Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

  

7 minutes ago, John Terry said:

 

Pricali smo kako je potrebno imati 15 korisnih igraca u rosteru da bi se izgurala sezona na tri ili cak cetiri fronta. 

Bukvalno u komsiluku prosle sezone je bio tim koji je izgurao sezonu za 6-7 igraca + 3-4 kao pomocno osoblje. Po meni je to malo, jer moras imati srece da ti se ne dese povrede, ali mi je puno 14-15 gde ces uvek imati problem da pravedno raspodelis minutazu. Da, u teoriji ce igrati oni koji su u najboljoj formi i koji se najbolje pokazu, ali igraci na pocetku sezone potpisuju ugovore i zele da imaju zagarantovanu odredjenu ulogu i minutazu, a ne da budu 15. igraci u rotaciji. Vrlo lako moze da se narusi atmosfera u tom slucaju.

 

Po meni nam ne treba vise nijedno pojacanje, u ovom trenutku. Kada krene sezona videcemo da li treba cetvorka ili jos jedan bek, ali do tada guramo sa ovim sto imamo. Sve preko toga je za mene bahacenje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica?

 

Van 12.

 

Da odigra kup, kls, po Aba kad budemo mogli da odmorimo neke nosioce protiv donjeg doma timova u ligi i u Evroligi da uleti u roster ako nam se povrede 2 igraca (ili 3 ako ostane i Lazarevic). Dakle neka uloga Simonovica seniora iz njegove poslednje sezone.

 

Lazicu kapa dole za sve, al u ovom rosteru on nema sta da trazi, narocito ako dodje jos jedan bek nema trika da ce biti u 12 pa sve i da ne dodje bek nego samo cetvorka, al pritom najavljuje se i bek. Malopre pise covek mrtav ozbiljan da ce Lazic biti sigurno u rosteru i to je naglasio sa velikom dozom sigurnoscu. Jeste najbolje da Covic Dusku odredjuje i kojih 12 ce da mu igra. Najbolje da ce Hanga van 12 a Lazic u 12.

 

Mislim da je jasno da je Davidovac 13. igrac ovog rostera a 14. Lazic/Lazarevic. Eventualno ako Simonovic jr bude ispod nivoa na kom se ocekuje pa Davidovac bude bio u rosteru (kad smo kompletni) ispred njega. A mozda i Dusko odluci prvo malo Simona da proba u Abi a Davidovcu da prvom sansu kao bek ap na 4 u El jer je daleko iskusniji od ovog.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Ntilikina za evropu vise 2/3 igrac nego 2/1 .

A bukvalno sa svakim u nasoj spoljnoj liniji ga vidim da igra. 
On i Nedovic zajedno na 1 i 2 gde bi uzeo mozda ulogu organizatora, Shabazz/Teo, on i Hanga/Gedraitis gde bi mozda i vise coskario a vidim ga i na 3 u tipa postavi Shabazz, Neda i on gde jurca da zatvori sve u odbrani zbog ove dvojice 😁

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Van 12.

 

Da odigra kup, kls, po Aba kad budemo mogli da odmorimo neke nosioce protiv donjeg doma timova u ligi i u Evroligi da uleti u roster ako nam se povrede 2 igraca (ili 3 ako ostane i Lazarevic). Dakle neka uloga Simonovica seniora iz njegove poslednje sezone.

To i jeste problem, sto cemo kup i kls igrati bez pola tih stranaca i ocekivati od igraca koji su nam bili van 12 da osvoje trofej protiv ovakvog Partizana. Kockamo se sa trofejima zarad malo boljeg rezultata u EL, a koga god da dovedemo jos ima bar 8-9 jacih ekipa u EL po imenima od nas.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da prenatrpavamo roster. Imamo dosta injury prone igrača. Imamo 80 utakmica u sezoni, možda i jače ako grobari igraju KLS. Sezonu iza nas smo imali povrede, višemesečne, Džonija i Martina, po cirka mesec dana Vildoze i Nedovića, sporadično Dobrića. Kao da se zaboravlja da smo gubili utakmice zbog skraćenih rostera ili pada igrača na kraju (kao Žalgiris tamo, npr.). 

 

Mislim da smo se previše zaljubili u Žocov način igre sa skraćenim rosterom i maximalnim jahanjem 6-7 igrača po 30 minuta cele sezone. Em je imao mlađi roster, em ludu sreću da nema nijednu jedinu ozbiljnu povredu sem Alekse na kraju kada se sezona maltene završila. 

 

Šabaz, Teo, Neda pa čak i Hanga i Toko ako dođe, možemo li da računamo na 30 minuta u 30 i kusur EL utakmica? Baš teško.

 

Biće utakmica gde će Yago igrati 20 plus minuta na kecu, mmw. Da ne pričamo o blamiranju protiv Cibone gde je cela ekipa bila mentalno prazna i nije bilo igrača koji je mogao onu grupu građana da okrene 3 dana nakon fijaska u Minhenu. Gde je makar jedan igrač više falio da povuče i da obezbedimo prednost atmosfere linča.

 

 

 

 

 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

To i jeste problem, sto cemo kup i kls igrati bez pola tih stranaca i ocekivati od igraca koji su nam bili van 12 da osvoje trofej protiv ovakvog Partizana. Kockamo se sa trofejima zarad malo boljeg rezultata u EL, a koga god da dovedemo jos ima bar 8-9 jacih ekipa u EL po imenima od nas.

Па и Партизан ће исто морати да скрати у купу странце, а наши домаћи су ипак нешто квалитетнији од њихових пре свега Недовић и Тео, остало је сличног нивоа.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Па и Партизан ће исто морати да скрати у купу странце, а наши домаћи су ипак нешто квалитетнији од њихових пре свега Недовић и Тео, остало је сличног нивоа.

Ne bojim se ja za njih, Panter ima nas pasos, Ledeju je treca godina u Srbiji verovatno ce i njemu da srede. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, СтелаРоса said:

  

Bukvalno u komsiluku prosle sezone je bio tim koji je izgurao sezonu za 6-7 igraca + 3-4 kao pomocno osoblje. Po meni je to malo, jer moras imati srece da ti se ne dese povrede, ali mi je puno 14-15 gde ces uvek imati problem da pravedno raspodelis minutazu. Da, u teoriji ce igrati oni koji su u najboljoj formi i koji se najbolje pokazu, ali igraci na pocetku sezone potpisuju ugovore i zele da imaju zagarantovanu odredjenu ulogu i minutazu, a ne da budu 15. igraci u rotaciji. Vrlo lako moze da se narusi atmosfera u tom slucaju.

 

Po meni nam ne treba vise nijedno pojacanje, u ovom trenutku. Kada krene sezona videcemo da li treba cetvorka ili jos jedan bek, ali do tada guramo sa ovim sto imamo. Sve preko toga je za mene bahacenje.

 

Partizan je dovodio igrace u prajmu, sto bi se reklo, sve skroz zdravi i orni momci, ja mislim da je samo Nunnally preko 30 godina, i opet su se opekli, jer je njih mnogo vise kostala suspenzija igraca nego Reala koji je imao uvek zamenu cak i onako izranjavani povredama. To je za nauk nama. Dakle, nema tu mnogo mudrovanja, znam, grize malo savest i mene, ali prakticno ces imati ova tri cetiri nosioca koji ce se fokusirati na Evroligu i da pripomognu kad zagusti u ABA ligi.

 

Po meni bekovske pozicije nisu prenatrpane. Problem moze biti sto imamo solidan broj visokih igraca i ponovo nemamo startnu cetvorku. Tu je opet napravljen disbalans i sad ce da se dovodi Toko i tu smo preterali. To, medjutim, moze biti i posledica ogranicenja stranaca za KLS i kup pa moramo da slepamo Mitrovica, Davidovca i Lazarevica. Jebiga...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

To i jeste problem, sto cemo kup i kls igrati bez pola tih stranaca i ocekivati od igraca koji su nam bili van 12 da osvoje trofej protiv ovakvog Partizana. Kockamo se sa trofejima zarad malo boljeg rezultata u EL, a koga god da dovedemo jos ima bar 8-9 jacih ekipa u EL po imenima od nas.

 

Šabaz, Teo

Nedovic, Lazic

Hanga, Gedraitis
Davidovac, Lazarević

Toby, Mitar, Bolomboj (ili Toko, ako dođe)

 

Bombona ekipa za kup/kls.

 

@bold

 

Kakvog Partizana? Već sada su na 4 stranca (Ledej, Naneli, Ponitka, Mirotic). A čekaju još 3 stranca, najmanje. Od kojih će jedan moći u taj kup/kls. U našem slučaju, van 5 idu Simonovic, Yago i jedan od dvojca Bolomboj/Toko u njihovom slučaju dva od tri top stranca što Simon junior, Bolomboj i Yago svakako nisu. Da ne pričamo o tome koliko je domaće pomoćno osoblje koje imamo na našoj strani iskusnije, kvalitetnije i ume da osvaja trofeje. 

 

Nama je (ne)uspešnu sezonu iza nas obeležilo Nebojšino kurčenje, valjda ja znam i povrede. Ne broj stranaca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, svi mi znamo šta znači rotacija od 15 igrača. Medjutim, treba imati u vidu da to rešenje nešto donosi a nešto i odnosi. Dakle, nije to savršen način selekcije.

 

Ivanović i stručni štab dobijaju ozbiljan zadatak u vidu podele uloga, uspostavljanja hijerarhije i stvaranja timskog duha.

 

Ovo sve pišem uslovljeno dovodjenjem ta dva najavljena pojačanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, СтелаРоса said:

To i jeste problem, sto cemo kup i kls igrati bez pola tih stranaca i ocekivati od igraca koji su nam bili van 12 da osvoje trofej protiv ovakvog Partizana. Kockamo se sa trofejima zarad malo boljeg rezultata u EL, a koga god da dovedemo jos ima bar 8-9 jacih ekipa u EL po imenima od nas.

 

U ABA ligi se stranci ne broje a to je posle EL najprestižniji trofej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo podsećanje da je prošle godine sa 16 igrača koje nije selektirao ,Duško imao učinak 16-11 u EL i svega jedan kiks u ABA(Cibona),koji bismo preživeli da nije bilo bolnog poraza od Zadra.Tako da je nama prošla sezona uništena za vreme VJo.

Ove/naredne sezone sa 14/15 igrača selektiranih po Duškovom(a i većinski našem)ukusu možemo se nadati samo boljem ,pa je uz dobrog defanzivno orjentisanog beka(čitaj Frenki) i iskusnog Toka(nadamo se), ovo pun roster od koga možemo očekivati borbu za top 6. Ja se iskreno nadam da ćemo izbeći to doigravanje(play inn).

Uživajmo braćo Zvezdaši(da ne kažem cigani), dok možemo, jer ne znam koliko ćemo još imati ovakvih prilika.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pomenuto je da Ntilikina ima taj stav na parketu kao da može da igra u svakoj postavci koju mu omogućimo, i sa tim ne da se slažem, već kao da ga gledam u kombu sa Bazom, Teom i Brazilcem.

 

Može da odigra kao klasičan kec, može da bude dvojka, može da igra bez lopte na poziciji ledenog čike u ćošku, može i kao mala trojka u smol bolu koja po potrebi kreira, može kao primarni organizator, može kao sekundarni, može na keca dok su Teo i Neda na dvojci, može na dvojku uz Baza, Brazilca i Tea na kecu... 

 

Jednostavno, njegova uloga nikada nije zavisila od toga da li će imati loptu u rukama ili neće, ni u NBA ni u reprezentaciji Francuske, a takvi, koji još igraju odbranu na maks, ne rastu baš na svakom drvetu pa samo treba da dođeš i da ih ubereš.

 

Jedino što bi moglo da me zabrine ako potpiše jeste ta tranzicija sa konja na magarca, jer je odlazak iz NBA ipak silazna putanja u karijeri koju ne prihvati baš svako sa punim srcem i otvorenog uma za takva nova iskustva. Ali i u tome ima jedna dobra stvar, a to je da se barem lako privikao na promenu igre, pravila i sistema kada je iz NBA došao u francusku repku na SP i OI, gde je izgledao sasvim okej.

 

S tim u vezi, ne mogu da verujem da već drugi put pominjem razloge zbog kojih dižem i ruke i noge uvis za potpis Ntilikine, a da me neko pitao pre izvesnog vremena da li bih imao nešto protiv da Zvezda dovede standardnog NBA igrača i francuskog reprezentativca, mislio bih da me zajebava jer se odgovor sam po sebi podrazumeva.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dusko voli da igra sa sirom rotacijom, covjek ce koristiti po 11 ili 12 igraca na svakoj utakmici tako da je usled toga potrebno 15-16 igraca.

 

Ne znam samo sto se prave paralele sa Zeljkom, razlicite filozofije imaju. 

 

Vec je @NMX napisao, duga je sezona, 80+ utakmica, bice povreda, bice padova u formi tako da treba dubok tim, kvalitetan i da u slucaju neke povrede ne dodje do ogromnog pada kvaliteta kao sto se prosle sezone desilo. 

 

Svakako da trebaju jos 2 pa mozda i 3 igraca. Startna 4 je pod must i taj spoljnji igrac. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malog brazilca u letnjoj ligi jer je igrao za Bullse. Jeste da sam vise bio skoncentrisan na ove tipove sto ih Cikago razvija, ali zapao mi je za oko. Jednostavno je takav igrac da je neizbezno da ga primetis. Energetska bombica. U napadu mu se igra svodi na sut za 3 (sutirao odlicnih 44%) i drive and kick. Ima fantastican pregled igre i sklon je rizicnim i atraktivnim pasovima koji su uglavnom prolazili. Ocekivano nije faktor unutar linije za 3, kad je pokusavao to se nije najsrecnije zavrsavalo. U odbrani se trudi da fizicke nedostatke nadomesti time sto je maksimalno dosadan svojim cuvarima. 

Mislim da moze brzo da postane ljubimac navijaca svojim stilom igre. Ja sam bas prijatno iznenadjen potpisom. Ostaje da se vidi kako ce se uklopti sa limitranom ulogom i minutima jer deluje da voli da se igra vrti oko njega.

Edited by threepwood
  • Like 27
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

I još nešto, jer se uvek ponešto zaboravi...

 

Ivanović je umeo da zatvara utakmice u kojima tesno vodi sa Lazićem ili Lazarevićem u petorci, kada je spolja gubio igrača koji u napadu može da prenese loptu i nešto iskreira sa sebe  za druge, a sa Ntlikinom i Hangom to ne da ne bi bio slučaj, već bi mogao da defanzivno armira petorku sa obojicom kad je čupavo, a da se ne brine da u napadu ima dva igrača manje.

 

Pored svega, i zato - come to Red Star, bro.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...