Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

2 hours ago, Drug Crni said:

Šteta što organizatori toliko potenciraju Nunija koji je očajan sudija..
 

Apsolutno.

 

Inače nisam neki navijač Zvereva, ali volela bih da stigne u finale, zaslužio je posle onog horora prošle godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam totalno team Zverev ovde..

13 minutes ago, L' Imperatore said:

14 izgubljenih poena zaredom, koji na kraju dovode do 0-2 u setovima

Zaštitni znaktm njegove karijere. Preterane oscilacije. Jel se sećaš nedavnog meča protiv Novaka u Rimu? Imao je ludu seriju od ne znam..12-1 u poenima..i kad je to stalo i on je ubrzo nestao sa terena. Prevelika nekonstantnost ga je koštala nečeg više

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Boxy said:

Malo djubre je tacno znalo da je 2 puta pala lopta, ali nista nije rekao :thumbdown:

 

 

 

Video sam ovo u direktnom prenosu.
No, ni meni, a ni komentatoru sa ES nije bilo jasno sta je dosudjeno i zasto je poen pripao Dancu. Nisam nasao odgovor ni na TW thread-u.

 

Ball boy se pomerio, ali nije cak ni usao na teren, zbog toga je prekinut poen? Ali opet ostaje pitanje zasto je poen dodeljen Dancu?

Zna li neko ovde?

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Cerundolo je bio ubeđen da je loptica dva puta pala iako sudija nije ništa dosudio. Time je praktično prekinuo poen. Kao kada neko prekine poen jer misli da je aut. Međutim, dvostruki odskok ne može da se proveri i ostala je odluka da je sve bilo ok i da je Cerundolo sam prekinuo poen, zasmetao suparniku, čime ga je izgubio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

 

Video sam ovo u direktnom prenosu.
No, ni meni, a ni komentatoru sa ES nije bilo jasno sta je dosudjeno i zasto je poen pripao Dancu. Nisam nasao odgovor ni na TW thread-u.

 

Ball boy se pomerio, ali nije cak ni usao na teren, zbog toga je prekinut poen? Ali opet ostaje pitanje zasto je poen dodeljen Dancu?

Zna li neko ovde?

U isto vreme kad se ball boy pomera, ili milisekund nakon toga, Serundolo pocinje da prica. Za sudiju poen u tom momentu jos uvek nije gotov, prekida poen da bi pozvao let zbog pomeranja ball boya, ali kad cuje da argentinac prica/vice stagod, dodeljuje poen Runeu zbog hindransa. 

Edited by Elias
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam video onu diskvalifikaciju u zenskom dublu. Jedini problem je sto im je trebalo toliko vremena da je dosude.

 

Da sam ja bio glavni sudija i da sam video ovo, diskvalifikovao bi ih posle dve sekunde ne bih nikoga konsultovao.

 

Ovo je cisto 1/1, gore od onog Novakovog, jos je ova videla gde ide lopta i videla je da je pogodila devojcicu i nije reagovala uopste. I da je nije pogodila, da se ova sklonila, diskvalifikovao bi ih.

 

Krajnje je vreme da teniseri prestanu da ovako vitlaju lopticama po zavrsetku poena.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ti je ovo za diskvalifikaciju, loptica putuje pola sata, devojcica reaguje brzinom ranjenog puza i umesto da se skloni, ostaje ukopana u mestu :ajme:

Milion puta vidjeno da teniseri tako prebacuju lopticu na drugu stranu, nije nikakvo napucavanje loptice, nego slajs...opomena svakako, ali nikako diskvalifikacija

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Nije bio slajs niti je bila spora lopta. Mogla je da se skloni, ali ne razumem cemu ovo?

 

U cemu je fora da posle kraja poena hitnes lopticu koja nekome ide u glavu? Je l' skupljaci loptica treba da budu kao kucici koji cekaju komandu da potrce?

 

Plus je ona videla da je pogodila i nije reagovala.

Ovde je najvise za kritiku sudija koji je dopustio da na njega utice drugi par i trazi diskvalifikaciju (sto je takodje sramotno), sama odluka nije problematicna uopste.

Link to comment
Share on other sites

Ma gde nije bila spora lopta, klasicno prebacivanje na drugu stranu, vidi koliko dugo putuje loptica.

Devojcica se vise uplasila nego sto joj je bilo sta bilo, jeste za opomenu ali nije za diskvalifikaciju jer toliko puta smo do sad ovo vidjali i nista se nije desilo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Poredim zato sto je lopta bila udarena slicnom snagom. Nije bila sporija, pogledaj opet. Jedino je ova druga vise putovala, ali je bukvalno isto sto se tice nepaznje, a on je zbog toga diskvalifikovan. Oba slucaja imaju iste elemente, ako ovo nije za diskvalifikaciju, nije ni Djokovicevo.

 

Bekhend na 70% snage, Djokovic flik iz zgloba iza sebe, njegova lopta je lagano slabija. Samo je pogodila metu koja je bila bliza, pa izgleda gore.

 

No dobro, ne moramo da se nastavljamo, mislimo drugacije ocigledno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da je ova bila brza, pogledaj Djokovicev pokret zglobom i pogledaj ovaj bh.

A druga stvar, izuzetno je bitno koliko dugo putuje loptica, jer onda moze da se reaguje i ovde je devojcica bez problema mogla da reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Ali svejedno je da li je mogla da reaguje ili ne. Ti ne smes da udaras lopticu koja potencijalno moze da udari nekoga u glavu, bilo na terenu ili u prvim redovima tribina. Znaci zabranjeno je da loptica posle tvog udarca, van poena, ide pravolinijski dovoljnom snagom da potencijalno povredi nekoga.

 

I ova Novakova je bila smotana. Sto nije gledala pa se sklonila? Mogla je i ona da se skloni.

 

Ne moze da se prebacuje krivica na onoga ko je pogodjen.

Link to comment
Share on other sites

Pa veoma je bitno da li moze da reaguje, njima je u opisu "posla" da paze i gledaju gde je loptica, nisu oni sudije da se iskljuce kad se zavrsi poen.

I ko ce da odluci sta je to dovoljna snaga?

Onda treba se uvede pravilo da teniser ne sme da pipne lopticu kad se zavrsi poen, da se ne bi ovo vise dogadjalo, sto je ponovo van svake pameti.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, McLeod said:

Screenshot_1.thumb.jpg.e9304cec5dc1fbc990f38080f89e4f53.jpg

 

Videh ovu sliku, pa da podelim. Odavno se nije desilo, ali ovde mi je nesto drugo zanimljivo. Osim Martine Hingis i Serene, apsolutno niko od ovih nije napravio neku veliku karijeru. Kurnjikova i Iva Majoli su se motale po top 20, ali relativno brzo zavrsile, Karatanceva i De Brito su bile fluke.

 

ne kazem da ce Andrejeva biti fluke, ali mora jos dosta stvari da se poklopi da bi napravila veliku karijeru.

 

Ova lista je verovtno validna nakon '90, mada da budem iskren nisam se udubio u analizu pomnije. 1994. je uveden prag za ulazak na tur, od 16 godina, pa je samim tim mladjim igracicama otezan put do ovakvih rezultata (prakticki U17 igracice debituju i moraju odmah da urade ovo da bi bile na listi). Martina Hingis je "pozurila" da odigra par turnira krajem 1994. da bi izbegla da je zakaci to novo pravilo, jer bi onda cekala jos 2 godine da ozbiljnije zaigra. Pravilo je uvedeno nakon sto je Kaprijati dozivela "kolaps" van terena, sa tek navresenih 18 godina.

 

Sto se tice pomenutijh igracica od nekih drugih formasa, Monika i Kaprijati su bas 1990. igrale medjusobno polufinale, Amerikanka je napunila tek 14, Monika je imala 16 i po. Monika je i prethodne godine igrala polufinale, kada je imala 15 i po godina, na svom GS debiju. Da odem malo dalje, Sabatini je 1985., sa tek navrsenih 15 godina igrala polufinale, a Andrea Dzeger je neku godinu ranije igrala finale bas kada je punila 17 godina. Graf je RG osvojila desetak dana pre 18 rodjendana, a Sancezova sa 18 i po godina. Pre toga su obe naravno prolazile 3. kolo. Verovatno je dosta igracica iz tog vremena imala ovakva rezultat, tada je tur obilovao "devojcicama".

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milutinov Tata said:

 

Ova lista je verovtno validna nakon '90, mada da budem iskren nisam se udubio u analizu pomnije. 1994. je uveden prag za ulazak na tur, od 16 godina, pa je samim tim mladjim igracicama otezan put do ovakvih rezultata (prakticki U17 igracice debituju i moraju odmah da urade ovo da bi bile na listi). Martina Hingis je "pozurila" da odigra par turnira krajem 1994. da bi izbegla da je zakaci to novo pravilo, jer bi onda cekala jos 2 godine da ozbiljnije zaigra. Pravilo je uvedeno nakon sto je Kaprijati dozivela "kolaps" van terena, sa tek navresenih 18 godina.

 

Sto se tice pomenutijh igracica od nekih drugih formasa, Monika i Kaprijati su bas 1990. igrale medjusobno polufinale, Amerikanka je napunila tek 14, Monika je imala 16 i po. Monika je i prethodne godine igrala polufinale, kada je imala 15 i po godina, na svom GS debiju. Da odem malo dalje, Sabatini je 1985., sa tek navrsenih 15 godina igrala polufinale, a Andrea Dzeger je neku godinu ranije igrala finale bas kada je punila 17 godina. Graf je RG osvojila desetak dana pre 18 rodjendana, a Sancezova sa 18 i po godina. Pre toga su obe naravno prolazile 3. kolo. Verovatno je dosta igracica iz tog vremena imala ovakva rezultat, tada je tur obilovao "devojcicama".

 

Da, vise sam ovo postovao zbog uspeha devojcica u prethodnih 15ak godina koji su bili sporadicni na svim slemovima, ali nijedna od tih devojki nije napravila neku karijeru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...