Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, nunilo said:

 

Kosarka se igra u dva smera.

Pri čemu je za za centra bitniji defanzivni smer. A ovde se samo priča o napadu i kuka na lošu sreću što svako ubacuje trojke protiv Petruševa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nele said:

Petrusev ima samo visinu centra i to je to, dok ne ocvrsne nece se leba najesti na toj poziciji … 
Zaboravlja se da je prosla sezona Petrusevu bila prva sa ozbiljnom ulogom u EL i uopste nije podbacio, moze samo bolji da bude. 
10,7 ppg i 5,2 skoka je vrh statistika osim ako ne trazimo iskljucivo igrace na svakoj poziciji sa 20 ppg.

Da nije podbacio u seriji sa Partizanom kunuli bi sada svi i sudbinu i Miska sto ga je poslao u letnju ligu.

 

zaboravlja se i da je najbolje partije pruzao dok je bio iznenadjenje, kada su ga skautirali i posvetili mu malo vise paznje, vise nije bio tako lud.

 

cesto se to desava sa basketasima, ne bih se ja kladio na linearni uspon petruseva u el.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Videli smo da moze.

 

Samo na Dušku i njemu je da učine da ovako nešto ili približno bude standard. 

Na većem delu snimka na terenu su igrači koji su nam ostali još Filip da ostane i top 🙂

 

Treba nam neki centar kao što jr bio Benjamin Eze za ove malo starije sa foruma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Filbi said:

Na većem delu snimka na terenu su igrači koji su nam ostali još Filip da ostane i top 🙂

 

Treba nam neki centar kao što jr bio Benjamin Eze za ove malo starije sa foruma

Kako je bio lud Montepaski tih godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

zaboravlja se i da je najbolje partije pruzao dok je bio iznenadjenje, kada su ga skautirali i posvetili mu malo vise paznje, vise nije bio tako lud.

 

cesto se to desava sa basketasima, ne bih se ja kladio na linearni uspon petruseva u el.

da ubacim još jedno - zaboravlja se...

igrao je najbolje kad je Martin bio out, pa je imao prilično minuta i na 5.

 

mislim da je sledeća sezona ključna za njega. mora da ponudi kvalitet i sad kad nije praktično nepoznat igrač i da konačno ima i drugu sezonu u istom klubu.

 

što se tiče odbrane na close out-u... da ga prebacimo na 5, nema toliko centara koji sipaju trice xD

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

zaboravlja se i da je najbolje partije pruzao dok je bio iznenadjenje, kada su ga skautirali i posvetili mu malo vise paznje, vise nije bio tako lud.

 

cesto se to desava sa basketasima, ne bih se ja kladio na linearni uspon petruseva u el.

Celu sezonu je on bio i vise nego dobar ofanzivno, defanziva mu jeste slabija ali mi je tu vise kod njega zelja u pitanju nego bilo sta drugo. 
Pa nema 30 godina pa da sumnjam u njegov napredak .


Ovo sad ne pricam tebi uini.

Ovde sam primetio da su ocigledno jedini prihvatljivi igraci oni koji bi imali mesta u prvim postavama top 5 ekipa.

Mnogo smo mi daleko od toga.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bosMan_jr said:

Koji su ti koji su u opticaju, posto ja ne vidim nista kvalitetno na 5?

 

Pa eto bas u Makabiju ima, Josh Nebo je proslog leta potpisao jednogodisnji ugovor. 

33 minutes ago, bosMan_jr said:

Koji su ti koji su u opticaju, posto ja ne vidim nista kvalitetno na 5?

 

Pa eto bas u Makabiju ima, Josh Nebo je proslog leta potpisao jednogodisnji ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nele said:

Celu sezonu je on bio i vise nego dobar ofanzivno, defanziva mu jeste slabija ali mi je tu vise kod njega zelja u pitanju nego bilo sta drugo. 
Pa nema 30 godina pa da sumnjam u njegov napredak .


Ovo sad ne pricam tebi uini.

Ovde sam primetio da su ocigledno jedini prihvatljivi igraci oni koji bi imali mesta u prvim postavama top 5 ekipa.

Mnogo smo mi daleko od toga.

 

slažem se sa delom koji se ne tiče mene :lol_2:; što se tiče cele sezone u ofanzivi, mislim da je bilo uspona i padova, nije baš bio famozni etalon za konstantnost.

pokazao je u metar ili koliko dana ozbiljan potencijal ali će sada svi biti spremni na to, kao što je i željko bio u završnici aba lige i mnogi na kraju el reg sezone.

 

ja sam optimista (umereni) ali ne bih ga proglašavao nekim el faktorom još uvek.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Black baš precenjen igrač plus je već u godinama. Malo je gabaritniji od standardnih mitskih zveri ali zbog toga je i malo tromiji i nije baš pogodan za switch odbranu. Takođe, sve osim kucanja i mrtvog zicera mu je misaona imenica. On bi bio dobar najviše za neku tuču i da bude Filipov bodyguard, čisto sumnjam da bi se neko zaletao dok je on u blizini.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mene interesuje hoće li Kum nešto i na stranom da napiše, dosta smo glavu razbijali na ćirilici i latinici. Dosta smo naših Kume doveli ajde nekog i van Balkana da dovedemo. 😅

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Videli smo da moze.

 

Samo na Dušku i njemu je da učine da ovako nešto ili približno bude standard. 

 

 

Na ovoj utakmici je 60% vremena proveo na 5, mahom je Lazarević igrao 4 sa zadatkom da juri Vezenkova (što je naravno odradio vrlo uspešno :classic_sleep: ). 

 

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

da ubacim još jedno - zaboravlja se...

igrao je najbolje kad je Martin bio out, pa je imao prilično minuta i na 5.

 

mislim da je sledeća sezona ključna za njega. mora da ponudi kvalitet i sad kad nije praktično nepoznat igrač i da konačno ima i drugu sezonu u istom klubu.

 

što se tiče odbrane na close out-u... da ga prebacimo na 5, nema toliko centara koji sipaju trice xD

 

Upravo, s tim što bi i napadački veću prednost pravio sa petice... na kojoj planiramo da dovedemo Simonovića... i još jedno pojačanje... i na kojoj smo produžili Mitrovića na 3 godine za 1.65 miliona... a može i Kuzmić da ostane da se rve sa visokim centrima... a i Ilića je Ivanović više koristio tu... 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

 

A sta je Petrusev uradio u karijeri do dolaska u Zvezdu?

 

Igrao odlicno u Megi, zatim bio u Efesu presedeo dobar deo sezone imao ulogu 3. centra i dosao u Zvezdu.

 

Simonovic takodje igrao odlicno u Megi, igrao G ligu gde su centri 95% atlete, ali i trenirao sa Cikagom i odigrao nesto malo utakmica, sto ne bih rekao da je beznacajno. Ne vidim neku preteranu razliku sa aspekta sta su uradili do dolaska u Zvezdu. Pritom je Simonovica izabrao bukvalno prosecan Nba tim (ne po reputaciji no po trenutnih par sezona) koji bi oduvao tadasnjeg sampiona Evrolige Efesa sa jedno 30 razlike po Fiba pravilima i na njihovom terenu.

 

Petrusev jeste veci talenat ali ne verujem da odudara ne znam koliko u odnosu na Simonovica. Pritom je nama Petrusev bio prva opcija na 4 veci deo sezone, a koliko kapiram da je Simonovic (ukoliko uopste bude zvanicno jer sve uzimam sa rezervom) neka bek ap varijanta na 5 uz Mitrovica i jos jednog atletu.

 

Petrusev (ako se uopste vrati kod nas) i Simonovic nisu najbolji defanzivci, ali donose defanzivni skok i to je dosta vazno. Eto Martin je bolji defanzivac od obojice, bolje svicuje, moze da preuzme neke nize bekove i isprati, ume da iscacka neku loptu itd. ali je ispod prosecan skakac i zato nema sta da trazi vise u evroligaskim ekipama. Za centre je vazniji skok nego dal mogu da isprate bekove da im sutnu iz step beka preko ruke ili da zakasne na stranu pomoci. Kad bi imali i to igrali bi u Nba, ovako su za Zvezdu obojica odlicni, jedan je vec dokazao, a nadamo se i drugom da ce, uopste i dodje a i dokaze da ima kvalitet za Evroligu.

 

Dovoljno je reći da je Petrušev bio MVP i najbolji strelac Aba lige i tu se svaka diskusija o poređenju njega i Simonovića završava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje partije Petrusev je pruzio na 5. Nema puno dobrih sekvenci na 4. Etablirati ga kao startnu četvorku bilo bi pogrešno. Kao startna petica je okej i onda bi i Bolomboj bio dobar, ali mi vec imamo dva bekapa, ako je tacno da Simon dolazi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

Upravo, s tim što bi i napadački veću prednost pravio sa petice... na kojoj planiramo da dovedemo Simonovića... i još jedno pojačanje... i na kojoj smo produžili Mitrovića na 3 godine za 1.65 miliona... 

 

 

Au jebem ti sunce, 550k po sezoni 😲😲😲

 

Ostao sam bez teksta!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kad će neka akcija doniraj i dominiraj baš sam se uzeleo brilijantnih ideja naših cenjenih navijača 😂😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

Posle toga je došao u Crvenu zvezdu i ova sezona je veoma dobra. Nisam bio za to da on igra i na poziciji krilnog centra, ali čini se da je Duško bio više u pravu od mene. Pokazalo se da to odgovara Filipu i da može da bude dobro i za njega u NBA ligi, takođe

 

Ovo je izjava Miška Ražnatovića. Ivanović ga vidi na 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Petrušev-Simonović-Mitar na 5, Mickey-Davidovac na 4 i vozi. Na 4 mogu minute da uzmu i Lazarević, ali i Petrušev/Simonović.

 

Mnogo potcenjujete Petruševa na osnovu 3 meča iz ABA finala i gde je 20k ljudi targetiralo njega, ne njegovom krivicom. Već se zaboravilo da je on nama, kada se sve sabere, u proseku bio treći najbolji igrač u EL.

 

Inače, da postoji neko u klubu ko ne gleda samo EL i/ili krštenicu, dao bih obe ruke da se sve pare ponude Mfiondu Kabengeleu. Verujem da možemo da mu ponudimo i duplo više nego što bi zaradio kroz two-way ugovor koji ne neki maksimum čemu može da se nada u NBA.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...