Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Čočo said:

Kakav general na terenu! Znao sam da je veliki profesionalac, dobar u odbrani i dobar atleta i da zna da pogpdi spolja ali njegov šut me je baš prijatno iznenadio u ovo malo utakmica koliko igra. Jako pouzdan za sada. 

Ma da

Gledao hajlajtse od pojacanja

ovo videcete nas u martu, aprilu, lik bre navikao da pobedjuje

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Stefi88 said:

Jel nam na 2 fali neki suter tipa Beron-Prepelic ili neki vise defazivni igrac tipa Holins?

 

 

Sumnjam da se išta traži sad. Eventualno ako nešto dobro iskoči tokom sezone iz NBA. Svakako bi značio dobar defanzivac ali da nije operisan od davanja koševa. Uglavnom mislim da sa ovim krećemo pa do daljnjeg. 

Link to comment
Share on other sites

 

Mozda nije hard difens ali zato tranzisn ofens 🔥🔥🔥

 

Teo i Mitrovic se kapiraju kao da igraju ceo zivot zajedno a zapravo su odigrali prvi mec. Sta ti je kosarkaski IQ.

 

Ovo ce biti najinteligentniji tim u Evropi, pocevsi od inteligentnog i iskusnog trenera do vecinom pametnih igraca u timu, nekih manje, nekih vise, ali svi su takticki jako pismeni i svi razumeju kako se igra pametna ali i brza kosarka te mislim da ce bas brzo da kliknu svi zajedno.

 

Imamo dosta kvaliteta u timu, ali ono sto bih izdvoio su IQ i iskustvo. Tu nam lezi najveca snaga i nesto sto ce nas razlikovati od gotovo svih El timova.

 

 

  • Like 11
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

 

Sumnjam da se išta traži sad. Eventualno ako nešto dobro iskoči tokom sezone iz NBA. Svakako bi značio dobar defanzivac ali da nije operisan od davanja koševa. Uglavnom mislim da sa ovim krećemo pa do daljnjeg. 

Ko ce ga znati, mozda smo i zaista sa nekim u podmlakim pregovorima... 😉

Koliko je lep osecaj videti Tea i Belog u Zvezdinom dresu... ❤️

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic nije u planovima ili je povredjen?

Ilic i Kuzmic idu u FMP koliko sam razumeo. 
 

Znaci ostaje nam 14 igraca prakticno, mislim da cemo najvise liciti na Real (za malo siromasnije mada ne mnogo).
Puno igraca u rotaciji, puno specijalaca u timu, nekoliko iskusnih trofejnih glava sa dosta bbiq i generalno pametna i ofanzivno potentna ekipa. 
E sad fali nam jedan Edy da to zaokruzi, ali smislicemo nesto, npr. dodacemo Lukinu glavu na Kuzmica 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezda-granitnom-odbranom-ugusila-albu-blistao-mitrovic-zaigralli-teo-bjelica-simonovic-i-jago/461783

 

Ovo nije tacno, nismo ih ugusili granitnom odbranom, Alba je promasila dosta suteva i dosta lopti su sami izgubili svojim gresakama a dobili smo ih pre svega na suvi kvalitet u napadu, na iskustvo, na IQ i na generalno kosarkaski pismenije igrace. Mada bilo je dobrih stvari u odbrani ali svakako ih nismo dobili zbog nekakve granite odbrane. Ovo kao da je pisao neko ko nije gledao mec i samo video koliko smo poena primili pa kao granitna odbrana.

 

Ipak neki potencijal u odbrani postoji za kakav takav balans iako je jasno da je forte napad ovoj ekipi i daleko veci kvalitet. Hanga, Lazic, Giedraitis i Bolomboj su dobri defanzivci. Imamo i Lazarevica ali mislim da za njega nema mesta kada smo svi zdravi i kompletni. Bjelica je cvrst u odbrani na niskom postu a ume i da ukrade neku loptu i zalepi blokadu sto smo znali i ranije a potvrdio je i danas. Cak se i Nedovic dosta zrtvovao u defanzivi a ovakav je bio i u protiv Sasarija i Asvela. Verovatno je u dogovoru sa Duskom skapirao da nece morati da vuce napad kao prosle sezone jer imamo dosta vise kvaliteta u napadu pa ce se kapiram i ubuduce vise truditi u defanzivi. Tobi ce znaciti za defanzivni skok ali i svojom visinom u reketu se protivnicki bekovi nece olako zaletati u reket kao kada je tu Mitrovic na primer. Na 4 Bjelica 208cm i Simonovic 211cm u kombinaciji sa Tobijem 213cm na 5 je poprilicno visoko i verujem dovoljno za defanzivni skok, pride i mocni skakac Giedraitis na 3 u toj kombinaciji sveukupno daje nadu za dobar skok i visina u reketu bi trebala da nam nadomesti nedostatak atleticizma na tim pozicijama a imamo i Bolomboja iz te kategorije.

 

Mislim da smo sa namerom visi na 4 i 5 nego prosle sezone da bi napravili balans sa nesto nizom bekovskom linijom. Pritom Hanga sa 200cm koji ce nam za sada kako stvari stoje igrati pleja daje tu neki balans a ni Nedovic sa 192cm nije toliko nizak a kamoli Teo sa 196cm. Ipak ne bi se hvatao za sajz bekova kao pijan plota, Kampaco je 178cm pa je neuporediv defanzivno sa Teom koji je visi od njega skoro 20cm. Holand ima 196cm pa nije mogao skoro nikog da sacuva kada je cuvao bekove, tako da sajz beka ne znaci bilo kakvu garanciju za neku defanzivu. Dovoljno je da se Nedovic, Sabaz i Jago zalazu u defanzivi koliko mogu a Hanga i Lazic su tu da pritiskaju protivnicke najbolje bekove.

 

Sutra nas ceka tezi ispit iako Bajernu fali dosta igraca ali su po ovom sto sam gledao veceras dosta bolje naspanovani nego Alba, a kako i da ne budu kad im je Laso trener.

 

Jedva cekam sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao danasnju tekmu i nije to lose uopste. Hanga ce biti vezivni sastojqk ono sto zovu glue guy, Teo i dalje ima tu magiju u rukama, a cak i Bolomboj popravio utisak kada igra na 5. Nedovic se vidno trudi u odbrani, sto je pomak mada daleko od dobre defanzive. Zapalo mi za oko da ce se forsirati napada na nepostavljenu odbranu, odmah nakon primljenog kosa i Nedovic tu moze biti bas koristan sa brzim probijanjem i ulazim. Alba je bas krs ekipa pa ajde da sacekamo sutra Bajern za bolji uvid u kom pravcu idemo i u kakvom smo stanju.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi fali Petrusev na ovaj tim. Na stranu sto sam imao hot take-ove posle plej ofa gde me je razocarao, ali mislim da njegovim odlaskom gube obe strane jer se tamo nece naigrati, a ubedjen sam da bi ove godine bio konstantniji, a svi smo videli njegov plafon. Cak je i u reprezentaciji posle manje povrede delovao mnogo dobro na par meceva

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Alba je bas kesa od ekipe, ali mi izgledamo vise nego dobro i verujem da cemo to potvrditi i danas protiv Bajerna.

 

Neki od utisaka:

- Svaki napad sa Teom je smislen i ogroman je upgrade ofanzivno u odnosu na prethodne sezone kada pricamo o backup pleju. Konacno vise necemo imati praznih napadackih minuta kao sto smo imali kada udju Dzoni ili Pefi npr


- Hanga je preozbiljan igrac i u ovim godinama. Dobrica volim kao brata, ali zamenili smo ga mnogo boljim igracem

 

- Deluje da je minutaza bila jako dobro rasporedjenja, maltene u minut precizno kao sto se ocekivalo. Pogotovo na spoljnim pozicijama. Zaokruzeno Shabaz 25, Teo 15, Yago 15, Nedovic 20, Hanga 15, Gedraitis  20, Lazic 10

 

- Ne znam da li je neko pisao podatak o wingspanu Bolomboja, ali deluje da je u tom segmentu bas jak, nerealno kako je uhvatio nekoliko skokova iako je delovalo da su protivnicki centri blize lopti

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas ipak najozbiljniji test od početka priprema.

Bajern, koliko god da je oslabljen, igra smisleno i vidi se Lasov uticaj ovako rano.

Trebalo bi očekivati poene iz reketa jer tu Bajern ima samo Brankovića i Bukera koji i nije klasičan centar.

Biće interesantno i kako budemo branili njihovu spoljnu liniju jer nam to nije jača strana.

Sve u svemu, jedva čekam.

Link to comment
Share on other sites

Kad se prikljuce Tobi i Davidovac i jos ako se dovede bek, mi cemo ja mislim po prvi put imati 12 upotrebljivih igraca koji u svakom trenutku mogu da doprinesu na odredjeni nacin, da se ne oseti pad u nasoj igri i imamo prazne minute. Bas se radujem ovoj sezoni.

Edited by Zvezdan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...