Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

Vestina pogadjanja coveka sa dva metra udaljenosti dok imas 10+ metaka i nije neka. Povredjeni imaju prostrelne rane saka, nogu, ruku...

 

Jesi li ikada pucao iz pištolja? Sam čin pucanja jeste relativno jednostavan, ali gađanje baš i nije.

 

I ja sam pročitao kao i Erwin da je pogodio čuvara sa 14 metara, a ne verujem da je i na ostale pucao sa samo dva metra i da su svi mirno stajali. Ubio je devetoro, a ranio sedmoro, pri čemu nije koristio automatsko oružje. Rukovanje pištoljem nije baš kao u filmovima, već je mnogo komplikovanija stvar, ma kako to jednostavno delovalo. Krvava je ta veština i ne tako jednostavna, veruj mi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Vestina pogadjanja coveka sa dva metra udaljenosti dok imas 10+ metaka i nije neka. Povredjeni imaju prostrelne rane saka, nogu, ruku...

Sudeci po onom audio snimku, da je ucio sa jutjuba rukovanje oruzjem - ispao bi mu CZ-99 iz ruke posle drugog metka. On je prilicno iskontrolisao pistolj i ispalio gomilu municije i ispogadjao sve sto mu se naslo na putu, a to bez duze vezbe sa oruzjem ne biva. Mozes da se raspitas u streljackom klubu Cika Mata u Kragujevcu oko tih stvari, ako ne verujes svima koji ti pricaju da je to nemoguce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Necu ja da budem u pravu, samo lajete na pogresno drvo. To je nebitno. Najlaksa stvar u celoj prici je da klinac od 13 godina nauci da puca i druge tehnicke stvari koje su mu potrebne.

 

Napravio je i molotovljeve koktele. Sigurno mu niko to nije pokazao, vec je naucio sa interneta.

 

U cemu je i cela poenta. Fokusirate se na neke stvari koje je nemoguce spreciti. Niti  su bili potrebni uslovi za izvrsenje krivicnog dela. To sto mu je oruzje bilo dostupno i to sto je pucao u streljani samo mu je olaksalo izvrsenje. Ne i omogucilo.

 

Inace, sto se tice tog umeca, mislim da je mnogo vaznije biti hladnokrvni psihopata da u tom metezu i uzasu ostanes pribran i ubijas one koje zelis. Ovde je 20-ak ljudi ubijeno i povredjeno

 

Mogao bih ja da imam preciznost olimpijskog sportiste kad pucam u metu, u zivog coveka ne bih mogao da pucam ovako. Dok hladnokrvni psihopata ne mora da ima tu preciznost.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

U medjuvremenu sam video na fb...strašno.

 

E o ovome pricam. Ovo je mnogo veci problem od toga kako je ubica uspeo da uradi ovo.

 

Ovo postoji nezavisno od njega. Samo su sada svi videli i obratili paznju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Kakav crni YouTube? Rukovanje pištoljem nije kuvanje kafe pa da se tek tako nauči. Pištolj pri ispaljivanju ima trzaj i pravilno se drži obema rukama, a pogađanje mete iz vatrenog oružja nije tako jednostavno. U vojsci se za dobro gađanje dobijalo nagradno odsustvo, a policajci i drugi koji koriste vatreno oružje vežbaju gađanje kako bi održali veštinu. Neko je tokom dana čak i okačio snimak kako to izgleda kada pištolj koriste pripadnici vojske, tj. profesionalci kojima je posao da barataju oružjem. Uostalom, u vestima se već pojavila informacija da je ludi otac vodio mladunče u streljanu, gde je po svoj prilici i stekao veštinu.

Koliko su glupi pripadnici svih vojski na ovom svetu i pripadnici svih policija što imaju instruktore i što stalno uvežabavaju pucanje kad po ovdašnjim stručnjacima sgw može preko YT da se savlada. Ovaj dečko ili ke fenomem svetskih razmera ili je imao neku jaču obuku ali to neka ispituje Gašić da mu ne preuzimamo posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Necu ja da budem u pravu, samo lajete na pogresno drvo. To je nebitno. Najlaksa stvar u celoj prici je da klinac od 13 godina nauci da puca i druge tehnicke stvari koje su mu potrebne.

 

Napravio je i molotovljeve koktele. Sigurno mu niko to nije pokazao, vec je naucio sa interneta.

 

U cemu je i cela poenta. Fokusirate se na neke stvari koje je nemoguce spreciti. Niti  su bili potrebni uslovi za izvrsenje krivicnog dela. To sto mu je oruzje bilo dostupno i to sto je pucao u streljani samo mu je olaksalo izvrsenje. Ne i omogucilo.

 

Inace, sto se tice tog umeca, mislim da je mnogo vaznije biti hladnokrvni psihopata da u tom metezu i uzasu ostanes pribran i ubijas one koje zelis. Ovde je 20-ak ljudi ubijeno i povredjeno

 

Mogao bih ja da imam preciznost olimpijskog sportiste kad pucam u metu, u zivog coveka ne bih mogao da pucam ovako. Dok hladnokrvni psihopata ne mora da ima tu preciznost.

Ajde pitaj roditelje da li zele da njihovo dete ide u razred sa nekim likom koga tata vodi u streljanu i koje ima oruzje dostupno u kuci, ili sa onim koje nema. Sve je ok, uzrok je mnogo dublji, ne treba da budemo Nikole Tesle da bi to razumeli, ali se prva i konkretna inicijativa mora usredsrediti na to kako je, the fuck, taj klinac imao dva pistolja i kako je znao da puca iz istih? Naravno da vise nijedna streljana se nece usuditi da pusti decu unutra posle ovoga, ali kasno za 9 ljudi i njihove porodice.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Mnogo se razvodnjava situacija, valjda svako voli da da svoje mišljenje, bude u centru pažnje, izmisli nešto novo, navuce pricu na ono što zna ili misli da je bitno.. onda se preuveličavaju neki izuzeci (šta je koja budala ostavila na tiktoku i sl)

 

Mali je psihopata/sociopata. Osmislio je svaki korak, poneo dva pištolja, dovoljno metaka, molot koktele. Ubio čuvara, za kojeg svi imaju samo reči hvale, jel i on vršio vršnjačko nasilje? Hladnokrvno pogledao u oči svoje drugare i drugarice i pobio ih / ranio. Svestan posledica, pozvao policiju i predao se.

 

Gde je tu bes, afekat? Ništa od toga, osim hladnokrvnog ubice koji je sve isplanirao.

 

I sad će za to da se puca sačmarom u 300 pravaca i da se traže krivci u Kristijanu, GTA, Juznom vetru..

 

Sve to jesu problemi, ali mislim da nisu povezani sa ovim. Čak kad se zamislim, verovatno ni roditelji ni u najcrnjim snovima nisu mogli da pretpostave da je dete na ovako nešto spremno.

 

Pravo pitanje je kako prepoznati i da li je uopšte moguće - ovakvog psihopatu i kako preduprediti to da nanese bol ljudima oko sebe.

 

Glede svega ostalog što se spominje, to svakako ne treba zanemariti, naprotiv. U vršnjačkom nasilju treba zaista porepoznati šta je nasilje a šta količina neprijatnosti sa kojom svaki dete ipak treba da se izbori; i uspostaviti mehanizme da nasilnici zaista i budu kažnjeni. 

 

Mi nećemo preko noći postati drugačije društvo, niti je moguće sprečiti da se deca zadirkuju, prozivaju, imaju neke smicalice, prelaze granicu dobrog ukusa, ali treba da znaju i da se zauzmu sama za sebe ili da nauče kako to da hendluju.

 

Treba se fokusirati na najbitnije (i ne baš toliko česte, koliko se misli) slučajeve i tipove nasilja i ozbiljno se boriti protiv istih.

 

I edukovati roditelje, još od vrtića. Verujem da će većina sada da misli da mora još čvršće sa decom, da se ona previše pitaju..

Edited by medobrundo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Necu ja da budem u pravu, samo lajete na pogresno drvo. To je nebitno. Najlaksa stvar u celoj prici je da klinac od 13 godina nauci da puca i druge tehnicke stvari koje su mu potrebne.

 

Napravio je i molotovljeve koktele. Sigurno mu niko to nije pokazao, vec je naucio sa interneta.

 

U cemu je i cela poenta. Fokusirate se na neke stvari koje je nemoguce spreciti. Niti  su bili potrebni uslovi za izvrsenje krivicnog dela. To sto mu je oruzje bilo dostupno i to sto je pucao u streljani samo mu je olaksalo izvrsenje. Ne i omogucilo.

 

Inace, sto se tice tog umeca, mislim da je mnogo vaznije biti hladnokrvni psihopata da u tom metezu i uzasu ostanes pribran i ubijas one koje zelis. Ovde je 20-ak ljudi ubijeno i povredjeno

 

Mogao bih ja da imam preciznost olimpijskog sportiste kad pucam u metu, u zivog coveka ne bih mogao da pucam ovako. Dok hladnokrvni psihopata ne mora da ima tu preciznost.

Jedan klasik Mcleod post.

Upravo ti ceo dan tupis oko tehnikalija sa pistoljem i kada ti ljudi lepo objasne da nije bas onako kao sto si ti zamislio onda kazes da to nije ni bitno.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

Ajde pitaj roditelje da li zele da njihovo dete ide u razred sa nekim likom koga tata vodi u streljanu i koje ima oruzje dostupno u kuci, ili sa onim koje nema. Sve je ok, uzrok je mnogo dublji, ne treba da budemo Nikole Tesle da bi to razumeli, ali se prva i konkretna inicijativa mora usredsrediti na to kako je, the fuck, taj klinac imao dva pistolja i kako je znao da puca iz istih? Naravno da vise nijedna streljana se nece usuditi da pusti decu unutra posle ovoga, ali kasno za 9 ljudi i njihove porodice.

 

Naravno da ne zele, ali treba ih pitati i da li znaju sta bi mozda moglo da dovede do ovoga? Psihopata iz cista mira resio da pobije pola odeljenja jer eto cefnulo mu se?

 

Nosili su se nozevi i srafcigeri po osnovnim skolama devedesetih, deca bila povredjivana i sakacena, resavanje problema dostupnosti oruzja ne resava problem uopste. Samo otezava. A psihopata poput ovog ce nacin naci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Jedan klasik Mcleod post.

Upravo ti ceo dan tupis oko tehnikalija sa pistoljem i kada ti ljudi lepo objasne da nije bas onako kao sto si ti zamislio onda kazes da to nije ni bitno.

 

 

Nisu nista objasnili, niti su u pravu. A rekao sam da nije bitno ko je u pravu. A ja nisam ni pricao o tome koliko je tesko fizicki pucati iz ovakvog pistolja, niti to iko ovde zna (moze reci bilo ko bilo sta), a i da zna, sta to dokazuje?

 

Zgodno se zaobilazi cinjenica da je imao molotovljeve koktele u rancu, koje mu sigurno niko nije pokazao kako da pravi. Takodje, zaista cisto sumnjam da je bas iz ovog revolvera pucao u streljani, a svako oruzje je drugacije, ima drugaciji trzaj, drugaciju tezinu.

 

Nije ga sprecilo. Znanje je mogao da stekne na 1001 nacin, a mnogi ovde se bezveze fokusiraju na jedan.

2 minutes ago, sasa965 said:

Ajde !

 

Ti ako si sposoban nesto smisleno da kazes, mada sumnjam imajuci u vidu tvoj opus na ovom forumu, pretvorio sam se u uvo.

 

U suprotnom si prijavljen za stalking.

Link to comment
Share on other sites

57 čaura nađeno, 15 upucanih osoba od čega 9 mrtvih, kako neko primeti na PPP-u, prilično retko se dešava u ovakvim događajima da bude više mrtvih nego povređenih. Dakle, dosta ozbiljan učinak za pištolj. Pronađena 3 neiskorišćena šaržera i neiskorišćenih 6 metaka u pištolju.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

 

Naravno da ne zele, ali treba ih pitati i da li znaju sta bi mozda moglo da dovede do ovoga? Psihopata iz cista mira resio da pobije pola odeljenja jer eto cefnulo mu se?

 

Nosili su se nozevi i srafcigeri po osnovnim skolama devedesetih, deca bila povredjivana i sakacena, resavanje problema dostupnosti oruzja ne resava problem uopste. Samo otezava. A psihopata poput ovog ce nacin naci.

Brt... posto si jedini na forumu koji ovako misli, ne mogu vise da trosim energiju zarad jedne osobe, ocigledno si cvrsto odlucio da je tako. Upravo si odgovorio u ovom postu na citav problem - da je ovaj mali krenuo sa istom frustracijom i sranjem u glavi u skolu sa nozem i srafcigerom, to bi bila "samo jos jedna" vest u hronici danas, zabacena iza nekih drugih "vaznijih" vesti. Ovo je lik koji je sa 13 godina znao da puca kao odrasla soba, i imao pristup pistolju i municiji "na izvolte". To sta se izdesavalo i zasto u njegovoj glavi pre slucaja, nema veze sa oruzjem, ali oruzje itekako ima veze sa tim KAKAV je on plan napravio i sta je uradio, odnosno koliko je porodica zavio u crno.

 

To bi bilo kao kad bi pravdao dilere droge sto prodaju drogu maloletnicima.. jbg, nisu oni krivi, ti maloletnici bi se svakako nekako snasli za drogu.

Edited by diego
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Pokvario nam se predsednik na par trenutaka 

 

Dramska pauza...razmišlja dal da oplete po "tajkunskim medijima", po Milošu Francuzu ili jednostavno kaže "Lažete, nisam ja nikad to pokazivao"...

Link to comment
Share on other sites

Just now, diego said:

Brt... posto si jedini na forumu koji ovako misli, ne mogu vise da trosim energiju zarad jedne osobe, ocigledno si cvrsto odlucio da je tako. Upravo si odgovorio u ovom postu na citav problem - da je ovaj mali krenuo sa istom frustracijom i sranjem u glavu u skolu sa nozem i srafcigerom, to bi bila "samo jos jedna" vest u hronici danas, zabacena iza nekih drugih "vaznijih" vesti. Ovo je lik koji je sa 13 godina znao da puca kao odrasla soba, i imao pristup pistolju i municiji "na izvolte". To sta se izdesavalo i zasto u njegovoj glavi pre slucaja, nema veze sa oruzjem, ali oruzje itekako ima veze sa tim KAKAV je on plan napravio i sta je uradio, odnosno koliko je porodica zavio u crno.

 

Naravno da to IMA VEZE. Ali to sto je uzas koji je proizveo VECI i to sto, tehnicki, mass shooting je nesto novo kod nas, ne znaci da je citava prica mnogo drugacija od toliko drugih prica koje su ispricane i koje ce se nazalost u buducnosti ispricati.

 

Da li bi on krenuo sa nozem da nije imao pristup pistolju je veliko pitanje. Opet kazem, olaksanje nije isto sto i omogucavanje izvrsenja. Nasao bi on nacin. Ovakve psihopate uvek nadju.

 

Kako se desilo da dodje do te situacije je pitanje na koje je kljucno dati odgovor u ovom drustvu. Kljucno.

 

Gledajuci ove male morone koji kace svasta po drustvenim mrezama danas (nesto okaceno i ovde) mozda i jos "kljucnije" nego sto sam i ja mislio.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...