Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ej, ne bi se nista bunio na roster u kojem 8 igraca igra za milion ili preko, a neki od njih su medju najskupljim u celoj EL?

Pa ako ovo zeli struja "vucic da da novac, Ivanovic da kao bira medju najboljima", Covic tu dodje kao mnogo bolja strana. On bar kad dovodi ove domace dovodi ih jer, kao, ti imaju neki osecaj za klub, tako se ne trosi toliko, ne kupujemo sve najbolje igrace jer pazi sad - NEMAMO NOVCA ZA 8 ULTRASKUPIH IGRACA. Ovaj ovde sastav je pojam zla, nesto sto deli zajednicki uzrok sa onim naprednjackim "Svako selo mora biti nase!". Ma sta ja i pricam, pa sami ovi projekti su ionako jedni groteksni mesanci Vodjinog ludila i megalomanije dobrog dela navijaca KKCZ/KKP.

 

 

 

Topic, Lazic, Lazarevic, Ilic i Mitrovic su ti igraci ispod 40k eur mesecno. Ilic i Topic verovatno i ispod 30k mesecno. 

Petrusev ti je 70k eur. Simonovic bi dobio slicno nesto, Davidovac je verovatno dobio i manje.

Beron i Teodosic su verovatno tu oko milke godisnje. Pitanje je sta je Teodosicu obecano osim para 😉 

Nedovic milion.

I ova ostala 4 (Kampaco, Kalinic, Mitrovic, Dejvis) su sigurno petocifreni.

 

Dakle imas nekih 7 igraca od milion ili vise. 

 

Ova ekipa ti je negde oko 15-16mil sa strucnim stabom i nekim omladincima. 

 

Priblizno toliki budzet smo imali i ove sezone sa Raduljicom i Kuzmicem (koji sami uzmu skoro koliko i ove trece opcije u mom rosteru). 

 

Neke cifre znam, neke su educated guess, ali ne mogu da omasim vise od +/- 10% 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Počinju komšije da prave greške polako. Hoće da dovedu Mirotića i Klajburna, a ne znaju kako ih je Lazarević stavljao u džep. 

 

Ne plašim se ovih uopšte. Samo još Holinsa da vratimo zbog Pantera. Pročitani su. 

Covicev dnevnik godina 11, mesec sedmi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A što mi ne bi doveli lepo Papapeteua... Odličan košarkaš koji se nije snašao kod komšija. A verujem da ne bi koštao puno. Kad su ga doveli , meni on bio tu najveće iznenađenje. Odlične godine, kapiten , odličnih par sezona... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Clash said:

Da ova moderacija ima sluha i da malo prati trendove bila bi ova tema aktivna 365 dana.

Ovako se drze relikta proslih vremena pa traze i utakmice da pratimo ko da smo neki bumeri daleko bilo.

 

 

  

8 hours ago, Laki21 said:

Kad capnemo pa neko od nas greškom ode u raj umesto u pakao, neće gledati osvajanja titula i slično već će čitati forum i beskonačni prelazni rok. Nikad Cigani srećniji.

 

 

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Topic, Lazic, Lazarevic, Ilic i Mitrovic su ti igraci ispod 40k eur mesecno. Ilic i Topic verovatno i ispod 30k mesecno.

Petrusev ti je 70k eur. Simonovic bi dobio slicno nesto, Davidovac je verovatno dobio i manje.

Beron i Teodosic su verovatno tu oko milke godisnje. Pitanje je sta je Teodosicu obecano osim para 😉 

Nedovic milion.

I ova ostala 4 (Kampaco, Kalinic, Mitrovic, Dejvis) su sigurno petocifreni.

 

Dakle imas nekih 7 igraca od milion ili vise. 

 

Ova ekipa ti je negde oko 15-16mil sa strucnim stabom i nekim omladincima. 

 

Priblizno toliki budzet smo imali i ove sezone sa Raduljicom i Kuzmicem (koji sami uzmu skoro koliko i ove trece opcije u mom rosteru). 

 

Neke cifre znam, neke su educated guess, ali ne mogu da omasim vise od +/- 10%

 

Priblizno isti budzet ako racunamo da su dosli Kalinic, Mirotic, Baron, Simonovic, Teodosic i Davies umesto Vildoze, Hollanda, Martina, Bentila, Raduljice i Kuzmica? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Howie Roseman said:

Biće ti žao kad nam opcije na četvorci budu Bjelica, Polonara i Ilić.

Bilo koji igrac koji pretrpi onakva ponizvanja od protivnik a ne saspe im 50 poena i izadje iz hale sa trofejem, ne zasluzuje da igra u bilo kom klubu koji ima bilo kakve ambicije. 

Harlem Globertroters, sport se igra zbog  nadmetanja. Nema mesta za ljude bez kohonesa. 

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Ukratko, lupetaš. Stavi cene igrača na papir, kašće ti se samo. AKTUELNE cene, ne od 2015. godine.

Pricao sam o platama za proslu sezonu, znaci ne 2015. nego poslednju sezonu za koju znamo zarade, gde je Teodosic bio placen u najmanju ruku isto kao i Klejburn. To sto se sada stice utisak da je Klejburn ne znam koliko skuplji u ovom trenutku je pogresna percepcija, jer mi ne znamo njegovu situaciju u efesu, da li se na njega racuna, da li hoce da mu smanje ugovor i tako dalje. Situaciju Teodosica i Virtusa znamo, ali svako ko misli da on ne moze da ubode milion bilo gde u evropi nije bas pri sebi. 

I sve ovo nezadovosljstvo je samo Kampaco efekat, gde ti dovedes ubedljivog najboljeg pleja evrope i onda ti je svako posle njega nedostojan i razocarenje. Isto kao nama posle (umalo) odlaska Panter nije postoja niko ko bi ga zamenio, a da smo zadovoljni. 

Edited by fedor
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fedor said:

Pricao sam o platama za proslu sezonu, znaci ne 2015. nego poslednju sezonu za koju znamo zarade, gde je Teodosic bio placen u najmanju ruku isto kao i Klejburn. To sto se sada stice utisak da je Klejburn ne znam koliko skuplji u ovom trenutku je pogresna percepcija, jer mi ne znamo njegovu situaciju u efesu, da li se na njega racuna, da li hoce da mu smanje ugovor i tako dalje. Situaciju Teodosica i Virtusa znamo, ali svako ko misli da on ne moze da ubode milion bilo gde u evropi nije bas pri sebi. 

I sve ovo nezadovosljstvo je samo Kampaco efekat, gde ti dovedes ubedljivog najboljeg pleja evrope i onda ti je svako posle njega nedostojan i razocarenje. Isto kao nama posle (umalo) odlaska Panter nije postoja niko ko bi ga zamenio, a da smo zadovoljni. 

Sigurno da ne racunaju na jednu od top3 Sf-a u EL. Sta ce im? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

Sigurno da ne racunaju na jednu od top3 Sf-a u EL. Sta ce im? 

Video sam samo da ga nema na EL sajtu u (za sada) potvrdjenom timu Efesa, mozda Dzan vidi nekog drugog u toj ulozi, a ne coveka od 33 godine, sta znam. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Шутер из блока said:

Nek kontaktira i Kostu Perovića, šta ga briga, uklapa se u njegov palanački i šuplji koncept "kupujmo domaće" i "domaća osnova", pogotovu za neki (a kamoli ozbiljan) rezultat EL, ali i u ABA na dalje itekako (jer će logično biti samo još jača i samo još teže osvojiti/vratiti trofeja i vratiti prethodnu dugogodišnju dominaciju u istoj), a i šta ima veze što je penzos, itekako nam može pomoći i doprineti, i to na oba kraja terena, i u EL, pogotovu, ali i u ovakvoj ABA isto tako. 
 

A svakako je već još otkad, pouzdano, kontaktirao i hoće da dovede još jednog penzosa Marjanovića, tako da je i to po mom mišljenju vrlo moguć potpis uskoro, vrlo verovatno na poziciji "Kešelj i družina" i u vidu još jedne u predugačkom 8 prevelikom (finansijski) nizu kombinacija i talova njegovih. Gazdina lista želja i oni koji (vrlo) verovatno, nažalost, ali ajde ne daj Bože jer možda i postoje neke šanse da ne dođu, dolaze su sledeći - Teodosić, Bjelica, Marjanović, i mislim da je i Dubljević njegova želja, a možda i Duškova, ali je svakako totalno suluda i nenormalna, i za bekap opciju za EL nivo košarke, a pogotovu ekipu koja ima navodno ozbiljne ambicije u istoj, i već, nažalost, potpisani Davidovac koji je prošo nekako gazdi i uspeo je u tome da ostvari tu želju, i klasičan populistički potez u njegovom stilu, zamena "glava za glavu" Dobrić (bar se nadam)-Davidovac, a odluke je naravno na osnovu apsolutno svih nekošarkaških stvari i onih van parketa, a ne samo i isključivo na osnovi košarkaških, a posle toga i ljudskih logično.



U vecini situacija mi je ritual da kad dodjem sa posla udjem ovde, procitam sta se desava i slicno, uglavnom samo ispratim.

Svaki tvoj post je pun hiperbolisanja, gluposti i toliko besmisleno napisan da se zahvaljujem ljudima odavde sto su mi skrenuli paznju da postoji IL.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Baš me zanima ko bi Teodosiću dao milion godišnje sa 36 punih godina. 

Može da ubode milion bilo gde u Evropi? 

Koje to ponude ima trenutno, šta se priča? Otimaju li se? 

 

Virtus mu je dao mnogo vise kada je imao 32 ili 33. Kad se zapitas zbog cega je tako i zasto nisu pojurili nekog mladjeg, onda ces se i setiti da mladjih evropskih plejmejkera nema, a Amerikanci koji igraju na toj poziciji su uglavnom skoreri (cast izuzecima).

 

Realno, zamisli da si ti Teodosic. Sedis pored Jelisavete, listate stampu, zove vas:

 

A - Covic: "Slusaj Teo, pravimo ekipu koja zeli da igra ozbiljno u EL, imamo vec Raduljicu, dolazi i Bjelica, tu su i svi momci koje vec znas... Ma znam da po godinama i nisu bas momci, ali moras priznati da si ti stariji od svih njih...Kako god, mi igramo na kartu povecanja budzeta i pravljenja tima od nasih ljudi koji ce da vrate klub na stare slave. Mi ti nudimo 700 hiljada godisnje, bices Bog u klubu, okruzen svojima, navijaci ima da te obozavaju nakon pobeda...Sta, malo? Pa sta ces, nemamo vise, nismo Barca. Sta ces vise u inostranstvu? Razmisli, nece vise biti ovakvih prilika, ova ponuda se desava jednom u zivotu."

 

B - Vucic: "Halo, ovde predsednik. Da, predsednik Srbije Aleksandar Vucic. Da li je to igrac kojeg sam sa uzivanjem pratio u reprezentaciji? Pre svega zelim da ti se zahvalim na svim radostima koje si podario svim Srbima i Srpkinjama sirom sveta. Zovem zbog moje, tvoje i nase Zvezde. Mozda si upoznat da je u toku projekat jacanja nasih klubova. Da, da, nesto sto ce svim Srbima i Srpkinjama doneti mnogo radosti, nesto na sta cemo biti ponosni. Tako nesto ne bi bilo moguce da nismo mudro vodili drzavu svih ovih godina. Spremili smo iz nase rezerve do sada nevidjenu kolicinu novca koje smo spremni da potrosimo na Crvenu zvezdu i Partizan. Dakle, pare nisu problem, koliko god da treba, drzava ce dati. E sad vidi, ja se razumem u kosarku, volim je, ali nisam trener. Cuo sam se Duskom i on kaze da bi ti ponudio 700k za sledecu godinu. Odgovor ocekujemo u narednih par dana. Nadam se da cu uzivati u tvojim igrama u voljenom dresu."

 

Kako bi ti reagovao na prvu, a kako na drugu ponudu? I sta je realnije, da dodjes da igras za 700k u prvoj ili drugoj varijanti?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedan fun fact od mene:

 

Dalibor Ilic, Dzon Holand i Miroslav Raduljica su zajedno imali preko milion evra platu. Znaci jedna ozbiljna evroligaska zver.

 

Dr Nebojsa, nadmasi to i ovo leto, znamo da citas, ti to mozes! Nemoj da te loze da si bio oslobodjen od fizickog vaspitanja u skoli, ti si nas GM!

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, StiviKivi said:

A što mi ne bi doveli lepo Papapeteua... Odličan košarkaš koji se nije snašao kod komšija. A verujem da ne bi koštao puno. Kad su ga doveli , meni on bio tu najveće iznenađenje. Odlične godine, kapiten , odličnih par sezona... 

 

Ja čak ni ne mislim da se PPPtru nije snašao tamo. Meni je delovalo da se dečko samo maksimalno podredio timu, obavljao one manje lepe zadatke u odbrani i napadu. Tako da je to vrlo koristan igrač za svaki tim kog vredi pojuriti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...