Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 minutes ago, Wake in Fright said:

Bijedan je izbor PF igrača. Sve se pominju neki likovi koji su više centri. Ako se već mora uzeti neko od pomenutih onda daj Mikija. Najbolji je igrač ubjedljivo. Teško bi se protiv njega naigrale EL četvorke.

Ja bih Hommesa prihvatio na keca. Nije rang ovih drugih pominjanih, ali ne moramo ni mi da uzimamo top 2-3 igrača na tržištu. 

Ima praćku, privikao se na EL, u najboljim godinama, još uvek može da napreduje i dokazuje se. 

Uz to, nije igrač koji mora da igra 25-30 minuta, pa bi bilo prostora i za ostale na visokim pozicijama. Nije da to mora biti prioritet, ali kad već dovodimo 10+ igrača, pretpostavljam da će svi dobijati minute. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Martin&Bentil

 

4 minutes ago, Miki28 said:

Martin i Bentil.

 

Ahahaha sad sam skapirao - nisam pratio vesti tako pomno ovih dana, putovao sam😄 

 

U principu nisu bacene pare na "japance", realni su bili. S tim da je Martin imao opciju ostanka i rastuci ugovor. Mozda nisu doprineli toliko koliko su placeni, koliko je ocekivano od njih ali kad se uporede sa Mitrovicem - niko nije doprineo koliko on s obzirom na primanja. Pare su bacene na Raduljicu i Kuzmica. A i Hollanda.

 

Martin, Bentil, Holand - sve su to igraci u rangu 500-600k, manje-vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wake in Fright said:

Bijedan je izbor PF igrača.

 

Situacija je sledeca od slobodnih igraca:

 

Evroliga:

 

Devin Booker ( prosle sezone vise na 5 igrao ove kad sam obracao paznju igrao na 4)

Chris Singleton

Jordan Mickey (jest i petica al u Zenitu igrao na 4 sa Pojtresom u paru a i u Virtusu cele sezone)

Augustine Rubit 

Louis Olinde (jest igrao i trojku al meni je Olinde cetvorka)

Derrick Williams

Daulton Hommes

Anthony Randolph

 

 

Za nize lige od Evrolige bas tesko da verujem da cemo dovesti startera ovo su vise opcija za bek apa al aj cisto da pomenem sta je ostalo najbolje van Evrolige iz Evrope:

 

Maurice Kemp

Arnoldas Kulboka

JaJuan Johnson

Justin Tillman

Robert Franks

Tyson Pérez

Mindaugas Kuzminskas

Louis Labeyrie

Livio Jean-Charles

 

 

Nba:

(ono sto je imalo platu do 2miliona tamo obicno takvi igraci su dolazili u Evropu sa takvim platama na primer Kaminski je imao 2 400 000 pa ga nisam ni stavljao na spisak posto se spominje da se interesujemo za njega)

 

Nathan Knight (ex Minesota)

James Johnson (ex Indijana)

Isaiah Mobley (ex Klivlend)

Dominick Barlow (ex San Antonio)

Moussa Diabate (ex Klipersi)

Mamadi Diakite (ex Klivlend)

Juancho Hernangomez (ex Toronto) (pregovarao sa Barsom i navodno im je prvi pik cim rese Mirotica)

 

G ligu nisam cesljao a potvrdjeno je da se ceslja i tamo.

 

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Најбоље решење свакако за обе позиције би дошле из НВА. Треба се лепо фокусирати на УСА тржиште. Ако један Хернангомез до  милиона ваља Барси наћићемо ваљда и ми нешто за наше прохтеве. Много је лакше кад има пара па можеш да окренеш главу и на другу страну - преко баре. Са пажљом пратим, верујем да ће Душко и стручни штаб наћи одлично решење. Па да то буду праве бомбе.  Наравно треба добро проценити али струка, скаути то боље знају од форумаша. Ако убодемо квалитет биће весело. Ако смо могли Квинсија да убодемо једном може ваљда да нам се понови тај ужитак. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Brat od Korneta said:

Isaiah Mobley (ex Klivlend)

 

Gospodina bih doveo na keca, ali potpisao je novi two-way ugovor sa Klivlendom. Sto je i ocekivano jer mu je burazer jedan od glavnih igraca fransize i valja ga drzati srecnim.

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Just now, threepwood said:

 

Gospodina bih doveo na keca, ali potpisao je two-way ugovor sa Klivlendom. Sto je i ocekivano jer mu je burazer jedan od glavnih igraca fransize i valja ga drzati srecnim.

 

Pise da mu je ugovor non-gtd, da li to znaci da je negarantovan ugovor i da ima izlaz iz ugovora? Ili da editujem upis da ga maknem dok jos mogu ako sigurno ostaje u Klivlendu?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Pise da mu je ugovor non-gtd, da li to znaci da je negarantovan ugovor i da ima izlaz iz ugovora? Ili da editujem upis da ga maknem dok jos mogu ako sigurno ostaje u Klivlendu?

 

Nijedan two-way nije garantovan u smislu da klub moze da raskine ugovor kad god pozeli bez isplate preostalih plata, ali verujem da ce on svakako ostati u Klivlendu. Faktor burazer, plus je ubio ovu letnju ligu, tako da moze da ocekuje da ce dobiti sansu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oko 11mil ide na plate do sada. I za 11mil mi imamo jednog jedinog igrača koji je legitiman starter za ekipu koja želi na F4. Svaka nam čast. 

 

O ovom toliko providnom izvlačenju para preko Raduljice, Kuzmića, Lazića i Lazarevića ne treba ni trošiti reči i tastaturu. Preko milion na igrače koji videti 12 neće u 95% utakmica.

Edited by vrulk
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 8
Link to comment
Share on other sites

Dovodimo 3 igrače u rotaciji evroligaških ekipa osim Shabaza i Cović kaže da napadamo evroligu? Produžavamo Kuzmića i Lazarevića?

 

Hteli smo Mirotića i Šengeliju, Loyda i Frenkija

a dovodimo Higinsa koji ko zna u kakvom je stanju pored već dovedenog Hange, i ti kažeš da napadamo 4 trofeja? 

 

Jeste da ova ekipa deluje da ima šanse da napravi dobar rezuktat ali ne treba preterivati

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrulk said:

Oko 11mil ide na plate do sada. I za 11mil mi imamo jednog jedinog igrača koji je legitiman starter za ekipu koja želi na F4. Svaka nam čast. 

 

O ovom toliko providnom izvlačenju para preko Raduljice, Kuzmića, Lazića i Lazarevića ne treba ni trošiti reči i tastaturu. Preko milion na igrače koji videti 12 neće u 95% utakmica.

A za tih "11 miliona" imamo 90% tima. Samo mi reci kojeg smo to jos f4 igraca mogli dovesti i da uoadne u tih "11 miliona"? Mirotic? Lloyd? 

 

Sta je tesko prihvatiti da su ti igraci tu za kup i kls? Jel treba Jokica, Micica da dovedemo? 

 

Tom logikom i Kalinica da dovedemo, bio bi problem jer eto nije starter za f4 ekipu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Situacija je sledeca od slobodnih igraca:

 

Evroliga:

 

Devin Booker ( prosle sezone vise na 5 igrao ove kad sam obracao paznju igrao na 4)

 

 

Kako smo krenuli, ako se parodavci još malo otvore, dovodimo mi Devina Bookera ali na poziciju 2.

Link to comment
Share on other sites

Kaminsky bi nam bio sasvim sigurno najbolji ofanzivno u centarskoj liniji, bas ima sirok ofanzivni arsenal. 
Problem je samo sto cetvorku nemamo i generalno sa nasim trenutnim bekovima i centrima branjenje pika izgleda kao naucna fantastika. Jedino sto mi nesto pada na pamet je da Bolomboj u postavama sa Kaminskim/Tobijem u odbrani cuva protivnicke cetvorke kao nas najpokretljiviji centar a u napadu da bude u reketu dok bi ovi sirili.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Naleteh na nekadašnjeg igrača KKCZ Tejića na lokalnom pab kvizu. Kaze igra za Spartak Subotica. Sve mu majka priroda podarila ali nije uspeo.

Mislio sam da ce biti ozbiljan igrac,na onom evropskom gde je Gudura bio MVP ,Tejic je bio nas najbolji igrac do povrede(cini mi se na pocetku polufinalne utakmica).

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Овде је доста форумаша писало да Кузмића треба задржати као трећег центра, сад је проблем што ће бити неки 15и играч.

Хехех није се родио тај који је народу (циганима) удовољио 😁😁😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brat od Korneta said:

Za nize lige od Evrolige bas tesko da verujem da cemo dovesti startera ovo su vise opcija za bek apa al aj cisto da pomenem sta je ostalo najbolje van Evrolige iz Evrope:

 

Maurice Kemp

Arnoldas Kulboka

JaJuan Johnson

Justin Tillman

Robert Franks

Tyson Pérez

Mindaugas Kuzminskas

 

Sve su šanse da na ovaj roster (nakon Šengelije) ipak dovedemo nekog preko bare. Makar i mačku iz G league.

 

Nego gledam sad Kuzminskasa, ne znam u kakvom je fizički stanju, 33 su mu godine (doduše, tu se uklapa) ali imao je baš finu sezonu iza sebe. Turska liga: 13.7p, 5.4sk, 1as, 60% za 2, 40% za 3. On jeste negde između 3 i 4, više sam ga gledao na 3 nego na 4 ali s obzirom na Duškovu filozofiju igre, mogao bi 4 lagano sve vreme da pika. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

moj utisak od pre 3-4 godine, je da je on mentalno digao ruke od takmicenja u kosarci i da samo odradjuje rutinski sta mu se kaze, pa ako pogodi super.

 

odavno je on igrao dobar basket a i tada je bio jako mekan igrac, @NMX

 

Ma sećam se sa litvancima poslenje što sam ga gledao (plus ga imao u fantaziju) da je otaljavao nego ga nisam gledao prošle sezone a vidim baš fine brojke. Jbg. Daj onda neku micku zver sa 50% šuta za 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...