Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

3 minutes ago, Holivud said:

 

Nisi pročitala post do kraja čini se, baš sam Teodosića naveo kao brljotinu u kontekstu ulaganja novca. Moje mišljenje je da Čović (vrv sa pravom) smatra da će dolazak Tea pozitivno odjeknuti kod 80% zvezdaške populacije. Prvo jer je navijač Zvezde, zatim jer je (bio)veliko ime EU košarke i da će kao takav stvoriti hajp i prodavati ulaznice. Protiv njegovog dolaska je beznačajna manjina koju Čović ne vidi ni dvogledom. Jeste skupa igračka ali nije za Čovića, to nisu njegove pare. On će da bude u fazonu "domaći igrači" kao i do sada a Teodosić se uklapa u narativ. Skupa igračka je samo nama koji smo svesni da je u velikom padu, da sa godinama sve teži za saradnju i da nema mesta u EL košarci. Čović je populista i on zna da će većina da se oduševi ovim potezom. A to da se za taj novac može dovesti top stranac je apsolutna činjenica ali tada "domaći igrači" narativ pada u vodu.

Ima ovde istine, ako cemo vec igrati u Areni moraju se prodati neke sezonske/dnevne na veliko ime. S tim sto ce u slucaju losih rezultata posle nekog vremena pobeci ogroman deo publike, doveli mi i Medzika Dzonsona a ne Tea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, srlepajce said:

https://beteve.cat/esports/campus-memorial-jordi-sampietro-tecnica-individual-metodologia-serbia-2023/

 

Da li nasi uopste znaju da se u Barsi odrzava ovaj kamp?

 

Ne bih se iznenadio da nemaju pojma.

Klinci nose nase dresove.

 

18 hours ago, Kooineeperk said:

 

Wow, bas interesantno! Nasao sam i neke slike iz ranijih kampova, uvek Zvezdin grb na njima. Bilo bi dobro kad bi barem nekoga slali tamo da to isprati, podeli neke poklone, majice... 

 

Mozda se ponovi ovako neka scena: 

Cqb1xmpUEAAqOSu.jpg

Postoji i akademija sa našim imenom u Francuskoj...

 

https://imgur.com/a/3HrAgM5

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosjan Willavić said:

Ima ovde istine, ako cemo vec igrati u Areni moraju se prodati neke sezonske/dnevne na veliko ime. S tim sto ce u slucaju losih rezultata posle nekog vremena pobeci ogroman deo publike, doveli mi i Medzika Dzonsona a ne Tea.

 

Upravo tako i ne znam kako Čović to ne ubacuje u računicu. Ili mu je ok da se proda što viš sezonskih a posle ko će da dođe neka dođe, ko neće ne mora a bitno je da se i nama da Arena na korišćenje kao i Partizanu, da istera svoje.

 

Doduše deluje da je sa godinama sve luđi i luđi (što se vidi i po broju saopštenja npr.) tako da je i nezahvalno tumačiti njegove poteze kroz neku racionalnu i razložnu vizuru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas je tesko citati temu i ovo mracenje. Bice para, to je jasno tako da sta me boli ona stvar koliko je Teo placen. I treba da ga platis, nas je, magija. Za takve igrace se placa karta. Ne za Lazica, Pefija, Lazarevica, Dzonija.

 

Imaju para pa nek Mirotica, Kalinica i Laprovottolu kao top 3 igraca i da mi Neda i Teo budu tu. Dovesti onda atletske zveri kojih imas koliko oces i eto tima plis domaca osovina. 

 

Odmah mracenje i kukanje Teo no1 opcija ovo ono. To ni Jelisaveta ne misli a kamoli Teo. Covjek ne moze vise biti no1 ili no 2, moze nekad/neku utakmicu.

 

Prvi ste bili da opalite drvlje i kamenje po Nedovicu a gdje ste bili po Facu i Luci koji su trebali da budu ta prevaga? Facu masio bacanja ko na traci, dao svaki 7 ulaz i svaku 3 trojku. Bitno da smo pljucnuli Filipa i Nedu a Facu je bio taj koji trebao da donese prevagu jer je bio najbolji igrac serije a ja sam prvi no1 fan Facua. Bajern nista, Pao nista, finale Aba nista? Najlakse je Srbina pljuvat.

 

@Guru imas te statse, podatke ovo ono i to postujem ali Teo je Teo, jednostavno to se dovodi i kraj price. Volio bih da je ranije i da bude no1 ali jbg, godine stigle tako da kao 4 ili 5 opcija itekako. Vjerujem u Duska da ce znati da ga iskoristi na najbolji nacin. 

 

Ajde da sacekamo tim pa cemo pljuvati

Edited by Miki28
typo
  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ima ovde istine, ako cemo vec igrati u Areni moraju se prodati neke sezonske/dnevne na veliko ime. S tim sto ce u slucaju losih rezultata posle nekog vremena pobeci ogroman deo publike, doveli mi i Medzika Dzonsona a ne Tea.

 

Ako budemo imali velika imena, nema sansone da budemo u zoni losih rezultata. 

 

Nas tim sa pocetka prosle sezone, sa onakvim trenerom, je bio potpuni potop.

 

Sad, ako Teodosic bude jedino to veliko ime, sezona bolje da i ne pocinje, glede ambicija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

То све што извлачите за Теа верујем да кад би извукли за Љуља и Рудија да би било још горе, Ћаћо би боље прошао ето то кажу те ваше теорије, а у реалности ова тројица узеше евролигу.
Pa što Teo ne uze EL sa Virtusom sa tim boljim brojkama..
Don't mix grandmothers and frogs.
Moje mišljenje na temu je ili Neda, ili Teo, za oba nema mesta.
Nismo ni Vildozu uspeli da krijemo a kamoli Tea.
Što neko reče fali samo Dubljević..
Sve nelogičnosti koje su se primetile u startu prošlog prelaznog roka i došle na naplatu na kraju, opet se ponavljaju na početku ovog..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Holivud said:

 

Nisi pročitala post do kraja čini se, baš sam Teodosića naveo kao brljotinu u kontekstu ulaganja novca. Moje mišljenje je da Čović (vrv sa pravom) smatra da će dolazak Tea pozitivno odjeknuti kod 80% zvezdaške populacije. Prvo jer je navijač Zvezde, zatim jer je (bio)veliko ime EU košarke i da će kao takav stvoriti hajp i prodavati ulaznice. Protiv njegovog dolaska je beznačajna manjina koju Čović ne vidi ni dvogledom. Jeste skupa igračka ali nije za Čovića, to nisu njegove pare. On će da bude u fazonu "domaći igrači" kao i do sada a Teodosić se uklapa u narativ. Skupa igračka je samo nama koji smo svesni da je u velikom padu, da sa godinama sve teži za saradnju i da nema mesta u EL košarci. Čović je populista i on zna da će većina da se oduševi ovim potezom. A to da se za taj novac može dovesti top stranac je apsolutna činjenica ali tada "domaći igrači" narativ pada u vodu.

 

Pročitala sam upis i razumela te, jasno je da ti misliš kako su te pare pogrešno potrošene na Teodosića. Ja samo kažem da ne prihvatam izgovore tipa "nema se para", jer se u tom slučaju ne dovodi Teo kao neka 3-4. opcija. Slažem se sa ostatkom upisa, jeste potez da se navijači odobrovolje, a u slučaju Tea plaćaš i njegovo ime/popularnost u Srbiji (jer repka) itd. Samo i Nedović je bio populistički potez (i preplaćen je), a u mojoj knjizi je recimo Teo bolji potez.

Edit: @fillam je baš korektan lik, generalno, mislim da nisi morao onako da ga nagaziš. Ispašće da njihovi navijači ne smeju da se obrate na ovoj temi, što je bzvz atmosfera.

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

3/1 ratio as/t je lose? 

 

Kamo sreće da ima takav, u EL je na 1.8 ast/to ratio - najlošiji od 17 igrača sa 4 i više asistencija po meču. Ujedno najviše izgubljenih lopti po minuti u poslednjih 10 sezona EL.

 

6 minutes ago, Miki28 said:

Evo jmao si Lucu i Facua, koji je ucinak Facua u reketu protiv Partizana u finalu? 

Teo itekamo zna da iznudi faul na sutu za 3.

 

Nećemo valjda ozbiljno porediti Kampaca, a i Vildozu sa Teodosićem u ovoj fazi karijere? Koliko god da su imali poena iz reketa, Teodosić ne bi imao ni toliko, jer u reket skoro da i ne zalazi (a kada zađe među gorim je finišerima u EL).

 

8 minutes ago, Miki28 said:

Igra itekako p&r kada je u igri. To sto ne prenosi loptu ne znaci da ne igra p&r. Covjek je i ureprezentaciji i prije 7-8 godina to isto radio. Jbs ekipu ako nema nekog ko umije prevesti loptu a da nije Ivanovic da opali dribling iza ledja. 

 

Nisam ni napisao da ne igra pik, nego da uz to dosta igra i off ball, za šta mu je potreban ne bilo kakav igrač koji će preneti loptu (to može i Stefan Pot), nego kvalitetan defanzivni ball handler. U suprotnom će morati u 36 godina sve sam da kreira, a izrazito je turnover prone i nema brzinu i eksplozivnost da probija odbrane.

 

15 minutes ago, Miki28 said:

Naravno da je fenomenalno pojacanje. Pa vi hi nasli zamjerku Stephu ( odbrana ) , Magicu ( sut ), Lllullu sa pocetka karijere ( nema sut ) Spanulisu ( ne igra odbranu ), De Colou ( ne igra odbranu ), Caco ( ne igra odbranu ) itd itd da ne nastavljam dalje. 

 

Ne bi, a pritom ne vidim kakve veze ima 36-ogodišnji Teodosić sa pomenutim igračima.

 

19 minutes ago, Miki28 said:

Teodosic nije 1-3 udarne igle ekipe, zabolje me koliko je placen ali uloga je jasna. Placen je i Tobias Harris 40 miliona u 76ersima ( vise od Hardena i do skoro Embiida pa je jesno da je 4 opcija ).

 

Tebe zabole koliko je plaćen, ja ipak pretpostavljam da nemamo baš neograničen budžet i da je davati milion i više evra igraču koji će da igra 10-15 minuta suludo.

 

20 minutes ago, Miki28 said:

Caco, Goss, Llull, Causer, Rudy, Musa, Hezonja, Randolph.

A da Tavares. 

 

Ne znam šta si ovim hteo da kažeš.

 

20 minutes ago, Miki28 said:

A da Zvezda dovede na nekim pozicijama neke jake igrace i da tih 3 igraca budu top 3 igraca pa da pljujemo Tea? 

 

Ja Teodosića uopšte neću da pljujem kada dođe, nego ću jednostavno da se isključim iz daljeg praćenja. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle onakvog prelaznog roka na pocetku prosle sezone, početnika za trenera i šta se sve dovelo, ljudi su sa pravom skeptični. Ko zna šta sve može pasti na pamet Čovicu, i kakve akrobacije.

Što bi reko naš narod, ko se na mleko opeče i u jogurt duva.

Ako je vec Duško trener, onda ga pusti da u saradnji sa svojim saradnicima odabere igrački kadar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mister-no said:

Pa što Teo ne uze EL sa Virtusom sa tim boljim brojkama..
Don't mix grandmothers and frogs.
Moje mišljenje na temu je ili Neda, ili Teo, za oba nema mesta.
Nismo ni Vildozu uspeli da krijemo a kamoli Tea.
Što neko reče fali samo Dubljević..
Sve nelogičnosti koje su se primetile u startu prošlog prelaznog roka i došle na naplatu na kraju, opet se ponavljaju na početku ovog..

Vildoza je defanzivno Branko Lazic za Tea u ovim godinama. On jeste po prirodi tip igraca koji je nemaran u odbrani, ali je ove godine neretko uspevao da ukrade lopte iz drugog plana i povuce kontre na anticipaciju i BB IQ. Evo npr protiv Partizana kuci u finalu je bio defanzivno odlican na jednom mecu. Imali smo mi i gorih defanzivaca od Vildoze na bekovima a da su generalno bili zaista dobri igraci. Beron npr prvi.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Redstar0356 said:

Al Teo koji nije pristao da bude ispod u hijerarhiji i drugi plej za reprzentaciju za koju je igrao uvek a ispred sebe je imao Mvp el a sad ce kao da pristane da to bude u Zvezdi. Da, kako ne.

 

Teodosić je škartiran iz repke jer imamo još sujetnijeg selektora koji je bacio sve karte na isto sujetnog plejmejkera, a posle je pojeo vuk magarca kad smo ispušili na EP. Samo da ne potežemo tu priču sa repkom, jer smo se izblamirali ponašanjem prema Teu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Redstar0356 said:

Al Teo koji nije pristao da bude ispod u hijerarhiji i drugi plej za reprzentaciju za koju je igrao uvek a ispred sebe je imao Mvp el a sad ce kao da pristane da to bude u Zvezdi. Da, kako ne.

Nije istina. Aj dalje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Teodosić je škartiran iz repke jer imamo još sujetnijeg selektora koji je bacio sve karte na isto sujetnog plejmejkera, a posle je pojeo vuk magarca kad smo ispušili na EP. Samo da ne potežemo tu priču sa repkom, jer smo se izblamirali ponašanjem prema Teu. 

Pa ja se slazem skroz i prvi sam bio protiv toga sto se uradilo Teu.

 

Ali sudeci po odnosu Nedovica sa trenerom i njegove reputacije, mislim da ce  takav scenario da se ponovi 

Link to comment
Share on other sites

1. plej, Teo, Topic

Nedovic, bek (Dobric?), Lazic

krilo 

1. četvorka (Bjelica?), Davidovac, Lazarević, Ilić,

Centar, Luka, centar (Petrušev?)

 

Raduljica, Kuzmic statisti, da ih ne računamo i da računamo da će Ivanović dobiti papire.

 

Ne znam koliko prostora ima za eventualne bombe ukoliko ostanu Dobrić i Petrušev a potpiše se Bjelica. Bombe da budu dakle na pleju, krilu i centru. To je najgora varijanta.

 

U slučaju da menjamo Dobrića, dovedemo pleja, krilo, startnu 4, i peticu ili dve a svi budu bruka igrači možda može i da se bude konkurentan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...