Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

37 minutes ago, Dzonii said:

Ljudima ne valja igrac koji je u CSKA i OLY bio 2-3 opcija na svojoj poziciji. Pa nije bio 2 opcija u Borac Cacak vec u timovima koji su imali najvise ciljeve u evroligi.

Mnogo smo poleteli visoko sa ocekivanjima, pa samo izgleda Embid i Tavares dolaze u obzir...

 

Kao što nam je i Hassan Martin koji je pre nas bio 2 godine u OLY valjao pa ode od nas u Japan

Ne znam gde će Ben Bentil posle nas a on je došao iz Olimpije Milano koja je bila trećeplasirana prošle godine u EL.

Postali smo prelazna socijalna ustanova

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Шутер из блока said:

Gerijatrija i socijalna ustanova everytime all the way, što da ne, jer smo tako u mogućnosti. 

 

Jedan isto godina kao i Kalina.

 

Drugi isto godina kao Kuzma, a mlađi od Hines-a i Duston-a 3 godine 😁

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

...

Dusko ce imatu tu cast da izabere tih 4,5 stranaca i to je to. Koliko to njemu odgovara ili ne, videcemo.

...

Znaci, da se podvuce jos jednom, Cova smisli da je no-defence Teo-Neda-Deda-Luka + precvali Laza osnova -> i sad Ivanovic treba da pokrpi strancima? A posle, kad se neminovno fejluje, ide prica 'trener je sam birao pojacanja, evo Stranac1, Stranac2, itd.' Covek je genije.

 

Btw, obozavam Tea, ali samo debil moze da smisli da mu u 2023. dva od tri najbitnija beka budu Neda i Teo...

 

Svakako je idiotski napraviti kostur sa istim manama, i onda juriti da uklapas lidere. Zasto jednom ne uradimo posao kako treba, spojimo lidere, pa uklopimo igrace uloge... Zbog toga nikad necemo imati divne kocke kao sto su Menion ili Grk nerazgovetnog imena koji nam je napunio repku...

 

Postajem polako porucnik Murtou - I'm to old for this shit...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Jebote, 121 ispisana stranica a potpisan tek 1 igrac. Ocekuje se dolazak bar jos 5 igraca, ali smo mi vec sve moguce scenarije predvideli. Nas prethodna leta apsolutno nista nisu naucila. Evo samo proslog leta kada su Sabaz i Singlton bili vec dogovoreni, a na kraju zavrsili sa Adamsom i Bentilom koje niko zivi nije spominjao. 

 

Pravu sliku o timu cemo imati kada se potpisi zvanicno dese pa ce onda i svaka kritika ili pohvala biti pokrivena stvarnim stanjem. Ovako pisemo na osnovu insajderskih informacija koje su u vecem broju slucaja netacne. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa zato bi tu bio Bolomboy da donese balans. Dubljević je još uvek veoma dobar napadač na nivou EL, kako na postu tako i jer ima preko 40% u šutu za 3. Nije idealno ali je realno shodno platežnim mogućnostima. Nisam video da si ti napisao neki sastav koji bi tebe zadovoljio al imaj u vidu da je ovo Zvezda a ne Real i da budžetski limiti itekako postoje, daj neki konstruktivan post umesto što samo verglaš jedno te isto. Ako možemo boljeg od Dubljevića super. Pada mi na pamet i Tobey, mislim da bi bio vrlo zanimljiv igrač za nas a da je platežno dostupan.

 

U svakom slučaju očekujem upgrade u odnosu na Martin Mitrović Kuzmić ili prethodno Kuzmić Mitrović Zirbes rotaciju.

I sam znaš, ali evo podsetiću te, da kad startni centar (a to Bolomboj svakako nije nikad bio, niti će, taj kvalitet i ozbiljnost za EL, a plogotovu i svakako ne za ozbiljnu ambiciju i rezultat u EL) izađe iz igre i uđe umesto njega neko od dvojca Dubljević-Mitrović, to je trenutak kad kreće strmoglav i nepovratljiv pad u igri na obe strane terena, a pogotovu u odbrani naravno (a sa Mitrovićem, ali i Dubljevićem jer nebitno/nije toliko bitno što ima širi individualni napadački arsenal u napadu), i veliki i bukvalno nenadoknadiv gubitak za tim i igru tima (na obe strane terena, a pogotovu u odbrani naravno).

 

Znači to je trenutak kada kreću kola nizbrdo i nema im povratka, niti bilo kakvog i kojeg načina za povratak, što je već viđeno ove sezone mnogo/previše puta i na mnogo/previše utakmica pogotovu u EL (skoro uvek to kad je ekipa bukvalno morala da pobeđuje te utakmice i kad je bilo najbitnije i najvažnije za neki rezultat u EL, i kad je bila pod pritiskom), a videli smo i znamo kako je bilo na kraju i koji je i kakav je kranji ishod bio toga, ali i u nekim ABA utakmicama, sa istim već napisanim ishodom.
 

Preveliki su i nenadoknadiv gubitak za ekipu i igru iste, pogotovu u odbrani (gde su doslovno igrači manje i nepostojeći u istoj), i apsolutno kontraproduktivni za ekipu i igru iste, i šteta koju oni donesu/nanesu ekipi u odbrani, ali i napadu (pogotovu Mitrović, ali i Dubljević), ne može da se sanira i izbriše nikad (možda može samo da se zamaže i zakrpi, ali to je klasično nama svojstveno seci uši kroi dupe i daj šta daš, EC/FIBA LŠ nivo i kvalitet). To što oni mogu s vremena na vreme i/ili nekad da doprinesu/donesu u napadu je bukvalno džabe i nebitno, jer će apsolutno sve lagano i brzinom svetlosti prosuti u odbrani, znači to što/koliko donesu-neuporedivo/nemerljivo više odnesu prebrzo i u roku od odmah.

 

Preslikano kao maneken i kum što i kako (ne)radi i ko je i kakav je oduvek (u igri i košarkaš).

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Jebote, 121 ispisana stranica a potpisan tek 1 igrac. Ocekuje se dolazak bar jos 5 igraca, ali smo mi vec sve moguce scenarije predvideli. Nas prethodna leta apsolutno nista nisu naucila. Evo samo proslog leta kada su Sabaz i Singlton bili vec dogovoreni, a na kraju zavrsili sa Adamsom i Bentilom koje niko zivi nije spominjao. 

 

Pravu sliku o timu cemo imati kada se potpisi zvanicno desi pa ce onda i svaka kritika ili pohvala biti pokrivena stvarnim stanjem. Ovako pisemo na osnovu insajderskih informacija koje su u vecem broju slucaja netacne. 

Da je potpisano 5 igraca - do ujutru bi niklo 50 strana minimum a Twitter bi zabagovao od prenosenja vesti odavde.

:classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbt i prelazni rok nam sjebaše...ne može čovek više ni luduje kako treba 

 

Polako se približavamo Terzi po pitanju nerezonskog trošenja..Keselj, Raduljica...pa onda novi talas 3godisnjih verovatno preplacivanja domaćih samo iz njemu iz znanih razloga...i na kraju Teo.

 

Jbt koliko slep pored očiju treba da budeš da dovedes ovog odavno bivseg košarkasa poznatog i kao vrlo problematicnog po karakteru i temperamentu i to za cenim neku nenormalnu cifru. 

 

Faku i Luka su bili top ubodi, ali očigledno izuzeci od pravila.

 

Razumem i da nemamo budzet kao komšije, ali i taj manji budzet ulupavamo uludo.

 

Greh bi bio ne dati Topicu priliku da igra ove sezone, da napravimo tu konekciju pa da momak ima gde da se vrati kad se finansijski obezbedi, Kalinari staj.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Шутер из блока said:

Ni menjaj tezu i ne izvrći, ljudi su napisali da je dobar ALI samo i isključivo za BEKAP ulogu, i to svako ko iole prati i razume se u košarku i EL zna i vidi.

 

Drugo ti klubovi u kojima je igrao je bio bekap/3. opcija i što je samo još jedan jasan pokazatelj da lik nema kvalitet i ozbiljnost (ne može i ne ume) za više od toga, prosto i jednostavno.

 

I treće, ali ne i manje važno već podjednako/(mnogo) više važno, pa valjda i mi treba i mora da imamo ozbiljne ambicije u EL apsolutno svake sezobe, tako rade i imaju apsolutno svaka iole ozbiljna i kvalitetna EL ekipa, znači ne samo ove vrhunske (Real, Barsa, Fener, Oli itd.), nego apsolutno svaka. Nećemo valjda aman za aman?! kao Čović - "mi se ne ložimo na top 8", i da se vodimo i razmišljamo/radimo kao on boli me uvo za EL i apsolutno me ne zanima uopšte ista, a kamoli neki ozbiljan rezultat u istoj, već samo i jedino njegova domaća blata - ABA i ostala domaća blata, a u EL ću da tavorim i samo puko učestvujem (jer mi je tolko dovoljno i tolko me zadovoljava i zanima) apsolutno svake sezone kao i prethodnih , maltene u kontinuitetu, već 10 jbt?!

 

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa zato bi tu bio Bolomboy da donese balans. Dubljević je još uvek veoma dobar napadač na nivou EL, kako na postu tako i jer ima preko 40% u šutu za 3. Nije idealno ali je realno shodno platežnim mogućnostima. Nisam video da si ti napisao neki sastav koji bi tebe zadovoljio al imaj u vidu da je ovo Zvezda a ne Real i da budžetski limiti itekako postoje, daj neki konstruktivan post umesto što samo verglaš jedno te isto. Ako možemo boljeg od Dubljevića super. Pada mi na pamet i Tobey, mislim da bi bio vrlo zanimljiv igrač za nas a da je platežno dostupan.

 

U svakom slučaju očekujem upgrade u odnosu na Martin Mitrović Kuzmić ili prethodno Kuzmić Mitrović Zirbes rotaciju.

Odgovorio ti Chaos, ali evo i ja cu.

 

Moj upis gore se odnosio na to da nam niko ne odgovara Deda, Teo, Mitar i sad Bolomboy. Da nam stvarno dodje Mirotic i njemu bi nasli pojedini manu, rekli bi da je prekup da smo za te pare imali 3 vrhunska igraca, da se nije dobro kozao na f4. Mada ovde svima jasno da tebi konkretno bas niko ne odgovara, pa i gore spomenuti Embid ili Tavares.

 

Bolomboy ima 29 godine, nigde nije imao vecu ulogu to je tacno i bas mozda zato je zeljan dokazivanja. Igrao je u cska i oly sto dovoljno govori. U napadu jeste limitiran, ali u odbrani je vise nego dobar, mozda klasa iznad Martina.

Uostalom  ako uopste dodje, ovde niko ne zna dali je planiran kao 1 ili 2 opcija. Po meni realno da bude 2 opcija uz jos jednog centra od +210cm, a Luka 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Шутер из блока said:

I sam znaš, ali evo podsetiću te, da kad startni centar (a to Bolomboj svakako nije nikad bio, niti će, taj kvalitet i ozbiljnost za EL, a plogotovu i svakako ne za ozbiljnu ambiciju i rezultat u EL) izađe iz igre i uđe umesto njega neko od dvojca Dubljević-Mitrović, to je trenutak kad kreće strmoglav i nepovratljiv pad u igri na obe strane terena, a pogotovu u odbrani naravno (a sa Mitrovićem, ali i Dubljevićem jer nebitno/nije toliko bitno što ima širi individualni napadački arsenal u napadu), i veliki i bukvalno nenadoknadiv gubitak za tim i igru tima (na obe strane terena, a pogotovu u odbrani naravno).

 

Znači to je trenutak kada kreću kola nizbrdo i nema im povratka, niti bilo kakvog i kojeg načina za povratak, što je već viđeno ove sezone mnogo/previše puta i na mnogo/previše utakmica pogotovu u EL (skoro uvek to kad je ekipa bukvalno morala da pobeđuje te utakmice i kad je bilo najbitnije i najvažnije za neki rezultat u EL, i kad je bila pod pritiskom), a videli smo i znamo kako je bilo na kraju i koji je i kakav je kranji ishod bio toga, ali i u nekim ABA utakmicama, sa istim već napisanim ishodom.
 

Preveliki su i nenadoknadiv gubitak za ekipu i igru iste, pogotovu u odbrani (gde su doslovno igrači manje i nepostojeći u istoj), i apsolutno kontraproduktivni za ekipu i igru iste, i šteta koju oni donesu/nanesu ekipi u odbrani, ali i napadu (pogotovu Mitrović, ali i Dubljević), ne može da se sanira i izbriše nikad (možda može samo da se zamaže i zakrpi, ali to je klasično nama svojstveno seci uši kroi dupe i daj šta daš, EC/FIBA LŠ nivo i kvalitet). To što oni mogu s vremena na vreme i/ili nekad da doprinesu/donesu u napadu je bukvalno džabe i nebitno, jer će apsolutno sve lagano i brzinom svetlosti prosuti u odbrani, znači to što/koliko donesu-neuporedivo/nemerljivo više odnesu prebrzo i u roku od odmah.

 

Preslikano kao maneken i kum što i kako (ne)radi i ko je i kakav je oduvek (u igri i košarkaš).

Jel mozes da objasnis kako je takav Dubljevic opstao 10 godina u Valensiji, sa 20+ minutazom u EL sezonama koje je taj klub igrao? I kako su sa njim takvim dva puta uzeli EC koji je tada bio mnogo jace takmicenje nego sto je danas?

 

Ako je odgovor da je Valensija klub u nizem rangu, jel mozes onda reci u kojem smo mi rangu? Sa Realom, Olijem, Efesom?

Link to comment
Share on other sites

Nama trebaju baharovski potezi. Mogao je Bahar da igra na siguricu. Zadrzi skoro ceo tim, ionako titula sigurna. Što da se cima.

Ali, covek hoce nesto vise i radi to sto radi.

U nasem KK kao da su autisti. Sve se promenilo, nema tamo vise onih Vrabaca i ostalih. Sad smo izgubili i aba titulu i umesto to da ih otrezni, oni autisticki guraju isto. Da se Pefi nije penzionisao, bio bi tu i dalje.

Jbt, Lazarevic i Kuzmic da budu deo tima koji ima neke ambicije...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Princeton said:

 

Jedan isto godina kao i Kalina.

 

Drugi isto godina kao Kuzma, a mlađi od Hines-a i Duston-a 3 godine 😁

U onda sam se ja zajebo za obojicu, izvinjavam se, moja greška, bio sam ubeđen da Toko ima najmanje 33/4, a Plajs 35/6.
 

Mada svakako su duboko ušli u ozbiljne godine i (dosta) su bliži penziji, pogotovu logično Plajs, nego dobrim/kvalitetnim godinama za košarku i igru (u oba pravca) na terenu.
 

Plajs kao bekap može, ali apsolutno ništa više od toga, pogotovu jer defanziva (dosta) trpi sa njim na parketu, ali zna i napad itekako.

 

Za Toka nisam uopšte, pre svega jer mu je karijera u debelom padu, i nije ni blizu onaj igrač kakav je bio u Baskoniji i CSKA prve i/ili druge sezone, znači bukvalno ni senka tog igrača, bez ikakvog preterivanja, a i mislim da je precenjen košarkaš svakako za EL nivo košarke, pogotovu za startera u istoj. A onda i zato što je bukvalno hodajuća povreda i staklen igrač do bola, klasičan injury-prone igrač, a takvih već imamo nekoliko/dosta u ekipi, pogotovu jednog preskupog, precenjenog i preplaćenig koji ima platu, bonuse, ugovor, a zamišljena i planirana mu je i uloga, nosioca i glavnog igrača, i to EL?! EJ EL, ekipe (što je apsolutno non sens i nedopustivo i nenormalno na kub bukvalno), a onda i zato što je Toko mislim ispušena muštikla već u sad u ove godine (iako gledano po godinama to i nije). Znači najgori mogući spojevi i uslovi, ali šta nas briga to su Čovićevu i Zvezdinu kategoriju i i uslove i to su glavni aduti i stvari koje (treba/mora da) ispunjavaju igrači koje on dovodi, dosta/ozbiljne godine i hodajuća povreda.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi Teo bio ok sa ulogom kao Anđuša kod komšija?

 

Odličan šut, i dalje jedan od najboljih pick igrača u EL, čak ono što sam vidio ima i želje i žara u odbrani, 1na1 nije toliko krater, ima kliker, brzo prepoznaje situacije, switch-uje, komunicira.. Uglavnom ne ladi jaja, čak i u ovoj sporednoj ulozi kada ulazi sa klupe. Kod nas bi to vjerovatno bilo pojačano na još jedan jači nivo želje i andrenalina. Ako su se Duško i on dogovorili oko uloge, meni je to sasvim ok pojačanje.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stanko1997 said:

E jbg, poslali smo ponudu jednog četvorci, ali je odlučio da produži ugovor. 😁 Jbt šta sve može da se pročita 😂

Produžio Lideja + izbacio “vest” preko svog portala da je odbio Zvezdu

3/10 akcija Ostoje za rodjendan Covica, zna on to mnogo bolje 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...