Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Davidovac je otisao za te pare, samo jer Rusi sada preplacuju igrace. Inace ne vredi ni 400k. 

 

Mislim, meni simpa lik, da ne bude da ga pljujem, ali ja stvarno ne vidim sta on to donosi ekipi osim nekonstantnosti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 11:00 AM, Profesor said:

Gledao sam PAO par puta ove sezone jer je nama valjalo da nekog dobiju. 

 

I bas sam zapazio ovog Lija i razmišljam u sebi, na šta je spao PAO, roknuo bih se da ovaj igra kod nas... 

 

Lee je igrač od kojeg se ne očekuje mnogo, ali je jako zahvalan u smislu da od njega dobijaš njegovih 100% skoro uvek kad je na parketu. Na kraju kad se sve sabere, on ti odradi mnogo više posla od raznoraznih high ceiling igrača, koji igraju na 20% svojih mogučnosti. Kao Vildoza kod nas ove sezone. Ili kao mnogi Lee-jevi saigrači u Panathinaikosu, zahvaljujuči kojima je on kod Radonje bio jedan od najboljih ako ne i najbolji igrač.

 

On 6/24/2023 at 11:52 AM, Čočo said:

Voleo bih da u timu za sledeću sezonu imamo Frejzera kao jednog u opciji za poziciju  1/2. Mlad i kvalitetan igrač. Ne znam samo koliko je realno s obzirom da je tek 6 meseci u Zenitu. 

 

Taj vlak smo zakasnili. Imali smo dečka u "filiali", ali ga nismo vezali na vreme.

 

6 hours ago, Chaos Is Me said:

...

 

Nedoviću kao konkurencija zaista paše neki Hollinsoliki, meni je zanimljiv Obasohan, Outara i tako ti tipovi, ako može neki još duži još bolje. 

 

...

 

Kad je odlazio Hollins lani, ja sam spominjao Outarru kao nekog ko bi potencialno mogao da uskoči u te cipele i odradi tu ulogu. Ali što sam ga više gledao, više mi je postajalo jasno da je Hollins ipak nivo iznad defanzivno. Odnosno, zavisi verovatno i za kakvu ulogu pričamo. Ali Hollins je bio stvarno nešto posebno u smislu kako je obilazio blokove kao voda i stalno disao za vrat igraču kojeg je pratio. Outarra nema tu istu fluidnost u odbrani. Reko bi čak ni u odbrani ball handlera 1 na 1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja za ovaj prelazni rok imam jednu želju. Sad dali je skromna ili nije če verovatno pokazati tržište, kao kad sam lani stidljivo spominjao Fonteccia, a on onda otišao u NBA.

 

Elem, jako mi se dopada onaj James Webb III iz Valencie. U onih nekoliko utakmica u kojima sam ga gledao, mi je izgledao kao odličan defanzivac sa mobilnošču da u switchu sačuva bekove. Dobar lenght, atleta, šut za tri. Pravo moderno krilo. Upariti njega i Kalinatora na 3/4 i Bog da nas vidi.

 

 

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Ja za ovaj prelazni rok imam jednu želju. Sad dali je skromna ili nije če verovatno pokazati tržište, kao kad sam lani stidljivo spominjao Fonteccia, a on onda otišao u NBA.

 

Elem, jako mi se dopada onaj James Webb III iz Valencie. U onih nekoliko utakmica u kojima sam ga gledao, mi je izgledao kao odličan defanzivac sa mobilnošču da u switchu sačuva bekove. Dobar lenght, atleta, šut za tri. Pravo moderno krilo. Upariti njega i Kalinatora na 3/4 i Bog da nas vidi.

 

 

Cini mi se da je protiv Partizana u Bg imao jedno desetak skokova od toga barem pola ako ne i više ofanzivnih. I korektnog šuta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zemljoradnik said:

I ja imam želju. Da se ovde prenose informacije sa konkretnim imenom i prezimenom, bez zagonetki i začkoljica .

 

Hvala ti. 

 

 

Sto se tice domace osnove famozne, meni ona nikad nije bila problem, a cesto je i neophodna. Ali postoji domaca osnova kao glue faktor ekipe sto je dobro, i postoji domaca osnova igraca kojima je data uloga nosioca ekipe, sto oni u najvecem broju slucajeva ne mogu da iznesu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Redstar0356 said:

Davidovac se toliko popravio i i doveo u red da to vidi samo istancano oko nasih skauta, Nebojse i Bagzija 

 

Posto ga niko drugi u El ne trazi.

Pa malo se je odlaskom u Rusiju  izgubio iz vida EL učesnicima. Ne znači da ne bi bilo zainteresiranih da je recimo imao dobru sezonu kod nas. Nikad ga nisam vidio da je bolje šlank od ovog zadnjeg pojavljivanja u Pioniru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Pa malo se je odlaskom u Rusiju  izgubio iz vida EL učesnicima. Ne znači da ne bi bilo zainteresiranih da je recimo imao dobru sezonu kod nas. Nikad ga nisam vidio da je bolje šlank od ovog zadnjeg pojavljivanja u Pioniru. 

On je kod nas igrao od 2017-e do 2022-e pa ne videh nijednog zainteresovanog u tom periodu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

On je kod nas igrao od 2017-e do 2022-e pa ne videh nijednog zainteresovanog u tom periodu. 

Imaš poantu ali možda bi imao da je ostao kod nas breakthrough sezonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad bi se dovelo 5-6 ozbiljnih EL igrača plus Neda to bi bilo 7 EL igrača i onda bi Deda bio skroz ok potpis. Neki pokušaji veće uloge kao sa Dobrićem su suludi.

 

I naravno da se ti EL igrači ne gomilaju na jednu dve poziciju kao ove sezone

Edited by Урош19
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja razumem da se neko slaže da DeDa treba da dodje i da ima onih koji se ne slažu ali kad neko kaže,, on da vredi bio bi u drugoj EL ekipi ili zašto ga drugi iz EL onda ne traže" je takvo glupo obrazloženje da ga ne mogu ni opisati. Je l' znate da ga nikad nije druga EL ekipa tražila ili traži? Ako znate onda odakle znate? Logika vam je na nivou Kalinić dolazi kod nas jer ga ni jedna druga EL ekipa neće jer da vredi ne bi se kod nas pre dve godine vratio ili se ne bi vratio ni ove da ima gde da ode.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ova teza "nije ga tražila nijedna EL ekipa" je bila i za Dobrica do pre 10 dana, "on ne može da igra EL nigde osim kod nas", paf, ode u Virtus. CSKA iako ne igra EL je ogromna i ozbiljna organizacija, ne vidim razlog nipodaštavanja ni Davidovca kao igrača ni CSKA kao kluba.

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stanko1997 said:

Ova teza "nije ga tražila nijedna EL ekipa" je bila i za Dobrica do pre 10 dana, "on ne može da igra EL nigde osim kod nas", paf, ode u Virtus. CSKA iako ne igra EL je ogromna i ozbiljna organizacija, ne vidim razlog nipodaštavanja ni Davidovca kao igrača ni CSKA kao kluba.

Tu možeš i Mitrovića da dodaš, postoji interesovanje za njega.

Ovde sve lepo piše ... :classic_smile:

igraci-01.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...