Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

5 hours ago, Nek grmi jako said:

Gledao sam utakmicu na engleskom TNT 2 (bivši BT sport), sa ćerkom koja ima 10 godina, i kad su prvi put komentatori pomenuli 1991. godinu, kažem ja njoj - evo zašto je važno što smo bili prvaci Evrope, jer to se nikada neće zaboraviti i uvek će ići zajedno uz Crvenu zvezdu ko god da je pomene, dok je sveta i veka.

 

I onda shvatim da ona možda nikada neće gledati Zvezdu koja igra konkurentno, a kamoli ravnopravno sa najboljim timovima Evrope i sveta, što je bila privilegija moje mladosti...

 

Iz te perspektive manje je bilo bitno koliko je bilo šuteva Sitija na gol. Moglo je da ih bude i 50, osećaj je nekako isti. Zato imam potrebu da onim mlađima, koji nisu imali priliku da gledaju Zvezdu koja znači nešto u evropskom fudbalu, da u sudaru s najvećima nije uvek bilo ovako kao sinoć na Etihadu.

 

Znam da je teško preneti taj osećaj onome ko to ne samo da nije doživeo, već se obično susretao samo sa opozitom, ali pokušaću na način na koji sam pokušao u razgovoru sa mojom 10-godišnjom ćerkom: verujte mi na reč, nekada su i neki veliki pred nama bili ovakvi kakvi smo mi sinoć bili u Mančesteru.


Pritom lik koji je komentarisao je igrao za Rendžers protiv nas 91e. 

Link to comment
Share on other sites

Glazer odličan 1-1 i zicer situacijama, ali još nisam video tako visokog golmana koji ima toliko problema sa visokim loptama i šutevima i centaršutevima. To je verovatno zbog stava, on je u nekom košarkaškom stavu kao da će da brani Irvinga 1-1 , Čoviću reaguj. Taj stav mu verovatno pomaže u 1-1 situacijama, ali mu pravi problem za sve što ide gore.

 

Trade Điga za Lekovića vrhunski, Terza Pelinko

 

Endjaje brz jak i borben što je dovoljno u ovakvoj tekmi, videćemo kakva mu je realizacija.

 

Hvang jedini misli brzinom vrhunskih igrača, kod 1. gola je tačno video šta će biti, ali ga je Alvarez u trci na 20m ostavio 5m. Meni je to greška Rodića jer su on i Stamenić imali zadatak da igraju flastera na Alvarezu odnosno Fodenu, a Rodić je u startu zakasnio u markaciji.

 

Kraso nije igrač za ove tekme gde se branimo, pogotovo na sredini terena, kao špic možda.

 

Barak je zajebao što nije odreagovao kad je onaj Doku prešao na našu desnu stranu, prespor je Mićko da bi ga zaustavio.

 

Sve u svemu jako dobro uzevši u obzir protiv koga smo igrali 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Клубу учеснику у квалификацијама за УЕФА такмичења у току квалификација могу се на 
његов захтев одложити максимално 2 (две) две утакмице и то 1(једна) у току прва три 
квалификациона кола и 1 (једна) у Плеј офф фази квалификација. Клубови учесници групне фазе 
УЕФА такмичења током трајања групне фазе по овом основу не могу одлагати утакмице у Супер 
лиги. 

 

@Markoss kako smo odlozili mec? Ili kako su uopste mogli ns traze odlaganje? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jaka blazic said:

cime vas je zadovoljio ndijaje? covek je bio odsecen, totalni non factor na terenu.

 

Jeste bio odsečen, a kad se to desi, ovično nije krivica napadača več jednostavno inferiornosti celog tma u danoj utakmici. Ja sam bio zadovoljan što on u takvoj situaciji nije šetao gore i dizao ruke, kako to učine mnogi napadači. I nije dozvolio da zbog toga što je odsečen ofanzivno, bude totalni non-factor danas. Nego je pomogao u defanzivi kad god je mogao, pritiskao, trčao, dobijao duele, beskompromisno išao na svaki skok kad smo slali dugu loptu na njega, itd itd. Znam, ne izgleda mnogo, ali je u realnosti (kad pričamo o timskim sportovima) to ogromno. Kada tim nagomila u utakmici mnogo tih malih stvari koje uradi dobro, to če mu u velikom broju utakmica doneti prevagu.

Edited by L' Imperatore
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno Bahar voli te Traget Man napadace, kao Endiaj jer je i u Makabiju imao onog Francuza Pjeroa od kog smo se odbijali kao od zid. 

I juce se videlo koliko fizicki mocno izgleda, za ove nase livade ce biti terminator. 

Dobro se kretao, bio na lopti, tehnicki limitiran ali dovoljno jak da zadrzao loptu... i na mene je ostavio pozitivan utisak. 

 

Nadam se da ce osim sirove snage u nastavku pokazati jos nesto. 
 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Igor_ said:

Клубу учеснику у квалификацијама за УЕФА такмичења у току квалификација могу се на 
његов захтев одложити максимално 2 (две) две утакмице и то 1(једна) у току прва три 
квалификациона кола и 1 (једна) у Плеј офф фази квалификација. Клубови учесници групне фазе 
УЕФА такмичења током трајања групне фазе по овом основу не могу одлагати утакмице у Супер 
лиги. 

 

@Markoss kako smo odlozili mec? Ili kako su uopste mogli ns traze odlaganje? 

mozzartbet superliga, eto kako smo odlozili

Link to comment
Share on other sites

Svi bi mi hteli bolje izdanje Zvezde protiv Sitija ali ne može se to sa skrpljenim timom koji bukvalno igra priv put zajedno. Znalo se da igramo u LŠ i pojačanja su trebala biti potpisana na vreme i naravno tim je morao da bude popunjen na svim pozicijama a ne da opet desn beka glumi neko od igrača . LŠ je ozbiljno takmičenje i za nešto više od čistog učešća potreno je da je klub profesionalan na svim nivoima od vrha pa do čistačica. Samo dugogodišnji ozbiljan rad može da Zvezdu svrsta u rang dobrih evropskih ekipa koje mogu da se suprostave aždajama poput Sitija ili Reala, kod nas je već krenula priča da je klub uzalud bacio pare na najnovija pojačanja pošto su eto i oni izgubili od Sitija. Ova pojačanja treba da se suprostave Jango Bojsku i Lajpcigu a Sitii dominira nad 99% ekipa protiv kojih igra.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja samo da pozdravim ove sto prizeljkivase Rodicev crveni u prvih ne znam ni sam 25min tako nesto.

Sto ce biti 7, sto ce biti 9

oducice nas

Silovanje

 

Braco cigani pojedini (volim da mislim mladji narastaji), sto ne probate da otvorite temu i tamo da pljujete ono sto volite.

Zaista, svako ima svoje misljenje. U moje vreme se to cak nije ni dopustalo, a i dalje u svom prisustvu to ne volim

 

Da bi sad najnovije bilo statistika

Poznajem par takvih, sto prate utakmice na flashscore, kroz statistiku.

Samo cu od srca da vam kazem, ne biva to tako braco.

 

"Statistika je kao bikini, otkriva mnogo a ne pokazuje nista" Rece jednom komentator 

 

Bice ovaj tim sitija upamcen u istoriji svetskog fudbala. A mi bejasmo pametni. Na momente pade koncentracija i eto 3 gola.

 

Samo da podsetim na udarac Hwana. Moralo je bolje. I to je jedna od zaista sansi koje se koriste.

 

Volite zvezdu, uzivajte u ljubavi. vraca ona puno. Cesto puta sa zakasnjenjem, ali nepogresivo i uvek!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

@Stara skola sve okej dobar je rezlutat izboren. Samo da su igraci Sitija bili malo koncetrasaniji i precizniji u zavrsnici bila bi sasvim druga prica.

 

A to da se ocekivalo 7-9 komada je jbg-a nasa realnost protiv tima kakav je Siti.

 

Ko kaze da oni nisu bili skoncentrisani. Ja tvrdim da jesu.

I bili napaljeni zesce. Uso im je crv posle par odbrana, i poceli da sumnjaju u sebe. To tako biva

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Stara skola Ове године смо кренули са чишћењем играчког кадра. Кига Евроопа играче почели смо да склањаму у страну и да правимо бржи, полетнији тим за ЛШ. Магацин је испражљен. Ето остало је још пар играча који су дуго код нас и имају ЛЕ ниво да у наредним роковима напусте клуб. Међу њима је и Родић.  Драго ми је што није поцрвенео, добио је ћути картон. Јако је ван контекста ружно ићи у оф после онаквог залагања тима од синоћ па дан после текме паметовати и делити лекције форумапима о објективним ставовима везаним за објективан квалитет појединих играча. Остали део твог последњег уписа потписујем. Што се тиче Хвановог ударца наравно да је оно морао да реализује. Ако гледамо строго тако шта је морало онда за једно 10 ударца Ситија навијачи би рекли оно је морало да уђе. Лопта је округла били смо фокусиранији од Ситија и нисмо заслужили пуњење као Бајерн, Барса ономад.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nista vise nismo mogli da ocekujemo od sinocne utakmice.

 

Gol na kraju prvog, dobra kontra na polovini i par pokusaja u drugom.

 

Navijaci u delirijumu, pristojan poraz, LS covece!

 

Nadam se da ce se momci stabilizovati potpuno, da uzmemo ovaj derbi i nastavimo borbu kako ocigledno znamo i umemo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stara skola said:

 

Zaista ne mogu da zamislim nekog na marakani da kaze, uuu nacu nas, sve ispod 9 je uspeh.

Ne idem zadnjih godina na stadion, nisam vise ulepo sa stavovima sipke. Mozda su se neke stvari promenile.

Nekad to nije moglo, bas nije

 

 

Nisu se stvari promenile, uvek je bilo optimista i pesimista na svetu, a to o čemu ti pišeš je razlika između navijanja i realnog sagledavanja stvari.

8, 9 golova razlike bi zaista bila katastrofa, ali svako ko je gledao utakmicu bez roze naočara mogao je da vidi da je nas golman koštao jednog gola ali je i spasio nekih 3-4 barem. Tako da je razlika između 1-3 i 1-7 samo u koncentraciji napadača i raspoloženju golmana.

 

Dakle jedno je navijanje, iracionalna stvar, drugo je analiza, racionalna stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, suptil said:

@Stara skola Ове године смо кренули са чишћењем играчког кадра. Кига Евроопа играче почели смо да склањаму у страну и да правимо бржи, полетнији тим за ЛШ. Магацин је испражљен. Ето остало је још пар играча који су дуго код нас и имају ЛЕ ниво да у наредним роковима напусте клуб. Међу њима је и Родић.  Драго ми је што није поцрвенео, добио је ћути картон. Јако је ван контекста ружно ићи у оф после онаквог залагања тима од синоћ па дан после текме паметовати и делити лекције форумапима о објективним ставовима везаним за објективан квалитет појединих играча. Остали део твог последњег уписа потписујем. Што се тиче Хвановог ударца наравно да је оно морао да реализује. Ако гледамо строго тако шта је морало онда за једно 10 ударца Ситија навијачи би рекли оно је морало да уђе. Лопта је округла били смо фокусиранији од Ситија и нисмо заслужили пуњење као Бајерн, Барса ономад.

 

Molio sam boga da Rodica zameni na poluvremenu. Zaista neke stvari zadrzavam za sebe i ne zelim da baksuziram.

Ja nisam zadovoljan nikako, a nigde nisam pomenuo da jesam. Bilo je tuzno gledati od 1 do 44 minuta i i od 46 do 95og.

To je nasa voljena zvezda igra protiv najboljeg na svetu, trudi se trci. 

Ne delim lekcije nikom, ama bas nikom. Samo sam probao da ukazem da negativa, ismejavanje, pljuvacina nije resenje

 

Nas najskulji igrac, ne moze ni da trenira sa igracima sitija, nije taj nivo... Oni kad kupe neko dete za 5mil, kazu , we bought him for peanuts.

A kod nas, za 5 mil se ocekuje da taj bude maradona u najmanju ruku.

 

A ne verujem da sam bio u off-u, ja to ne vidim tako. Mod moze da proceni bolje

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah i ja malo sinoć nekadašnju ljubav a sadašnji mafijaški klub. Rezultat na kraju vrhunski jer smo mogli da popijemo i 10 komada u mreži da Glazer nije vrhunski branio, minus onaj jedan amaterski kiks. Imao sam utisak da su naši presrećni sa ovih 1-3, samo što nisu otišli da proslave sa navijačima. City je, naravno, prejak i niko ne može da zameri na stanju stvari na terenu, ono što razlikuje ovaj City od mnogih drugih teškaša je što zaista hoće da nabiju i 10 golova ako im se otvori, nema tu neke ručne kod njih. Haland se baš ispromašivao i imao očajno veče inače bi bilo mnogo neprijatno. No nebitno, nismo mi njihova liga, čak ni isti koordinatni sistem trenutno. Voleo bih da nakantamo Partizan konačno, shodno razlici u kvalitetu, a i s obzirom da je to verovatno jedini meč u linglongu u kome se ne zna ishod unapred. Protiv Young Boysa treba da se ide na 6 bodova iz 2 meča, protiv Lajpciga će biti teže ali valjda i ovim igračima znači tih nekoliko takmičarskih mečeva godišnje pa pristup bude pravi. 

 

Glazer najbolji, Korejac i Djiga za njim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

Nisu se stvari promenile, uvek je bilo optimista i pesimista na svetu, a to o čemu ti pišeš je razlika između navijanja i realnog sagledavanja stvari.

8, 9 golova razlike bi zaista bila katastrofa, ali svako ko je gledao utakmicu bez roze naočara mogao je da vidi da je nas golman koštao jednog gola ali je i spasio nekih 3-4 barem. Tako da je razlika između 1-3 i 1-7 samo u koncentraciji napadača i raspoloženju golmana.

 

Dakle jedno je navijanje, iracionalna stvar, drugo je analiza, racionalna stvar.

 

Nisu se stvari promenile. Jao jesu, i to mnogo. Odrastao sam na stadionu

 

Dakle jedno je navijanje, iracionalna stvar, drugo je analiza, racionalna stvar. O tome i pricam (i to kao profesionalni analyst) Analiza se radi posle, sve pre toga je nagadjanje.

Na kraju ce tu analizu da radi AI (chat GPT, ili sl) a ne ljudi. zbog racionalnosti.

 

Zbog necegasto se zove Emocija, ce takav posao da obavlja masina.

Opet kazem. Zvezda je emocija, cista emocija. ljubav vera nada!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedva sam ispratio tekmu iz kreveta, lomi me neka temperatura... 

 

Mislim da su svi osim Krasoa odigrali korektno. Mozda Hvang ne bas najbolje ali nije ovo bila utakmica za njega, bez poseda. 

Ali onakvo setanje Krasoa kad ulazis sa klupe, a svi ostali na terenu su vec umorni. Sramotno. 

 

Najpozitivniji utisci su mi Glazer (i pored kiksa, jbg, desava se, bilo bi tragicno da je to odlucilo rezultat ali neverovatan broj ni malo lakih odbrana je imao) i Djinga (malo trebe u pocetku ali se posle sastavio i dobro reagovao kad je trebalo). 

 

U Sitiju su vanzemaljci, najvise sto smo mogli da se nadamo jeste da bas nista im ne ide od noge/glave ali mala je verovatnoca da to bude svih 90min.

 

Bukari pokazao zasto ga trpimo - sva ta njegova sebicnost, lose odluke, losa tehnika, bude prevazidjena jednim trkom, sreca da je lepo plasirao. 

 

Serif je bio ok, za nekog ko je tek dosao i nekog ko je prakticno vise nekog presinga i odrane igrao na ovoj utakmici nego nekih napadackih akcija. Pokazao je volju, dobro je da imamo i takav profil napadaca. 

 

Vracamo se porazeni ali i ponosni. 

 

Imam neki osecaj da im nismo dali gol u 1.pv da ih ne bi onako razljutili, iako je Siti igrao brutalno i u 1.pv, ali kako su izaslu u drugom, bas su nas samleli. Da nismo dali gol, mislim da ih taj samar ne bi razbudio i da bi mozda vise sanse za neki povoljniji rezultat bio. Ovako su nas zakucali u prvih 15min 2.pv i to je bilo to. 

 

Svakako nema za cim da zalimo, ovo je povoljniji rezultat od onog realnog sto smo ocekivali (nisam od onih koji su ocekivali 7+, daleko od toga), realno je moglo da bude 4-5 u nasoj mrezi i nista u njihovoj. 

Link to comment
Share on other sites

@Stara skola Razumeo sam ja tebe, nisam siguran da si ti mene.

 

Ja sam urlao od sreće sinoć kad sam video da nije ofsajd, to je emocija, navijanje.

 

Nešto sasvim drugo je da budeš svestan svog trenutnog mesta pod suncem.

 

A prognoze nakon poraza od Čukaričkog su dobrim delom i revolt zbog objektivno sramotne igre i rezultata.  City je opravdao ulogu favorita protiv nas, ali mi protiv Čuke nismo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...