Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, Guru said:

 

Ne mora da ima punih 19 godina na dan drafta, dovoljno je da toliko puni te kalendarske godine, tako da će imati pravo da izađe na sledeći draft. 

 

da, još sam pejstovao "during the calendar year" a čitam "during the night of the draft"

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nama na SG treba prevashodno dobar defanzivac a još bolje ako je uz to dobar napadač, ali defanziva treba da bude primarna. Ne treba tu uopšte neka "bomba". Tip igrača i kvaliteta kao Holins je korektno rešenje. 

 

Kendrik Nan se dovodi da bude prva opcija ekipe. Mi smo to pitanje riješili. Nije kao da bi mi smetao Nan, ali na ovu kompoziciju ekipe ne valja. 

Edited by Wake in Fright
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wake in Fright said:

Nama na SG treba prevashodno dobar defanzivac a još bolje ako je uz to dobar napadač, ali defanziva treba da bude primarna. Ne treba tu uopšte neka "bomba". Tip igrača i kvaliteta kao Holins je korektno rešenje. 

 

Kendrik Nan se dovodi da bude prva opcija ekipe. Mi smo to pitanje riješili. Nije kao da bi mi smetao Nan, ali na ovu kompoziciju ekipe ne valja. 

Pisao sam ranije: Kendrik je vrhunsko pojacanje za svaku ekipu kojoj ne bude prva opcija u napadu.

Nama bi legao k'o budali samar, kombo dugih ruku koji pegla difens i ume jako i do samog kraja. Ne mora nijednom da sutne u sezoni...nije on bas Pefi/Kalates kamena ruka, ali 1 sut per game i radio bi strasan posao.. ako imamo kinte da ga platimo za tu ulogu i on na istu pristao. Edit: nece se desiti

Edited by leki bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cobi996 said:

Jel Mihaljuk slobodan igrač?

 

https://youtu.be/GLiZVpxhi-s

Nece moci zbog pasosa. Jer, Dileje. 😕 

 

2 hours ago, Kankkunen said:

Mladi igrači su kao trska, brzo rastu al se lako lome ... Kari Pešić

Nesto je nekad i on pametno rekao. Secamo se. 🙂 

 

1 hour ago, kendrick said:

Izdato priopćenje...

 

Zvezda: Interes srpske košarke nam je na prvom mestu

 

Ne znam, ali malo liči na i mi bismo malo zasluga za sinoć.

 

Aj' da se upecam na ovu zlonamernu poruku... 

 

Borac iz Cacka, Mega i KKCZ (pa i Dinamik) svakako imaju najvise zasluga od nasih klubova. Iako su neki drugi klubovi zabranili svojoj talentovanoj deci da budu clanovi ove zlatne reprezentacije. 

 

BTW - to je cestitka, a ne saopstenje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DrMV said:

Zašto onda ne spomeneš i Tristana Vukčevića u KKP?Koliko je on imao minuta ove/prošle sezone?Zašto takav talenat ide u osrednji Grčki klub da se razvija?

Kasno videh da je kolega @Milos 3.14već pomenuo TV

 

Ja nisam imao nikakvu lošu nameru i ne znam odakle ova reakcija u smislu a kako onaj kod vas... možda je stvarno sve otišlo dođavola i više se ništa ne može reći a da se poveruje da druga strana ne provocira/vređa/dira mi u klub i slično.

 

Drugo, Tristan je imao zavidnu šansu kod nas, i to govori neko ko je gledao 99 posto svih utakmica. Pokazao je vrlo solidan napadački arsenal, ali je pokazao i slabost u odbrani u skoro svim situacijama, zavidno nerazumevanje situacija, ali i neverovatnu indolentnost u skoku. Iako bih ga voleo i sledeće sezone u timu, neću previše žaliti ako ne bude tu.

 

Da je Topić naš, a da ne igra sledeće sezone EL, to bih mnogo teže podneo

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Uzeleli smo se domacih mladih igraca , to se tacno oseca ..... Pa jos na to sin Zvezdine legende. Gde ces lepse.... ljubimac publike vec ove godine.

 

Ali ako iskljucimo emocije, jedino racionalno resenje je Mega, i da guli 30 min sa pravom na gresku, koju fakticki kod nas ne bi imao u maloj minutazi i jos manjem prostoru za igru. 

Da ima 20+ godina, Zvezda bi bila jedino logicno resenje i must,  ovako su minuti sve sto mu treba. 

 

U ostalom, on je Miskov igrac i sigurno Miskov zalog za buducnost... nikome ne bi islo u prilog ni Nikoli, ni Milenku, ni nama da presedi celu sezonu aplaudirajuci drugima. 

Edited by Admiral
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Topici su hteli u Megu, i to je okej, decko treba da igra basket, a ne kao Borisa Simanic da od 17 do 20 godine igra kosarku samo na 2k, pa da se onda posle cudimo kako nam je vintage talenat propao kao zeton.

 

Nek igra, i nek dodje u Zvezdu kao spreman igrac da uzme vise od 5 minuta po mecu. 

 

Svakako, mali obozava Zvezdu i za njega nije postojala nijedna druga opcija osim da potpise za voljeni klub, iako je imao dosta zanimljivih ponuda. 

  • Like 44
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

 

Ja nisam imao nikakvu lošu nameru i ne znam odakle ova reakcija u smislu a kako onaj kod vas... možda je stvarno sve otišlo dođavola i više se ništa ne može reći a da se poveruje da druga strana ne provocira/vređa/dira mi u klub i slično.

 

Drugo, Tristan je imao zavidnu šansu kod nas, i to govori neko ko je gledao 99 posto svih utakmica. Pokazao je vrlo solidan napadački arsenal, ali je pokazao i slabost u odbrani u skoro svim situacijama, zavidno nerazumevanje situacija, ali i neverovatnu indolentnost u skoku. Iako bih ga voleo i sledeće sezone u timu, neću previše žaliti ako ne bude tu.

 

Da je Topić naš, a da ne igra sledeće sezone EL, to bih mnogo teže podneo

Sve ok ,samo sam uporedio malog Topa i Tristana(koji je pritom i nešto stariji), a nisam video tvoju "brigu" za vašeg talenta.

Svakako pojasnio si, mada nisam želeo da "merimo pa...", živ bio.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Markoss said:

Topici su hteli u Megu, i to je okej, decko treba da igra basket, a ne kao Borisa Simanic da od 17 do 20 godine igra kosarku samo na 2k, pa da se onda posle cudimo kako nam je vintage talenat propao kao zeton.

 

Nek igra, i nek dodje u Zvezdu kao spreman igrac da uzme vise od 5 minuta po mecu. 

 

Svakako, mali obozava Zvezdu i za njega nije postojala nijedna druga opcija osim da potpise za voljeni klub, iako je imao dosta zanimljivih ponuda. 

I ako mene pitas, ovo je izuzetno zdravo i ispravno razmisljanje sa njihove strane.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam ranije za Saranovica da ga vec sada vidim u Zvezdi i da za njega u ovom momentu nije toliko bitno kao za Topica da sto vise igra i ima loptu u rukama. Momak je pre svega timski igrac, koji se uklopi u tim i ima svoju ulogu iz koje ne izlazi. Takav sam utisak stekao koliko sam ga za sada gledao, mada je odigrao skorasnje prvenstvo u20 iznad mojih ocekivanja. Mislim da bi mu nakon dve sezone u FMP prijalo da se uvede na visi nivo za pocetak makar kroz treninge i minute u Aba ligi. Slicna je bila i Dobriceva prva sezona u Zvezdi, a njih dvojica su mi dosta slicni.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...