Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, suptil said:

Najjefttinija sezonska 250 evra ako ovako nastave sa pojacanjima 🙂

Kupljeno! Kakav potpis, individualno najbolji plejmejker u EL, ovo je "make a statement, tell everyone that we are here" potpis, pored toliko platezno mocnijih ekipa koje im fali plej, on dodje kod nas, a mnogi su kukali da nema para... 

Spoiler

1.jpg

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pero said:

Kupljeno! Kakav potpis, individualno najbolji plejmejker u EL, ovo je "make a statement, tell everyone that we are here" potpis, pored toliko platezno mocnijih ekipa koje im fali plej, on dodje kod nas, a mnogi su kukali da nema para... 

  Hide contents

1.jpg

 

 

Cekam da mi stigne obnovljena za fudbal, Posle toga da se spustim do Jadrana da se razhladim malo pa sa Kalinicevim dresom i sezonskom boze zdravlje u  Arenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Princeton

 

Prinstonov post od prosle godine

 

"Individualno od potencijalnih pojacanja, Napier je jedan od igraca koji kad se ukaze prilika da ga dovedes, jednostavno moras. Zbog igraca takvog profila se mijenja citav koncept, filozofija, posudjuju pare od komsije. Njega sam gledao kad je Portland dolazio u Sacramento, i zadesio sam se na treningu kada je on imao neku individualnu sesiju. Taj skillset ja u zivotu nisam vidio, vodjenje, sut, eksplozivnost, ritam.. bukvalno je po umjecu bio medju kremom bekova u NBA, ali su ga fizikalije dijelile od franchise igraca. U Evropi je on zasigurno ubica, i sklop okolnosti, povreda+Rusija+vecina zatvorenih rostera u EL ekipama nas je dovela u situaciju da mozemo uzeti takvog igraca. Bukvalno u svako doba dana bih dao i bubreg za njega, s toga mi je no brainer nasa zainteresovanost."

 

 

Mogao bi još malo da nas loži 😄

  • Like 38
  • Love 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Урош19 said:

Očekivao sam pad foruma i sad kad se nije desio ne znam šta da napišem jer nisam bio spreman tako da ide jedna pesma :

 

 

 

 

To je zato što se još nisam bio probudio.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iskoristio bih ovaj trenutak nakon osmog pojačanja, a dok čekamo deveto i deseto, da pružim podršku braći iz Albe, Žalgirisa, Bajerna, Valensije, Makabija, Asvela, koji su i dalje na godišnjem. Da mi nikoga nismo doveli do 16. jula, Brankov most bi bio mali. 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, Wake in Fright said:

Mirotić u fudbalu navija za Zvezdu, a u košarci za Partizan.

 

jer mu tako vera nalaze?

 

samo kazem, na ig prati samo nas kk, ne prati ni fkp ni kkp.

ali cudni su putevi gospodnji... 

generalno mislim da je precenjen i da je nezasluzeno najplaceniji igrac el i kao najbolji igrac i prva zvezda. 

ako nece da dodje za 2 ili 3 miliona i ne treba nam. 

 

1 hour ago, Milko Miller said:

1: Nejpir (2025), Teodosić (2024)

2: Nedović (2025), X

3: Gudraitis (2024), Hanga (2025)

4: X, Simonović (2024+1), Davidovac (2026)

5: Tobi (2024), Bolombaj (2024), Mitrovic (2025+1) 

 

Jos kombo bek (Ntilikina/Herison) i četvorka (Toko/Kalinić) i završili smo posao za prvih 12. 

 

gudraitis 😀

a gde je kapiten?

 

lepo ja rekoh, admiralbet juce sa 35 sputio na 23 kvotu.

inace zanimljivo da jedino jos mozzart drzi 15 na partizan, kod ostalih je oko 10. 

i na nas 30.

 

jel ziv suter iz bloka?

Link to comment
Share on other sites

Svakako bolja prica na pleju, jer izuzev Kampaca koji je dosao kasno, ali pokazao klasu imali smo Vildozu i molis Boga da nije dobio na dan utakmice.

Dzoni Ivanovic u agoniji da predribla igraca.

I Pefija kako ne sme da ode u prodor.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jaka blazic said:

samo kazem, na ig prati samo nas kk, ne prati ni fkp ni kkp.

ali cudni su putevi gospodnji... 

 

ne bi me začudilo da ja zapratio zvezdu na instagramu kada je dobio od navijača ono zvezdaš godine

iz poštovanja, naravno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

PG Milos Teodosic 

PG Shabazz Napier 

SG Nemanja Nedovic

SG/SF Branko Lazic

SG/SF Adam Hanga

SF Dejan Davidovac 

SF Rokas Giedraitis 

SF/PF Dalibor Ilic

PF Luka Mitrovic

PF/C Marko Simonovic

PF/C Joel Bolomboy 

C Mike Tobey 

Znači trenutno imamo 12 igrača od kojih Ilić i Lazić verovatno ispadaju iz 12. Znači još dva pojačanja da očekujemo i nadam se na Tea i Shabaza da dodamo i Topića i da ostane i igra sa nama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shabazz u EL

 

FG                               Left  Center  Right

Attempts                      32       55       23

Attempts share           29.1%  50%     20.9%

Made                           13        24        13

Made share                26%     48%     26%

FG %                           40.6%  43.6%  56.5%

 

2FG                             Left  Center     Right

Attempts                      8         30          4

Attempts share          19%    71.4%       9.5%

Made                           3          13           3

Made share                15.8%   68.4%    15.8%

FG %                           37.5%    43.3%    75%

 

3FG                            Left    Center     Right

Attempts                    24       25            19

Attempts share         35.3%  36.8%     27.9%

Made                          10        11             10

Made share               32.3%   35.5%    32.3%

FG %                          41.7%   44%       52.6%

 

 

Scoring efficiency: Great

PTS  15 

TS%   66.2% true shooting

eFG%   59.6%  efficient FG%

FT%  87.4%   4.1/4.7

2FG%   45.1%  1.6/3.5

3FG%   45.5%  2.6/5.7


Ball handling: Very good

AST 3.9

TOV 2

pAST  9.3assisted pts

AST%  29

TOV%  11.6


Hustling: Very good

REB  1.8

OR  0.3

DR   1.4

STL  1.1

BLK  0


Teamwork: Great

PTS +51.7  on offense

PTS -46.3   on defense

+/-     +5.3

ON-OFF.  +6.5


Participation & usage: Ball dominant

MINS  24.8

OFF  43.1 possessions

DEF   42.8 possessions

USG%   24.6 usage

GAMES  12played

Edited by Miki28
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sklopljena je ozbiljna okosnica tima + iskusni trener kojem nije debitantska sezona na nasoj klupi. S obzirom na imena kosarkasa koja smo doveli ovog leta, mislim da je konacno vreme da se lestvica ocekivanja podigne. Leglo nam je sto je EL uvela plej-in jer cemo po imenima biti negde 9. ili 10. ekipa (pre nas racunam sigurno Barsu, Real, Monako, Oli, Pao, Efes, Fener, Armani i Partizan), sto naravno ne znaci da cemo na tom mestu i biti plasirani na kraju.

 

Ponavljam se, ali meni se ovako sklopljena ekipa stvarno svidja, nevezano za jos ta dva igraca sto treba da stignu. Vecina igraca je u najboljim godinama, od veterana zapravo imamo samo Tea. Lazic i Hanga jesu u godinama, ali su fizicki i dalje spremni za EL nivo. Ostaje kao nedostatak ta defanziva spoljne linije, na velikom izazovu ce biti Sabaz, Teo i Nedovic, a i Dusko zajedno sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Sklopljena je ozbiljna okosnica tima + iskusni trener kojem nije debitantska sezona na nasoj klupi. S obzirom na imena kosarkasa koja smo doveli ovog leta, mislim da je konacno vreme da se lestvica ocekivanja podigne. Leglo nam je sto je EL uvela plej-in jer cemo po imenima biti negde 9. ili 10. ekipa (pre nas racunam sigurno Barsu, Real, Monako, Oli, Pao, Efes, Fener, Armani i Partizan), sto naravno ne znaci da cemo na tom mestu i biti plasirani na kraju.

 

Ponavljam se, ali meni se ovako sklopljena ekipa stvarno svidja, nevezano za jos ta dva igraca sto treba da stignu. Vecina igraca je u najboljim godinama, od veterana zapravo imamo samo Tea. Lazic i Hanga jesu u godinama, ali su fizicki i dalje spremni za EL nivo. Ostaje kao nedostatak ta defanziva spoljne linije, na velikom izazovu ce biti Sabaz, Teo i Nedovic, a i Dusko zajedno sa njima. 

 

Napier je ovde bio kljuc. Teodosic je takodje lider ali je u poznim godinama. Da nije dosao Sabaz imali bismo gomilu odlicnih igraca uloge bez lidera. Ovako sad je odlicno. Treba nam jos startna cetvorka, na koju moze i da se ceka neko vreme ako nema pravih izbora, i jedan bek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...