Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Prošle sezone Hiliard u EL nije imao prosek od 10 poena, već dosta manje.

 

Pri tome, da me je neko pre nekoliko godina pitao da li je Hiliard odličan evroligaški igrač, rekao bih bez zadrške da jeste jer je imao odličnu atletiku i energiju, dobar šut i sasvim okej odbranu. Ali sad je tu i manje atletike, i manje energije, pa i manje evroligaških minuta, što me dovodi do zaključka da prošlosezonsko izdanje svakako nije onaj Hiliard koga sam mogao lako da okarakterišem kao nekoga ko pravi razliku na EL nivou.

 

Sad je to ipak vidljivo drugačije u odnosu na period od pre nekoliko godina, pa od njega ne bih ni očekivao apsolutno ništa posebno.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nini3112 said:

Sve u svemu,dobar je Darrun igrac ali pitanje je kakav je karakter... Da se ne raspadne sve zbog njega kao u Tel Avivu(oni se nisu raspali ali su ga uklonili iz tima)


Ovo apsolutno ne stoji…

 

Čovek je odigrao odlično završnicu sezone…

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Prošle sezone Hiliard u EL nije imao prosek od 10 poena, već dosta manje.

 

Pri tome, da me je neko pre nekoliko godina pitao da li je Hiliard odličan evroligaški igrač, rekao bih bez zadrške da jeste jer je imao odličnu atletiku i energiju, dobar šut i sasvim okej odbranu. Ali sad je tu i manje atletike, i manje energije, pa i manje evroligaških minuta, što me dovodi do zaključka da prošlosezonsko izdanje svakako nije onaj Hiliard koga sam mogao lako da okarakterišem kao nekoga ko pravi razliku na EL nivou.

 

Sad je to ipak drugačije, pa od njeha ne bih ni očekivao apsolutno ništa posebno.

 

Ako je prosek 9.9 prošle sezone mnogo manje od 10 onda si u pravu…

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RC4 said:

 

Bio sam ja ove godine tj. prošle sezone. Kupio sam kartu na sajtu za najbliži sektor i na kraju završio u 3. redu do terena. Vodio ženu i klinca takođe. Nije moglo da se plati srpskom karticom, pa sam cimao neke ljude iz Španije, ali karta ti stigne normalno. Bitno je da na ulazu ne budeš obučen u bilo kakvo zvezdino obeležje.  Meni su raskopčali duks da provere majicu. I da, mora da se sedi, nema stajanja na mestu. Beskrajno smo nervirali Špance oko nas kada su skapirali da navijamo za Zvezdu. Da Lazarević ne promaši zicer još bi smo ih pobedili i to bi bilo baš carski. Bilo je još naših van sektora za gostujuće navijače, sreli smo se u bifeu. Bila i neka ekipa na počasnim mestima iza koša, nosili majice "Born in Sombor", da li su to neki Jokićevi pajtaši, ne znam, ali su baš dobili dobar tretman. Zanimljivo, u toku zagrevanja Barselone, a kako smo sedeli 2m od terena, moj klinac vikne Nikola, Nikola, pokaže 3 prsta i Mirota se sa velikim i iskrenim  oduševljenjem odazove i odgovori takođe sa podignuta 3 prsta. Baš je bilo simpatično, osim što su svi oko nas od tog trenutka shvatili da smo zvezdaši. 

 

Mislio sam da idem i sledeće sezone, ali je utakmica odmah na početku, pa sam se prebacio na Madrid koji je 29.3. 

Ja sam ove zakucao Valensiju.

U Vilerbanu su mi oni dali karte bukvalno u produzetku nase klupe, tako da cu probati tu oficijelnu taktiku fine molbe I sa njima.

Dete vodim, zena ne mere na tekme.

Link to comment
Share on other sites

Prosek od 9,9 je kad se uračunaju i domaća takmičenja, u EL je imao - pet. Ili, ako ćemo tačnije, 134 poena na 27 utakmica.

 

Pri tome, meni on nikako ne bi smetao, ali dajte ipak malo ozbiljnosti. I ono, osnovne matematičke operacije...

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, leki bg said:

Ja sam ove zakucao Valensiju.

U Vilerbanu su mi oni dali karte bukvalno u produzetku nase klupe, tako da cu probati tu oficijelnu taktiku fine molbe I sa njima.

Dete vodim, zena ne mere na tekme.

 

Razmatrao sam i Valensiju, ali imam neku rodbinu i prijatelje u Madridu, pa sam rešio da ubijem dve muve jednim udarcem i prelomio za Madrid od tih španskih gostovanja.  

Valensija dolazi na red 2024/2025.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nek grmi jako said:

Prošle sezone Hiliard u EL nije imao prosek od 10 poena, već dosta manje.

 

Pri tome, da me je neko pre nekoliko godina pitao da li je Hiliard odličan evroligaški igrač, rekao bih bez zadrške da jeste jer je imao odličnu atletiku i energiju, dobar šut i sasvim okej odbranu. Ali sad je tu i manje atletike, i manje energije, pa i manje evroligaških minuta, što me dovodi do zaključka da prošlosezonsko izdanje svakako nije onaj Hiliard koga sam mogao lako da okarakterišem kao nekoga ko pravi razliku na EL nivou.

 

Sad je to ipak vidljivo drugačije u odnosu na period od pre nekoliko godina, pa od njega ne bih ni očekivao apsolutno ništa posebno.

Kako mnogo manje atletike nego ranije kad covek ima 30 godina?

Po nekim merilima to bi trebalo da bude njegov prajm u fizickom smislu, narocito ako se uzme u obzir da nije imao tezih povreda poslednjih godina, nisam to proverio pa me ispravi ako gresim.

 

To sto nije bilo neke velike energije prosle sezone uopste ne mora da znaci da Darun to vise nema u sebi, mozda mu jednostavno nisu legli saigraci i(ili) trener.

Uostalom, mi i treba da budemo klub koji dovodi renomirane igrace nakon nesto slabije sezone, Nejpijer i Kampaco su izuzeci od pravila.

U svakom slucaju on i ne treba da bude enerdzi gaj, nego igrac koji ce da pegla odbranu i kome nece da zadrhti ruka u bitnim momentima, otprilike ono sto je Naneli doneo Partizanu.

Ima ko ce da se baca u reklame i dize publiku.

 

Neko je pre neki dan vadio statistiku po kojoj Nedovic nije lider plejof ekipe jer ga nikad nije ni igrao, sto je legitiman stav.

Ako tako gledamo, onda je Hilijard jedan kroz jedan igrac kakvih moras da imas nekoliko kanis li u doigravanje.

 

U CV-u ima plejof sa Baskonijom gde su ga dobre partije protiv CSKA preporucile upravo tom klubu.

Zatim 2 godine u Moskvi, jedan F4 i korona sezone, onda jos 2 puta top8 sa Bajernom odnosno Makabijem.

Dakle, covek vec nekoliko godina ne zavrsava sezonu u regularnom delu, a sem epizode u Moskvi igrao je za granicne top8 ekipe.

 

Niko ne ocekuje od njega 20 plus partije, vec kao sto sam rekao, da pogodi kad treba, prepozna situaciju i ritam utakmice, rutinira duele i utakmice koje jesu za to, a sa kojima vec tradicionalno imamo problema.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pre svega moram da se izvinim kolegama forumašima zato što sam ih obmanuo napisavši da je Hiliard prošle sezone imao prosek od pet poena u EL, jer nije...

 

Imao je 4,9.

 

Primite moje izvinjenje, ali ja sam to zaokružio na pet da ne bi skočio na mene baš svaki obožavalac Hiliardovih statistika i broja poena, a i meni je nekada bio baš gotivan igračić, pa što da ga malo i ne častim.

 

Mislim, toliko o očekivanjima, što sam već pominjao. Jer, šta da očekujemo od igrača koji, recimo, protiv Barse u trećem kolu, Armanija u 13,  Reala u 17. i Panatinaikosa u 19. kolu postigne broj poena koji je okrugao i lako se pamti - nula (brojevima: 0)?

 

I nas je častio prisustvom, jer je protiv nas u desetom kolu postiga dva poena, dok je KKP, primera radi, razvalio u 8. kolu, kada im je natrpao čitavih - 14. I alal vera, junače... To što je u drugoj utakmici sa KKP imao nula poena - neka je druga priča.

 

I sve to pominjem samo da bih kolegama koji manje prate košarku i slabije računaju prosek poena skrenuo pažnju o čemu je reč, pa da ne padaju u vatru badava, jer moja malenkost od njega, posle odgledane prošle sezone u EL, očekuje malo do - ništa. Ali takođe volim da vidim i entuzijam u komentarima, kao i prpošnu energiju tipa - kod nas će Hiliard da porobi, iako na oko trećine utakmica prošle sezone u EL ili nije igrao ili je imao nula poena.

 

Ali nada umire poslednja... Zato, samo napred sa nadanjima, ne dajte da vam ove nule u njegovim statistikama pomute entuzijazam...

 

Samo, bez mene. Star sam, jbg, za nadanje bez pokrića.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, srlepajce said:

 

 

Totalbasketgr je totalno nepouzdan sto se tice Zvezde.

 

Ne znam ko je ovaj ali pre bih verovao njemu.

 

Hiliard je dobar igrac, ali ovo bi trebalo da znaci da trazimo nekog boljeg, sto me raduje. Upravo zavrsavam Nba sa cesljanjem i izdvojio sam 10ak opcija dostupnih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I jedna mala dopuna:

 

Prekaljeni EL igraci kao sto su Darun, Hanga ili Teo dolaze iz pobednickih ekipa i imaju taj mentalitet koji im ne dozvoljava opustanje i kikseve protiv ekipa kao sto su ovih godina bili Pao, Alba, Asvel itd. a upravo je to ono sto nam vec godinama fali da zaokruzimo sezonu ulaskom u plejof.

Igranje da budalu i ludilo, pa i pobede protiv najjacih nam nikada nije bio problem, ali kada treba opravdati unapred upisanu pobedu dodje do problema, promasenih zicera, samounistavanja i katastrofalnih suterskih partija. Toga smo se nagledali, to je onaj segment koji koci domacu osnovu da ostvari vrhunski rezultat.

 

Hvala Bogu, ovogodisnja selekcija nagovestava da ce toga biti minimalno na jesen, a u tu pricu se igrac kao sto je Hilijard odlicno uklapa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hilard je imao slabu sezonu, često bio van 12 prošle sezone ali kad je bilo najbitnije u PO EL bio je standardan i za minutažu koju je imao, imao je dobre brojke uz odličan procenat šuta. Što jeste ohrabrujuće što se tiče njega. Jer on može mnogo više nego što je pokazao u prošloj sezoni. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Hiliarda on je imao manju ulogu jer je Boldvin bio izrazito domintanan na poziciji 2, igrao 28 minuta po mecu i bio 5. najkorisniji igrac u takmicenju. Na 2 su koristili i Holinsa dok je bio zdrav.

 

Njemu je na 3 minutazu smanjio Kolson koji je imao odlicnu sezonu. 10.7 poena uz odlicne procente i cak 5.6 skokova, 1.3 ukradene i 0.7 blokadi ga je uvrstilo u izrazitog startera a Hiliard je imao svoju ulogu kao bek ap opcija na 2 i 3.

 

Dobar igrac Hiliard ponavljam, mnostvo iskustva iz plej ofa Evrolige gde je neretko imao dvocifrene partije i u visokim procentima pogadjao za 3, ume da odigra pristojnu 1 na 1 odbranu i tako dalje, ali treba da nas raduje ako mu nismo poslali ponudu jer to znaci da gledamo ka Nba. 

 

Uostalom svi timovi u El na 2 su popunjeni izuzev Barse koje cilja jaceg igraca i Albe (koja pregovara sa Met Tomasom) koja ne moze da nam parira finansijski. Dakle u prednosti smo sto se tice Hiliarda ukoliko ga budemo zeleli. Po meni nema razloga za brigu sto se tice te pozicije, a cak se ne bi bunio i da Hangu stavimo na dvojku da deli sa Nedovicem na 3 Rokas jedno 25-30min + Lazarevic/Lazic a sve pare koje imamo bi grunuo u proverenu cetvorku iz Nba.

 

Da se ja pitam sad bi rekao Hiliardu da nas saceka do 20og kada krecu pripreme i rekao bih mu da ce dobiti ugovor do tad ukoliko ne nadjemo nesto u Nba adekvatno. Verujem da bi nas sacekao jer i nema nekog izbora.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Da se ja pitam sad bi rekao Hiliardu da nas saceka do 20og kada krecu pripreme i rekao bih mu da ce dobiti ugovor do tad ukoliko ne nadjemo nesto u Nba adekvatno. Verujem da bi nas sacekao jer i nema nekog izbora.

Ne ide to bas tako😀 ej sacekaj nas ti dok mi ne nadjemo nesto bolje pa ako me nadjemo, mozes i ti da prodjes😀

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno tako. Okrećemo se njemu jer kad nema kiše, dobar je i grad, pa može i on da prođe.

 

Iz tog razloga takav potpis služi za širinu rostera. I plus za neke opcije koje bismo mogli da potražimo od njega ako mu se, za razliku od većeg dela EL prošle sezone, uopšte igra košarka i ako ima one stare energije u njemu.

 

Da je onaj od pre nekoliko godina, druga bi se pesma pevala i doveli bismo ga kao čoveka koji na evroligaškom nivou pravi razliku. A ne kao nekoga sa toliko nula u proššlogodišnjim statističkim kolonama.

 

Ovako, drugačiji igrač - drugačija priča. I svakako drugačija očekivanja...

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Molina23 said:

"He is a professor of Physical Education at the University of Oviedo (Spain), and holds the title of FIBA Coach since 2010" 

 

https://coacharturo.com/english/

 

Ćelavi Španac pored Duška, me gusta. Kup u Nišu Duško može komotno da isfenira drama kraljicu Urketa Nikolića. 

 

PS. Pozdrav braći ciganjima, čitamo se volimo se i sve tako redom ❤️

Ne dolazi se tako na forum. Morao si redu da se naucis. Neko ime i dan kad stize se podrazumevaju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Ne ide to bas tako😀 ej sacekaj nas ti dok mi ne nadjemo nesto bolje pa ako me nadjemo, mozes i ti da prodjes😀

 

Inace ne ide ali u ovom trenutku bi trebalo da ide jer su svi na sg zatvoreni u El izuzev Barse koja trazi jace resenje i Albe koja pregovara sa Tomasom. Provericu jos jednom.

 

Gde ce onda? Pretpostavljam da ima dobrih ponuda iz Evrokupa, ali ako hoce u El i ako ga Barsa ne zeli najvecu ulogu i najvise novca bi dobio kod nas trenutno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Inace ne ide ali u ovom trenutku bi trebalo da ide jer su svi na sg zatvoreni u El izuzev Barse koja trazi jace resenje i Albe koja pregovara sa Tomasom. Provericu jos jednom.

 

Gde ce onda? Pretpostavljam da ima dobrih ponuda iz Evrokupa, ali ako hoce u El i ako ga Barsa ne zeli najvecu ulogu i najvise novca bi dobio kod nas trenutno.

Uvek moze u Kinu ili Japan koji bas dobro placaju...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Inace ne ide ali u ovom trenutku bi trebalo da ide jer su svi na sg zatvoreni u El izuzev Barse koja trazi jace resenje i Albe koja pregovara sa Tomasom. Provericu jos jednom.

 

Gde ce onda? Pretpostavljam da ima dobrih ponuda iz Evrokupa, ali ako hoce u El i ako ga Barsa ne zeli najvecu ulogu i najvise novca bi dobio kod nas trenutno.

Barsa pregovara sa Bryn Forbes. Dakle Hilijard i Bacon ostaju bez angazmana u EL najverovatnije. Ako ne nadjemo nesto bolje u NBA imamo jednog od njih za manje pare nego sto bi platili pocetkom jula za njih

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RC4 said:

 

Razmatrao sam i Valensiju, ali imam neku rodbinu i prijatelje u Madridu, pa sam rešio da ubijem dve muve jednim udarcem i prelomio za Madrid od tih španskih gostovanja.  

Valensija dolazi na red 2024/2025.

Prelepo je

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, grati said:

Barsa pregovara sa Bryn Forbes. Dakle Hilijard i Bacon ostaju bez angazmana u EL najverovatnije. Ako ne nadjemo nesto bolje u NBA imamo jednog od njih za manje pare nego sto bi platili pocetkom jula za njih

Ko bi njega doveo posle sranja koje je napravio u PAO, pretukao saigrača na treningu pa ekspresno najuren iz kluba ... pre par dana je imao i porodičnu tragediju, brat mu je ubijen u nekoj pucnjavi.

  • Like 7
  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Koga je ono prebio tamo?

 

Bacon je, po mom skromnom misljenju, najbolji napadac u Evropi, ali je toliko los saigrac, sto na terenu jer nije u stanju da doda loptu NI KO ME, sto van terena ocigledno, da je potpuno nebitno sta sve ume kosarkaski. Siguran sam da ga ne razmatra nijedan Evroligas posle svega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...