Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ako ima brat brazilac EL izlaz rokaj moze i brat Gidra malo na 4 😁

Mada je ovaj kako sam vido 206 a ume i da ubode spolja mene malo podseca na Petruseva po igri.

I neka zver na dvojci i igrace se prezanimljiva kosarka.

 

Jebes tango samo samba

Edited by Nele
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Admiral said:

Pisao sam jos pocetkom jula da je pravo cudo kako je Bruno zavrsio u Veneciji, i prizeljkivao ga kao pojacanje ispod radara tj kao igrac koji ne dolazi iz EL. 
 

Njega i Brajana Angolu.

Onog partizanovca ?

Link to comment
Share on other sites

"Na kraju je otišao i Nikola Ivanović, ovog puta u Runu VTB lige. Naprotiv, pomenuti Nedović je odlučio da ostane pod Duškom, uz Branka Lazića, Stefana Lazarevića, Luku Mitrovića, Dalibora Ilića, Miroslava Raduljicu i Ognjena Kuzmića." (ugrubo preveden jedan pasus na translejtu)

 

 

"

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, božija noga said:

"Na kraju je otišao i Nikola Ivanović, ovog puta u Runu VTB lige. Naprotiv, pomenuti Nedović je odlučio da ostane pod Duškom, uz Branka Lazića, Stefana Lazarevića, Luku Mitrovića, Dalibora Ilića, Miroslava Raduljicu i Ognjena Kuzmića." (ugrubo preveden jedan pasus na translejtu)

 

 

"

 

 

Мислио сам да је довољно кад нам спортски директор клуба каже да су Далибор Илић и Мирослав Радуљица играчи Звезде, али ако је потребан некакав солобаскет са напамет написаним текстом да се схвати да имагинарна позајмица Илића не постоји, као и да два кума међусобно не воде вишемесечне преговоре о раскиду уговора, онда океј.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Мислио сам да је довољно кад нам спортски директор клуба каже да су Далибор Илић и Мирослав Радуљица играчи Звезде, али ако је потребан некакав солобаскет са напамет написаним текстом да се схвати да имагинарна позајмица Илића не постоји, као и да два кума међусобно не воде вишемесечне преговоре о раскиду уговора, онда океј.

Zasto je onda Kuzmic produzio ugovor

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filbi said:

Onog partizanovca ?

 
Da. Mislim da moze da igra EL, sto je intresovanje Makabija potvrdilo.


Imao je odlicnu sezonu u Karsijaki, gde je igrao 33 minuta u proseku. Igra na obe strane, 35% suta za 3 poena na velikom uzorku, jako dominamantan u igri 1 na 1. 
 

Neko napisa da bi bio dobar parnjak sa Nedovicem s cime se slazem potpuno.

 

Naravno, i Cabaclo i on su pominjani pre svih nasih potpisa (a i pre nego su oni nasli klubove) ali ostajem pri stavu da mogu da igraju EL.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo u dosta dobroj poziciji jer su gotovo svi timovi popunjeni i na 2 i na 4 (izuzev par sto se vidi ispod) te nam to daje prednost zbog uloge koju mozemo da ponudimo. Zato pazljivo treba birati i mislim da je bolje cekati tamo sredinu Oktobra kada pocinje Nba gde ce neki igraci sigurno ozbiljno razmotriti ponude iz Evrope ukoliko nisu dobili Nba ugovor a sigurno da ce biti takvih i za sada ih ima 15ak i na 2 i na 4 bez ugovora sa nekim platama do 2-3 miliona tamo.

5. Oktobra igramo sa Asvelom i 13. sa Zalgirisom. Nista nije garanacija sve i da dodju i 2 odlicna pojacanja da dobijes neki mec olako u Evroligi, ali mislim da mozemo dobiti ova 2 tima i sa ovim sto imamo. Naravno ako iskoci nesto kvalitetno ranije, bukvalno i sutra, naravno da treba odma potpisati. Sve ima svoje. Cekanjem moze da se dobije jos kvalitetniji igrac i za verovatno i manje novca s obzirom da sezona pocinje a oni bez ugovora te sigurno ne mogu traziti isto novca koliko i u Julu.

 

U spojleru kako su timovi u El popunjeni na 2 i 4:

 

Spoiler

Alba

na 2: Matt Thomas, Malte Delow, Sterling Brown 2/3, Gabriele Procida 3/2

na 4: Justin Bean, Yannick Wetzell, Tim Schneider, Louis Olinde 3/4, Johannes Thiemann 5/4

 

Efes

na 2: Shane Larkin 2/1, Rodrigue Beaubois 2/1, Erten Gazi, Elijah Bryant 2/3, Erkan Yilmaz

na 4: Derek Willis, Burak Can Yildizl, Ercan Osmani

 

*Mislim da ce Efes dovoditi startnu cetvorku bez obzira sto ih imaju trojicu.

 

Monako

na 2: Jordan Loyd, Elie Okobo 2/1, Terry Tarpey 2/3

na 4: John Brown, Petr Cornelie, Yoan Makoundou 4/5

 

Baskonija

na 2: Marcus Howard, Vanja Marinkovic

na 4: Chima Moneke, Matt Costello 4/5, Nikos Rogkavopoulos 3/4

 

Zvezda

na 2: Nemanja Nedovic, Adam Hanga 3/2, Milos Teodosic 1/2

na 4: Marko Simonovic 4/5, Dejan Davidovac 4/3, Stefan Lazarevic 3/4

 

*Navodno trazimo i 2 i 4. 

 

Armani

na 2: Billy Baron, Devon Hall, Giordano Bortolani 1/2, Stefano Tonut 1/2

na 4: Nikola Mirotic, Niccolo Melli, Johannes Voigtmann, Giampaolo Ricci, Guglielmo Caruso 4/5

 

Bajern

na 2: Andreas Obst, Leandro Bolmaro 2/3, Carsen Edwards 2/1

na 4: Devin Booker, Jan Niklas Wimberg, Lucic 3/4, Elias Harris 4/5

 

*Postoji mogucnost da ce Bajern dovesti jos jednu cetvorku jer Lucic je primarno trojka, Wimberg pretanak za El, a Heris nema sut za 3 poena te kapiram da ce im centarsku liniju cinit Gilespi-Heris-Brankovic a Bukeru dovesti nekog kvalitetnijeg saigraca da dele minutazu na 4.

 

Barselona

na 2: Nicolas Laprovittola 1/2, Dario Brizuela 2/1

na 4: Jabari Parker, Joel Parra 4/3, Oscar da Silva 4/5, Nikola Kalinic 3/4

 

*Barselona ce zasigurno dovesti pojacanje na 2.

 

Fenerbahce

na 2: Tyler Dorsey, Marko Guduric 2/3, Melih Mahmutoglu

na 4: Nigel Hayes-Davis, Nate Sestina, Nemanja Bjelica 4/5, Metecan Birsen 4/3

 

Asvel

na 2: Nando de Colo 2/1, Edwin Jackson, Timothe Luwawu 3/2

na 4: Mike Scott, Mbaye Ndiaye 3/4

 

*Vrlo moguce da ce Asvel dovesti jednu cetvorku.

 

Makabi

na 2: Wade Baldwin 2/1, Antonius Cleveland

na 4: James Webb III, Roman Sorkin 4/5, Jake Cohen 4/5

 

Olimpijakos

na 2: Isaiah Canaan, Giannoulis Larentzakis, Michalis Lountzis

na 4: Luke Sikma, Alec Peters

 

Panatinaikos

na 2: Marius Grigonis, Kyle Guy, Luca Vildoza 1/2, Georgios Kalaitzakis, Panagiotis Kalaitzakis 3/2

na 4:  Juancho Hernangomez, Konstantinos Mitoglou, Eleftherios Mantzoukas

 

Partizan

na 2: Kevin Punter, Danilo Andjusic, Ognjen Jaramaz 1/2, PJ Dozier 1/2

na 4: Zach LeDay, Tristan Vukcevic, Alen Smajlagic 5/4

 

*Moguce da ce Partizan dovesti jos jednu cetvorku bez obzira na ostanak Vukcevica.

 

Real

na 2: Dzanan Musa, Fabien Causuer, Rudy Fernandez, Alberto Abalde 3/2, Sergio Llull 1/2

na 4: Guerschon Yabusele, Gabriel Deck 3/4

 

*Real ce zasigurno dovesti jednu cetvorku.

 

Valensija

na 2: Kassius Robertson, Josep Puerto, Martin Hermannsson 1/2 

na 4: Victor Claver 4/3, Nate Reuvers, Jaime Pradilla 5/4, Damien Inglis 5/4

 

Virtus

na 2: Marco Belinelli, Iffe Lundberg 2/3, Ognjen Dobric 3/2, Isaia Cordinier 3/2, Daniel Hacket 1/2, 

na 4: Tornike Shengelia, Achille Polonara, Jordan Mickey 4/5, Leo Menalo

 

Zalgiris 

na 2: Ignas Brazdeikis 2/3, Tomas Dimsa, Dovydas Giedraitis, Naz Mitrou Long 2/1, Keenan Evans 1/2,  

na 4: Rolands Smits, Brady Manek, Danielius Lavrinovicius

 

 

Koga mrzi da cita, situacija je sledeca:

 

Na 2 pojacanje jedino trazi Barselona i mi (navodno). Mozda jos neki tim iznenadi pa dovedu jos jednu dvojku ali zasigurno ne mogu da im ponude veliku ulogu kao Barselona i mi, s obzirom da imaju 2 ili 3 opcije na toj poziciji.

 

Na 4 pojacanje traze Efes startera, Real bek apa, i mozda Bajern-Asvel-Partizan bek ap opciju. Nakon Efesa i Reala rekao bih da odma dolazimo mi na red sto se tice uloge startera i 20+min koju mozemo da ponudimo.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Brat od Korneta said:

Mislim da smo u dosta dobroj poziciji jer su gotovo svi timovi popunjeni i na 2 i na 4 (izuzev par sto se vidi ispod) te nam to daje prednost zbog uloge koju mozemo da ponudimo. Zato pazljivo treba birati i mislim da je bolje cekati tamo sredinu Oktobra kada pocinje Nba gde ce neki igraci sigurno ozbiljno razmotriti ponude iz Evrope ukoliko nisu dobili Nba ugovor a sigurno da ce biti takvih i za sada ih ima 15ak i na 2 i na 4 bez ugovora sa nekim platama do 2-3 miliona tamo.

5. Oktobra igramo sa Asvelom i 13. sa Zalgirisom. Nista nije garanacija sve i da dodju i 2 odlicna pojacanja da dobijes neki mec olako u Evroligi, ali mislim da mozemo dobiti ova 2 tima i sa ovim sto imamo. Naravno ako iskoci nesto kvalitetno ranije, bukvalno i sutra, naravno da treba odma potpisati. Sve ima svoje. Cekanjem moze da se dobije jos kvalitetniji igrac i za verovatno i manje novca s obzirom da sezona pocinje a oni bez ugovora te sigurno ne mogu traziti isto novca koliko i u Julu.

 

U spojleru kako su timovi u El popunjeni na 2 i 4:

 

  Hide contents

Alba

na 2: Matt Thomas, Malte Delow, Sterling Brown 2/3, Gabriele Procida 3/2

na 4: Justin Bean, Yannick Wetzell, Tim Schneider, Louis Olinde 3/4, Johannes Thiemann 5/4

 

Efes

na 2: Shane Larkin 2/1, Rodrigue Beaubois 2/1, Erten Gazi, Elijah Bryant 2/3, Erkan Yilmaz

na 4: Derek Willis, Burak Can Yildizl, Ercan Osmani

 

*Mislim da ce Efes dovoditi startnu cetvorku bez obzira sto ih imaju trojicu.

 

Monako

na 2: Jordan Loyd, Elie Okobo 2/1, Terry Tarpey 2/3

na 4: John Brown, Petr Cornelie, Yoan Makoundou 4/5

 

Baskonija

na 2: Marcus Howard, Vanja Marinkovic

na 4: Chima Moneke, Matt Costello 4/5, Nikos Rogkavopoulos 3/4

 

Zvezda

na 2: Nemanja Nedovic, Adam Hanga 3/2, Milos Teodosic 1/2

na 4: Marko Simonovic 4/5, Dejan Davidovac 4/3, Stefan Lazarevic 3/4

 

*Navodno trazimo i 2 i 4. 

 

Armani

na 2: Billy Baron, Devon Hall, Giordano Bortolani 1/2, Stefano Tonut 1/2

na 4: Nikola Mirotic, Niccolo Melli, Johannes Voigtmann, Giampaolo Ricci, Guglielmo Caruso 4/5

 

Bajern

na 2: Andreas Obst, Leandro Bolmaro 2/3, Carsen Edwards 2/1

na 4: Devin Booker, Jan Niklas Wimberg, Lucic 3/4, Elias Harris 4/5

 

*Postoji mogucnost da ce Bajern dovesti jos jednu cetvorku jer Lucic je primarno trojka, Wimberg pretanak za El, a Heris nema sut za 3 poena te kapiram da ce im centarsku liniju cinit Gilespi-Heris-Brankovic a Bukeru dovesti nekog kvalitetnijeg saigraca da dele minutazu na 4.

 

Barselona

na 2: Nicolas Laprovittola 1/2, Dario Brizuela 2/1

na 4: Jabari Parker, Joel Parra 4/3, Oscar da Silva 4/5, Nikola Kalinic 3/4

 

*Barselona ce zasigurno dovesti pojacanje na 2.

 

Fenerbahce

na 2: Tyler Dorsey, Marko Guduric 2/3, Melih Mahmutoglu

na 4: Nigel Hayes-Davis, Nate Sestina, Nemanja Bjelica 4/5, Metecan Birsen 4/3

 

Asvel

na 2: Nando de Colo 2/1, Edwin Jackson, Timothe Luwawu 3/2

na 4: Mike Scott, Mbaye Ndiaye 3/4

 

*Vrlo moguce da ce Asvel dovesti jednu cetvorku.

 

Makabi

na 2: Wade Baldwin 2/1, Antonius Cleveland

na 4: James Webb III, Roman Sorkin 4/5, Jake Cohen 4/5

 

Olimpijakos

na 2: Isaiah Canaan, Giannoulis Larentzakis, Michalis Lountzis

na 4: Luke Sikma, Alec Peters

 

Panatinaikos

na 2: Marius Grigonis, Kyle Guy, Luca Vildoza 1/2, Georgios Kalaitzakis, Panagiotis Kalaitzakis 3/2

na 4:  Juancho Hernangomez, Konstantinos Mitoglou, Eleftherios Mantzoukas

 

Partizan

na 2: Kevin Punter, Danilo Andjusic, Ognjen Jaramaz 1/2, PJ Dozier 1/2

na 4: Zach LeDay, Tristan Vukcevic, Alen Smajlagic 5/4

 

*Moguce da ce Partizan dovesti jos jednu cetvorku bez obzira na ostanak Vukcevica.

 

Real

na 2: Dzanan Musa, Fabien Causuer, Rudy Fernandez, Alberto Abalde 3/2, Sergio Llull 1/2

na 4: Guerschon Yabusele, Gabriel Deck 3/4

 

*Real ce zasigurno dovesti jednu cetvorku.

 

Valensija

na 2: Kassius Robertson, Josep Puerto, Martin Hermannsson 1/2 

na 4: Victor Claver 4/3, Nate Reuvers, Jaime Pradilla 5/4, Damien Inglis 5/4

 

Virtus

na 2: Marco Belinelli, Iffe Lundberg 2/3, Ognjen Dobric 3/2, Isaia Cordinier 3/2, Daniel Hacket 1/2, 

na 4: Tornike Shengelia, Achille Polonara, Jordan Mickey 4/5, Leo Menalo

 

Zalgiris 

na 2: Ignas Brazdeikis 2/3, Tomas Dimsa, Dovydas Giedraitis, Naz Mitrou Long 2/1, Keenan Evans 1/2,  

na 4: Rolands Smits, Brady Manek, Danielius Lavrinovicius

 

 

Koga mrzi da cita, situacija je sledeca:

 

Na 2 pojacanje jedino trazi Barselona i mi (navodno). Mozda jos neki tim iznenadi pa dovedu jos jednu dvojku ali zasigurno ne mogu da im ponude veliku ulogu kao Barselona i mi, s obzirom da imaju 2 ili 3 opcije na toj poziciji.

 

Na 4 pojacanje traze Efes startera, Real bek apa, i mozda Bajern-Asvel-Partizan bek ap opciju. Nakon Efesa i Reala rekao bih da odma dolazimo mi na red sto se tice uloge startera i 20+min koju mozemo da ponudimo.

 

 

 

Ja koliko znam Oly trazi beka vec jedno vreme, bili su zainteresovani za Nunna i Jamesa. Ostojin sin je takodje najavio na instagramu da ce dovesti jos jednog beka drugacijih karakteristika nego Dozier. Ludak iz Panate je najavio da ce dovesti do pocetka sezone jos dva igraca, bio im je onaj Ukrajinac Sviatoslav Mykhailiuk pred potpisom.

 

Mnogi timovi ovde imaju toliko veliki budzet da im nije problem da imaju viska igraca na nekoj poziciji ako im iskrsne nesto sto se ne propusta. Takodje ovo s brojem igraca na jednoj poziciji nije tolko zahvalno, neko moze nama da napise Nedovic, Teodosic 1/2, Hanga 2/3, Lazic 2/3 i da izgleda kao da imamo tu 4 igraca a zapravo imamo na toj poziciji jednog i to u losoj formi. Isto tako mi mozemo da gledamo na neciji tudji roster i da vidimo pogresnu sliku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Fromthecorner said:

Ja koliko znam Oly trazi beka vec jedno vreme, bili su zainteresovani za Nunna i Jamesa.

 

I Sveda. To su sve plejmejkeri te jasno traze pleja jos jednog. Mi trazimo dvojku.

 

56 minutes ago, Fromthecorner said:

Ostojin sin je takodje najavio na instagramu da ce dovesti jos jednog beka drugacijih karakteristika nego Dozier.

 

Nisam to ispratio al tamo je Panter zacementiran za 25-30min po mecu te imamo prednost u odnosu na njih sto se tice uloge. A i sto se tice budzeta nisam siguran da mogu da plate bek ap opciju vise nego mi nekog ko ce potencijalno biti starter a i da ne bude starter svakako deliti 20-20+- minuta sa Nedovicem.

 

56 minutes ago, Fromthecorner said:

Ludak iz Panate je najavio da ce dovesti do pocetka sezone jos dva igraca, bio im je onaj Ukrajinac Sviatoslav Mykhailiuk pred potpisom.

 

Imaju Grigonisa i Kajl Gaja + Vildozu kao 1/2 opciju i Kalaitzakisa (koji je najmanje bitan). Ne znam gde ce s jos jednim bekom a sve i da ga dovedu nisam siguran koliku ulogu mogu da mu daju.

 

56 minutes ago, Fromthecorner said:

Takodje ovo s brojem igraca na jednoj poziciji nije tolko zahvalno, neko moze nama da napise Nedovic, Teodosic 1/2, Hanga 2/3, Lazic 2/3 i da izgleda kao da imamo tu 4 igraca a zapravo imamo na toj poziciji jednog i to u losoj formi.

 

Hanga je 3/2 a Lazic na 2 nema sta da trazi uopste niti ima 10 utakmica na 2 u Zvezdi u poslednjih 5 sezona.

 

Prvi broj koji pise svakom igracu je primarna pozicija svakom igracu i treba posmatrati samo one kojima ne pise pozicija i koji nisu kombo i onima koji se podudara primarna sa 2 i 4 odnosni broj koji je prvi napisan. Te sam zato i napisao da svi imaju po 2-3 opcije a ne 4-5 kako ima vecina i kako deluje ako se ne gledaju primarne pozicije.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...