Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, Stefi88 said:

Uvek moze u Kinu ili Japan koji bas dobro placaju...

 

Jedino to al se nadam da su mu ambicije vece od Japana s obzirom da je uglavnom igrao u plej of evroligaskim timovima. U Japanu mu se malo gubi trag, ovde nakon dobre sezone i recimo 10ppg i 40% za 3 sto bi on mogao u teoriji s obzirom da bi verovatno dobio vise minuta nego u Makabiju on moze da zabode mozda i milion ponovo negde kao sto je verovatno dobio u Makabiju nakon odlicne sezone pre toga. Kad je Dobric zabo 750k sa toliko poena ali sa uzasnim procentima i dosta losom odbranom mogao bi on i vise nakon nas. Japan mi je nekako vidjen za nekog Nanelija narednog leta koji ce imati 35 godina i nece vise moci da zabode jak ugovor u El ili za Martina koji je svestan da mu niko u Evroligi nece platiti vise od 500+k nakon tanke sezone i povreda koje se ponavljaju svake sezone. Ipak zdrav Hiliard sa 30 godina koji je igrao plej of gotovo svake sezone od kad igra El, nadam se da bi pre dosao u Zvezdu za 100-200k manje nego u Japanu. Ne verujem ni da oni sad placaju neke vau milionske iznose.

 

@Miki28

 

Efes:

Buboa 2/1

Larkin 2

Brajant 2/3

Klajburn 3

 

Imaju tu i neke turke za trecu opciju.

 

Monako:

Lojd, Okobo 2

Tarpi 2/3

Dialo, Blosomgejm 3

 

Baskonija:

Hauard 2

Vanja Marinkovic 2/3

Rogkavopulos, Diez, Sedekerskis

 

Armani:

Tonut 1/2

Beron, Hall 2

Silids, Rici 3

 

Bajern:

Edwards 2/1

Bolmaro, Obst 2

Lucic, Gifaj 3 plus je i Bonga neki 3/4

 

Barselona:

Saras je Laprovitolu koristio na 2 dosta

Dovesce pojacanje svakako evo iznad je neko napisao da pregovaraju sa Forbsom.

Na 3 imaju Kalinica i Abrinesa i Paru kao 4/3 igraca.

 

Fener:

Vilbekin 1/2

Guduric, Mahmatoglu 2

Dorsi 2/3

Pjer 3

Guduru su koristili od pleja do trojke.

 

Makabi:

Boldvin 2/1

Klivlend 2

Kolson, Menko 3

 

Uostalom kod njih je bio nece da ga produze, al cisto protokola radi da vidis da su svi puni.

 

Olimpijakos:

Kenan, Larentzakis, Luountzis 2

Papanikolau, Mekisik 3

 

Panatinaikos:

Vildoza 1/2

Grigonis, Gaj, Kalaitzakis 2

Papapetru, Kalitzakis drugi 3

 

Mozda da ce i Mantzukasu da daju neke minuta na 3 mozda jer na 4 nece videti minuta od Huanca i Mitoglua.

 

Partizan

Jaramaz 1/2

Panter, Andjusic 2

Ponitka, Naneli, Trifunovic 3

 

Real:

Ljulj 2/1

Musa, Rudi 2

Kozer 2/3

Dek, Hezonja, Abalde 3

 

Valensija:

Hermanson 1/2

Robertson, Puerto 2

Lopez-Arostegui 2/3

Ojeledze 3

 

Posto imaju jos 3 pleja uz Hermansona on ce verovatno i na 2 a Xabi Lopez na 3 uz Ojeledzea.

 

Virtus:

Heket 1/2

Belineli 2

Lundberg 2/3

Dobric 3/2

Kordinije, Abas 3

 

Plus Skariolo voli da igra sa 2 pleja od plejmejkera imaju i Dzejlen Smita i Pajolu.

 

Zalgiris:

Mitrou Long, Kinan Evans 1/2

Dimsa, Giedraitis 2

Brazdeikis 2/3

Ulanovas, Butkevicius 3

 

 

Albi fale igraci i na 2 i na 3, kao sto rekoh pregovaraju sa Tomasom na 2, a i svakako nam nisu konkurencija sto se tice novca.

 

Da ne racunam i plejmejkere ciste samo sam opcije od 2/1 do 3 a dosta trenera igra i sa dva pleja u paru...

 

Dakle jasno je da bi Hiliard kod nas imao najvecu ulogu i verovatno bi za tu ulogu mu platili najvise novca, da ne racunamo Barselonu.

 

Mozda gresim za ono sto sam napisao, ali ne vidim kao nerealno da to u ovom slucaju moze tako da funkcionise. Inace svakako ne, ali u ovom slucaju to vidim kao realnost, ukoliko on nece u Evrokup ili u Aziju,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Opa, napredak. Znaci Kuzmica i Lazica vidis ipak kao 13. i 14. igraca.

 

Ne, njih dvojicu vidim kao seniorske igrace sa iskustvom igranja u EL koji ili moraju da budu u prvih 13 igraca ili da se raskida ugovor sa njima.

 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Kuzmic je cist visak po meni, a Davidovac je odlican opcija za nekog 12. ili 13. igraca jer moze da pokrije bukvalno svaku poziciju ako zatreba. Kuzmic moze samo centra i to veoma malo minuta, a mi imamo 3 centra plus Simonovica kao 4/5 igraca. Tu i da nam se povrede dvojica opet imamo jos dvojicu.

 

Nije odlicna opcija za 12. ili 13. igraca jer su na toj poziciji u drugim evroligaskim klubovima mnogo losiji igraci.

 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice juniora, i to ne postoji vise u Evroligi. Nema vise od 3 igraca u20 da su dobijali sansu u Evroligi, te nema smisla i imati ih uopste u rosteru ukoliko nisu super talentovani poput Topica.

 

Pricamo o igracima kao sto je Ondrej Hanzlik ili Milan Jimenez i mnogim drugim igracima koji nisu bili u 12, ali su bili registrovani za EL. Nesto sto u KKCZ ne postoji - nego se daje jedno milion evra za igrace koji ce da bleje na tribinama.

 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Nemamo 10.

 

Imamo: Sabaza, Tea, Jaga, Nedu, Hangu, Giedraitisa, Lazarevica i Lazica. To je 8. (mozda cemo imati 9 al to opet nece odstupati od drugih,  videces ispod)

 

Davidovac je 4/3 i da moras da biras jednu poziciju on je cetvorka vise, jer je 90% utakmica u prethodne dve sezone odigrao na 4.

 

Imas 9 igraca koji mogu da igraju na ove dve pozicije + trazi se jos jedan igrac. To je 10 igraca na 3 pozicije.

 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Malte Delow je 2001. godiste. Juniori se racunaju do 20. godine. On je odigrao 25 utakmica za Albu u Evroligi prosle sezone i to 14 minuta prosecno. Svaku igrac koji odigra sa ulogom u seniorskoj kosarci punu sezonu, prestaje da bude junior jer je dokazan kao senior, prosto. 2001. godiste jesu mladi igraci ali nisu juniori vise, i to uveliko.

 

Igrao je i Rebic svojevremeno pa je i dalje racunat kao mlad igrac koji je u 12 u slucaju nekih povreda. Tako da, racunaj samo igrace koji su imali neki uticaj na rezultate u EL, sto su imali i Kuzmic i Lazarevic i Lazic i Davidovac.

 

Sto se tice sastava koje si nabrojao, daj brojke iz prosle sezone, a ne da nagadjamo ko ce koliko da igra - dakle, hajde da vidimo koji je to jos klub u EL koristio 10 igraca na pozicijama 1,2 i 3. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo cu Frenkija iako je potpisao za Sarlot, cisto da se uporede uloge u timu njega i ovih drugih igraca, koji bi mozda mogli put Evrope. Za vecinu sumnjam da postoje neke ozbiljnije sanse al prosto slobodni su, plate su mahom bile do 2m te ih ne smatram kao ekstremno nerealne iako ponavljam verovatno su za bar pola sanse dosta male.

 

Vrlo verovatno da su najmanje sanse za ove najmladje koji uglavnom radije idu u G ligu nego u Evropu i cekao 10days contract koji se dobro placa tamo, ali s obzirom da market u Nba uveliko traje a da su jos uvek slobodni moram da ih spomenem. Dusko je vec iznenadio sa Jagom, nije ni tajna da se ceslja Nba s obzirom da je ostalo tek jos par slobodnih sg igraca u Evroligi (Hiliard, Higins, mozda Lundberg ako ga raskinu, Met Tomas koji pregovara sa Albom, Holins koji je imao ozbiljnu povredu i Erikson koji nije igrao cele sezone).

 

Tako da ih spominjem sve cisto eto ako dodje neko da ne bude da ga nismo spomenuli. Ukoliko dodje neko iz Nba na sg to ce biti neko od ovih igraca ispod.

 

Meni Dru Smith deluje kao dobar defanzivac po onome sto sam pregledao mada to su samo sekvence.

 

Dakle slobodni igraci iz Nba na poziciji SG (izuzev Frenkija kog navodim cisto poredjenja radi):

 

Frank-Ntilikina.png

 

 

 

David-Duke.png

 

 

 

 

 

 

Dru-Smith.png

 

 

 

 

 

 

Jared-Rhoden.png

 

 

 

 

 

 

Javonte-Green.png

 

 

 

 

 

Johnny-Juzang.png

 

 

 

 

 

Lester-Quinones.png

 

 

 

 

 

 

Rodney-Mc-Gruder.png

 

 

 

 

 

 

Ron-Harper-jr.png

 

Na ovom sajtu pise Pg al prema izvestajima on je 3/2 igrac.

 

 

 

 

 

Sviatoslav-Mykhailiuk.png

 

 

 

 

 

Theo-Pinson.png

 

 

 

 

 

Xavier-Moon.png

 

 

 

 

 

Spomenuo bih i Austin Riversa. Coveku je karijera u ozbiljnom padu i jos uvek je slobodan, iako kapiram da i dalje moze da zabode dobar ugovor, prosle sezone je imao 2 800 000 u Minesoti i iz godine u godinu zabada znacajno manje ugovore, al cisto da ga pomenem jer je slobodan i ne spada  kategoriju ekstremno nerealnih po meni bas niti onih sa 3+ miliona platom tamo. Bila je neka info jos pre mesec dana da je Boston hteo da ga potpise na two way ugovor i od tad nista nigde od informacija slobodan i dalje.

 

Takodje iz Minesote Jaylen Nowell koji je verovatno daleko nerealniji i od Riversa koji je minimalno realan. Al cisto da ga pomenem jer je imao platu 1 900 000 i jer je slobodan jos uvek. Kapiram da ce dobiti veci ugovor negde jer je bio dvocifren prosecno.

 

Opet takodje iz Minesote Bryn Forbes koji pregovara sa Barselonom.

 

Kendrick Nunn mislim da je takodje dosta nerealan ali slobodan je i imao platu ispod 2 miliona pa ga pominjem kao i Dzejlena reda radi.

 

Shaquille Harrison koji je kombo bek ima negarantovaih 2 400 000 za narednu sezonu, sto znaci da moze da se desi da postane slobodan igrac. Mislim da je on takodje dosta nerealan svakako al pominjao se ovde pa eto da ga pomenem samo.

 

Cistih plejmejkera ima dosta ali kapiram da to necemo dovoditi, zato sam naveo ciste dvojke, 2/1 i 3/2 igrace.

  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta Evo da se ne mucis, sam cu (krecemo od dna tabele, brojim samo igrace koji bi se ovde prihvatili kao pojacanja, dakle ne Malte Delow jer se ovde razmatraju samo Hilliardi i to sa zapusenim nosem):

 

Asvel: Bost, Diot, Obasohan, De Colo, Matthews, Kahudi, Lighty - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu

Alba: Lo, Procida, Smith, Mattisseck, Blatt, Olinde, Zoosman - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu

Baskonia: Howard, Heidegger/Henry, Thompson, Marinkovic, Diez, Giedraitis, Hommes, Raieste - samo 8 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu, ali onda racunaj da imas samo trojicu na pozicijama 4 i 5.

Zalgiris - Dimsa, Evans/Taylor, Brazdeikis, Butkevicius, Ulanovas, Lukosiunas - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu, i tu racunam i Lukosiunasa.

Maccabi - Adams, Brown, Baldwin, Colson, Di Bartolomeo, Hollins, Hilliard - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu.

 

U svim ovim klubovima igrali su i igraci kao sto su Pnini, Menco, A. Kurucs, Delow, Machowski, Giedraitis, Ziv, Risacher... ali za njih u ovom sastavu Crvene zvezde jednostavno ne mogu da se pronadju pandani. Mislim i Pnini i Lazic su iskusni, ali prvi je prakticno penzioner, a drugi je i dalje odlican odbranbeni specijalac. Dalje, ko bi to bio Delow u Crvenoj zvezdi? Eventualno neko iz FMPa ko bi dobio neku minutazu i ovo bi mu bila druga sezona, ali takvih nema.

 

Ovo sa Davidovcem kao cetvorkom je samo trik - ako je on cetvorka, to znaci da Crvena zvezda planira ove sezone da na dve pozicije 4 i 5 ima cak sedmoricu igraca (bez Raduljice!). Opet, koji je to onda klub koristio cak sedam igraca na te dve pozicije prosle sezone u EL? Na primer, Partizan je imao Lessorta, LeDeya, Smailagica i Papapetroua uz juniora Vukcevica, dok Crvena zvezda nema nijednog juniora - dvojica su sama drzala poziciju 5 u sezoni 2020/21, jedan se vratio iz NBA, jedan je dosao iz CSKA, jedan iz Olympiacosa, jedan iz Barcelone, jedan tek treba da stigne i ocekuje se neka bomba od imena.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

@Brat od Korneta Evo da se ne mucis, sam cu (krecemo od dna tabele, brojim samo igrace koji bi se ovde prihvatili kao pojacanja, dakle ne Malte Delow jer se ovde razmatraju samo Hilliardi i to sa zapusenim nosem):

 

Asvel: Bost, Diot, Obasohan, De Colo, Matthews, Kahudi, Lighty - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu

Alba: Lo, Procida, Smith, Mattisseck, Blatt, Olinde, Zoosman - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu

Baskonia: Howard, Heidegger/Henry, Thompson, Marinkovic, Diez, Giedraitis, Hommes, Raieste - samo 8 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu, ali onda racunaj da imas samo trojicu na pozicijama 4 i 5.

Zalgiris - Dimsa, Evans/Taylor, Brazdeikis, Butkevicius, Ulanovas, Lukosiunas - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu, i tu racunam i Lukosiunasa.

Maccabi - Adams, Brown, Baldwin, Colson, Di Bartolomeo, Hollins, Hilliard - samo 7 registrovanih igraca koji mogu da igraju na 1, 2 i 3, a imali su neku ulogu.

 

 

 

Ovo su sve timovi sa manjim budzetom od Zvezde. Makabi je poceo sa vise ali smo ih premasili.

 

Uostalom Zvezda je imala vise pobeda od Asvela i Albe, jednu manje od Baskonije, dve manje od Zalgirisa. Imali i vise pobeda od bogatijih timova poput Efesa, Armanija i Virtusa. Panata je imala budzet tu negde kao mi, na leto svakako vise znacajno.

 

Zvezda je imala Kampaca (svega 9 meceva), Vildozu, Pefija, Dzonija, Nedovica, Holanda, Dobrica, Lazica i Lazarevica od 1 do 3. 9 igraca s tim da veci deo sezone smo imali 8, zbog zdravstvenog stanja i svega ostalog najcesce smo imali i 7 raspolozivih.

 

Za sada ih imamo 8. Nacrtao sam ti, kao i ti meni, samo sam ja za sve timove da ce sad gotovo svi timovi uci sa 8+ igraca od 1 do 3.

 

Ne odredjuje plasman koliko imas igraca od 1 do 3, vec pre svega ukupan budzet na plate, potom zdravlje, a potom i hemija u timu itd.

 

Iskljucujem se iz ove diskusije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Ovo su sve timovi sa manjim budzetom od Zvezde. Makabi je poceo sa vise ali smo ih premasili.

 

Naravno da su sa manjim, kad nemaju milion od drzave da mogu da drze petoricu zasluznih na tribinama.

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Uostalom Zvezda je imala vise pobeda od Asvela i Albe, jednu manje od Baskonije, dve manje od Zalgirisa. Imali i vise pobeda od bogatijih timova poput Efesa, Armanija i Virtusa. Panata je imala budzet tu negde kao mi, na leto svakako vise znacajno.

 

Kakve ovo ima veze sa diskusijom?

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Zvezda je imala Kampaca (svega 9 meceva), Vildozu, Pefija, Dzonija, Nedovica, Holanda, Dobrica, Lazica i Lazarevica od 1 do 3. 9 igraca s tim da veci deo sezone smo imali 8, zbog zdravstvenog stanja i svega ostalog najcesce smo imali i 7 raspolozivih.

 

Ovo sto si napisao je i dalje nepotrebno bahacenje koje ce se, vidim, samo intezivirati ove sezone. Jer, u klubu bi hteli i Lazarevica i Davidovca i Mitrovica i Lazica i Hangu i novog beka i novu cetvorku, tu su i Tobey i Bolomboy za svaki slucaj. To rade samo Real, Armani i Barca i tako ti klubovi.

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Za sada ih imamo 8. Nacrtao sam ti, kao i ti meni, samo sam ja za sve timove da ce sad gotovo svi timovi uci sa 8+ igraca od 1 do 3.

 

Ako imamo osam, onda imas i sestoricu na dve pozicije. Sto se onda trazi cetvorka? I ko jos, osim najbogatijih ima da placa 7 skupljih igraca (dakle ne juniora ili igraca kao sto je Delow ili Kresimir Nikic) na dve pozicije?

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Ne odredjuje plasman koliko imas igraca od 1 do 3, vec pre svega ukupan budzet na plate, potom zdravlje, a potom i hemija u timu itd.

 

Pa ako nemas nikakvih briga oko novca i ako ne znas sta ces sa njim, onda je logicno da ces se ponasati ovako kao sto se ponasa KKCZ u poslednje dve sezone. Samo, cak i onda navijaci kukaju kako nema dovoljno kvaliteta, umesto da traze 11 kvalitetnih umesto cetvorice koji bleje na tribinama.

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Iskljucujem se iz ove diskusije.

 

Pametno - nema ovde mnogo argumenata protiv osim guranja Davidovca u guzvu u reketu. Sustina je da se KKCZ ponasa kao da ne treba uopste da stede, igraci se skupljaju kao slicice, prave se dva tima jer su vazna takmicenja poput KRK i KLS (mislim, takmicenja koje igraju dva kluba koja ionako imaju ABA ligu da odmere snage tamo). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Kakve ovo ima veze sa diskusijom?

 

 

Zato sto sam ti dokazao da broj igraca od 1 do 3 ne zavisi od ukupnog plasmana a cilj je sto bolji plasman, a ne koliko igraca ce ko da ima na kojim pozicijama.

 

4 hours ago, goldberg said:

Ako imamo osam, onda imas i sestoricu na dve pozicije. Sto se onda trazi cetvorka?

 

Pretpostavljam zato sto se ima jos novca i zato sto Simonovic i Davidovac nisu dovoljna dobra resenja na 4 da napadnes top 8. To mi zvuci logicno.

 

5 hours ago, goldberg said:

Ovo sa Davidovcem kao cetvorkom je samo trik - ako je on cetvorka, to znaci da Crvena zvezda planira ove sezone da na dve pozicije 4 i 5 ima cak sedmoricu igraca (bez Raduljice!). Opet, koji je to onda klub koristio cak sedam igraca na te dve pozicije prosle sezone u EL?

 

Ajde jos na ovo da odg, posto vidim da si editovao kasnije pa dok sam ti odg nije bilo.

 

Da, imacemo sedmoricu. S tim se ne slazem kao sto sam pisao i mislim da je 6 vise nego dovoljno. Cak i 5 pod uslovom da imas jednu cetvorku koja moze da pokrije i 5 u slucaju nuzde i jednu trojku koja moze i na 4 u slucaju nuzde. Dakle dilema ide samo da li 6 ili 5 na visokim. Neka bude 6, narocito ako imas veci broj stranaca, plus 3 trojke, 2. dvojke i 3 pleja, to je 14 igraca. Sto ja zagovaram.

 

Spominjes Partizan, pa i oni su imali 6 visokih u jednom trenutku jer su angazovali Brodzianskog. Cak su i otvoreno trazili zamenu njemu ali je Lesor bio bas dominantan i igrao odlicno 35min po mecu sa bukvalno istom energijom, plus im se vratio Smajlagic iz povrede pa su odustali od zamene.

 

Zvezda je imala preglomazan roster i ono sto je ocigledno moglo da se odradi je da se za Holandovih 400k, Raduljicinih 300k i Kuzmicevih 300k dovede jedan od milion na sg. 

(ili barem kvalitetniji trener za te novce ali secas se da je izbor bio dosta siromasan i verovatni bi doveli nekog Sferopulosa ovako je po meni ispalo i bolje sa Duskom. Laso je verovatno skuplji i od milion a sve i da si njemu dao milion, onda ti ostaje 0 za tog igraca na sg).

 

Boldvin je ako si ispratio zabo 1.5m u Makabiju, dakle otpada iz price. Lojd je dogovorio saradnju sa Monakom jos kad je pocelo ratno stanje u Rusiji  a i zabo je tamo preko milion ako se dobro secam. Okobo takodje dogovorio saradnju jos krajem sezone. Guduric imao ugovor.  Buboa imao ugovor. Beron isti slucaj kao i sa Lojdom. Volden imao ugovor. Higins tada preskup i imao ugovor. Mogli smo da zadrzimo Holinsa ili da dovedemo Grigonisa i Hiliarda to je to i to je  sve pitanje veliko. Holins kapiram da je hteo da ide po svaku cenu jer su kasnile plate. Hiliard je sigurno imao i preko milion u Makabiju s obzirom da je dosao sa neverovatnim brojkama od 13.7ppg i 38% za 3. Za Grigonisa pitanje dal bi dosao uopste a i koliko je kostao. Sve ovo ne opravdava dovodjenje Holanda, ali je dosta upitno da li bi nam neki bolji igrac od njega doneo top8.

 

Trziste na 2 je bilo ocajno. Sto ne opravdava naravno ponavljam da je dovodjenje Holanda ocajan potez a tek Raduljice.

 

Da se vratim na tvoje pitanje sto se tice prosle sezone i 7 visokih:

 

-Efes je imao 6 visokih seniora i jednog juniora, koji je u domacem prvenstvu odigrao vise minuta nego Raduljica u Zvezdi. (Em Baje, Singlton, Plajs, Zizic, Danston + Haltali i Efeoglu koji su biili korisceni u domacem prvenstvu i bili registrovani za El i sedeli na klupi kad su imali povredjenih par igraca, dakle biti deo rostera sa vecom ulogom nego Raduljica u Zvezdi). Neka bude i da su imali 6, ali nisu.

-Alba je imala 7 visokih. (Olinde, Snajder, Vecel, Sikma, Tieman, Koumadje, Lamers)

-Bajern je imao 6 ipo visokih da tako kazem posto je Lucic tamo igrao i 3 i 4. (Rubit, Vimberg, Hanter, Heris, Gilespi, Citam + Lucic)

-Barselona je imala 7 visokih. (Mirotic, Da Silva, Sanli, Veseli, Tobi, Nanji i Martinez koji je neki 3/4 igrac a igrao je i Kalina na 4 kad je Mirotic bio povredjen)

-Fenerbahce je imao 7 visokih. (Hejs Dejvis, Bjelica, Birsen, Buker, Motli, Dzekir, Adetokumbo)

-Real je imao 6 ipo jer su Deka koristili i na 4. (Jabusele, Kornelije, Randolf, Tavares, Poarje, Endiaj + Dek)

 

Ostali su imali 6, samo su 2 tima imali 5 visokih seniora.

 

Ove sezone za sada 7 visokih imaju:

Armani, Fenerbace i Zvezda. Alba deluje takodje da ce imati 7 visokih jer im fali jos jedan centar. Rosteri jos uvek nisu zatvoreni.

Edited by Brat od Korneta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Pretpostavljam zato sto se ima jos novca i zato sto Simonovic i Davidovac nisu dovoljna dobra resenja na 4 da napadnes top 8. To mi zvuci logicno.

 

Naravno da nisu dovoljno dobra rešenja, pa za koji su klinac onda potpisani? KKCZ sa gomilanjem igrača na 1 i 4/5 je u fazonu samo da se protivnici ne pojačaju tu, pa neka ih kod nas.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DameTime said:

 

Naravno da nisu dovoljno dobra rešenja, pa za koji su klinac onda potpisani? KKCZ sa gomilanjem igrača na 1 i 4/5 je u fazonu samo da se protivnici ne pojačaju tu, pa neka ih kod nas.

 

Na 1 nema govora da se gomilaju igraci. Imamo 3 plejmejkera kao sto ce imati svaki tim u ligi odnosno gotovo svi imaju vec sad a ovih par koji nemaju jasno traze pleja.

 

Na 4/5 je gomilanje jer je Kuzmic visak. Bez njega bi imali 6 4/5 igraca sto ce imati vecina timova u ligi.

 

edit: imali bi 7 sa pojacanjem.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Na 1 nema govora da se gomilaju igraci. Imamo 3 plejmejkera kao sto ce imati svaki tim u ligi odnosno gotovo svi imaju vec sad a ovih par koji nemaju jasno traze pleja.

 

Na 4/5 je gomilanje jer je Kuzmic visak. Bez njega bi imali 6 4/5 igraca sto ce imati vecina timova u ligi.

 

Davidovac

Simonović

Mitrović

Tobi

Bolomboj

Ilić

Kuzmić

Raduljica

 

:lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

 

Davidovac

Simonović

Mitrović

Tobi

Bolomboj

Ilić

Kuzmić

Raduljica

 

:lol_2:

 

Prema najavama Ilic ce na pozajmicu a Raduljica ce biti raskinut.

 

edit: pardon mislio sam da bi imali 7 u tom slucaju, sa novim pojacanjem. To sam i pisao malopre sa Goldebergom i da je Kuzmic visak i tako bi imali 6 kao vecina timova u ligi. Jos dva tima imaju 7 pise iznad, sto neopravdava svakako 7 visokih.

 

Uostalom bole me brige i da imamo 700 visokih. Srecan sam sto je Dusko tu i sto konacno imamo konkurentan tim na leto. Ne brigam o tome i broju visokih ili broju od 1 do 3, kao sto izgleda da najvise brinu ljudi koji ne vole Zvezdu poput tebe i Goldeberga. Dosta nelogicno.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Veteran said:

What are Darrun Hilliard's nicknames?

Money is a nickname for Darrun Hilliard.

 

Ne money u smislu materijali$ta, krava muzara, ide gdje su veće pare itd. Nego vrijednost/dobitak, možeš računati da će ubaciti kad je potrebno. Čuo si sigurno u NBA kad se ubaci trojka kako se klupa raduje sa "money!" 💰

 

Ja se i dalje privikavam na ovu situaciju, gdje na odlično popunjenu vanjsku liniju i dalje smo u priči za najbolje bekove na marketu. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

Ne brigam o tome i broju visokih ili broju od 1 do 3, kao sto izgleda da najvise brinu ljudi koji ne vole Zvezdu poput tebe i Goldeberga. Dosta nelogicno.

 

Naravno da ti ne brineš jer ima državnih para kao pleve da se već prenatrpan roster dopuni igračima koji fale. Moje pitanje je bilo kad nisu dovoljno dobri, zašto su Simonović i DD potpisani, pošto je to urađeno na samom početku prelaznog roka (znači nisu bili nužna rešenja). Brige nema, biće svakako zanimljivo čitati komentare na forumu kad krene sezona i kuknjava kako je roster neizbalansiran.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda Dusko odbio Hilijarda i drugi put, ko nam je ostao? 

 

Inace svidja mi se “analiza” igraca iz NBA/G Lige sto je jedan brat odavde napravio, ima tu zaista potencijala i dobrih igraca, mozda bi moglo to da se pojuri

Link to comment
Share on other sites

"Odbio po drugi put". To je ta logika. Ponudi nam se igrac, trener ga odbije, ali pazi sad, ponudi nam se i drugi put jer sto da ne i onda ga zli trener odbije i drugi put. I to samo zasto sto je neki insajderski klovn tako nesto napisao na X-u. 

Ovo leto nijedno ime koje se provlacilo kroz medije nije potpisalo za nas. Mozda jedino Sabaz. Tako da ne ocekujem ni Hilijarda(nazalost) ni Vojtmana.

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...