Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

45 minutes ago, Guru said:

Od trojke Nedović, Teodosić, Jago je višak bar jedan, a moguće i dvojica. Ne naravno brojčano, nego koncepcijski, pošto smo ovako sastavili bekovsku liniju sa dva niska pleja i dve defanzivne rupe, potpuno neizbalansirano. A ako dođe još jedan bek onda će jedan od navedenih igrača imati sporednu ulogu i biti van standardne rotacije, baš me zanima ko će to da bude... 

Nema tu nikakvog viška. 

Koncept je taj da npr u petorci Nedovića moramo da krpimo u odbrani. Kad se sve to uvežba dovoljno dobro, za takvu vrstu odbrane nam je onda falio igrač kada Nemanja ode na klupu. Zato smo doveli Teodosića, koji samo uskače u njegove defanzivne patike. Njih dvojica ne bi trebalo da imaju mnogo minuta zajedno. 

A Jago je tu osigurač, ako se neko od njih povredi, da uskoci u uhodan sistem, bez da se išta dorađuje i menja. 

 

Kao što je Barsa u fudbalu igrala istu formaciju u svim kategorijama, tako i mi sada moramo uvek na terenu da forsiramo isti defanzivni koncept - 4+1.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kao što je Barsa u fudbalu igrala istu formaciju u svim kategorijama, tako i mi sada moramo uvek na terenu da forsiramo isti defanzivni koncept - 4+1.

 

Potpisujem sve sem ovog dela, 4+1 cemo imati samo u slucaju da dovedemo beka dobrog defanzivca u i cetvorku dobrog defanzivca. Ovako cemo imati 3+2 uglavnom sto je ok i kako igra vecina El ekipa. Kada kazem +2 ne mislim na Tea i Nedovica u petorci vec da Sabaz ipak nije neki dobar defanzivac, kao sto nije ni Tobi itd. ali su na skali od 1 do 5 mozda 3, dok su ova dvojica ipak 1.

 

Partizan je igrao neretko i sa 1 do 2 dobra defanzivca u petorci jer Naneli, Panter i Ledej nisu dobri defanzivci, pa su igrali top8. Dakle ne mora se imati 4 dobra defanzivca u petorci sto ima retko ko u El.

 

Najvazniji defanzivni deo je defanzivni skok, vazniji od odbrane na perimetru, jer najbolje protivnicke bekove tesko zaustavis i sa Holinsom eventualno ti daju 10-15 poena umesto 20+ jer nije kosarka 1 na 1 vec 5 na 5, pa tako ako ispadne defanzivac postoji pomoc u odbrani, postoje nacini kako da otezas protivniku da da kos, dok ako ne obezbedis defanzivni skok ti si obezbedio protivniku novi napad i novi rizik da primis 2 ili 3 poena ovako ga ostavljas na 0 u tom napadu plus imas priliku za tranziciju ili polukontru da malo ubrazas napad i napadnes protivnika u ledja.

 

Zato smo doveli Giedraitisa na 3 koji je imao cak 6 skokova prosecno od cega cak 4.4 defanzivno sto ga cini u par najboljih skakaca sa pozicije 3 u El. Simonovic je vrlo dobar defanzivni skakac. U Megi je imao 6.8 defanzivnih skokova a u G ligi 6.6. Tobi je solidan skakac, u Barsi je imao malu minutazu ali je u Valensiji imao 5 skokova, Mitrovic je imao 4.4 skoka. Bolomboj bi trebao da je pristojan skakac nije lose ni 3 skoka za 11 minuta na parketu.

 

Dakle tim je itekako koncepcijski sastavljen. Ukoliko dodje cetvorka dobrog skoka mi cemo biti u par najboljih skakackih timova u Evroligi, to mogu da potpisem, a cak i da ne dodje, trebalo bi da budemo u barem top8 timova po skoku.

 

Bukvalni svaki trener naglasava na konferencijama kad pobede ili izgube da su dobili ili izgubili izmedju ostalog i zbog dobrog ili loseg skoka i to nije nikakva fraza vec svako ko se ikada bavio kosarkom na bilo koji nacin zna koliko je skok vazan.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I posto sam izgleda nekima napisao nedovoljno argumenata napisao evo jos jedan:

 

Od 10 najboljih defanzivno-skakackih ekipa u Evroligi 7 je igralo top8 a jedino nije Partizan nije pripadao toj kategoriji ali oni su jednostavno sve karte bacili na napad i imali prekvalitetan sut za 3 poena i takve su igrace dobrih do odlicnih procenata suta dovodil, i prekvalitetan napad generalno.

 

Dakle legitimno je baciti sve karte na napad na ustrb skoka i defanzive kao sto je radio Partizan, legitimno je jacati skok na ustrb spoljne odbrane gde nam je pritom ocigledno bas potentna napadacki spoljna linija i sto se tice i poena i suta i razgiravnja, legitimno je igrati i sa 4 dobra defanzivca u petorci i sastavljati roster pro-defanzivno kao sto je priblizno Radonjiceva filozofija. I sa Radonjicem smo bili 21/22 na 2 pobede od 8og na tabeli i sa Duskom prosle, samo Dusko nije selektirao roster.

 

Posto je Duskova filozofija nesto drugacija ocigledno, mozemo naravno svi da imamo svoje misljenje i da napisemo zasto bi mi drugacije, ali ja prosto ne zelim da sumnjam u coveka koji je imao 18-11 u Evroligi sa rosterom koji nije selektirao cije je odbrana bila u gornjem delu evroligaskih ekipa a koji je od defanzivaca imao Lazarevica, Lazica, Bentila i Martina djene-djene u nekim segmentima igre i Vildozu kad mu se igrala odbrana na mozda jednu trecinu evroligaskih utakmica i Kampaca 9 kola.

 

Sumnja u Duska izmice kontroli.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Boli patka Duška. Ne idu iz njegovog dzepa pare na njih. Tražio je 12 kvalitetnih igrača za EL i to će dobiti. A ostatak je ostavio Čoviću da radi sa njima šta hoće. Duško na dobitku ( ima dosta igrača za treninge i sigurnih 12 za EL), Čović na dobitku (pere pare i ima sigurnih 12 za KLS i KRK). 
Kod ovog posta bi moglo da se zaustavi mudrovanje na tu temu. Kakav Duško i tandem Deda-Baba za 1.2m? Posebno za Luku je bilo besmisleno potpisivati ga tako rano jer nije postojala "opasnost" da nam četvorku bez šuta koja mora da glumi centra preotme neki EL tim. Da je tada produžen za 400k zbog zasluga i KLS-a, sve legit...ali desetak dana je šatro trajalo boxovanje oko cifre jer je bio nezadovoljan zadnjim ugovorom koji jeste bio mali.
I onda na kraju - daj i Kuza na baterije...jer malo smo ga šlepali ove 3 sezone.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Naneli, Panter i Ledej nisu dobri defanzivci


Nisu možda elitni defanzivci ali za Nedovica, Tea, Šabaza,omalenog brazilca su Gatuzo. Nas jedino vadi ako startna dvojka i četvorka igraju u oba pravca, tj. malo više odbranu nego napad.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, K.Dot said:

Nisu možda elitni defanzivci ali za Nedovica, Tea, Šabaza,omalenog brazilca su Gatuzo. Nas jedino vadi ako startna dvojka i četvorka igraju u oba pravca, tj. malo više odbranu nego napad.

 

Ne bih rekao da su Panter i Naneli za Sabaza Gatuzo. Prema onoj Guruvoj analizi nije ni Jago minus igrac u odbrani bez obzira na visinu, vidi se zelja i energija, plus ukrade koju loptu. Pritom nam je Jago 5. bek u rotaciji a i kapiram da ce biti jasno da ce Jago vise da donese od recimo Pefija koji u napadu ima malo sta da ponudi gotovo nista osim po neke asistencije a umeo je da odigra dobru odbranu i sigurno da je bolji od Jaga na toj strani terena.

 

Ako budemo doveli beka dobrog defanzivca to znaci da ce nam na parketu uvek biti taj bek ili Hanga, a to znaci da cemo uvek imati dobrog defanzivca da cuva protivnicke bekove odnosno jednog dobrog defanzivca spolja a rekao bih i 2 odlicna pod uslovom da dodje neki Herison. Cak i Rokas nije los defanzivac al nije bas da cuva protivnicke bekove al je svakako bolji od Nanelija i Dobrica. Sve i da ne dodje bek, znaci imaces u petorci ili Hangu na 2 da cuva protivnicke primarne bekove ili ces imati Lazarevica/Lazica na 3 koji ce biti bek ap Rokasu i oni ce u tom slucaju biti zaduzeni za cuvanje protivnickih bekova i smenjivati se sa Hangom.

 

Nemaju ni druge ekipe po dva dobra defanzivna beka u petorci, bukvalno nijedna druga El ekipa to nema, mozda neka al sad ne mogu da se setim. Imala je Baskonija to jedan deo sezone sa Henrijem i Tompsonom. Retko imaju ekipe i 2 od 3 dobra defanzivca u petorci od 1 do 3 po pozicijama a kamoli 2/2 beka.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Benito said:

On mi rekao.

 

A gde je pecat? 🙂

 

Ja imam da prilozim ovo, izjavu njegovog oca iz ove godine:

 

Screenshot-2023-08-19-19-43-14-497-com-a

 

i njegovu izjavu iz 2017. o kojoj je pricao Sasa:

 

IMG-20230819-194721.jpg

 

41 minutes ago, Урош19 said:

Pusti nas da se ložimo narednih 10-12 godina

 

Naravno da cemo se loziti jer nam je Doncic dao povod da se lozimo. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

A gde je pecat? 🙂

 

Ja imam da prilozim ovo, izjavu njegovog oca iz ove godine:

 

Screenshot-2023-08-19-19-43-14-497-com-a

 

i njegovu izjavu iz 2017. o kojoj je pricao Sasa:

 

IMG-20230819-194721.jpg

 

 

Naravno da cemo se loziti jer nam je Doncic dao povod da se lozimo. 

Doci ce kao sto nam je Pero Antic bio veliko pojacanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...