Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, Howie Roseman said:

 

Ovo neka greška ili stvarno tek 2027. može na draft?

 

https://basketball.realgm.com/player/Nikola-Topic/Summary/179307

То је вероватно последња година када може на драфт. Мислим да је већ могао да изађе ово лето.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

То је вероватно последња година када може на драфт. Мислим да је већ могао да изађе ово лето.

 

All drafted players must be at least 19 years old during the calendar year of the draft.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milos 3.14 said:

Skaut Čikago Bulsa je bio na tribinama. Misliš da recimo Karnišovas neće sledeće godine da ga bira možda već u nekoj kasnoj prvoj rundi.

I ja mislim da Topić ako nastavi ovako može u najboljem slučaju da odigra sledeću godinu kod nas,ali kao draftovan igrač nekog NBA tima, da mu sledeća godina bude kaljenje za NBA što je OK i što mu ja lično želim

naravno da je bio, to mu je posao

samo je ogromna razlika izmedju skaut xy bio na tribinama i:



Pre bi rekao da će naredne sezone (2024/25) neki NBA ligas imati odlicnog pleja, a ne KKCZ

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, John Terry said:

Atleticizam je bas upitan kod njega.

Ovo se provlači dosta a lik završava na obruču preko centra od 220 sa dugim rukama. I to ne jednom, nego bar 3-4 puta. Mislim da mu po brzini jedino Gonzales parira. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što Topić neće već ove sezone igrati u našem dresu, ali mislim da je Mega za njega lično trenutno bolja opcija. 

Mislim da je moglo da se nađe mesta za njega i ove sezone, sa osiguranih 10-15 min u Abi, a u EL po zasluzi. Međutim, pošto smo sklopili roster kakav jesmo, realno za Topa nema mesta ove sezone i bolje mu je da igra sa loptom u rukama i sa potpunom slobodom u Megi. Nadam se da u klubu ozbiljno računaju na njega za sledeću sezonu ali i onu tamo. Ako je Real svojevremeno mogao da "trpi"  Dončića sa ozbiljnom ulogom u EL, mislim da ćemo moći i mi Topa. Nadam se bi i rezultat na kraju mogao da bude sličan , iako objektivno Topić nije talenat tog nivoa kao Dončić, ali je naš, a i definitivno je trenutno elitni talenat na evropskom nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Setite se 2011 said:

To i mi želimo , bar većina ali izgleda da Top senior ima drugačije mišljenje.

Možda bi Top senior imao drugačije mišljenje da se ostavio prostor za Nikolu. Ali to je Zvezda, retko kada je bilo strpljenja za mlade.

 

Kako stvari stoje, Mega je pravi potez za Topa. Imaće svu slobodu i igraće protiv dobre konkurencije. Nije Evroliga, ali nije ni ABA liga za bacanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nije razvoj mladog talentivanog igraca = samo dati mu minute

 

decko ima 17 godina trenutno a najtalentovaniji nba igraci obicno sa 20 (malo njih sa 19 udje u ligu), dobiju sezonu-dve da se vezbaju bez ocekivanja rezultata u tankerskoj ekipi, da rade sta im padne na qrac i tako 150 utakmica +/-

 

on je dete koje treba da se uci i razvija svoje vestine + decision making kroz greske, jer drugacije ne moze.

 

a 10mins, taman bili redovni u aba/el nije dovoljno.

a teret da se zbog njega izgubila tekma, ne da je nepotreban, vec kontraproduktivan & utice na samopouzdanje i odluke koje donosi u buducnosti.

 

da imamo duplo slabiju ekipu, ja bih ga opet poslao u megu na sezonu.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, NikadProtivKaline said:

naravno da je bio, to mu je posao

samo je ogromna razlika izmedju skaut xy bio na tribinama i:

 

 

 

I nije razlika jer verovatno nije jedan xy skaut, ja sam recimo video ovog iz Bulsa, a ko zna koliko ih je bilo i drugo ovo nije prvo takmičenje na kom Topić dominira.

Jović je otišao u Majami kao kasni pik prve runde sa 19 godina koliko Topić puni sledeće godine, a imao je prilično lošiji CV.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

plus sto ne moze da bude glavni igrac, taman da redovno dobija minute. treba da se razvija u pomocno osoblje sa 17 godina.

 

plus sto u el za 5mins mozesda izgubis tekmu.

 

kad se sve sabere, neuporedivo bolje je igrati protiv egal ili kvalitetnijih ekipa, svake nedelje po 30mins, da nije smak sveta ako pogresis a da ujedno nema nekoga da ti cuva ledja i vadi te iz problema.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja ću se baš iznenaditi ako Topić sledeće godine u ovo vreme ne bude NBA igrač. Kad pogledaš porodični bekgraund, do sada poznate info o karakteru, prikazano na terenu on je lagano pik prve runde. Samo da ga zdravlje posluži ne sumnjam da će u Megi imati statistiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliko je pitanje sta je bolje za malog Topa, apsolutno ima argumenata za obe strane. Ok, odluceno je da ide putem minutaze i naspram treninga sa divovima, sasvim legitimno.

 

Nego, je li se iko usudio da postavi pitanje 'a sto ne FMP?' Tamo je zlatni selektor Stefanovic, npr. FMP zvanicno obesmisljen. I zasto on treba da ostane u 'sistemu' KKCZ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja ću se baš iznenaditi ako Topić sledeće godine u ovo vreme ne bude NBA igrač. Kad pogledaš porodični bekgraund, do sada poznate info o karakteru, prikazano na terenu on je lagano pik prve runde. Samo da ga zdravlje posluži ne sumnjam da će u Megi imati statistiku.

 

za sledeći draft neće imati napunjenih 19 godina, tako da ta smela procena ipak mora da sačeka onaj draft iza sledećeg  : Đ

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da će Topić izaći na sledeći draft osim ako baš baš ne ubije sezonu. Trenutno se ne pojavljuje ni na jednom draft boardu čak ni kao fringe second rounder. Naredne sezone će mesta iz Evrope popuniti ova generacija sa U19 SP odnosno Almansa, Baba Miller, Ajinca, Risacher,  možda i Jan Vide i Sarr mada za njih dvojicu mislim da je veća šansa da ostanu za draft '25.

 

Коliko god da se inicijalno nisam slagao sa odlukom da provede sezonu u Megi, kako vreme prolazim shvatam je i poštujem je. Nemam uopšte sumnju da će nakon toga odigrati bar jednu sezonu u Zvezdi pre nego što nastavi dalje, pre svega zato što je malac i bukvalno odrastao uz KKCZ.

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

za sledeći draft neće imati napunjenih 19 godina, tako da ta smela procena ipak mora da sačeka onaj draft iza sledećeg  : Đ

 

Ne mora da ima punih 19 godina na dan drafta, dovoljno je da toliko puni te kalendarske godine, tako da će imati pravo da izađe na sledeći draft. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, leki bg said:

Done deal sa PAO se navodno izjalovio. 

Odlicna prangija, ali mislim da bi dovodjenje kod nas bilo pretrpavanje.

Kendrik Nan je i dalje moj pik...posle sramnog potpisa Denis Smita Jra za neke NBA rekreativce. 😇

 

Olympiacos je pokazao interesovanje za Nana. 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...