Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Hollins je dobro čuvao Puntera kao što je Doug Christie dobro čuvao Kobea, a u stvari ovaj zatrpavao. 

 

Nije loš igrač Hollins ali za Radonja košarku plus ne znamo ni u kakvom je fizičkom stanju, on vredi samo ako je fizički u top formi. Meni je simpatičan lik Hollins i ovako je pošten igrač al daj prvo nekog nosioca, pa prema njima role igrače.

 

doug christie je vrhunski cuvao igraca koji je u 15-20 svih vremena. hollins je vrhunski cuvao jednog od najboljih bekova u evropi.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

@Dropkick Murphys, znaci hollins brani lepo za oko, ali nista narocito.

idem ja da igram basket, zbogom kikindo

Brojke ne lažu, pošto nema preterane razlike s Holinsom i bez njega. Možda bi Guru imao nešto naprednije da izvuče.

 

Mislim, branio ga jeste dobro, ali nije bilo toliko učinkovito da bismo nekog igrača doveli samo zbog tog jednog protivnika, koji je, jelte...sipao u dobroj meri i protiv njega.

Pogotovo nije za reč - hapšenje.

 

Ja bih Holinsa, zdravog i u dobroj formi, voleo u timu, umesto Lazića npr, ali ako Lazić ostaje, ne bih ga dovodio leta 2023. godine, nakon ovakve sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ako na nekoj poziciji smemo da eksperimentisemo i probamo nekog manje poznatog igraca da je to upravo na poziciji 2, pogotovo sto trazimo rezervnu opciju. Nemam nista protiv Holinsa, jedino me brine sto je imao povredu prosle sezone, a i kod nas je pauzirao jedan period takodje zbog povrede ako se dobro secam. I na sve to nije bas u cvetu mladosti. Siguran sam da ima po Evropi jos dobrih defanzivaca sa pristojnim sutem za 3p, samo treba malo izaci iz sablona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi za sad imamo 

 

2. Nedović

3. Lazić

4/3 Deda

5/4 Simonović

5 Luka

Znači trebaju nam po jedan starter na svakoj poziciji sem beka  + 3 bekapa od kojih je jedan Topić znači suštinski 2  bekap igrača treba da dovedemo i to oba spolja.

Ako je Lazić defanzivni specijalac koji čuva sve od 1 do 3 onda je pitanje kakvi su to igrači ? Po mom mišljenju moraju da igraju u oba smera , ali da jednom za nijansu bude bolja odbrana, a drugom napad i da pokrivaju bar dve pozicije. Skupo , ali ako smo mi sad bogataši mora tako.

Lo i Hanga npr 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Arale Weisberg

@Aralos10

1. Извори у Италији кажу да је уговор између Олимпије из Милана и Николе Миротића затворен, а озваничиће се након што се играч договори са Барселоном о условима пуштања на слободу.

2. Следећи главни циљ Етореа Месине, после пораза од Анадолу Ефеса у борби за Даријуса Томпсона: да задржи Шабаза Напијера још једну сезону.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Holins je prosle sezone u EL dao 35 poena. Ukupno. Total. Kompleto. Krompirici na sve strane u kolonama.

U veteranskim godinama, zadnje dve sezone zavrsavao povredjen. 

Ako hocemo iskorak ne treba nam neko ko cuva dobro Pantera, vec neko ko igra kao Panter.

Bekapa imamo na izvoz.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Na kraju ce ovo za Mirotica i Kampaca ispasti kao i prosle godine za Singltona i Napiera.

Da kao prividno imamo pare, a u stvari nemamo dok sa druge strane brda ce opet doci provjereni EL igraci koje niko nije spominjao a nas ce zadovoljiti neko "bombom" u decembru, januaru u doselekciji.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sokmeniki said:

Na kraju ce ovo za Mirotica i Kampaca ispasti kao i prosle godine za Singltona i Napiera.

Da kao prividno imamo pare, a u stvari nemamo dok sa druge strane brda ce opet doci provjereni EL igraci koje niko nije spominjao a nas ce zadovoljiti neko "bombom" u decembru, januaru u doselekciji.

Al brate mi smo platili porez znas

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sokmeniki said:

Na kraju ce ovo za Mirotica i Kampaca ispasti kao i prosle godine za Singltona i Napiera.

Da kao prividno imamo pare, a u stvari nemamo dok sa druge strane brda ce opet doci provjereni EL igraci koje niko nije spominjao a nas ce zadovoljiti neko "bombom" u decembru, januaru u doselekciji.

Ako Mirotić i Kampaco ne prihvate ponude od po 3-4 miliona po sezoni to je dokaz da nemamo pare? 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Мислим да смо превише полетели за прескупим играчима. Мало ми је мука од тог замајавања народа најскупљим играчима Европе, одједном нам не ваља ништа мање од Клајбурна, све испод су Ек играчи, медиокритети итд. Не бих волео да се тако појачавамо.

Може се бити компетитиван са пристојним буџетом, не мора да буде најмањи у Ел као некада, пре свега да бисмо имали шансе да се побијемо са Партизаном око домаћих трофеја. Више бих волео  да са неком нормалном и здравијом концепцијом уђемо у сезону. Дакле неки мало јефтинији тим, добро организован, по узору на Душкову Басконију/Радоњину Звезду. На основу онога што је реално, и узевши у обзир неке информације које се могу прочитати, волео бих да нам тим изгледа некако овако: 

1) Пенгос, Топић 1/2) Тејлор

2) Недовић 2/3) Хилиард

3) Гедраитис 3/4) Давидовац 

4) Петрушев, Монеке

5) Појтрес, Митровић, 5/4) Симоновић 

+Лазић, Илић

~8.5м са стручним штабом

-Пенгос као једина топ опција која остаје слободна (ако факу-реал, шабаз-милано). Претпостављам да можемо да га доведемо, такве неке информације провејавају. Ло и Волтерс као једине алтернативе из Ел.

-Тејлор мислим да може доста више него што је показао прошле сезоне и ако добије шансу поново у Ел, верујем да би показао и да припада ту. Одиграо је врхунски на крају плеј оф у Литванији, кад има самопоуздања врло зајебан напред, брз ко мој пас (који је брз). Добар у одбрани на лопти, пресинг итд. Алтернатива Парис Ли, прилично потцењен, изузетно борбен играч, добар за ограничену улогу.

-Хилиард после лоше сезоне не верујем да је скупљи од Недовића, узимао би доста минута и на 3. Алтернатива Хигинс уколико је доступан, па на крају Холинс.

-Гедраитис, Душков бивши играч, одлично крило за нас. Имао је слабију шутерску сезону у Евролиги, док је у Ацб и даље одлично шутирао, тако да се не бринем што се тога тиче. И поред лошег процента за 3, просечан индекс 13 у Ел. Као алтернативу видим можда Олиндеа, који је још увек релативно млад играч и може да напредује, а већ је прилично добар за ту 3&Д улогу.

-Монеке после слабије сезоне без много минута у Монаку. Опет, прва Ел сезона и то је дошао у сред. Одличан атлета, хасл на нивоу, значио би у рекету.

-Појтрес се концепцијски уклапа, јако добар играч. Ако је доступан Папајанис, наравно не бих пропустио такав квалитет. 

Edited by Шеф стручног штаба
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...