Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

1 hour ago, Panda said:

Većina je verovatno videla, ali može da se postavi i ovde, baš je nesvakidašnja vest. Nisam imao pojma da je Jovelja ozbiljan šahista, svaka čast momku. Nije EP u šahu mala stvar.

 

https://www.b92.net/sport/pojedinacni/sah.php?yyyy=2023&mm=12&dd=14&nav_id=2450423

Ja mislio da igra samo online sah on decko i u klasicnom sasvim pristojan rating. Mislim da ima dovoljan broj poena za fide majstora, verovatno mu fale norme na nekim turnirima samo da bi i zvanicno dobio titulu, svaka cast.

 

Inace ako je istina ovo za 3m sa Olajinkom spakovati ga sa masnicom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drperce said:

Ako prodamo decu onda i da je 40 zabole me k... Sve prikazujemo kao uspeh a dobicemo da kupimo jos tri serifa a prodacemo svoju buducnost

Sve si u pravu, samo sam podelio informaciju sa kojom raspolažem.

 

Sećam se svojevremeno, Grof Božović je doveo igrače poput Vijere, Donalda, Le Taleka, Boaćija, sve za nula evra ako se ne varam.

 

Ruku na srce, imao je i on promašaje poput Fibela, Ruiza, namerno neću da pomenem Moučea jer i dalje tvrdim da je čovek u tom trenutku bio top igrač koji se samo nije snašao u Zvezdi.

 

Voleo bih da vidim Grofa kao sportskog direktora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brajan Danston said:

Sve si u pravu, samo sam podelio informaciju sa kojom raspolažem.

 

Sećam se svojevremeno, Grof Božović je doveo igrače poput Vijere, Donalda, Le Taleka, Boaćija, sve za nula evra ako se ne varam.

 

Ruku na srce, imao je i on promašaje poput Fibela, Ruiza, namerno neću da pomenem Moučea jer i dalje tvrdim da je čovek u tom trenutku bio top igrač koji se samo nije snašao u Zvezdi.

 

Voleo bih da vidim Grofa kao sportskog direktora. 

Bozovic je dovodio igrace koje je znao iz ruske lige, a cim se pokusalo sa nekim van tog podrucja usledio je promasaj. Nisam siguran da je bas on nasao Boacija, a takodje Le Talek kod njega nije igrao ni blizu kao kasnije kod Milojevica, i to na drugoj poziciji. Ne kazem da covek ne zna da nadje igraca, da bih tvrdio tako nesto morao bih da pratim njegov rad znatno vise, ali to sa 3-4 igraca koje je doveo u Zvezdu za dve godine je bas mali uzorak. 

 

Takodje smatram da sve to sa dovodjenjem igraca treba da bude na mnogo visem nivou od samog sportskog direktora. Dakle, nije SD taj koji treba da radi skauting, nego je taj koji ce da oformi tim skauta koji ce da traze igrace u zavisnosti od potreba trenera i tima. SD moze kasnije da detaljnije pogleda igrace sa suzenog spiska, naravno u dogovoru sa trenerom. Ne znam kako to trenutno funkcionise kod nas u klubu, ali cisto sumnjam da je Mrkela u stanju da radi na taj nacin i verovatno mu se sve svodi na preporuke menadzera i "sportskih radnika" u koje ima poverenje, a i sa kojima moze da sklopi neki dil. Doduse, u medjuvremenu se pojavio i Marin pa je utisak da se malo popravila situacija, ali ne previse.

 

Mi smo recimo platili Bukarija 2-3 miliona evra, a Gent ga je platio duplo manje dok je jos bio u Trencinu. Mozemo ici i jos dalje pa reci da ga je taj isti Trencin doveo iz Afrike za par desetina hiljada evra, dok je nas skauting tim i SD radio sta tacno? Kada smo poslednji put bas bas izbunarili takvog igraca i kasnije zaradili od njegove prodaje? Dovodili su se neki momci iz Afrike, ali bez ikakvog plana i minuta u prvom timu. Hvang je placen 5 miliona evra, a pre samo 4 godine je jos uvek igrao fudbal u Koreji. Uzimam namerno njih dvojicu kao primere jer su se pokazali kao dobra pojacanja, ali smo cak i u tim situacijama mogli pametnije. Gent i Rubin Kazan su reagovali pre nas i doveli ih, a to nisu klubovi od kojih smo previse bolji i bogatiji, pogotovo ne pre par godina kada su ih i doveli. 

 

Nama bi pre svega bilo korisno da smanjimo broj igraca u klubu. Nije normalno da imamo 36 igraca u prvom timu i jos 10 na pozajmici. U takvom haosu ne moze da postoji nikakav planski rad i svaki sledeci igrac kojeg dovedes kao zalog za buducnost ce da se izgubi. Jedino ce se snaci igraci koji donose instant kvalitet za prvih 11 kao sto je slucaj sa Hvangom, jer u sustini jedino takva vrsta pojacanja ce imati definisanu ulogu i plan. Recimo doveli smo malog Kabica iz Vose na poziciji na kojoj vec imamo nekoliko prospekata, a i nekoliko boljih opcija u ovom momentu. U takvoj situaciji on moze samo igrom slucaja da dobije priliku i da se istakne. Tu ne moze da postoji nikakav plan zbog ogromnog broja igraca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako prodaju Bukarija za manje od 10 miliona, samo ce potvrditi ono sto i znamo o njima a to je da su nemači pojma.

Pored Bukarija, mogu i Kangvu da prodaju (ako su sposobni, a znamo da nisu) i da dodatno prihoduju.

Samo da smanjimo igracki kadar sa 36 igrača, mi cemo dodatno ustedeti na njihovim platama, i eto dodatnog plusa.

Sada kada je ostala samo domaca liga, apsolutno je prioritet smanjenje kadra, i dovodjenje samo na primarnim mestima.

Vise od 22-23 igraca je cist visak i luksuz.

 

Da imaju mozga, ostavili bi Nedeljkovića, Mijatovica, I oko njih gradili igru, gde bi momci odigrali sezonu do kraja, i ostali u sledecem evro ciklusu, gde bi sazreli, postigli odredjene rezultate, i onda da i oni i klub to sve lepo unovče .

 

Ali pošto mi imamo secikese, prevarante, manipulatore, momci ce otici vec posle jedne polusezone, i to vec na prvu ponudu.

 

 

 

Edited by No name
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dragovic hoce da ide godinu dana vec, ali u klubu ne zele da ga puste. Nezadovoljan je sa dosta stvari i u pravu je, ali se i on ponasa kao da igra trecu ligu Ceske, a ne LS.

 

Bukari i Mijatovic su blizu odlaska. Nedeljkovic je trenutno blizi da ostane. Za ostale nema ponuda, ali se nadaju da ce neko da upita za zdravlje Kangve i Mitrovica.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Je l’ se seća neko ovde kakav je igrač bio Zoran Jovičić? Merkam neki njegov dres iz vremena Sampdorije ali ne znam ništa o čoveku. 
Ja sam Zocu gotivio, nije neka bomba igrač bio, ali je bio talija. Iz tih vremena meni omiljen je Goran Drulic. Da nam je takav jedan sada bilo bi lakše.

Sent from my A063 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cromodora said:

Ja sam Zocu gotivio, nije neka bomba igrač bio, ali je bio talija. Iz tih vremena meni omiljen je Goran Drulic. Da nam je takav jedan sada bilo bi lakše.

Sent from my A063 using Tapatalk
 

Jel bese njega pokusali iz FSS da reketiraju za mesto medj 18 za SP u Francuskoj pa on nije hteo da iskesira lovu...

Link to comment
Share on other sites

Jel bese njega pokusali iz FSS da reketiraju za mesto medj 18 za SP u Francuskoj pa on nije hteo da iskesira lovu...
Ne znam da ti budem iskren, znam da je po odlasku iz zvezde za spaniju doživeo baš neku gadnu povredu koja ga je sprečila da uradi nešto više. Njega su u ona vremena koliko se sećam prodali za tipa 12-13 miliona eur

Sent from my A063 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cromodora said:

Ne znam da ti budem iskren, znam da je po odlasku iz zvezde za spaniju doživeo baš neku gadnu povredu koja ga je sprečila da uradi nešto više. Njega su u ona vremena koliko se sećam prodali za tipa 12-13 miliona eur

Sent from my A063 using Tapatalk
 


Mislim da je bilo 20+ miliona maraka, najskuplji transfer u istoriji Saragose. Džaja se fino opario.

 

Kakva kombinacija Bunja iz zadnje linije za Drulića, i onda lagana ekzekucija. Velika šteta tu sezonu kad smo izgubili od Selte na bizaran način.

 

4 hours ago, Мџе said:

Je l’ se seća neko ovde kakav je igrač bio Zoran Jovičić? Merkam neki njegov dres iz vremena Sampdorije ali ne znam ništa o čoveku. 


Kupuj brate, ne razmišljaj. Mnogo gotivan igrač, strelac protiv Barse na Marakani za 1:0, između ostalog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nini3112 said:

Navodno nam je zanimiljiv Kai Wanger iz Filadelfije,zanimljiv igrac,dosta pratim MLS,dobar centarsut i dosta zanimljiv igrac

Uh dobro je, a bas sam se uplasio da cemo ostaviti prostor za nekog od ovih 15 krila koje imamo u postavi a igraju prinudno na svim ostalim pozicijama 😑

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

Uh dobro je, a bas sam se uplasio da cemo ostaviti prostor za nekog od ovih 15 krila koje imamo u postavi a igraju prinudno na svim ostalim pozicijama 😑

Takodje,levi bek je,dosta zanimljiv igrac i cenjen u MLS-u,ne bi me bas cudilo da ostane tamo

Link to comment
Share on other sites

Ako prodaju ijednog od klinaca pracenje ove Zvezda gubi smisao, kupujes proseke iz drugih evropskih liga na pozicijama na kojima si vec popunjen a prodajes svoje klince koji sutra mogu da vrede mnogo vise... Mi cemo Mijatovica prodati za manje pare nego one koje smo dali za Serifa... I meni se od te konstatacije plače

 

Uredu sezona u Evropije bila po meni ok, nije krsj sveta i ne treba seci trenera preko kolena jer nam primarno treba kontinuitet, ali si ti iz te LS dobio da ti je skocila cena odredjenih igraca... Ako vec nisi igrao samo sa svojom decom (koja bi imala vise od jednog boda po mom misljenju) onda prodaj te koje si reklamirao u LS, ako je pitanje da li prodati Mijatovica ili Olajinku, obe ruke idu za Olajinku, iako mislim da on moze dosta da pokaze u buducnosti

Odbili smo zvanicno ponudu za Kangvu da bi nam onda edukativno sedeo na klupi... Meni nase poslovanje ni najmanje nije logicno, a svi znamo da cemo za narednu godinu opet da dovedemo pet novih igraca jer para mora da se vrti...

Zvezda nije postala sampion evrope tako sto je dovela tuce igraca iz turske i druge francuske lige, vec tako sto je sljusnula milion maraka Vojvodini za Mihajlovica... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Markoss said:

 

 

Bukari i Mijatovic su blizu odlaska. Nedeljkovic je trenutno blizi da ostane. Za ostale nema ponuda, ali se nadaju da ce neko da upita za zdravlje Kangve i Mitrovica.

Kad bi uspeli da prevarimo neke klubove, pa da prodamo Kangvu, Mitrovixa, Lucica i Ivanica, a zadrzali ovu dvojicu gore. U toj situaciji mocicemo da se nadamo nesto u sledecoj sezoni u Evropi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vagner imao ponude ozbiljnih timova preko leta, malo se to sad smanjilo. Imao i problem sto je vređao Bobija Vuda na rasnoj osnovi i dobio suspenziju na par utakmica, a znamo kako u Americi reaguju na to. Ali svidja mi Marinov uticaj i skauting igrača kojima istice ugovor: Ohi, Olajinka, Kraso, Stamenić sad i Vagner. I da se ne pokažu skroz, mozes da zaradiš na njima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prodaja Mijatovica spin kako bi se posle zimskog prelaznog roka pricalo - "Eto, uprava misli na klub, ne da mlade igrace" ... Barem do leta. Mijatovic, Nedeljkovic, Sljivic pa i Stamenic ne smeju da budu predmet prodaje nikako. Da ne govorimo o onima koji tek kucaju na vrata prvog tima kao sto je Andrija Maksimovic. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Markoss said:

Dragovic hoce da ide godinu dana vec, ali u klubu ne zele da ga puste. Nezadovoljan je sa dosta stvari i u pravu je, ali se i on ponasa kao da igra trecu ligu Ceske, a ne LS.

 

Bukari i Mijatovic su blizu odlaska. Nedeljkovic je trenutno blizi da ostane. Za ostale nema ponuda, ali se nadaju da ce neko da upita za zdravlje Kangve i Mitrovica.

Nema da ide, nek vidi bar malo kako je nama sto nemamo kud

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...