Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

15 minutes ago, kidk said:

Kako sjebeš odmor, tek je 11. avgust..

Pa dobro, nije bas da su ovi dani koje je proveo sa reprezentacijom bili svrsishodni ali da, u sustini si u pravu.

11 minutes ago, Fromthecorner said:

Ova persona je u skupstini kluba. Sramota za ceo klub.

 

Šta je ovdje sramotno? 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Baš samo nešto razmišljao kako bi izgledao idealan roster kada se overall sagleda prelazni rok u Evroligi. I neki moj cup of tea bi bio:

 

Šabaz, PJD, Teo

Nikilina, Gaj

Kalina, Hanga

Petrušev, DeDa

Dzekiri, Tobi, Mitar

+ Lazic, Lazarevic

 

E ovo bi bio tim i koji bi mogao da osvoji EL. I nisu imena toliko bitna koliko sama selekcija i ravnoteza u rosteru. Ovaj naš roster je zanimljiv i bice tu lepe kosarke, vrlo moguce i top 8. Ali to nije roster za velika dela. On je potpuno neizbalansiran, negde pretrpan, a negde prazan, roster koji kad pogledas ne bi pomislio da ga je sastavio neko ko se profi bavi kosarkom. U tom smislu neuporedivo pismeniji posao rade Topalovići.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Profesor said:

Ovaj naš roster je zanimljiv i bice tu lepe kosarke, vrlo moguce i top 8. Ali to nije roster za velika dela.

 

Za klub naseg ranga velika dela su i top8. Cak i za Partizan koji je osvajao Evroligu i imao vise polufinala Evrolige. Ako su top8 velika dela sto i jesu za nas klub, onda bi f4 preciznije receno bio najvece moguce delo, dok bi osvajanje bilo recimo nema dalje delo. Rekao bih tek nekoliko klubova mogu da okarakterisu evroligasku sezonu neuspesnom ako se ne plasiraju na f4. Naglasavam evroligasku jer ako udju u top8 samo ali i osvoje domaci trofej a svi imaju jaku konkurenciju barem u finalima, opet ne mogu okarakterisati sezonu bas neuspesnom. Ako su tu uzeli i neki kup jos... Bukvalno Real i Barsa jedini mogu da proglase alaramntno stanje ako ne udju na f4. Za sve druge klubove ne vidim kao neku sramotu bez obzira sto jos par klubova ima jako velike budzete. Narocito ako su imali povrede vaznih igraca, kao sto je bio slucaj sa Armanijem i Efesom.

 

Nije ni Zalgiris imao roster za top8 pa su igrali top8 i tako maltene svake sezone je usao jedan tim u 8 za koji se nije ocekivalo po jacini rostera. Zdravlje pod 1 i ostale vazne stvari poput hemije u timu su vazniji od jacine rostera sto vidimo svake sezone na nekoliko primera. Dakle ne trebamo gledati puko nemamo roster za top8 jer ima drugih 8 boljih=necemo uci. Kad je usao Zalgiris sa znacajno slabijim rosterom mozemo i mi.

 

I ovaj tim iznad koji si sastavio ne bi bila garancija nicega ako pogledas rostere Reala, Barselone, Efesa, Fenerbahcea, Olimpijakosa, Panatinaikosa, Monaka i Armanija to je 8 skupljih i jacih rostera i od ovog koji si sastavio a zatim vrebaju Partizan, Virtus i Makabi. To je 11 konkurentnih timova, a gde smu u svemu tome mi, svakako nismo u 8 najbogatijih, mozda u 10. Mada sad se igra plej in, to si zaboravio, sto nam dodatno dize sanse za plej of pa mozemo biti i 9. ili 10. i imacemo sanse da udjemo u 8. Ove sezone smo zavrsili u 10, ne vidim zasto ne bi i sledece, a leto je slozicemo se neuporedivo bolje pocelo od proslog.

 

Rekao bih da je roster koji si sastavio za 1.5-2m skuplji od naseg trenutnog, a sacekao bih da vidimo nas konacan roster pa tek onda uporedimo dal je bolje izbalansirano ovih 12 ili tih 12, s tim da su neke tvoje zelje nerealne cega si verovatno i sam svestan. Ideja nije losa da se pise sta smo mogli bolje i na kojoj poziciji, to cu bas da uporedim za proslu sezonu, ali neke igrace za koje nismo imali sanse poput Kalinica/Petruseva/Ntilikine ne vidim poentu stavljati ih. A i za svakog igraca bih sacekao kraj sezone pa tek onda uporedjivao sta smo mogli bolji. Kao sto primera radi smo definitvno mogli bolje od Martina i Holanda s obzirom sta je tad bilo dostupno. Adamsa i da ne racunam.

 

Na 1 imamo 3 kvalitetna resenja. Sabaz kao kvalitetno resenje na poziciji 1, Teo kao kvalitetno resenje na poziciji drugog plejmejkera i Jago u perspektivi kvalitetno resenje na pozicji treceg plejmejkera. Na 2 ukoliko ne dovedemo beka (sto ja zagovaram vec da grunemo sve pare na kvalitetnu cetvorku) Nedovic+Hanga su dobar balans gde je jedan kvalitetno resenje za napad a drugi za odbranu, koji pritom nije operisan od vodjenja lopte i davanja koseva. Na 3 Rokas+Lazarevic (i Lazic, mada bi svakako dao prednost Lazarevicu) je solidno popunjena pozicija gde je prvi kvalitetno resenje za napad a ume i pristojnu odbranu da odigra i ocekujem da igra 25-30min po tekmi dok tih 10ak minuta je Lazarevic kvalitetno resenje za odbranu i u napadu je pretnja iz ofanzivnog skoka a nadam se da ce ovog leta raditi i na sutu za 3 poena gde mu zapravo i procenti nisu losi vec da radi na samopuzdanju da se odvazi da sutne kad je sam. Na 4 cemo videti ukoliko dodje kvalitetno resenje koji ume i napada i odbrane + Simonovic/Davidovac to je opet po meni dobro izbalansrana pozicija. Na 5 je po meni savrseno izbalansirana pozicija gde imas visinu i skok sa Tobijem koji ima i sut spolja a nije ni mekan za odbranu, defanzivu sa Bolombojem i da se odigra neki lob pas za njega sto nismo imali sa Martinom, a Mitrovic ono njegovo da moze da koristi kvalitete u napadu protiv centara kojih moze a gde ne moze nema ga smisla koristiti.

 

Prenatrpani na 5 da slazem se, ali ne vidim roster kao potpuno neizbalansiran kako si napisao, cak naprotiv, sa kvalitetnom cetvorkom mislim da smo dosta dobro izbalansirani i svuda popunjeni. Posmatrajuci igrace individualno iz prosle sezone:

-Imamo dovoljno kvaliteta u defanzivi (Hanga, Lazarevic/Lazic, Giedratis, Bolomboj a nije ni Tobi mekan u defanzivi a rekao bih da nije ni Sabaz igra manje u odbrani a ni Jago kog je Guru skautirao gde se vidi zelja i energija, Simonovic obezbedjuje defanzivni skok itd. itd.)

-Dovoljno razagrivackih sposbnosti (Sabaz, Teo, Jago kao primarni)

-Dovoljno bolhendlera (ova trojica iznad+Nedovic a ume i Hanga)

-Dovoljno sekundarnih kreatora (Nedovic, Hanga, Mitrovic cak i Davidovac u nekim segmentima)

-Dovoljno suta za 3 poena (Sabaz, Teo, Jago, Giedratis, Nedovic, Tobi, Simonovic/Davidovac a i Hanga pogadja kad je sam)

-Dovoljno defanzivnog skoka (Giedraitis, Tobi, Simonovic, Bolomboj a nije ni Mitrovic bas minus u defanzivnom skoku s obzirom da je imao )

 

U nekoliko ovih kategorina iznad treba uglaviti i cetvorku koja bi trebalo doci a bilo bi pozeljno da je cvrst defanzivno i ima dobar sut spolja.

 

Par crtica iz perspektive sta vidim kao realno/nerealno sto si naveo:

-Igraca ranga Tea na poziciji treceg plejmejkera retko ko ima u Evroligi tako da mislim da to nije realno. Mislim mozda ga i Jago istisne na treceg pleja ako bude imao vau sezonu a ovaj se bude povredjivao ali pricamo o planu bar za start sezone i raspodelu uloga.

-Gaj nije bolji igrac od Nedovica, jedino ako si mislio da ustedis na plati tu mada kapiram da je Gaj placen bar 700-800k u Panati koja je debelo preplatila sva moguca pojacanja a nisam siguran da postoji trener u Evroligi koji bi doveo Gaja pre Nedovica.

-Kalina je jasno bio velika zelja al kako vidimo nije bio realan te ne vidim svrhu stavljati ga u fazonu trebalu smo Kalinu pre Rokasa jer jednostavno nismo mogli.

-Petrusev takodje bio zelja da ostane i sigurno se niko nije radovao njegovom odlasku da bi doveli cetvorku koju jos uvek ne mozemo da nadjemo. Ipak ukoliko ubodemo dobru cetvorku u perspektivi taj igrac+ Simonovic moze doneti mozda i vise od Petrusev+Deda.

-Ok mozda je i mogla rokada Dzekiri/Bolomboj bar u teoriji al u praksi verovatno je Dzekiri solidno skuplji a Dusko je birao izmedju Tobija i Dzekirija i mislim da je doneo dosta dobru odluku, videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Profesor said:

Baš samo nešto razmišljao kako bi izgledao idealan roster kada se overall sagleda prelazni rok u Evroligi. I neki moj cup of tea bi bio:

 

Šabaz, PJD, Teo

Nikilina, Gaj

Kalina, Hanga

Petrušev, DeDa

Dzekiri, Tobi, Mitar

+ Lazic, Lazarevic

 

E ovo bi bio tim i koji bi mogao da osvoji EL. I nisu imena toliko bitna koliko sama selekcija i ravnoteza u rosteru. Ovaj naš roster je zanimljiv i bice tu lepe kosarke, vrlo moguce i top 8. Ali to nije roster za velika dela. On je potpuno neizbalansiran, negde pretrpan, a negde prazan, roster koji kad pogledas ne bi pomislio da ga je sastavio neko ko se profi bavi kosarkom. U tom smislu neuporedivo pismeniji posao rade Topalovići.

Ovakov roster svakako ne bi mogao da osvoji Evroligu.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, uini said:

a svasta tu treba objasniti:

gedraitis nije bek, simonovic nije krilni centar, lazarevic i mitrovic nisu u 12, kuzmic nije plus

@John Terry

 

Jasno, nego covek se bori sa nepostojecim protivnicima, proziva insajdere. Mogao bi da kaze Nebojsi da ne lupa gluposti i da nema para, jer je upravo Nebojsa to izjavio.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

a svasta tu treba objasniti:

gedraitis nije bek, simonovic nije krilni centar, lazarevic i mitrovic nisu u 12, kuzmic nije plus

 

Ma napisao covek u komentarima da je pijan, verovatno mu bilo dosadno. Ne znam sto ste ozbiljno shvatili tvit.

 

Sto se tice ovog dela za roster:

 

Jedino Rokas nije bek.

 

Simonovic ce najverovatnije postati krilni centar kao sto je postao i Petrusev, jer kapiram da ce minute iskljucivo na PF dobijati.

 

Ako nam ne dodje bek ja vidim i Lazarevica i Mitrovica u 12. Ako dodje onda vidim Lazarevica van a Mitrovica u 12, eventualno ako dodju i bek i cetvorka pa izvisi Mitrovic. Mozda i Jago bude van 12 ako dodje bek.

 

Ovako vidim 12 samo sa cetvorkom pojacanjem:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, Hanga

Giedraitis, Lazarevic

Pojacanje, Simonovic/Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Plus: Kuzmic (ne vidim sporan deo plus Kuzmic), Lazic, jedan od Davidovac/Simonovic. (Ilic i Raduljica jos uvek su tu kapiram da im se traze klubovi)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

Simonovic ce najverovatnije postati krilni centar kao sto je postao i Petrusev, jer kapiram da ce minute iskljucivo na PF dobijati.

 

ma i petrušev je šio mi ga đuro krilni centar. može kao iznenađenje ali spor je i on za većinu u lateralnom smislu.

za simonovića sam čitao bulls analize, da jedino ima smisla kao centar - zato što tu njegova brzina dolazi do izražaja & zato što nema dovoljno dobar šut sa distance da bi igrao išta drugo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mi ako ne dovedemo krilnog centra, klasičnog, ja ne kapiram smisao ostalog dela centarske linije. Kapiram da izbor nije baš neki, ali ne dovođenjem četvorke mi pravimo ekipu koja ima i amateru jasne nedostatke. Ako neko misli da evroligaške ekipe neće da eksploatišu te nedostatke i da Davidovac može da postane Shawn Kemp odjednom, onda ok.

Edited by John Terry
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

ma i petrušev je šio mi ga đuro krilni centar. može kao iznenađenje ali spor je i on za većinu u lateralnom smislu.

za simonovića sam čitao bulls analize, da jedino ima smisla kao centar - zato što tu njegova brzina dolazi do izražaja & zato što nema dovoljno dobar šut sa distance da bi igrao išta drugo.

 

Kapiram da ce Petruseva i u Fili da guraju na PF, ako i kada uopste bude dobio neke minute, s obzirom na guzvu na petici.

 

Sto se tice suta Simonovica imao je po 35% i u Megi i u G ligi. Uzimao je dosta tezih suteva nego Petrusev bar sve one trojke koje sam video na klipovima. Ima znacajno brzi izbacaj nego Petrusev koji sutira jedino ako nema nikog 2 metra oko njega jer mu treba sekund-dva da se namesti da sutne sto ovom ne treba.

 

edit: rekao bih i da je Simonovic i nesto brzi od Petruseva, za defanzivnu tranziciju svakako bolji, verovatno i lateralne kretnje, kapiram da sigurno dize ruku pri sutu igracu za razliku od Petruseva, generalno cvrsci i bolji defanzivno, tako da nekako mi ima i vise smisla Simonovic na 4 nego Petrusev, sto je imalo smisla i u Megi. Pritom se Petrusev dostao dobro snasao na 4 s obzirom da je igrao verovatno prvi put u karijeri, dok ovaj ne bi.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Jasno, nego covek se bori sa nepostojecim protivnicima, proziva insajdere. Mogao bi da kaze Nebojsi da ne lupa gluposti i da nema para, jer je upravo Nebojsa to izjavio.

On je napisao da nema sanse da Litvanac dodje u kkcz 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Nek mu objasni neko onda da je Covic licno rekao to za jos dva igraca.

 

Sto mi to poznato ... i na kraju ce bude trziste siromasno, pratimo situaciju, dusko je zadovoljan sastavom, ...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Za klub naseg ranga velika dela su i top8. Cak i za Partizan koji je osvajao Evroligu i imao vise polufinala Evrolige. Ako su top8 velika dela sto i jesu za nas klub, onda bi f4 preciznije receno bio najvece moguce delo, dok bi osvajanje bilo recimo nema dalje delo. Rekao bih tek nekoliko klubova mogu da okarakterisu evroligasku sezonu neuspesnom ako se ne plasiraju na f4.

 

Ma sve je to okej, problem je sto se previse novca trosi u prazno i sto svi vidimo da za isti novac moze da se spakuje bolja ekipa. Za sada ja sam skeptican da mi mozemo u prvih 8, a za plej in je domaci teren kljucan.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profesor said:

 

Ma sve je to okej, problem je sto se previse novca trosi u prazno i sto svi vidimo da za isti novac moze da se spakuje bolja ekipa. Za sada ja sam skeptican da mi mozemo u prvih 8, a za plej in je domaci teren kljucan.

 

Bolomboy, Tobey, Simonović, Mitrović... realno centarska linija za Top 8.

Gidraitis, Hanga, Lazić... realno krila za Top 8

Napier, Yago, Teodosić...realno plejevi za F4.

 

Davidovac... krilni centri za Top 128.

Nedović...šuteri za top 16.

 

Meni je ovo nejasno. I onda se neko ljuti što svako normalan konstatuje da nam treba dvojka i četvorka. I proziva. Mislim, čemu sipanje novca ako ga ne potrošiš pametno. Tom logikom, mi sigurno dovodimo još dva igrača. Sve ostalo je niđe veze.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Tom logikom, mi sigurno dovodimo još dva igrača. Sve ostalo je niđe veze.

Nema logike dovodjenje igraca pre nego pocnu pripreme, tek treba da se vidi gde 'skripi' ili se desi nesto nedajboze.

Trenutna licitacija gde i koje igrace dovesti je zanimljiva samo navijacima I forumskim strucnjacima da prekrate vreme do pocetka sezone.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...