Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

Ima Alkaraz ovakve padove koncentracije i pravi glupe greske, ali bukvalno igra sam sa sobom. Apsolutno se ne vidi na koji nacin mozes da igras protiv njega, osim konstantnog pritiska na servis. Igra na bekhend ne radi jer mu je dijagonala vec sad prime Djokovic nivo i ne dozvoljava da protivnik i u jednom trenutku diktira poen, iako ima i brutalnu defanzivu. Podseca me fudbalski na nekadasnju Barselonu - izgubis loptu odmah presing da je vratis. Jedina sansa je da mu dajes konstantno duboke lopte koje znas da ce napasti i da se nadas greskama. Ali nisam siguran da to moze da bude dovoljno za tri seta, a svaki pad koncentracije protivnika surovo kaznjava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Elias said:

Iskreno, stvarno neznam zasto lik ne trci oko tog BH, i namesta se na FH, uvek kad ima priliku za to. Ah da, nikad nije imao postenog trenera oko sebe, u celoj svojoj karijeri. Beker je to radio, Sampras je to radio, Federer, Nadal, lista je stvarno poduza, ali zbog nekog razloga, ne i mocni Cici.🤔 Osecaj je da takticki nije napredovao ni milimetar od kada se najavio tamo 2018-19 godine.

Spot on.

Ne sećam se da je na šljaci neko ovako ogolio sve Cicipasove mane i nedostatke. Nije čak ni Nadal. Karlos mu je bukvalno poništio bh..ni na fh strani nije mogao da isprati ritam. On na brzim podlogama ima nikakav retern,ali večeras ga je izdao i na zemlji..
Ako bude pametan,ovaj poraz se može ispostaviti i pozitivnim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Bez konkurencije na vidiku,i da im poobara rekorde.
Mlad je,treba ostati svež i zdrav kroz dug period,ali u ovom trenutku mi tako deluje.

Konkurencija je potrebna, i da bi napredao kao igrac i da ne izgubiš motivaciju. Tako da se nadam da će Alkaraz dobiti svog Federera ili Djokovica i zbog njega, a naravno i zbog samog sporta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Moram reci da jedva cekam petak zbog ovog meca. Bilo bi lepse da je u finalu, ali trebalo je malo hajpa. Tuga bozija sto nije bilo Novaka prosle godine na USO, mozda bismo vec imali neki epski duel na slemovima ovih majstora.

Znam ja da je Novak sam sebi zakuvao SF, ali i Medvedev, ko lični Novakov zloduh, em godišnji slem ne osvoji, em ovde pobrka žreb pa ispadne u prvom kolu...👀

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Indig0 said:

Pet setova u petak.

Dobro, ko će pobediti?

Mislim da ću srčku dobiti ako izgubi u pet setova, bolje da ga oguli ko Cicija.

19 minutes ago, McLeod said:

1.35 je realna kvota na njega.

Šta znači realna?

Ovo sam videla na sajtu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Dobro, ko će pobediti?

Mislim da ću srčku dobiti ako izgubi u pet setova, bolje da ga oguli ko Cicija.

Mislim da Novakovi navijači uključujući mene nemaju zašto da se sekiraju. Alkaraz je veliki favorit, ne znam ko realan misli suprotno. Sa druge strane, Novak je Novak, i može da pobedi. Prema tome opušteno, ako bude bude 😏 

Uskoro stiže Vimbldon, dodatni razlog da se ne nerviramo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pangea said:

Požuri onda i opljačkaj kladionicu...

 

Tesko da cu da je opljackam na razlici u kvoti od 0.1.

7 minutes ago, Helena said:

Šta znači realna?

Ovo sam videla na sajtu.

 

Padace jos, realna u smislu sansi za pobedu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milko Miller said:

Konkurencija je potrebna, i da bi napredao kao igrac i da ne izgubiš motivaciju. Tako da se nadam da će Alkaraz dobiti svog Federera ili Djokovica i zbog njega, a naravno i zbog samog sporta. 

 

Ja se uzdao u Sinera ali i dalje nema tog iskoraka.

 

Sto se tice polufinalnog meca, mislim da je 70:30 favorit Alkaraz. Treba uzeti u obzir da ovo malopre i nije bas realno stanje, nije Karlos ovoliko bolji od Cicipasa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pangea said:

Mislim da Novakovi navijači uključujući mene nemaju zašto da se sekiraju. Alkaraz je veliki favorit, ne znam ko realan misli suprotno. Sa druge strane, Novak je Novak, i može da pobedi. Prema tome opušteno, ako bude bude 😏 

Uskoro stiže Vimbldon, dodatni razlog da se ne nerviramo.

Đir bi bio da se ponovi neka 2015.-dobije Rafu(?) u SF i izgubi finale :smiley5:

A publika će biti groznija nego ikad.

Just now, John Terry said:

 

Ja se uzdao u Sinera ali i dalje nema tog iskoraka.

 

Sto se tice polufinalnog meca, mislim da je 70:30 favorit Alkaraz. Treba uzeti u obzir da ovo malopre i nije bas realno stanje, nije Karlos ovoliko bolji od Cicipasa.

Nije.

Bolji je.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kosjan Willavić said:

To je trenutno bas tesko prognozirati, da li 5 ili 25. Zavisi od milion faktora, pa evo ni za Novaka koji je na zalasku karijere i dalje ne mozemo sa sigurnoscu tvrditi hoce li zavrsiti sa 22 ili 25,26

Naravno, ali eto to je moja prognoza na osnovu svega sto sam video do sad. Svrstacu ga u rang Kurier-Beker, tu negde, iz razloga koji zahtevaju veci pasus, al ukratko zato sto nije vrhunski serviser i gubice od raznih Sinera i Runea na travi i tvrdoj podlozi, i zato sto ga ne vidim da igra preko 30e godine kao ovi ludaci koji su gurali jedni druge.

Edited by diego
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

 al ukratko zato sto nije vrhunski serviser i gubice od raznih Sinera i Runea na travi i tvrdoj podlozi

 

Ovo je bas big if, zato sto mu je servis sad svetlosnim godinama ispred Novakovog i Nadalovog u tim godinama, plus tip igraca kao Siner i Rune su poslednji koji bi trebalo da ga pobedjuju.

 

Medvedev je tip igraca sa kojim bi trebalo da ima vise problema, neko ko teoretski moze da ga umrtvi i drzi mu lopticu u igri.

 

Mecevi sa Sinerom za sad su mi bas fluke, kontam da ce zaredjati tipa 10 pobeda kao Djokovic protiv Mareja.

 

Rune sa druge strane ne pokazuje da ima mozak niti mentalnu stabilnost da bi ga ugrozio.

 

Od novije generacije samo Feliks mu je teoretski blizu, ali on ima mnogo svojih problema.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo je bas big if, zato sto mu je servis sad svetlosnim godinama ispred Novakovog i Nadalovog u tim godinama, plus tip igraca kao Siner i Rune su poslednji koji bi trebalo da ga pobedjuju.

 

Medvedev je tip igraca sa kojim bi trebalo da ima vise problema, neko ko teoretski moze da ga umrtvi i drzi mu lopticu u igri.

 

Mecevi sa Sinerom za sad su mi bas fluke, kontam da ce zaredjati tipa 10 pobeda kao Djokovic protiv Mareja.

 

Rune sa druge strane ne pokazuje da ima mozak niti mentalnu stabilnost da bi ga ugrozio.

 

Od novije generacije samo Feliks mu je teoretski blizu, ali on ima mnogo svojih problema.

Od Nadala ima bolji servis u tim godinama, od Novaka nikako. Niti ce ikad imati kao sto su imali Federer i Novak to oruzje, ali dobro ima druga oruzja. Nadal je mogao celu karijeru da posveti servisu, i da ga unapredi tek donekle ali nikad kao Federer i Novak. A da neko dobije 3 puta nekog ne mozes na srecu, znaci da postoji ono sto se zove da neko ne lezi nekom. Sad da njih dvojica odigraju 20 meceva na svim podlogama, bilo bi 10-10.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se potcenjuje Novak, kao da ce Alkaraz igrati protiv Yukhia Bhambria 😅

 

A ljudi zaboravljaju koliko se naprzi kada ga svi otpisu i kada ce 90% publike biti protiv njega.

 

Videcemo koliko ce biti ranjiv Alkarazov servis protiv riterna koji mozda nije kao onaj predjašnji kada se imalo manje godina i kada su bili bolji refleksi ali i dalje je lagano u vrhu po tom pitanju.

 

Onaj treci set kada se Alkaraz malo opustio Novak bi to oteo na iskustvo. Plus treba racunati na jedan Novakov odlican set poput treceg protiv Kachanova.

 

Takodje vrlo je verovatno da ce to biti rovovska borba jer Novak uvek pronadje nacin da kontrira protivniku. Ocekujem neki egal uz 4+ sata igre. Voleo bih da vidim kakav je Alkaraz pod pritiskom, kada lomis mec u polufinalu GS-a protiv jednog od najboljih ikada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Indig0 said:

Voleo bih da vidim kakav je Alkaraz pod pritiskom, kada lomis mec u polufinalu GS-a protiv jednog od najboljih ikada.

Nece to biti problem Alkarazu, nije on taj tip koji zbog toga gubi - ali sam primetio da gubi snagu kako mec odmice, linija mu ne ide uzlazno kao Nadalu na vrhuncu. Ne gubi fokus i zelju, ali jednostavno pada sa snagom, podseca me na onog britanskog boksera, Antony Joshua, koji je impozantan i fizicki kad ga vidis, al onda nakon par rundi drasticno padne.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako Djovak moze da uzme ovde vise od seta. Da je finale imao bi vece sanse, malo bi decku usao pritisak u glavu, ali realno 3:1, 3:0 za malog. No, Novak u ovoj fazi karijere treba da juri AO i W. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milko Miller said:

Protivnik težine Djokovica na jednom grend slemu je nešto sto Alkaraz do sada nije imao ni približno. Alkaraz je još jako mlad i vrlo lako može da se desi da još nije spreman da pobedi Djokovica na best of 5. 

Decko je spreman kao bik, probio je neke bitne mentalne barijere, a i na ovom turniru je uzeo veliki skalp. Ako ga Djole pobedi, to ce biti veci uspeh nego Nadala kad je poslednji put dobio na RG. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...