Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, Holivud said:

 

Bilo bi kul kad bi Lazić, Davidovac, Mitrović, Simonović i Teodosić (taman petorka) zapravo bili osigurači u slučaju povreda glavnih igrača ili da eventualno igraju protiv donjeg doma ABA lige tek da održavaju formu i odmaraju nosioce. 

 

Teodosic ne moze u istu recenicu sa ostalima, on je doveden kao bek ap plej od recimo 15min i za tu opciju je odlicno resenje. Verovatno cemo imati jednog od nekoliko najboljih bek ap plejmejkera u Evroligi ako ne i najboljeg.

 

Mitrovic ce imati manju minutazu od Tobija i Bolomboja to se nekako namece. Kapiram da ce Tobi da igra 20min a ostatak da pokrivaju Bolmboj i Mitrovic jedno 14 prema 6 prosecno.

 

Lazic ce svakako biti na najmanjoj minutazu u Zvezdi do sada a mozda cak i van 12 kada budemo kompletni.

 

Simonovic je doveden kao bek ap cetvorka, Misko je zahtevao neku minutazu, u to nema sumnje, inace ga ne bi ni doveli.

 

Ono sto sam trubio od pocetka je da su Teodosic, Davidovac i Mitrovic bek ap opcije u Zvezdi. Al uzalud ljudi bili ubedili sebe da su to starteri... Sta sam sve citao tokom ovog prelaznog roka, majko mila.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

 

Teodosic ne moze u istu recenicu sa ostalima, on je doveden kao bek ap plej od recimo 15min i za tu opciju je odlicno resenje. Verovatno cemo imati jednog od nekoliko najboljih bek ap plejmejkera u Evroligi ako ne i najboljeg.

 

Mitrovic ce imati manju minutazu od Tobija i Bolomboja to se nekako namece. Kapiram da ce Tobi da igra 20min a ostatak da pokrivaju Bolmboj i Mitrovic jedno 14 prema 6 prosecno.

 

Lazic ce svakako biti na najmanjoj minutazu u Zvezdi do sada a mozda cak i van 12 kada budemo kompletni.

 

Simonovic je doveden kao bek ap cetvorka, Misko je zahtevao neku minutazu, u to nema sumnje, inace ga ne bi ni doveli.

 

Ono sto sam trubio od pocetka je da su Teodosic, Davidovac i Mitrovic bek ap opcije u Zvezdi. Al uzalud ljudi bili ubedili sebe da su to starteri... Sta sam sve citao tokom ovog prelaznog roka, majko mila.

 

Nisi bio tu kad se Mitrovic vratio u Zvezdu, ovde se procenjivalo da ce igrati do 4 minuta odnosno da ce biti cesto van 12...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su trubili da su preplaceni za ulogu koju ce imati. Mitrovic i Davidovac. Mitrovic treca opcija i Deda takodje. A neki su pricali kako da ne, oni su legitimne back up opcije. Iz ugla domacih takmicenja i neophodnosti da imamo 8 domacih, namece se Kalina kao resenje na 4. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Goran86 said:

Ne bih da kvarim veselje, ali osim simona jr. Tea i ako se ne varam mozda bolomboya svi ostali koji danas dodjose su na godinu dana...

 

Živo me interesuje zasto je to tako...."jer sta to bese kontinuitet?" ako ima neko upućeniji da nam to razjasni bio bih mu neizmerno zahvalan.

 

Ali hajde da ipak sacekamo i kompletiranje tima...Možda su ovi druge opcije ko zna 😆

 

 

 

Vrlo jednostavno, nema nikakve garancije da ćemo igrati evroligu sledeće sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni said:

Nisi bio tu kad se Mitrovic vratio u Zvezdu, ovde se procenjivalo da ce igrati do 4 minuta odnosno da ce biti cesto van 12...

 

Kako god okrenes forumasi grese sa procenama i sto je jos sigurnije brzinom svetlosti potisnu iz sebe svoje netacne tvrdnje i nastave dalje po starom...

 

Retko ko se javi kao @Laki21 koji je jedan od dezurnih mnogobrojnih kriticara da ne kazem mracnjaka, ali covek se uvek uljudno izvini kad ne bude u pravu kako na tviteru kad je stigao Bolomboj, tako i ranije kad nije verovao da mozemo vezati seriju pobeda u Evroligi kad smo vezali pod Duskom jer se predvidjalo 10 pobeda u El pa je napisao smekerski: "Nemoj da budes kao Laki."

 

Od mene maksimalno postovanje za to.

 

Zato ga i izdvajam od drugih mracnjaka jer covek ima obraz, za razliku od mnogih koji cute kad se desi nesto sto nisu najavljivali, vec se prave ludi i onda iznova mrace za neku sledecu situaciju da budu u fazonu esam reko, jer im je to vaznije od Zvezdinih pobeda ili od ocigledno nikad boljeg prelaznog roka kako je krenulo i prema najavama kako ce se zavrsiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vrlo jednostavno, nema nikakve garancije da ćemo igrati evroligu sledeće sezone.

 

Nije to razlog, no onaj koji sam napisao.

 

Nema ni Partizan garancije da ce igrati Evroligu naredne sezone pa su potpisali Pantera i Ledeja na garantovan dvogodisnji.

 

Leta 2021. nisu mogli da znaju da ce biti rat u Ukraini i da ce moci da apliciraju za licencu jer se oslobodila mesta jer nece biti Rusa naredne sezone, pa su i tad potpisali Ledeja i Pantera na garantovan dvogodisnji.

 

Kod njih je tad kao i sad te ugovore diktirao novac vise nego bilo gde druge, kod nas se gleda dugorocno da mozemo dovesti bolje zamene na tim pozicijama sledeceg leta. Bolje imati bolje igraca sledeceg leta na tim pozicijama no da ti igra neko u kontinuitetu dve sezone koji bi naredne pruzio manje nego novo pojacanje. Pritom vece su sanse da ih produzimo sledeceg leta ako ih budemo hteli, bilo koga od njih, nego u kakvoj smo situaciji bili leta 2021. da nismo mogli ni trenera ni igrace koji su kostali izmedju 270k i 700k da ih produzimo za nesto veci novac. Niko od novih zvanicnih pojacanja za sad nema preko milion, to je bar jasno.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, suptil said:

Ljudi su trubili da su preplaceni za ulogu koju ce imati. Mitrovic i Davidovac. Mitrovic treca opcija i Deda takodje. A neki su pricali kako da ne, oni su legitimne back up opcije. Iz ugla domacih takmicenja i neophodnosti da imamo 8 domacih, namece se Kalina kao resenje na 4. 

 

Ako se vodimo plata onog novinara sa Telegrafa za kog je nekoliko forumasa reklo da je pouzdan, Mitrovic sa 450k za narednu sezonu apsolutno nije preplacen cak je plata i mala s obzirom na 7.6 poena, 63% za 2, 4.4 skoka i dve asistencije to nivelise preplacivanje Davidovca 700k, ako je to tacno.

 

Davidovac je doveo telo u red, sutirao 46% za 3. Ja bi ga platio 500k. Ako nam bude resio neke vazne meceve opet, svi ce zaboraviti na to preplacivanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pošteno ste se nalupetali za Tobija. Lik nije nikakav mlitavi prangijator. Baš je dobar u 2 na 2 igri. Na onu visinu dovoljno je eksplozivan i pokretan da bude odličan finišer u EL košarci. Ja bih najradije volio da smo uzeli Mikija, ali i Tobi je dobar izbor. 

 

Bolomboj ima smisla na ovu centarsku liniju. Njega smo i priželjkivali. Tako da tu moramo biti zadovoljni. 

 

Gidratis je svakako ozbiljan igrač. Kvalitet startnog krila u EL.

 

Ako se uopšte vaga između Okoba i Lojda onda je Lojd mnogo bolja opcija na ovaj roster. Lojd osim što je jako dobar napadač unosi i fiziku i generalno je korektan defanzivac. 

 

Nejpir bi trebao na kraju da zaokruži ovaj odličan posao koji smo napravili. 

 

Ima gužve u reketu, to je tačno, ali ovo je ipak ozbiljna priča. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1. Shaban

2.Loyd

3.Gidra

4.Toko

5.Tobi 

 

🥶🥶🥶 Pa ovde svako moze da se zapali i da trpa 🙂 ja se ne secam da smo nekad imali ovoliko ball handlera. zadovoljan sam, ako sve bude kako treba ☺️

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

prelistao sam 47 strana od sinoc, samo da vidim da li nekom smeta to sto je gudraitis imao 29.3% za 3 ove sezone u el & nikom ne smeta :i

Ja sam napisao za taj sut😀 ali ne smeta.

 

Posle sam vidio da je u Endesi imao 51/117 za 3 poena, 43,6%. 

 

Lijevi korner 9/17

Lijevih 45° 9/28

Centralno 7/13

Desnih 45° 10/27

Desni korner 16/32

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ко ће слушати то кмечање о школама и болницама ако платимо обештећење за Лојда...

Javice se vec onaj najveci antitalenat medju glumcima.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Ja sam napisao za taj sut😀 ali ne smeta.

 

Posle sam vidio da je u Endesi imao 51/117 za 3 poena, 43,6%. 

 

Lijevi korner 9/17

Lijevih 45° 9/28

Centralno 7/13

Desnih 45° 10/27

Desni korner 16/32

 

znaci, kao dobric, u aba ce da razvaljuje, u el ni vola da ubode 😶

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...