiče igre kako bi se pokrile neke očigledne mane, ali to mu je posao i zato je tu.

Što se tiče o priče o 7-8 igrača sigurno će se na kraju sezone u najbitnijim momentima ta rotacija skratiti na 7-8 igrača.

Link to comment
Share on other sites

Izbeci zamku koju bi nam trka za veci broj sezonskih od komsija mogla da donese. 12,5k je sasvim dovoljan broj sezonskih. ostatak od nekih 6k ostaviti u slobodnoj prodaji pre svake utakmice i manipulisati cenama, koje bi bile potpuno trzisne. Vise novca bi se na taj nacin zaradilo, a i ostavila bi se veca mogucnost za kupovinu karata kampanjcima.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Petar1995 said:

@Markoss ima li kakvih novosti, jel stize bek do pocetka sezone ili ce se ovako uci u sezonu? 

Mi smo to mesto za jos jednog beka potrosili produzavanjem ugovora Lazicu.

 

Mi i sa trenutnim rosterom van 12 moramo uvek da ostavljamo neko pojacanje, a sve mi se cini da ce cesto to da bude Bjelica. A i popunjenost pozicije 1 nam govori da nam jos jedan bek nije bio u ozbiljnijim planovima.

Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje je da nismo potrošili mesto beka, čak ni produžavanjem Lazića.

Možda je pogled staromodan, ali ja volim kad tim ima 7 (nazovi) spoljnih i 5 unutrašnjih na utakmici, a u sastavu 8+6.

Mi trenutno imamo tačno 7 spoljnih, od kojih su neki u godinama, a neki skloni povredama. Tako ćemo, sa sve Lazićem, često biti "kratki" za jednog spoljnog. Da imamo još jednog dobrog defanzivca spolja, a svi zdravi i pravi (daj Bože), mogli bismo bolje da rotiramo i kombinujemo.

Drugi problem je što smo nakrcali 9 visokih, a treba nam max 6.

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

Ako Ilić bude sposoban da pogodi otvorene trojke bar u nekom procentu od 33% uopšte se ne bih začudio da ima ulogu u ovoj ekipi, koliko god da smo ga svi otpisali. On nam je najbolji defanzivni skakač u rosteru rekao bih, to nije mala stvar obzirom na to koliko će tu potencijalno škripati zbog odbrane iskakanjem i puno rotacija kako očigledno planiramo da igramo.

Edited by Manu
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Комшије објавили да су продали 13000

Komsije imaju rekord i za obnovljenu svaku sezonsku od prosle sezone

Mnogi od vas mozda misle da to nije moguce narucito posle dupliranja cene

Ali tamo je sve moguce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Комшије објавили да су продали 13000

Sto sam stariji, sve mi vise ide na onu stvar infantilna patkometrija izmedju nas i njih. Ajde sto se mi navijaci podjebavamo, ali mnogo veci problem su moroni na celu klubova, njihove dupelizacke svite i botovi po drustvenim mrezama. Ovi poslednji mi tek nikad nece biti jasni. Bora Pekic je imao lepu opservaciju za kukavicluk ljudi koji svoje strasti, ideje,preferencije stave iznad istine.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PERICA!!! said:

To znaci ako igramo u Pioniru onda ne mogu svi stati, a za arenu par hiljada samo se pusta u prodaju?

 

Jedno je sigurno, u derbiju nema sanse da bude gostujucih navijača sve i da se dozvoli.

-Неће се играти у Пиониру 

-Биће бар 6 хиљада карата у продаји за сваку утакмицу

-У евролигашком дербију ће бити гостујућих навијача

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Manu said:

Ako Ilić bude sposoban da pogodi otvorene trojke bar u nekom procentu od 33% uopšte se ne bih začudio da ima ulogu u ovoj ekipi, koliko god da smo ga svi otpisali. On nam je najbolji defanzivni skakač u rosteru rekao bih, to nije mala stvar obzirom na to koliko će tu potencijalno škripati zbog odbrane iskakanjem i puno rotacija kako očigledno planiramo da igramo.

I ja sam pomislio da ga je Duško zato toliko forsirao u pripremnim utakmicama. Skok je juče bolje izgledao dobrim dijelom zahvaljujući njemu, ali je previše nevidljiv u napadu. Ne znam da li je jednom pokušao za tri.

Link to comment
Share on other sites

Ako se nismo pojacali u medicinskom stafu, rotacija nam uopste nece biti tako siroka i pored ovih 68 igraca. Posto se (ako se zaista) doslo do te cifre sezonskih, nadam se da ce konacno prestati ove smesne price o najboljem timu ikada. Nema vise razloga da hvalimo sami sebe. Sezona krece.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto se meni Ilic svidja, i sto bi sa zadoviljstvom prihvatio njega kao trecu opciju na 4ci…..svako njegovo pojavljivanje je potvrda kluba da su jezivo dovodili igrace na poziciji 4, i da sami ne znaju sta hoce.

 

Dovesti 3 igraca na istoj poziciji, i onda da ti Ilic pegla situaciju je onako, dosta jaka fora.

 

Vise mislim da je Ilic juce koriscen na 3 da se ne bi cetvorica bekova previse opteretila minutazom, i da je bio iznudjeno resenje.
 

 

Edited by Admiral
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...