Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

10 minutes ago, 40Wins said:

Decko je spreman kao bik, probio je neke bitne mentalne barijere, a i na ovom turniru je uzeo veliki skalp. Ako ga Djole pobedi, to ce biti veci uspeh nego Nadala kad je poslednji put dobio na RG. 

Sve je to lepo, ali opet je Djokovic na grend slemu druga kategorija. Nije to pobeda protiv Cicipasa na Rolan Garosu, nije to osvojen US open protiv Ruda u finalu, nije to polufinale mastersa. Ne kazem da ga nece pobediti, i ja dajem vece sanse Alkarazu, ali treba prvo videti jel je stvarno spreman za ovakav zadatak.

Link to comment
Share on other sites

Nadal na RGu je liga za sebe, svaka pobeda protiv njega tamo nosi posebnu istorijsku tezinu, kolko ima on sveukupno poraza na Pariskoj sljaci, 3, od cega dva su dela Djokovica, Soderlingov trijumf 2009-te je verujem vec opevan u Nordiskoj mitologiji, njegov legacy tamo je jedinstven u istoriji celokupnog sporta, tako da, svaka cast Alkarazu, i njegovom brilijatnom tenisu, ali nema sanse da eventualna Novakova pobeda u petak, bude veci uspeh od triumfa u polufinalu 2021 na primer.

Inace ubedljivo najludji stat od juce, ako je verovati tviteru, je da je radar sinoc zabelezio brzinu od 184 km/h kod jednog forhenda Alkaraza. Pa kako jbt?!😳

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Milko Miller said:

Protivnik težine Djokovica na jednom grend slemu je nešto sto Alkaraz do sada nije imao ni približno. Alkaraz je još jako mlad i vrlo lako može da se desi da još nije spreman da pobedi Djokovica na best of 5. 

 

36 minutes ago, 40Wins said:

Decko je spreman kao bik, probio je neke bitne mentalne barijere, a i na ovom turniru je uzeo veliki skalp. Ako ga Djole pobedi, to ce biti veci uspeh nego Nadala kad je poslednji put dobio na RG. 

Lol, čitam ova dva više manje oprečna komentara i za oba kažem da su u pravu.

Eto, toliko ne znam šta da očekujem u petak.

 

Anyway, čekam meč bez sekiracije. Novak može samo da dobije jer svakako nije favorit i to verujem prija i njemu i navijačima.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Elias said:

 

Inace ubedljivo najludji stat od juce, ako je verovati tviteru, je da je radar sinoc zabelezio brzinu od 184 km/h kod jednog forhenda Alkaraza. Pa kako jbt?!😳

 

 

Mislim da znam i koji, jedan inside out u trecem setu. A kako, njegov zglob je poseban, ne znam ni ja kako radi sve one flikove i ludila, ali fizicki su nemoguce za 99% tenisera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Mislim da znam i koji, jedan inside out u trecem setu. A kako, njegov zglob je poseban, ne znam ni ja kako radi sve one flikove i ludila, ali fizicki su nemoguce za 99% tenisera.

Da ta zglobna tehnika i rotacija kod udaranja loptice mu je prosto neverovatna, evo sad gledam Top 10 najbrzih forhenda u istoriji, ili bar od kada se meri brzina tih udaraca, i Alkaraz bi trebalo da upadne sad u Top 10, od ostalih imena na toj listi bez iznenadjenja dominiraju  Kirgios I Monfils, obojica imaju taj momenat samaranja loptice ponekad, Delpo I Gonzalez isto ocekivano, dvometras Isner ok, i onda za mene najvece iznenadjenje Ser Andi Marej na samom vrhu uz Monfilsa, obojica su na 199 km/h. 😳

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovaj mali je prestrasan. Definitivno potencijal da ugrozi Novaka, Nadala i Feda. 

 

12 hours ago, Drug Crni said:

Bez konkurencije na vidiku,i da im poobara rekorde.
Mlad je,treba ostati svež i zdrav kroz dug period,ali u ovom trenutku mi tako deluje.

 

Da niste malo požurili?

 

Mislim, treba mu svega 25 slemova. 🙂

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Elias said:

Da ta zglobna tehnika i rotacija kod udaranja loptice mu je prosto neverovatna, evo sad gledam Top 10 najbrzih forhenda u istoriji, ili bar od kada se meri brzina tih udaraca, i Alkaraz bi trebalo da upadne sad u Top 10, od ostalih imena na toj listi bez iznenadjenja dominiraju  Kirgios I Monfils, obojica imaju taj momenat samaranja loptice ponekad, Delpo I Gonzalez isto ocekivano, dvometras Isner ok, i onda za mene najvece iznenadjenje Ser Andi Marej na samom vrhu uz Monfilsa, obojica su na 199 km/h. 😳

 

Mnogi mogu da osamare lopticu samo retko to rade. Ono sto je za Alkaraza posebno je sto zaista njegov pokret ne zahteva niti neko posebno namestanje na udarac niti unosenje citavog tela, ramena, snage u taj udarac, vec njemu gotovo citava snaga ide iz zgloba, sto fizicki bas i nije blisko pameti i ne znam kako to radi.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Mnogi mogu da osamare lopticu samo retko to rade. Ono sto je za Alkaraza posebno je sto zaista njegov pokret ne zahteva niti neko posebno namestanje na udarac niti unosenje citavog tela, ramena, snage u taj udarac, vec njemu gotovo citava snaga ide iz zgloba, sto fizicki bas i nije blisko pameti i ne znam kako to radi.

Kasnije to moze biti veliki problem kada dodje do zamora materijala. Sve je to super prica samo da li ce sa takvim stilom imati dugovecnost? 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 40Wins said:

Ne vidim kako Djovak moze da uzme ovde vise od seta.

Isto kao sto su i Beretini, Zverev, i Siner uzeli svaki po 3 seta Alkarazu na prethodnim slemovima - pre svega dobrim servisom, i drzanjem Alkaraza na distanci, koji pada kako mec odmice. Djokovic jednostavno ima bolju servu, i mora da iskoristi to oruzje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pangea said:

 

Lol, čitam ova dva više manje oprečna komentara i za oba kažem da su u pravu.

Eto, toliko ne znam šta da očekujem u petak.

 

Anyway, čekam meč bez sekiracije. Novak može samo da dobije jer svakako nije favorit i to verujem prija i njemu i navijačima.

Naravno da ne prija Novaku jer je egomanijak ali moze da probudi inat u njemu. 

On je taj koji je 22 puta podigao GS trofej, ko je u koliko vec 1/2 na GS? Skoro 50? On je taj koji se bori za naslov GOAT-a u ovom sportu tako da sigurno da mu ne prija vec da ljuti jer jedino ko moze biti favorit protiv njega jeste kralj sljake a ne neki klinja od 20 godina koji je tek u svom 2 1/2 u karijeri.

 

Inace vidjecemo fizicki da li Novak moze iznijeti jer ako bude lose krenuo onda je u veikom problemu, tesko je sa klincem od 20 godina koji je vec sada odlican, kompletan igrac igrati 4+ sata na visokom novou.

Link to comment
Share on other sites

S tim sto Alkaraz igra bolje na ovom slemu nego na USO koji je osvojio i sto Djokovicev servis na ovom turniru uopste nije dobar cak i u poredjenju sa njegovim skorasnjim standardima. Odservirao je 2-3 dobra seta od pocetka turnira, igrao tesne setove sa balvanima itd.

 

Njemu treba treci set protiv Kacanova kao standard da bi bio kompetitivan, pod uslovom da se Alkaraz ne raspadne iz nekog razloga.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nicklord said:

Dok Mc nije krenuo ovoliko da hvali Alkaraza ja sam mislio da će biti 3:1 za njega jer će Đoković da iskoristi pad kao sinoć. Sad već više nisam siguran

 

Sad mislis da ce biti 3-0 jer su moji argumenti previse jaki?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva prevara je Ons Žaber.

Dobila prvi set sa 6-3. U drugom je u jednom momentu imala seriju od 15-0 u poenima na svoj servis..lagano osvajala svoje servis-gemove..krstarila kroz njih. Sve to uopšte nije znala da iskoristi i jače pritisne protivničine servise..tek na samom kraju seta je došla do dve bl. Ne zna se koju je gore odigrala. Na kraju izgubila tb promašivši zicer iz fh.
U trećem setu kompletni raspad..pogubila je sve konce u igri..najbolja ilustracija ovoga je situacija na 3-1 i 40-40 na njenom servisu..prvi servis je pao na liniju,ona je milsila da je aut i retern lopticu Hadad Maje je udarila nogom?! Šutnula..poslala negde u bočne reklame. Naravno,izgubila je poen.

Žaber nema dovoljno taktičke inteligencije,a posebno nema herca..usrala se potpuno kad je Brazilka povela u trećem setu. Kompletno je pala u grč. Nema ona u sebi ni P od pobedničkog tenisa i šteta je što Olga fizički nije uspela da izgura meč do kraja..imala bi legit šansu za pobedu.

Da za kraj podsetim da je u prošlom kolu Beatriz Hadad Maja provela na terenu 3 sata i 51 minut. Žaber je kraj meč dočekala baldisana.
Simpatična mi je,ali u teniskom smislu je ništa posebno igračica

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Miki28 said:

Ae i to da vidimo

Manje je poenta u tome da verujemo i znamo nesto kada vidimo, nego unapred da verujemo. To je ono sto je Djokovica napravilo velikim sampionom, i sto krasi uostalom sve najvece sportiste ikad - veruju da ce da pobede. Kad prestanes da verujes, to je pocetak kraja, a kada verujes to je vise od pola posla obavljeno. Kao i u svakom drugom aspektu zivota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gof nije odlično igrala, nije ni Iga...prenervozne su bile obe, imam utisak da Iga već čeka Sabalenku u glavi.

I treba da se boji, jedino je muka što će se Sabalenka raspasti ako dođe do finala...

Preagresivna će biti i mnogo će grešiti.

 

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Manje je poenta u tome da verujemo i znamo nesto kada vidimo, nego unapred da verujemo. To je ono sto je Djokovica napravilo velikim sampionom, i sto krasi uostalom sve najvece sportiste ikad - veruju da ce da pobede. Kad prestanes da verujes, to je pocetak kraja, a kada verujes to je vise od pola posla obavljeno. Kao i u svakom drugom aspektu zivota.

U pravu si donekle ali da je to bas tako, mnogi bi bili sampioni.

Link to comment
Share on other sites

Polako vri tw (ono što pratim ja) i opšte je uverenje da će Alkaraz dobiti.

Ipak imam utisak da stari novinari i "novinari" koji su bili uvek preoštri prema Novaku nešto ne žele to preterano, čak i prikriveno navijaju.

Možda se varam.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...