Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

3 minutes ago, DameTime said:

 

Kakav Pink? Željko je bio 2. pored Ruslane, 3. pored ove iste Loreen i pisao je pesmu Hari Mata Hariju koji je isto bio u vrhu. 

 

Poslali smo Luku jer smo želeli drugačije radi biti drugačiji, oslanjajući se na Konstraktu, a tako smo i prošli. 

 

jer je izbor ove godine kod nas bio katastrofa i u tom izboru on je bio najbolji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Legalno je izabran ali je bio pogrešan izbor. Ne znam šta je pogrešno reći, pogotovo jer je dečko elitista. Dobro mu dodje ovaj šamar realnosti.

Kako može da bude pogrešan legalan izbor?

Glede elitizma, Joksimović konkretno, je tu neprevaziđen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Inace, sledece godine je tako zgodno 50 godina ABBA pobede. Namesteno je da pobedi Svedska zbog toga, nisam verovao da ce bas ovoliko da navuku. Moram da pogledam posle da li je iko dobio i blizu ovoliko od zirija.

 

MI6 namestio. James Bond licno i personalno ucestvovao u namestanju.

Link to comment
Share on other sites

Da je Gruzija poslala istu ovu pesmu (Tattoo), sa istim nastupom i izvodjenjem, ali sa no name pevacicom, ne bi bili ni u Top15, ako bi se uopste plasirali u finale. Da je svaka druga zemlja poslala Cha Cha Cha i Kariju isto bi ovako prosla... 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Kako može da bude pogrešan legalan izbor?

Glede elitizma, Joksimović konkretno, je tu neprevaziđen. 

 

Jer je svako ko bar malo kapira ESC znao da će biti pri dnu. A ja lično nisam za slanje slabih kandidata jer nismo buržuji koji mogu da se takmiče tek da bi učestvovali.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Legalno je izabran ali je bio pogrešan izbor. Ne znam šta je pogrešno reći, pogotovo jer je dečko elitista. Dobro mu dodje ovaj šamar realnosti.

Zašto misliš da je elitista? Dečko je godinama u muzici ima godinama ugovor sa jednom od najvećih svetakih muzičkih kuća, a do ove godine malo je ljudi i čulo za njega, a verovatno će brzo za main stream medije pasti u zaborav posle ovog takmičenja. 

Muzički elitizam u Srbiji je u rukama malog broja ljudi i vrlo jasno može da se vidi po forsiranju u medijima, čak i izuzmemo folk koji trenutno drži gotovo sve.

To nam je što nam je, no ovo je i onako zajebancija, i ne treba suviše ozbiljno shvatati. Lepo je kada se pobesi, lepo je kada se bude u vrhu, ali nije strašno i ako se ne bude.

Treba nastaviti sa forsiranjem mladih umetnika, pevača, pevačica, grupa, autora, muzičara, pa šta uradimo uradimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Jer je svako ko bar malo kapira ESC znao da će biti pri dnu. A ja lično nisam za slanje slabih kandidata jer nismo buržuji koji mogu da se takmiče tek da bi učestvovali.

Nisam sigurna da razumem zadnju rečenicu "takmiče tek da bi učestvovali"...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Zašto misliš da je elitista? Dečko je godinama u muzici ima godinama ugovor sa jednom od najvećih svetakih muzičkih kuća, a do ove godine malo je ljudi i čulo za njega, a verovatno će brzo za main stream medije pasti u zaborav posle ovog takmičenja. 

Muzički elitizam u Srbiji je u rukama malog broja ljudi i vrlo jasno može da se vidi po forsiranju u medijima, čak i izuzmemo folk koji trenutno drži gotovo sve.

To nam je što nam je, no ovo je i onako zajebancija, i ne treba suviše ozbiljno shvatati. Lepo je kada se pobesi, lepo je kada se bude u vrhu, ali nije strašno i ako se ne bude.

Treba nastaviti sa forsiranjem mladih umetnika, pevača, pevačica, grupa, autora, muzičara, pa šta uradimo uradimo.

... plus je obrazovan i reprezentovao je zemlju na nenametljiv i pristojan način.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Zašto misliš da je elitista? Dečko je godinama u muzici ima godinama ugovor sa jednom od najvećih svetakih muzičkih kuća, a do ove godine malo je ljudi i čulo za njega, a verovatno će brzo za main stream medije pasti u zaborav posle ovog takmičenja. 

Muzički elitizam u Srbiji je u rukama malog broja ljudi i vrlo jasno može da se vidi po forsiranju u medijima, čak i izuzmemo folk koji trenutno drži gotovo sve.

To nam je što nam je, no ovo je i onako zajebancija, i ne treba suviše ozbiljno shvatati. Lepo je kada se pobesi, lepo je kada se bude u vrhu, ali nije strašno i ako se ne bude.

Treba nastaviti sa forsiranjem mladih umetnika, pevača, pevačica, grupa, autora, muzičara, pa šta uradimo uradimo.

 

Ne treba shvatati ozbiljno, a na forumu revolt jer je pobedila Loreen, objektivno dobrom pesmom, nastupom i vokalom. Bukvalno da je skoro bilo ko drugi sa one užasno loše Beovizije otišao bio bi bolje plasiran od njega, bar nekoliko mesta. No mi smo se popalili za njim zbog Konstrakte i njenog uspeha, a nije to bio ni blizu taj kvalitet. Još je i dobro prošao od žirija s obzirom na nizak kvalitet vokala i da ništa nije bilo razgovetno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Jurgen said:

Da je Gruzija poslala istu ovu pesmu (Tattoo), sa istim nastupom i izvodjenjem, ali sa no name pevacicom, ne bi bili ni u Top15, ako bi se uopste plasirali u finale. Da je svaka druga zemlja poslala Cha Cha Cha i Kariju isto bi ovako prosla... 

Čak i da je ovo Švedska ali bez Lorin bili bi tamo 6.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lorin imala pesmu tipa Gruzijke koja nije prosla u finale, losije pevala (bilo je 10+ boljih vokala ove godine), nastup jeste bio dobar. Mid pesma, ali ime je jebeno. Nego, interesantna stvarcica, Karija je imao 63 poena manje od Ukrajine koja je postavila apsolutni rekord u procentu glasova publike prosle godine, a u ukupnom zbiru je zavrsio 56 iza Lorin. Bukvalno su nastelovali toliko da maltene nema promil sanse. Jos jednom, ovakva vecina u godini gde je bilo toliko dobrih vokala je necuvena.

Ili da pustimo Lorin, da mi neko objasni odakle onaj broj poena zirija Izraelu? Totalna sprdnja. Sve su uradili da naprave privid neizvesnosti u top 3, a Norvesku isto ziri osakatio jer su znali da ce biti blizu Lorin u glasovima publike.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatski televout.

 

wgQrTcY.jpg

 

 

__________________________________________________________________

 

Finska dakle osvojila 376 poena od mogućih 444 na televoutu (36 država učesnica mimo Finske koja ne može da glasa za sebe i ostatak sveta kao 37. - uveden ove godine pa sam ga zaboravio i gore pogrešno izračunao da Finska pobeđuje za poen), prosečno 10,2 po državi.

 

Veoma impresivno, sasvim je zaslužio da pobedi.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

Hrvatski televout.

 

wgQrTcY.jpg

 

 

__________________________________________________________________

 

Finska dakle osvojila 376 poena od mogućih 444 na televoutu (36 država učesnica mimo Finske koja ne može da glasa za sebe i ostatak sveta kao 37. - uveden ove godine pa sam ga zaboravio i gore pogrešno izračunao da Finska pobeđuje za poen), prosečno 10,2 po državi.

 

Veoma impresivno, sasvim je zaslužio da pobedi.

Dakle skoro 50% glasova publike smo dobili od komšija 😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Ja mislim da je Luke dobio manje glasova i zato što su ljudi glasali za Let3 iz dijaspore 

To, pa jos i odsustvo Crne Gore i Sev. Makedonije + zatucana dijaspora koja ne podnosi organski nesto poput Luke i njegove pesme. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Ma, suplja je ta prica. Osetilo se ce se navlaciti zestoko za Lorin i zato su svi glasali za jedinog ko je mogao da je pobedi. Ja nikad u zivotu nisam ovoliko glasao, obicno posaljem po jednu poruku pesmama koje mi se svidjaju.

 

I ako bi usli u finale, Princ bi pretpostavljam uzeo bodova koliko Albanci maksimalno i to je to. Ne bi bili 24. nego 18. Jaka stvar.

 

Nego, jedini koji je vise poena od zirija dobio je Salvador Sobral, 383. Ali, ta godina je bila tragicna u poredjenju sa ovom. Drugi je po ziriju bio pre takmicenja apsolutni favorit Kostov iz Bugarske koji je ok vokal, ali nista specijalno. Treca neizbezna Svedska sa Robinom (ako se secate traka za trcanje), vrlo prosecan vokal. Cetvrta Australija koja se poslovicno gura od strane zirija, sa onim klincem koji je ocajno otpevao (ne znam sta su gledali) i tako dalje.

 

Dakle te godine moze da se ocekuje da dve pesme pobede sve glasove. Ovakva razlika za Svedsku od strane zirija u godini u kojoj je verovatno bilo najvise dobrih pevaca i najvise ispoliranih nastupa od kako je uveden ziri je necuveno i upucuje na korupciju ili u najboljem slucaju povodljivost.

 

A sramota je svakako da najveci favorit publike IKADA (Kalush uopste ne treba racunati, jer je situacija specificna, mogla je Valentina Moneta da ih predstavlja, pobedili bi prosle godine) ne odnese ukupnu pobedu.

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosad okačeni samo detaljni rezultati 1. polufinala, čekaju se 2. i finale. Srbija na mišiće ušla u finale kao poslednja.

 

 

 

 

ROTW = ostatak sveta (rest of the world)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Karija je imao 42 poena publike vise od Lorin u polufinalu. Glasa 14 od 37 zemalja.

 

To znaci da u proseku ima cirka 3 poena vise od Lorin po zemlji. 3x37=111, plus su racunali da ce povecati gap za ceo poen u proseku sto je 148 vise od publike. Na kraju je imao 133 vise.

 

Bukvalno su znali koliko Lorin treba od zirija da bi pobedila i namestili da nema nikakve sanse da se desi iznenadjenje.

 

Karija bi morao da osvoji kao Kalus da bi pobedio, a to je bukvalno nemoguce.

 

Ovo je verovatno najveca sramota u istoriji Evrovizije, uz borbu Dzamale i Lazareva, koji je takodje bio favorit publike, ali nije bila tolika razlika, i kradje Keinno-a kada su imali najvise glasova kada je pobedila Holandija.

 

 

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...