Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Stanko1997 said:

Danas je tačno nedelju dana kako smo potpisali poslednje pojačanje. Ko želi da čestita, nek čestita.

Još najmanje dve nedelje će proći do sledećeg. Mislim da nam ostala dva pojačanja stižu u avgustu. 

Nego ne produžiše ugovor ni Kuzmić ni Lazić bar za sada. 😍

Link to comment
Share on other sites

Istina je da blizanci imaju perverzne budžete u odnosu na one na koje smo navikli ali u vakuumu ne radi se tu o nekim nenormalnim parama, više se radi o tome da su te pare skoro 100% obezbeđene iz javnih budžeta, javnih i state owned preduzeća + po neka kladionica i tako neki šatro privatni sponzor koji je takođe u dosluhu sa državom. Nije ni Grčka neka ekonomska sila pa su PAO i OLY decenijama pri vrhu Evrope po budžetima, doduše to su tamo privatni klubovi ali ne bi prošle tzv goldijev test. U fudbalu je pravi pokazatelj ko ima love a kome ostaje da fleksuje u sekundarnim sportovima, tamo su OLY i PAO na nivou FKCZ i FKP a to je neki treći, četvrti ešalon.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da je Goldijev test neprimenjiv na košarku. Sve i da imaš 34-0 skor na kraju regularnog dela sezone i da osvojiš Evroligu, ti ćeš biti u minusu. Prosto nagrade u Evroligi nisu ni blizu dovoljne, evroliga je isključivo prestiž.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stefi88 said:

Na šta se ovaj Zurnal srozao, da mlati praznu slamu i prenosi šta onaj Luca D'Alessandro twittuje... A on se poziva na Vuka, kvazi insajdera, koji izbaci za sve "done deal" i posle odredjenog perioda kada se ispostavi da nema ništa od toga, samo twittne nesto u fazonu da su se nepredvidjene okolnosti desile. Tuga... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

Da li zna neko gde se u BGu nalazi Zvezdin shop, gde mogu da se kupe dresovi?

 

Hvalaaaa

Znam za Pionir. Naš shop između tribina C i D.

Edited by Čočo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Zalgiris je posebna prica, mada i oni su u poslednjih 20 godina jednom napravili zapazeni rezultat (odlazak na F4) a osim toga ni jednom u Top8.

 

Ja sam mislio da su se plasirali među 8 sada već daleke 2022/23 sezone, al' moguće da me sećanje vara... A nešto kao kroz maglu mi se čini da su i nakon tog plasmana na F4 još jednom ušli među 8... Tipa sledeće sezone. 😛

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Ja sam mislio da su se plasirali među 8 sada već daleke 2022/23 sezone, al' moguće da me sećanje vara... A nešto kao kroz maglu mi se čini da su i nakon tog plasmana na F4 još jednom ušli među 8... Tipa sledeće sezone. 😛

Žalgiris je prošle sezone metliran od Barselone u PO pred F4 baš u Kaunasu

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

 

Ja sam mislio da su se plasirali među 8 sada već daleke 2022/23 sezone, al' moguće da me sećanje vara... A nešto kao kroz maglu mi se čini da su i nakon tog plasmana na F4 još jednom ušli među 8... Tipa sledeće sezone. 😛

 

Sad da me pitas kako sam ovo napisao - nemam pojma. 😧

 

U glavi mi je bio jedan F4 i proslogodisnji Top8 (zaboravio sam sezonu posle F4) a na kraju sam napisao "ni jednom u top8"... 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...