Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Godina koja je za Švedsku označila povratak na evrovizijski tron. Koliko sam navijala da ovo pobedi, iako je lik najlaganije izrimovao impossible sa possible :lol_2: Justin Bieber who?!

 

 

2011 Eric Saade "Popular" - 3rd

2012 Loreen "Euphoria" - winner

2014 Sanna Nielsen "Undo" - 3rd

2015 Mans Zemerlow "Heroes" - winner

2016 Frans "If I were sorry" - 5th

2017 Robin Bengtsson "I can't go on" - 5th

2019 John Ludvik "Too late for love" - 5th

2022 Cornelia Jakobs "Hold me closer" - 4th

2023 Loreen "Tattoo" - winner

Link to comment
Share on other sites

Ako pogledas sve ove pesme bukvalno je svaka osim mozda Euforije precenjena i ne zasluzuje taj plasman. Pogotovo od 2016. do 2019, poprilicna blasfemija su ovi plasmani, pogotovo ovaj klinac kojeg su gurali i po MTVju, a onda je netragom nestao.

 

Izmedju bio i Ingroso koji je bio sedmi samo zbog sudija, dobio je manje od 30 poena od publike ako se dobro secam.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ako pogledas sve ove pesme bukvalno je svaka osim mozda Euforije precenjena i ne zasluzuje taj plasman. Pogotovo od 2016. do 2019, poprilicna blasfemija su ovi plasmani, pogotovo ovaj klinac kojeg su gurali i po MTVju, a onda je netragom nestao.

 

Slažem se, od ovih Saade mi je bio top s ovom klasičnom catchy pesmičicom uz koju smo svi đuskali, i Euphoria koja je realno odlična pesma. Tattoo onako; sve ostalo trešijana.

Link to comment
Share on other sites

Meni je baš šteta što taj ples nije odrađen u krupnom kadru jer je vrlo dobro odrađen. Ono rezultatski ne bi mnogo dobila jer je 2. mesto bilo nedostižno ali bi bio upečatljiv nastup kao Chanel prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Danas sam naleteo na ovaj stari video :

 

 

 

Odlična pesma, mada nije baš najsjajnije otpevala. No ono što me je odvelo do pesme je da je ovo Ukrajinka a pesma je pola na Ukrajinskom a pola na Ruskom. Ona je "tehnički gledano" Ruskinja po ocu ali obzirom da je odrasla sa majkom i nosi njeno prezime izjašnjava se kao Ukrajinac. Bila je u politici u stranci Julije Timošenko, danas u javnim nastupima zastupa interese Ukrajine. Zanimljiva priča.

 

S tim u vezi pogledah i kako su se postavili ostali njihovi poznatiji predstavnici. Alja Pugačeva (nastupala 1994. inače njihova legendarna pevačica) i njen muž su u Izraelu i protiv rata. Little Big i Maniža su protiv rata. Ovo ostalo svi podržavaju rat ili nema nikakvih informacija. Za Bakute nema ništa ali saznah da je ona najstarija umrla 2014. godine.

 

Sergej Lazarev podržava rat ali je 2014. imao neke izjave da smatra Krim Ukrajinskim no vrlo brzo je sam sebe demantovao rekavši da se nije dobro izrazio.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ala Pugačova (Алла Пугачёва), ne Alja Pugačeva.

 

https://forvo.com/word/алла_пугачёва/#ru

 

Rusi u većini slučajeva ne pišu ë već i za njega koriste e pa to dovodi do raznih zabuna.

 

Quote

Except for a brief period after World War II, the use of 〈ё〉 was never obligatory in standard Russian orthography. (...)
The fact that 〈ё〉 is frequently replaced with 〈е〉 in print often causes some confusion to both Russians and non-Russians, as it makes it more difficult for Russian words and names to be transcribed. One recurring problem is with Russian surnames, as both -ев (-ev/-yev) and -ёв (-yov/-ov) are common endings. Thus, the English-speaking world knows two leaders of the former Soviet Union as Khrushchev and Gorbachev, but their surnames end in Russian with -ёв, better transcribed -yov/-ov (which is why many English-speakers pronounce these names as if they end in -ov but they spell them with -ev). (...)
It is thought that the letter 〈ё〉 is found in at least 2500 surnames used in Russia and other states of the former USSR. It is common for a person who has one of these surnames to possess some legal documents (passports, identification cards, marriage and birth certificates, property ownership papers, etc.) where the name is written with a 〈ё〉, and some that use the simple 〈е〉 instead. In other situations, a child's birth certificate may have a 〈ё〉 and the parents' identity papers all have 〈е〉. On occasion such mismatches caused problems to citizens who receive inheritance or complete property transactions.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yo_(Cyrillic)

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od toga, prethodni muž Ale Pugačove (udavala se 5 puta) Filip Kirkorov, takođe vrlo poznata ličnost, učesnik Evrovizije i kao izvođač (1995) i kao autor pesama (jedno drugo - Shady Lady za Ukrajinu 2008, dva treća mesta itd.), potpuno podržava Putina, zbog čega mu je zabranjen ulazak u neke pribaltičke zemlje.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Philipp_Kirkorov#Support_for_the_Russian_annexation_of_Crimea_and_invasion_of_Ukraine

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

https://n1info.rs/magazin/showbiz/objavljena-lista-pesama-koje-ce-ucestvovati-na-festivalu-pesma-za-evroviziju-2024/

 

Objavljena lista pesama koje će učestvovati na festivalu „Pesma za Evroviziju 2024“

 

Nemanja Radošević – Jutra bez tebe
muzika: Saša Milošević Mare

tekst: Saša Milošević Mare

 

Bojana x David – No No No
muzika: Boris Subotić
tekst: Boris Subotić, Violeta Mihajlovska

 

Marko Mandić – Dno
muzika: Nemanja Filipović, Marko Mandić
tekst: Marko Mandić, Nemanja Filipović

 

Dušan Kurtić – Zbog tebe živim

muzika: Dušan Kurtić, Ivan Kurtić
tekst: Dušan Kurtić, Ivan Kurtić

 

Milan Bujaković – Moje tvoje
muzika: Petar Pupić

tekst: Lionel Lombard, Maya Sar

 

Hydrogen – Nemoguća misija
muzika: Hydrogen
tekst: Hydrogen

 

Kat Dosa – Tajni začin
muzika: Slobodan Veljković Coby
tekst: Slobodan Veljković Coby, Bojana Vunturišević

 

Filarri – Ko je ta žena?

muzika: Nikola Kirćanski Kei
tekst: Andrijano Kadović Ajzi

 

M.IRA – Percepcija
muzika: Mira Maletković, Lazar Belić

tekst: Mira Maletković

 

Saša Báša i Virtual Ritual – Elektroljubav
muzika: Saša Báša, Petar Milošević, Aleksa Stanković
tekst: Saša Báša

 

Hristina – Bedem
muzika: Hristina Vuković
tekst: Hristina Vuković

 

Kabala – Vavilon

muzika: Boris Krstajić
tekst: Jana Rančić, Boris Krstajić

 

Martina Vrbos – Da me voliš
muzika: Martina Vrbos

tekst: Martina Vrbos

 

Breskvica – Orlovo gnezdo
muzika: Henny, Jhinsen
tekst: Relja Torinno

 

Ivana Vladović – Jaka
muzika: Milan Stanković – SevdahBaby
tekst: Milan Stanković – SevdahBaby

 

Lena Kovačević – Zovi me Lena
muzika: Darko Dimitrov, Robert Bilbilov
tekst: Vladimir Danilović, Darko Dimitrov

 

Keni nije mrtav – Dijamanti
muzika: Mateja Đokić, Matija Pešić, Sava Tomić
tekst: Mateja Đokić

 

Zejna – Najbolja
muzika: Marko Drežnjak
tekst: Zvonimir Đukić

 

Konstrakta – Novo, bolje
muzika: Milovan Bošković, Jovan Antić, Ana Đurić
tekst: Ana Đurić

 

Iva Lorens – Dom
muzika: Iva Lorens, A.N.D.R.
tekst: Iva Lorens

 

Zorja – Lik u ogledalu
muzika: Zorja, Lazar Pajić
tekst: Zorja, Vladan Maksimović

 

Yanx – Kolo
muzika: Yanx
tekst: Yanx, Mikos Mikeli

 

Chai – Sama
muzika: Rap Gorilla, Teodora Vlahović Chai
tekst: Rap Gorilla, Teodora Vlahović Chai, Aleksandar Ilić

 

Durlanski – Muzika
muzika: Rap Gorilla
tekst: Rap Gorilla, Aleksandar Ilić, Dušan Anisimov

 

Nadia – Sudari
muzika: Nađa Terzić, Kosta Pantelić, Nikola Denčić
tekst: Nađa Terzić

 

Džordži – Luna park
muzika: Slavko Milovanović
tekst: Pavle Subotić

 

Filip Baloš – Duga je noć
muzika: Filip Baloš, Ivana Lukić Jymenik
tekst: Filip Baloš, Ivana Lukić Jymenik

 

Teya Dora – Ramonda
muzika: Teodora Pavlovska, Luka Jovanović
tekst: Teodora Pavlovska, Andrijano Kadović Ajzi

 

 

Bez da čujem pesme, po poularnosti izvođača, favoriti Konstrakta i Breskvica.

 

Jako me zanima kako će zvučati pesma KNM.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Konstrakta, Baloš, Filari, Nadia, Zorja, Zejna su skrenuli pažnju na sebe prethodnih godina sa ozbiljnim pesmama. Tu je i Lena ona je iskusna pevačica. Sve zavisi da li su došli da se takmiče ili samo da ispromovišu novi album za džabe. Možda nas iznenadi neko nepoznat kao prošle godine.

 

Breskvicu moram priznati nisam nikad slušao, sad sam preslušao dve zadnje pesme i mene to podseća na turbo folk, nije 100% ali neodoljivo podseća. No ne mora to ništa da znači i Zorja i Zejna su narodnjaci pa su imali drugačije pesme.

 

Nije mi jasno zašto su ovo izbacili kada pesme nećemo čuti do februara.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo da malo prodjemo kroz pesme, neki su odabrali.

 

Albanija:

 

 

Prilicno moderno za njih, ok, nista spec, ali sve je bolje od uzasa prosle godine.

 

Inace, mozda je pobedila i zbog "nastupa" u polufinalu 😄

 

Besa-Kokedhima-Festivali-i-Kenges-62.jpg

 

Imali su musku Konstraktu. Nije usao u finale. Sta znam, bas je ocigledan uticaj i to moze da bude lose, ali realno gledano sa ovim bi bolje prosli veoma verovatno.

 

 

Ceska je izabrala Aiko.

 

 

Realno, ovo je bas tezak uzas. Inace je Ruskinja i dobila je zbog glasova stranaca. Ovo bi i u karaoke baru bio ispodprosecan performans.

 

Po mom misljenju, ovo im je bila ubedljivo najbolja opcija:

 

 

Nije ne znam ni ja sad sta, ali ima stage presence, mnogo bolja pevacica, pesma je 10 puta bolja, vise catchy.

 

Ukrajina je imala predselekciju. Prilicno je dobra.

 

 

Ova Palala je pobedila, ne znam da li jos neko prolazi sa njom u finale izbora iskreno, ali skoro sve pesme mogu da se nadju tamo.

 

 

Preselekcija San Rema. Troje je proslo u finale, to su bnkr44, Clara i Santi Francesi. IMO, Nausica je bas za koplje iznad svih bila ovde, cak i za top 5 u finalu San Rema (mozda cak i da ode na Evroviziju), prilicno sam sokiran sto nije prosla u top 3 u ovom realno tankom izboru.

 

 

Spanski izbor je dosta tanji nego prosle godine.

 

 

Angy Fernandez je ok, Jorge Gonzalez opet muska Chanel posle Agoneya prosle godine, ali tanja pesma, Maria Pelae je tradicionalna i izdvaja se, kladio bih se na nju. Ovo ostalo sve ili smaracke balade sto smo culi 500 puta ili neki moderan pop u sirem smislu takodje teska generika.

 

Estonski izbor je jak kao i svake godine, ali jak u smislu da ima bas dosta slusljivih pesama, ali nijedna nema sanse da nesto uradi na Evroviziji.

 

 

Ovo su sve pesme, sudije su vec izabrale pet finalista, i pazite kojih 5 😄 Znaci bukvalno nidje veze, tri od ovih pet ce biti na dnu lagano u finalu.

 

 

Meni se najvise svidja Antsud, jako zanimljivo, etnicki, mada repetitivno. Generalno mislim da Ollie uzima landslide ovo (bili drugi iza Alike prosle godine), iako je pesma tanja nego prosle godine. Na ES mozda ne prodju u finale, zavisice od toga koliko rok pesama bude, posto je ovo bas genericki.

 

Finalisti Malte:

 

 

Po obicaju ima tresa i u finalu, losih pevaca, mozete onda zamisliti sta sve ima od preselekcije 😄

 

 

 

Lisa Gauci razbija, ali je pesma bas klasican popic sto smo culi milion puta. Ali sa ovako losim ozvucenjem i miksom, bukvalno svaka cast, strasan vokal. 17 godina btw.

 

 

U X Faktoru bila sa 15. Nemoguce.

 

 

Nekako imam osecaj da ce da posalju Bananu 😄

 

Ovo bih izdvojio iz onih koje nisu prosle

 

 

50 pesama u jednoj 😄 nemam pojma sta se ovde desava, sto je najgore i ona nije losa, ima stage presence, ali pesma... wtf 😄

 

I ima jos trolova, mada su neki prosli i u finale.

 

 

To je to otprilike, uzivajte 😄

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hajde da nastavimo 🙂

 

 

 

Dora nikad bolja. Imaju nekoliko odlicnih pesama, videcemo uzivo, ali ovo je recimo trenutno mozda i favorit da osvoji Evroviziju, sto oni nikad nisu imali:

 

 

Tu je i ET sa sasvim dobrom pesmom, Let 3 ponovo sa boljom pesmom nego prosle godine, onaj Misha je zanimljiv isto. Jedva cekam da vidim sta ce sjebati, jer uvek se kod njih desi nesto sto ne treba 😄

 

 

 

Prvo cetvrtfinale je vec odrzano, prosli su Gothminister, Margaret Berger i Eya ocekivano. Nijedna od ovih pesama nije nista specijalno, solidne su prve dve. Moj favorit je Gate, opasan bend, zagrcnuo sam se kad sam video da ucestvuju.

 

 

Ovo ce uzivo zvucati jos bolje, zena ima mnogo specifican i dobar glas.

 

Mada iskreno ocekujem da ce poslati Keiino koji se vratio. Iako je ovo najslabija pesma od tri sa koje su ucestvovali, Norvezani uvek uspeju da sjebu selekciju i potencijalnu pobedu na ES.

 

 

Mistra je onako, oni mi se nikad nisu dojmili uzivo, Farida, i jos par solidnih pesmica, ali mislim da ce biti izmedju Keiina i Gatea.

 

 

Letonija, vecina pesama su solidne, ali ne znam ni sta ce poslati i ne vidim veliki potencijal na takmicenju.

 

 

Luksemburg se vraca posle mnogo godina, takodje solidne pesme, nece se brukati, finale bi trebalo da imaju sta god da posalju, ali tesko vise od toga. One Last Time zvuci kao nesto sto bi mogli poslati, zavisi od toga kako ce svi zvucati uzivo.

 

 

Ukrajina je opet solidna, Melovin se vratio (mada mu je tanka pesma), ovo je tesko proceniti jer skoro sve moze da flopuje uzivo. Ona Anka Palala sto je pobedila u predizboru je mozda i glavni kandidat da dobije, mozda posalju i Jagody.

 

 

A sada, iznenadjenje sezone 😄 Irci standardno imaju mini izbor, 6 pesama, s tim sto je ove godina ubedljivo najgora pesma (boj bend sranje kakvo inace salju) bolja od skoro svih sranja iz prethodnih desetak godina koje su slali. Treba videti kako ce zvucati uzivo, ali imaju dve pesme koje su potencijalni pobednici ES kako sada stoje stvari. Meni je Ailsha favorit vise nego Bambi Thug, obe pesme su nespecificne i ostavice utisak.

 

 

 

 

Bambi ok zvuci uzivo, Ailshu nisam mogao da nadjem, verovatno ima po tiktoku, ali nisam hteo tamo da zalazim. Mislim da je Ailshina estetika pogodnija za Evroviziju. Videcemo, ovo je najzanimljiviji izbor verovatno.

 

 

Moldavija sa svojim izborom u diskoteci u Batocini i standardnim problemima sa ozvucenjem 😄

 

Devojka koja je najbolje pevala nije prosla u finale. Od ovih ovde Natalia Barbu koja se vraca posle 20 godina maltene verovatno ide, ima potencijala pesma, Valeria Pasha ubedljivo najbolji nastup iako je iritantna pesma. Estetski i Varia i Natalia mogu solidno da prodju i udju u finale.

 

 

Od Litvanaca imamo samo prvo polufinale, drugo je sad u subotu.

 

Prilicno tanko iskreno, mada se od njih i ne ocekuje bog zna sta. Silvester Belt je ostavio najjaci utisak i uporedjuju ga sa Filipom Balosem 😄 VB Gang interesantan trol, neki throwback na pre 15 godina, Clockwork Creep neki grandz, isto se izdvojio, ali nista spec.

 

 

Definitivno najgori izbor, ovo ne morate ni da slusate, klasicno portugalsko sranje i sta god da odaberu da se kladimo da prolazi u finale. Ako bi oni prestali da ucestvuju nista se ne bi izgubilo. Pre nego sto je Sobral pobedio bar su ispadali u SF i nekako su manje iritantne bile pesme, od Sobrala bukvalno mi se nijedna nije svidela ni najmanje.

 

 

UMK je ocekivano dosta slabiji nego prosle godine, kako i ne bi bio, ali ima solidnih pesama. Meni je Cyan Kicks ubedjivo broj jedan, bili su iza Rasmusa pre dve godine na izboru i mislim da lagano ulaze u finale ES. Ovako je Sara Alto htela da zvuci 😄 Mada se iskreno plasim da ne posalju Sini Sabotage. Prilicno mi je iritantna pesma.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...