Jump to content

Uticaj obrazovanja, bosanske piramide i religija (split sa "Svakodnevica Đokovića...")


Jerotije Pantic

Recommended Posts

Najsmijesnija je stvar kada neko napise da je Djokovic neobrazovan i da nema formalno obrazovanje i to se konstantno provlaci.To je komedija, covjek je nadprosjecno inteligentan i to je ono najvaznije. Sta zapravo znaci to formalno obrazovanje, da nauci neku knjigu  i da polozi ispit na nekom fakultetu? Kada to neko napise o njemu odmah znam da nema neke druge argumente pa se hvata za gluposti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Najsmijesnija je stvar kada neko napise da je Djokovic neobrazovan i da nema formalno obrazovanje i to se konstantno provlaci.To je komedija, covjek je nadprosjecno inteligentan i to je ono najvaznije. Sta zapravo znaci to formalno obrazovanje, da nauci neku knjigu  i da polozi ispit na nekom fakultetu? Kada to neko napise o njemu odmah znam da nema neke druge argumente pa se hvata za gluposti.

 

Vrhunski post, as in vrh planine Glupije.

 

512px-Dunning%E2%80%93Kruger_Effect_01.s

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Sta zapravo znaci to formalno obrazovanje, da nauci neku knjigu  i da polozi ispit na nekom fakultetu? Kada to neko napise o njemu odmah znam da nema neke druge argumente pa se hvata za gluposti.

 

Najvazniji aspekt formalnog obrazovanja je  osnovno shvatanje procesa kojim se stize do znanja.  Onaj ko ima to osnovno shvatanje se ne bakce sa Osmangicem, Dereticem i slicnima.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Najsmijesnija je stvar kada neko napise da je Djokovic neobrazovan i da nema formalno obrazovanje i to se konstantno provlaci.To je komedija, covjek je nadprosjecno inteligentan i to je ono najvaznije. Sta zapravo znaci to formalno obrazovanje, da nauci neku knjigu  i da polozi ispit na nekom fakultetu? Kada to neko napise o njemu odmah znam da nema neke druge argumente pa se hvata za gluposti.

 

Niko ne tvrdi da je potrebno da ima doktorat iz kvantne fizike niti da je trebalo da pročita Vindelbandovu Istoriju filozofije, već da je za mnoge stvari kojima se bavi šupalj na sve strane. Nije potrebno završiti medicinu ili bar medicinsku školu da bi se znalo čemu služe vakcine, što se uči u osnovnoj školi. Ovo takođe nije potrebno ni da bi se znalo da se zdravstveni problemi ne rešavaju grljenjem drveća. Čak i mnogi neobrazovani ljudi prepoznaju da je Nestorović šarlatan, pa mu kao takvi ne upućuju podršku. Nije potrebno ni završiti istoriju ili arheologiju da bi se znalo da su piramide u Egiptu, a ne u Bosni i da ih nisu gradili npr. Mujops i Hasops, već Keops.

 

Prihvatanje kvazinauke je vrlo često povezano sa neukošću, svidelo se to nekom ili ne.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

NĐ se provlači kroz tunele bosanskih piramida, upija vanzemaljsku energiju u njima, a onda ode i osvoji slem. Pa opet isto.

 

Mi ga zbog toga nazivamo neobrazovanom budalom i idiotom, ali on slemove osvaja.

-----

Osim @McLeod argumenta da je bolje da je osvojio i 20 manje slemova, a da se vakcinisao, ovo sve ostalo što sam pročitao (vrlo pažljivo i detaljno) meni i dalje liči na tehnokratski elitizam: on je prebacivač loptice, a ja imam faks/master/doktorat.

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brian Setzer said:

Mi ga zbog toga nazivamo neobrazovanom budalom i idiotom, ali on slemove osvaja.

 

A u kakvoj su korelaciji obrazovanje i pobede u sportu? Ovde ne govorimo o sportu, već o drugim stvarima, baš kao što se na sportskom delu foruma govori o sportskim temama.

3 minutes ago, Constantin said:

Nubija Fata varila kavu u fildžan...:default_coffee:

 

Misliš Fatopatra? :lol_2:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Brian Setzer said:

Osim @McLeod argumenta da je bolje da je osvojio i 20 manje slemova, a da se vakcinisao, ovo sve ostalo što sam pročitao (vrlo pažljivo i detaljno) meni i dalje liči na tehnokratski elitizam: on je prebacivač loptice, a ja imam faks/master/doktorat.

Uopšte,ali uopšte se ne radi o tome..i sam znaš,ali si se ipak odlučio za ovakvu zamenu teza,da ne kažem spinovanje..zašto,to opet samo ti znaš..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni, ja sam se ogradio, otkucao sam da meni liči, nisam izričit.

 

Ako nije problem, citiraću @Dragan a, isključivo kao primer, ništa drugo, koji je otkucao: "Izvesni nedostaci nalaze se pre svega u emotivnoj i misaonoj sferi (emotivnoj - transformacija i kontrola negativnih emocija...".

Koliko ja pratim mečeve NĐa, on nema nikakav problem sa transformacijom i kontrolom negativnih emocija. Plan A, koji najčešće sprovodi je pretvaranje negativnih emocija u psovke i vikanje, koje se trudi da usmerava prema svom boksu. Kada ima konkretnog hejtera u publici, onda se obraća i njemu. Transformacija se pokazala kao uspešna, negativne emocije se ne gomilaju, dobija se ogromna većina mečeva. Najverovatnije je NĐ iskustveno, uz savete drugih, došao do dobitne forme transformacije. Koliko znam, NĐ se bavi jogom i meditacijom.

Nekima/mnogima se ne sviđa dok gledaju kako NĐ transformiše negativne emocije u psovke i vikanje, jer ne izgleda lepo, umiveno i kul, ali ta transformacija radi svoj posao.

Postoji i plan B, koji NĐ sprovodi, kad je kompletno u hostile okruženju (recimo mečevi protiv RFa, finale USO 2015, finala Vimbldona (naročito 2019)). Onda, negativne emocije drugačije hendluje, kako, može samo da se pretpostavi, ali izgleda da to zahteva mnogo veću pripremu (za taj meč) i nije primenljivo stalno, jer guta resurse, vremenske i misaone.

E sad, NĐ prebacuje lopticu dve decenije, vrlo uspešno (najuspešnije) i, čak i da nismo pogledali nijedan njegov meč, na neviđeno bi morali da zaključimo da je, za te dve decenije, dobro naučio kako da transformiše negativne emocije (inače ne bi bio veoma uspešan (najuspešniji)) prebacivač loptice.

Međutim, naš narativ: on je prebacivač loptice, a ja imam faks/master/doktorat nas tera da mu tražimo zamerke.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Brian Setzer said:

...

 

Ako nije problem, citiraću @Dragan a, isključivo kao primer, ništa drugo, koji je otkucao: "Izvesni nedostaci nalaze se pre svega u emotivnoj i misaonoj sferi (emotivnoj - transformacija i kontrola negativnih emocija...".

Koliko ja pratim mečeve NĐa, on nema nikakav problem sa transformacijom i kontrolom negativnih emocija. Plan A, koji najčešće sprovodi je pretvaranje negativnih emocija u psovke i vikanje, koje se trudi da usmerava prema svom boksu. Kada ima konkretnog hejtera u publici, onda se obraća i njemu. Transformacija se pokazala kao uspešna, negativne emocije se ne gomilaju, dobija se ogromna većina mečeva. Najverovatnije je NĐ iskustveno, uz savete drugih, došao do dobitne forme transformacije. Koliko znam, NĐ se bavi jogom i meditacijom.

Nekima/mnogima se ne sviđa dok gledaju kako NĐ transformiše negativne emocije u psovke i vikanje, jer ne izgleda lepo, umiveno i kul, ali ta transformacija radi svoj posao.

Postoji i plan B, koji NĐ sprovodi, kad je kompletno u hostile okruženju (recimo mečevi protiv RFa, finale USO 2015, finala Vimbldona (naročito 2019)). Onda, negativne emocije drugačije hendluje, kako, može samo da se pretpostavi, ali izgleda da to zahteva mnogo veću pripremu (za taj meč) i nije primenljivo stalno, jer guta resurse, vremenske i misaone.

E sad, NĐ prebacuje lopticu dve decenije, vrlo uspešno (najuspešnije) i, čak i da nismo pogledali nijedan njegov meč, na neviđeno bi morali da zaključimo da je, za te dve decenije, dobro naučio kako da transformiše negativne emocije (inače ne bi bio veoma uspešan (najuspešniji)) prebacivač loptice.

 

 

Mislim da u celoj priči nije bitan emotivni aspekt.

 

Svi smo mi ljudi i nije problem ako neko nekada opsuje. Zaista ne verujem da je problem ako navijači provociraju sportistu, a on im odgovori da se nose u tri lepe jer to je ljudska reakcija.

 

Mislim da je u tvom postu problematična poslednja rečenica:

 

Quote

Međutim, naš narativ: on je prebacivač loptice, a ja imam faks/master/doktorat nas tera da mu tražimo zamerke.

 

Niko njemu nije zamerio što je možda oterao u PM nekoga ko ga provocira, a obrazovanje forumaša nema veze sa emotivnom reakcijom. I doktor nauka i onaj sa osnovnom školom će opsovati onoga ko ih iseče u saobraćaju, što je razumljia ljudska reakcija. S druge strane, i taj sa osnovnom i sa doktoratom se neće baviti kvazi-naukom niti lupetati o onome što ne poznaju ukoliko su iole inteligentni. E, tu je i razlika. Kada je korona bila u punom zamahu, forumaši su ovde pisali o vakcinaciji i relativno mali broj se nije vakcinisao, što je njihovo pravo, ali nisu ni pisali da će se štititi npr. grljenjem drveća ili gledanjem u sunce. Ako pogledamo tu temu, evidentno je da skoro niko nije lekar, ali bez obzira na formalno obrazovanje, ljudi su generalno prihvatali činjenicu da vakcina koristi. Isto tako, nisam primetio da iko na forumu zastupa stavove o čipovanju od strane Bila GejCa preko 5G mreže i slične gluposti. Da ponovim, većina forumaša nisu doktori nauka, ali prihvataju osnovne civilizacijske norme i umeju da razlikuju nauku od laži, a nisam primetio da se mnogo trpaju u ono što ne razumeju. Ovo poslednje ne važi za NĐ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Treba i ja da zovem Novaka da mi pomete i prednje i zadnje dvorište, jer ja ne mogu/ne znam/ne smem.

Ja ću ga naravno usmeravati i govoriti kako šta treba.

I da kaže umesto mene da je komšija Žika uzeo deo bašče komšiji Peri .

I da mi vakciniše živinu jer neće same.

Setiću se još koječega...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Helena said:

Treba i ja da zovem Novaka da mi pomete i prednje i zadnje dvorište, jer ja ne mogu/ne znam/ne smem.

Ja ću ga naravno usmeravati i govoriti kako šta treba.

I da kaže umesto mene da je komšija Žika uzeo deo bašče komšiji Peri .

I da mi vakciniše živinu jer neće same.

Setiću se još koječega...

 

Ne, nego umesto da dete uči istoriju iz školskih udžbenika i stručne literature ti mu kaži da su to gluposti i daj mu Jovana Deretića, Milića od Mačve i Semira Osmanagića. Kad dete dobije keca ili ga obore na ispitu ti mu kaži da je to zavera protiv srpskog naroda i sa istim argumentima idi i u školu da se raspravljaš.

Uči dete da je Srbin osnovao Egipatsko carstvo, da je Gilgameš Srbin i da su Srbi pisali R(i)g Vede jer samo Srbi imaju psovku "rgnem ti ga majci".

 

Ili nemoj, možda će dete ako je fan Novaka samo po sebi prihvatiti taj vid samoobmane pa će i tebe oterati u pm kao glupaka koji veruje bečko-berlinskoj školi kad pokušaš da ubediš u suprotno.

 

Čak je i srećna okolnost što omladina u SRB slabo čita, bolje i da ne čita ništa nego smeće koje promoviše Novak Ðoković.

Edited by Holivud
  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Helena said:

Komandira ne fali, odmah stižu uputstva šta da radim.

A dvorište još nije očišćeno

Bi li ti počistio?

 

Nije bio savet upućen tebi lično već primer opasnih samoobmana koje Novak promoviše kao i posledica legitimisanja takvih fantazija.

 

U dilemi sam da li trolujete ili zbilja ne dobacujete.

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

@Brian Setzer

Slucajno se i ja bavim jogom i iz moga ugla to sto on transformise jeste dovoljno da dobije mec, ali se jasno vidi da u tim trenutcima nije sav svoj.

Ta metoda - udaracu u jastuk i izbaciti bes, pa ce on nestati, nije se pokazala kao dobra na duze staze.

U svakom slucaju nije ni pedagoski dobro za decu koja to gledaju i koja ce pokusati na isti nacin da "transformisu" u skoli, ili na ulici.

PS

Radi se samo o drugacijim kriterijima koje imamo i ako je Djokovicu dobro sa njegovim emocijama i meni je.

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Helena said:

Ta opšta mesta trolovanje, spuštanje na lični nivo postaju prilično česta i vrlo se slobodno tumače.

A navedena reč jeste bila odgovarajuća, čitav narativ ove...diskusije je u tom maniru.

 

Izvini, to nisu opšta mesta već dobro poznate kerefeke na međumriježnim sborištima koje su dokazano štetne za diskusiju.

 

To što je Novak odličan teniser je sjajno, cenim uspeh iza koga nesumnjivo stoji veliki rad. Međutim kao neko ko se bavi zaštitom kulturnih dobara (gde su pojedina ugrožena delovanjem porodice Đoković) te promocijom nauke uz poštovanje naučne metodologije i neko ko se bori protiv pseudonauke, ne mogu i ne želim da pravim ustupke bilo kome pa ni Novaku.

 

Mi se njemu ne mešamo u tenis, zbog čega se on meša u naš posao? 

 

Naravno da je tragedija što je Novak umesto da svetu promoviše Viminacijum, Caričin grad, Lepenski Vir (na primer), i da na taj način da doprinos očuvanju kulturne baštine Srbije (koju toliko voli), odlučio da reklamira pseudoistoričare koji jasno i nedvosmisleno moje kolege i mene označavaju kao plaćenike i njihove pacijente koji su sklepani u bečko-berlinskoj fabrici laži.

 

Naravno da se borim protiv toga, to mi je i posao i moralna obaveza.

Edited by Holivud
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

Međutim, naš narativ: on je prebacivač loptice, a ja imam faks/master/doktorat nas tera da mu tražimo zamerke.

 

Ne. To sto je on prebacivac lopte je jedna stvar i u tome je verovatno najbolji u istoriji. Ovo ostalo je jedan covek koji je u dubokoj zabludi i koji se svako malo blamira ponasanjem i izjavama. Ne moras imati doktorat pa cak ni fakultet da bi bio razuman i racionalan covek, sto on nikako nije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

 

Izvini, to nisu opšta mesta već dobro poznate kerefeke na međumriježnim sborištima koje su dokazano štetne za diskusiju.

 

To što je Novak odličan teniser je sjajno, cenim uspeh iza koga nesumnjivo stoji veliki rad. Međutim kao neko ko se bavi zaštitom kulturnih dobara (gde su pojedina ugrožena delovanjem porodice Đoković) te promocijom nauke uz poštovanje naučne metodologije i neko ko se prirodno bori protiv pseudonauke, ne mogu i ne želim da pravim ustupke bilo kome pa ni Novaku.

Mi se njemu ne mešamo u tenis, zbog čega se on meša u naš posao? 

 

Naravno da je tragedija ta što je Novak umesto da svetu promoviše Viminacijum, Caričin grad, Lepenski Vir (na primer), da na taj način da doprinos očuvanju kulturne baštine Srbije (koju toliko voli), on se odlučio da reklamira pseudoistoričare koji jasno i nedvosmisleno moje kolege i mene označavaju kao plaćenike i njihove pacijente koji su sklepani u bečko-berlinskoj fabrici laži.

 

Naravno da se borim protiv toga, to mi je i posao i moralna obaveza.

Kao takav, verovatno poštujem i slobode izbora 

Ako radi nešto protiv zakona, naravno da nije u redu i treba ga tretirati tako.

Ja se osvrćem na postove tipa da treba da kaže Vučiću za nekakav stan kad je on bio maloletan ( a i punoletan, nije ni važno) ili šta sve mora da uradi.

Pa ne mora-ako je izabrao u te Falun piramide, nazdravlje mu.

Ja ne mogu da razumem tu jarost u pisanju...

"Pričaj o konjima" poenta...

Msm, stvarno...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Kao takav, verovatno poštujem i slobode izbora 

Ako radi nešto protiv zakona, naravno da nije u redu i treba ga tretirati tako.

Ja se osvrćem na postove tipa da treba da kaže Vučiću za nekakav stan kad je on bio maloletan ( a i punoletan, nije ni važno) ili šta sve mora da uradi.

Pa ne mora-ako je izabrao u te Falun piramide, nazdravlje mu.

Ja ne mogu da razumem tu jarost u pisanju...

"Pričaj o konjima" poenta...

Msm, stvarno...

 

Dosta toga ne možeš ili ne želiš da razumeš.

 

Da li shvataš da je Novak svojim uticajem gurao predavanje o bosanskim piramidama u prostorije Arheološkog Instituta u Beogradu? 

Pokušaj uzurpacije prostorija naučne institucije u svrhu promocije pseudonauke je "Novakova privatna stvar"?

 

Vršen je strahovit pritisak i samo su  (najverovatnije) jake političke veze M. Koraća sprečile da se predavanje održi. Odštampan je i poster za predavanje, određen datum.

 

Sve po zakonu?

 

 

 

 

Edited by Holivud
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kažem ako nije po zakonu, tretirajte ga tako.

A institucije trebaju da postoje da te stvari drže pod kontrolom.

Premda je meni jednaka glupost i postojanje monarhista i da jedan Suđić bude u tome...

Što se pak vakcine tiče, pola lekara koje znam ne uzima obaveznu vakcinu protiv gripa a isti procenat zdravstvenih radnika je primio zato što je morao.

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 8:23 PM, Eddard said:


Zato što ovde diksutujemo o svemu, samo ne o sportu. Sportski deo njegove malenkosti nikome nije upitan.

Meni jeste i ja bih o tome, da mi neko objasni tu ambiciju da se bude najbolji svih vremena? Novac je zaradjen pošteno, namirene i mamine palacinke i tatino zickanje para za kampove, i braca i snajke i stric....našlo se na svim mogucim  listama vanserijskog, planetarnog uspeha, medju 3 najbolja ikad i nije dosta, mora da se zbriše svako ko mu izadje na mrezu? Gde je tu tenis, jedna fina sportska disciplina koja podrazumeva izvesnu dozu otmenosti a ne predatorstvo, teniser je dzentlmen a ne gladijator. Kada je poceo Novakov uspon, volela sam da gledam njegove konferencije za štampu nakon meča, toliko je finoce bilo u njegovom poštovanju protivnika. I sad je to neko drugi, tu nema više igre sa protivnikom, Novak igra sam protiv sebe, da pokupi još salatara i odnese ih mami i tati ne bi li se iskupio za sve muke u koje ih je uvalio sanjajuci da jednog dana, jednom (?) osvoji Vimbldon i bude najbolji. 

Žao mi je Novaka, vidim ga kao žrtvu porodice koja ga ne pušta dok zbog svojih skorojevickih ambicija ne iscedi iz njega sve, talenat, mladost, život. 

Klasicna balkanska prica pa se pitate zasto ga Englezi ne vole.....?

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Meni jeste i ja bih o tome, da mi neko objasni tu ambiciju da se bude najbolji svih vremena? Novac je zaradjen pošteno, namirene i mamine palacinke i tatino zickanje para za kampove, i braca i snajke i stric....našlo se na svim mogucim  listama vanserijskog, planetarnog uspeha, medju 3 najbolja ikad i nije dosta, mora da se zbriše svako ko mu izadje na mrezu? Gde je tu tenis, jedna fina sportska disciplina koja podrazumeva izvesnu dozu otmenosti a ne predatorstvo, teniser je dzentlmen a ne gladijator. Kada je poceo Novakov uspon, volela sam da gledam njegove konferencije za štampu nakon meča, toliko je finoce bilo u njegovom poštovanju protivnika. I sad je to neko drugi, tu nema više igre sa protivnikom, Novak igra sam protiv sebe, da pokupi još salatara i odnese ih mami i tati ne bi li se iskupio za sve muke u koje ih je uvalio sanjajuci da jednog dana, jednom (?) osvoji Vimbldon i bude najbolji. 

Žao mi je Novaka, vidim ga kao žrtvu porodice koja ga ne pušta dok zbog svojih skorojevickih ambicija ne iscedi iz njega sve, talenat, mladost, život. 

Klasicna balkanska prica pa se pitate zasto ga Englezi ne vole.....?

 

 

Ne postoji vrhunski sportista na svetu koji ne bi zeleo da se upise na listu najboljeg ikada. Vrhunski sportista ni ne moze da se postane bez ambicije. Na pocetku je cilj poceti da igra turnire, pa pobedjivati na tim turnirima, sto se vise penje je dostici prvo mesto, pa pobediti grand slam, pa pobediti opet, na kraju eto budu tu ta trojica koji se izmedju sebe takmice ko ce bolje. Apsolutno normalno. 

Ja cak ni ne mislim da je on zlostavljan od strane roditelja da postane to sto je postao, jer ne mogu roditelji odraditi taj rad koji je on odradio da dodje tu gde je. Ali da su gurali, sigurno jesu. Ne moze dete, tinejdzer uci na vrh sam bez da roditelji ne ucestvuju u tome aktivno. Hocu reci, nisu Dokic. 

 

A to sto ga Englezi ne vole, pa nisam cula da su Srbi (a ni ostali) neki posebni ljubitelji Murray-a. Mislim, koga briga.  

 

----

Licno mislim da je Novakov problem, kao i mnogih sportista, to sto ga vecno neko vodi kroz zivot. Roditelji mu organizuju vreme, pa posle treneri, pa posle zena... Njega samo nadosipaju budalastinama a okruzen je takvim kakvim je okruzen. On valjda misli da radi ispravnu stvar, a oni salju poruku kroz njega. 

 

Problem jeste taj sto se svetski poznatih likova rec daleko cuje, a kada lupas gluposti ostavlja odjek. Ono sa vakcinom sam apsolutno ubedjena da je to zenino delo, kao sto mislim da je njegova ishrana (koja isto mislim da ga je kostala mnogo u karijeri, ali nemojte ovo uzeti mnogo ozbiljno, ja bas ne pratim puno Novaka, vise onako sporadicno) isto ideja njegove zene, kao sto su politicki pogledi pogledi njegovog oca koji je verovatno mislio da ce se dobro uvaliti negde ako se 'dokaze.' Njegove ambicije (mislim na tatu) su prevazisle Novakov tenis davnih dana. 

 

Edited by Baby
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Svaka osoba koja doista vjeruje u ludilo koje Semir propagira u selu kod Visokog je glupa ko kurac pa makar mi to rodjeni otac bio. Dovoljno je samo jednom otici tamo (po mogucnosti na kakvoj psihoaktivnoj supstanci, barem boba il slicica) i poslusati sta taj covjek i budale koje ga slijede propovjedaju da se shvati o kakvom nivou ludila se tu radi. Jedino strasnije od toga je sto fakat dolazi ogroman broj ljudi iz svih zemalja regiona, a sve vise i vise i sirom svijeta. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites



Kažem ako nije po zakonu, tretirajte ga tako.


Biti glup/neobrazovan nije protivzakonito. Nije nažalost ni širenje sopstvenih gluposti naokolo. Što ne znači da treba da mirno stojimo i gledamo kako to radi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Biti glup/neobrazovan nije protivzakonito.

Jedan klasičan primjer: nevođenje računa o ličnoj higijeni nije ni nezakonito, ni nemoralno, ali ipak, iz nekog razloga niko neće da se druži sa tobom ako smrdiš.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Svaka osoba koja doista vjeruje u ludilo koje Semir propagira u selu kod Visokog je glupa ko kurac pa makar mi to rodjeni otac bio. Dovoljno je samo jednom otici tamo (po mogucnosti na kakvoj psihoaktivnoj supstanci, barem boba il slicica) i poslusati sta taj covjek i budale koje ga slijede propovjedaju da se shvati o kakvom nivou ludila se tu radi. Jedino strasnije od toga je sto fakat dolazi ogroman broj ljudi iz svih zemalja regiona, a sve vise i vise i sirom svijeta. 

Ja ne znam šta Semir propagira, bukvalno.Nije naučno i šarlatansko je, pretpostavljam.

 

hodocasce-Medjugorje.jpg
meka.jpg

Pronađi razliku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...