Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

7 minutes ago, Wingwalker said:

Niko da pomene opciju po kojoj je Alkaraz, znajući koliki je ulog u pitanju, rešio da odradi ostatak meča u nadi da se eventualno Novak povredi što i nije tako suluda ideja obzirom da su uslovi za igru i tempo u prva dva seta bili brutalni. A ipak Novak tera triesšestu...šta mu teško da proba kada su mu grčevi limitirali kretanje i eksplozivnost bukvalno na pola.

...da je u pitanju bila neka ruptura mišića ili istegnuće ligamenata to bi predao bez razmišljanja.


 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alkaraz nastavljajući da igra provocirao Novaka :roflmao::roflmao:
Nije vam palo na pamet da dečko ne želi da preda,da je možda smatrao da će mu pilule i masaže pomoći? Kad lekovi počnu da deluju,problemi mogu da nestanu ili se utišaju.
 

3 minutes ago, dekifisher said:

Zamisli da je Novak sa povredom lakta igrao protiv Rafe ili Rodžera levom rukom? To bi bilo OK?

Zamisli Novak povređen,neće da preda..i Alkaraz proslavlja poene? Kako bi to bilo?
Forum bi goreo najvećom lomačom spremnom za mladog Karlosa..a pošto je to Sveti Novakije onda može sve da prođe..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Opet prazne tribine

 

 

Htedoh da prokomentarisem tj malo objasnim fenomen kako ga ja razumem i poznajem ali ne stigoh pa cu sada - prazne tribine pogotovo one "lepe" su posledica principa kako se prodaju ulaznice za RG a to je : trecina ide sponzorima, trecina turistickim agencijama koje ih prodaju uz aranzman sa hotelom itd strancima, trecina sportskim klubovima u Francuskoj i ostatak ide na prodaju ljudima koji bi da gledaju tenis.

Sto se tice prve trecine meni je postalo jasno kako to ide pre dosta godine kada je jednom prilikom jedan kolega izjavio nama kolegama na poslu otprilike - ubicu se, sutra moram da idem na RG nista dosadnije od gledanja tenisa, sva sreca ima onaj odlican VIP restoran pa mogu tamo da sedim celo posle podne. Ja u soku , bilo je cini mi se polufinale, bezuspesno pokusavam da dodjem do karte ali nemoguce, i ja se tu odusevim i kazem drugu - ne moras da se mucis, prodaj meni kartu ne pitam za cenu - na sta mi on objasni otprilike - "ne mogu jer to moja zena uspe da dobije (zena mu je advokat koliko se secam) i onda mora da se pojavi tamo a i ja sa njom, nju to takodje smara , medjutim pitanje je prestiza moci nabaviti karte u lozama, a ustvari vecina njih dodje na meceve i odsedi u VIP restoranu i pravi biznis tamo, sklapa poslove, poznanstva itd" - znaci to je vecina publike koja ima karte za ta najbolja mesta i koje tenis ama uopste ne interesuje ali ih interesuje da budu vidjeni i prisutni tamo. Ovi koji dolaze kao turisti (poprilicno njih iz usa kazu) dodju da bi mogli da se pohvale posle da su bili u Parizu i na RG i vrhunac je ako mogu da kazu ili slazu da su gledali Feda, Nadala ili Novaka, naprave neku fotku kao dokaz da su bili i odu da rade po Parizu nesto sto ih vise interesuje.

Oni koji se ubijaju da nadju karte i vole da gledaju tenis imaju sansu da kupe karte za tribine gore visoko i tamo je skoro uvek puno. Te karte za obicnu publiku se daju u prodaju jednog dana u februaru u 8 ujutro zakaze se pocetak prodaje elektronskim putem, tu se onda ulogujes zajedno sa masom ljudi kojima se gleda tenis i ako imas srece uspes da kupis karte u roku od tih par sati koliko RG u treba da proda te karte, naravno nemas pojma za koje meceve si kupio jer se u februaru ne zna ni zreb ni raspored a ako nisi dovoljno brz odose karte a ti izvisio. Izvestan broj karata moze da se kupi kod "tapkarosa" ali tek kad kupis tu kartu za isti dan i dodjes na ulaz saznas da li si kupio "pravu" ulaznicu ili falsifikat, samo znas da si zesce platio. Sve u svemu muka za karte za RG sem ako imas jako mnogo para pa kupis aranzman sa ruckom u VIP i sl ili radis u nekoj velikoj sponzorskoj firmi eventualno ili si neki faktor po sportskim klubovima.

 

Btw na slican nacin su vec rasprodate karte za Olimpijadu za sledecu godinu...

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

E slusaj @Drug Crni.

Ja sam prvi bio protiv Novaka kad ga je onaj teniser udario lopticom u nogu gde je Novak okrenuo ledja. Poen nije gotov i mislim da se protivnik osećao ponizen zbog okretanja ledja za to vreme. Meni je to vise zasmetalo nego "sazaljenje" i neproslavljanje poena i pobede.

Dok god traje utakmica sve je u igri, ali ti ocito imas nešto protiv Novaka kad ti smetaju takve stvari. Mislis li da je Novak nemoralan, pokvaren?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

trecina ide sponzorima, trecina turistickim agencijama koje ih prodaju uz aranzman sa hotelom itd strancima, trecina sportskim klubovima u Francuskoj i ostatak ide na prodaju ljudima koji bi da gledaju tenis.

Znam da cepidlačim ali posle tri razdeljene trećine taj ostatak je baš baš mršav :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandar said:

Dok god traje utakmica sve je u igri, ali ti ocito imas nešto protiv Novaka kad ti smetaju takve stvari. Mislis li da je Novak nemoralan, pokvaren?

 

Ne misli nikod ovde da je Novak to sto pises.Vec samo kazu da to nije uredu.

I dobro je @Drug Crni napisao da je ovako Carlos radio a Novak bio povredjen ovde bi bila lavina komentara kako je to lose i nije sportski.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dekifisher said:

@Miki28

Pitaj ga šta misli o tome kako mu je povređeni Rafa uzeo najveći uspeh u karijeri, pa nije izašao na sledeći meč, 1/2 finale FM mislim.

Nego, odgovori ti meni ili bilo ko , ko misli da je ovakvo ponašanje u redu, odgovori na ovo pitanje:

 

Sta misli? Koliko je nesposoban? 

Nego reci ti meni koji su to igraci koji su se drali nakon svakog osvojenog poena protiv povrijedjenog protivnika koji stoji i samara lopticu?

16 minutes ago, Clash said:

Muhamed Ali je konstantno provocirao protivnike i publiku, Dzordan je bio jedan od najvecih trash talkera, Nikija Laudu kolege nisu mogle da vide. Ovo samo oni najveci, u rangu sa Novakom sto su, ostala sitna buranija sta radi da ne pricamo.

I sad zamerati Novaku koji vice  i bodri se u trenutku kada mu trebaju jos dve uzastopne pobede da brojkama zacementira svoju poziciju u istoriji je bukvalno cepkanje dlake.

Ima i ona narodna o koroziji i polnom organu.

Muhamed Ali koji provocira protivnika, MJ trash talker, Laudu nisu voljeli kolege vozaci i sta vec napisa jos? Kakve to veze ima sa Novakom koji slavi poene dranjem i gestikulacijama protiv povrijedjenog igraca koji stoji u mjestu i jedva se krece?

Koja relativizacija. 

Poenta je proslava poena nakon svakog poena protiv protivnika koji je povrijedjen. Nek slavi koliko god oce poene kada igra protiv protivnika koji nije povrijedjen. 

 

Bespotrebno navlacenje gneva publike na sebe zbog takvih reakcija a posle kme kme, ne voledu me. Pocisti ga sa terena dostojanstveno, bez pompe odradi svoj posao i kraj price

Novak je veliki sampion, sporstmen tako da mu to nije trebalo. Da je bila obrnuta situacija bilo bi bas prelijepih oomentara ovdje

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Ne misli nikod ovde da je Novak to sto pises.Vec samo kazu da to nije uredu.

I dobro je @Drug Crni napisao da je ovako Carlos radio a Novak bio povredjen ovde bi bila lavina komentara kako je to lose i nije sportski.

Ne bi. Novak je toliko puta predao mec kad nije bio za igru! 

Ako posle svega što je Novak uradio neko moze da ga optuzi onako blanko, na prvo vidjenje, onda jbga.

Budimo strpljivi pa sacekajmo neko objasnjenje u vezi toga, i od Novaka i od Alcaraza  pa da onda kritikujemo, a ne da odmah  budimo sudije

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandar said:

Ne bi. Novak je toliko puta predao mec kad nije bio za igru! 

Ako posle svega što je Novak uradio neko moze da ga optuzi onako blanko, na prvo vidjenje, onda jbga.

Budimo strpljivi pa sacekajmo neko objasnjenje u vezi toga, i od Novaka i od Alcaraza  pa da onda kritikujemo, a ne da odmah  budimo sudije

Ooo igrao je Novak itekako meceve gdje je bio povrijedjen, dosta takvih i dobio ali i da neko predaje ili ostaje do kraja je nebitno, to je sve od osobe do osobe. 

Poenta je da niko ne bi volio da gleda nekog protivnika Novaka da radi ono sto je Novak radio dok je Novak ocigledno povrijedjen i statira tu i ceka kraj meca. Taj bi dobio najstrasnije uvrede. 

 

Nakon sto je Alkaras uzeo gem u 4 setu, Novak je poslednji svoj servis gem odigrao onako kako treba. Mirno, dostojanstveno zavrsio posao. 

Alkaras je ukazao postovanje Novaku ostavsi na terenu, nije zelio da preda, svakako da je vjerovao da bi kozda mogao da se oporavi ali i kada je vidio da je nemoguce se vratiti, ostao je na terenu. Respect za to. 

 

Novak je igrao na 10tine meceva protiv povrijedjenog protivnika i nikada ono nije radio i zato je i iznenadjujuce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ooo igrao je Novak itekako meceve gdje je bio povrijedjen, dosta takvih i dobio ali i da neko predaje ili ostaje do kraja je nebitno, to je sve od osobe do osobe. 

Poenta je da niko ne bi volio da gleda nekog protivnika Novaka da radi ono sto je Novak radio dok je Novak ocigledno povrijedjen i statira tu i ceka kraj meca. Taj bi dobio najstrasnije uvrede. 

 

Nakon sto je Alkaras uzeo gem u 4 setu, Novak je poslednji svoj servis gem odigrao onako kako treba. Mirno, dostojanstveno zavrsio posao. 

Alkaras je ukazao postovanje Novaku ostavsi na terenu, nije zelio da preda, svakako da je vjerovao da bi kozda mogao da se oporavi ali i kada je vidio da je nemoguce se vratiti, ostao je na terenu. Respect za to. 

 

Novak je igrao na 10tine meceva protiv povrijedjenog protivnika i nikada ono nije radio i zato je i iznenadjujuce.

O jbte...pa dajte ljudi sačekajte bar njih da izjave šta oni misle  pa onda sudite.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...