Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

17 minutes ago, RatzenStadt said:

 

: (

Jebiga, takvi su fudbaleri, mahom...
Malogradjanstina i primitivizam.

Za Lovrena npr. verujem da ni ne zna skandira, i to ne samo zbog naleta patriotizma u alkoholnom magnovenju.
Samo neobrazovan momak...

 

...sto ga ne amnestira od (negativnih) kritika naravno.

Dzo Simunic npr je vec ogavan lik i verovatno fasch . Porazavajuce mi je sto mu i dalje daju visoke funkcije u HNS-u i vaznost u javnom zivotu, TV emisijma, itd.

 

Ma da be prijatelju, ne znaju sta skandiraju, vazi...

 

Zna takva gamad sa svih strana vrlo dobro sta skandira i peva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RatzenStadt said:

 

: (

Jebiga, takvi su fudbaleri, mahom...
Malogradjanstina i primitivizam.

Za Lovrena npr. verujem da ni ne zna skandira, i to ne samo zbog naleta patriotizma u alkoholnom magnovenju.
Samo neobrazovan momak...

 

...sto ga ne amnestira od (negativnih) kritika naravno.

Dzo Simunic npr je vec ogavan lik i verovatno fasch . Porazavajuce mi je sto mu i dalje daju visoke funkcije u HNS-u i vaznost u javnom zivotu, TV emisijma, itd.

 

Zna on vrlo dobro, stalno naglasava kako je izbeglica iz rata u Bosni. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Helena said:

 @implant Dobro, i...?

Pojedinac bi ih redovno perjao :lol_2:

Dobro, ne baš Rafu na RG,Al bilo je i toga...

 

 

Pa i nije ih baš redovno prao, jeste često, ali to i nema veze u ovom slučaju, bitna je namera da se nekome malo olakša a nekome malo oteža. Plus, ovde može malo otvorenije da se navlači u toku samog meča a i kontaktni je sport, ima više mogućnosti za slobodno sudijsko uverenje. Onaj prvi penal za ARG nekada ne bi svirali u finalu SP, ona kontra ne bi bila prekinuta, morao je da padne neki žuti za mesarske startove...bilo je tu svega.

 

Ne mislim da je ARG nezasluženo prvak sveta, btw...ali da su imali malu naklonost sudija zbog Mesija, jesu.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

E, al nije bilo Tompija na doceku, i to je neki progres. 😄

Uglavnom, sta ocekivati od ljudi koji su od puberteta u masini od dva treninga dnevno, forsirani samo na sutiranje lopte, cesto i bez zavrsene srednje skole, vecina odvojena od roditelja, koji i da hoce da im usade neke normalnije vrednosti, nemaju kada i kako. A usput te na tribinama uglavnom podrzava kockoglava ustasko/cetnicko/kakva god naci ekipa. 

 

Sve to ja razumem, ali majku mu računam da nisu životinje, ipak su ljudska bića, imaju mozgove, valjda mogu nekad da ih uključe, pa da sedne neko da im objasni, da ih edukuje šta znače takvi povici "za dom spremni" . Valjda su mogli da vide kako je prošao Šimunić kad se to drao na nekoj utakmici.  Dobro, makar ove godine nisu tražili Thompsona na dočeku i to je neki progres što kažeš

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Pa i nije ih baš redovno prao, jeste često, ali to i nema veze u ovom slučaju, bitna je namera da se nekome malo olakša a nekome malo oteža.Plus, ovde može malo otvorenije da se navlači u toku samog meča a i kontaktni je sport, ima više mogućnosti za slobodno sudijsko uverenje. Onaj prvi penal za ARG nekada ne bi svirali u finalu SP, ona kontra ne bi bila prekinuta, morao je da padne neki žuti za mesarske startove...bilo je tu svega.

 

Ne mislim da je ARG nezasluženo prvak sveta, btw...ali da su imali malu naklonost sudija zbog Mesija, jesu.

Pa taj deo si načeo ti i sad to nije ni važno:s_d:

I što meni uskraćuješ pravo na moje slobodno uvjerenje?

 

Konkretno na ovom topiku je kod kana i još nekolicine uvreženo mišljenje da je Argentina dobila, a ne osvojila mundijal i taj se narativ provlači od prvog zvižduka sudije sinoć.

To što Francuzi stajali 80 minuta nema veze i nakantali Hrvate tricom, takođe nema veze.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Sve to ja razumem, ali majku mu računam da nisu životinje, ipak su ljudska bića, imaju mozgove, valjda mogu nekad da ih uključe, pa da sedne neko da im objasni, da ih edukuje šta znače takvi povici "za dom spremni" . Valjda su mogli da vide kako je prošao Šimunić kad se to drao na nekoj utakmici.  Dobro, makar ove godine nisu tražili Thompsona na dočeku i to je neki progres što kažeš

 

Znaju oni šta to znači, zato to i zaurlavaju...ali bolje da se manemo toga, zagadićemo temu nepotrebno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Kontam da je i Scezni imao jednako brutalnu statistiku, samo sto su Poljaci bas losi.

Onako po sećanju, mislim da su Ščešnijeve odbrane bile u proseku u mnogo zajebanijim situacijama, tj. morao je više da se pomuči. Povremeno je delovalo da je spustio roletnu i zdravo, džabe se trudite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Beonegro said:

Nije snimak, nego serija fotografija/screenshotova, ali se dovoljno vidi, postoji kontakt sa nogom napadača, po kriterijumu navijača Argentine sa ovog foruma penal 1/1:

 

 

Kao da ne gledamo isti snimak. Vidi se kako Fernandez sklanja nogu, Tiram pada sam od sebe i ostavlja nogu da inicira kontakt. I sam Tiram se smijao kad je dobio žuti, svjestan šta je uradio. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Helena said:

Pa taj deo si načeo ti i sad to nije ni važno:s_d:

I što meni uskraćuješ pravo na moje slobodno uvjerenje?

 

Konkretno na ovom topiku je kod kana i još nekolicine uvreženo mišljenje da je Argentina dobila, a ne osvojila mundijal i taj se narativ provlači od prvog zvižduka sudije sinoć.

To što Francuzi stajali 80 minuta nema veze i nakantali Hrvate tricom, takođe nema veze.

 

Ja sam pisao o tome kako se na različite načine, u različitim sportovima, nekome može malo pomoći ili odmoći. Ti si tu bila malo određenija, ali fudbal je timski i kontaktni sport, zato ne možemo do kraja da pratimo analogiju i zato kažem da taj deo gde pojedinac u tenisu pere nije toliko bitan. Bitniji je onaj deo sa (za određene igrače) burazerskim žrebom u tenisu, kao pandan malom gledanju kroz prste od strane sudija u fudbalu. 

 

Ne mislim da je Argentini poklonjen Mundijal, mislim da je imala malu pomoć u osvajanju istog.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Profesor said:

Koga zanima, Beonegrov penal nad Tiramom koji je inace "isti" kao i faul sa ledja nad Di Mariom... dostojanstva bez...

 

https://files.fm/u/be9k2j2ey

 

Intenzitet kontakta je vrlo sličan, ako ćemo pošteno. Jedino ako misliš da noga stamenog Gaučosa nije uopšte imala kontakt sa Tiramom? Meni deluje da jeste + Gaučos nije ni pipnuo loptu, barem ja ne vidim.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Intenzitet kontakta je vrlo sličan, ako ćemo pošteno. Jedino ako misliš da noga stamenog Gaučosa nije uopšte imala kontakt sa Tiramom? Meni deluje da jeste.

 

Valjda vidis na snimku da povlaci nogu, a potom Tiram svesno udara u njegovu nogu i baca se napred. Suludo je samo po sebi porediti start sa ledja i ovo bacanje u bazen. 

Na kraju kad smo dosli do svih snimaka, ispada da je najveca greska na utakmici drugi penal za Francusku, jer je Upamekano igrao rukom u kaznenom prostoru Argentine, sto je VAR morao da vidi.

 

https://files.fm/u/nz76md3xf

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Profesor said:

 

Valjda vidis na snimku da povlaci nogu, a potom Tiram svesno udara u njegovu nogu i baca se napred. Suludo je samo po sebi porediti start sa ledja i ovo bacanje u bazen. 

 

Povlači je iako je pre toga ispružio bez namere da startuje na loptu, koja je elegantno prošla pored njega :s_d:. Ili je zakasnio sa startom, jbg...video sam dosta situacija u kojima je za ovako nešto suđen penal, kao i za ono nad DiMarijom. Treba li takve penale suditi u finalu SP, po mom mišljenju ne - preveliki ulog, preslab kontakt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ako je finale mozes da sapletnes igraca sa ledja i da ne bude nista jer je slab kontakt 😄😄😄

 

Inace mi je najgenijalniji potez odbrambenog igraca kada startuje i onda skloni nogu, a napadac padne bez kontakta. Ali eto sad cujem da treba kaznjavati i to.

 

I ova ruka Upamekana se isto ne svira jer je finale pretpostavljam, a bio je i slab intenzitet igranja odbojke. Verovatno je i to bio deo "guranja" Argentine.

Edited by Profesor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

Znaci ako je finale mozes da sapletnes igraca sa ledja i da ne bude nista jer je slab kontakt 😄😄😄

 

Inace mi je najgenijalniji potez odbrambenog igraca kada startuje i onda skloni nogu, a napadac padne bez kontakta. Ali eto sad cujem da treba kaznjavati i to.

 

Postoji razlika između saplitanja i ovog što je DiMarija pretrpeo sinoć, ali vidim da se nećemo složiti oko toga. Malo koja reprezentacija bi dobila onakav penal, o nama da ne govorim.

 

Jeste, vrlo je genijalno, Turam je trebalo da lepo stane ili skupi noge i odskakuće za loptom da ne bi slučajno ugrozio lepotu tog pokreta. Posebno je pametno raditi to u finalu SP, sa ultra brzim igračima Francuske.

 

Ja nemam konja u ovoj trci, btw, nije mi žao što je Argentina prvak, sveukupno gledano mislim da su pokazali bolju igru u finalu. Ali, i da zanemarimo penale, nekoliko Argentinaca je moralo da dobije makar žuti karton za neke startove, onaj jedan ladno vuče za dres sa leđa Francuza i nikome ništa? Čemu to, kad su ionako bili bolji? I zašto prekidaš kontru 3 na 2 na pola terena, a onda puštaš prednost u jednoj od sledećih kontri, kada je faul bio na ivici kaznenog prostora? Tebi je to sve ok?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, implant said:

 

Povlači je iako je pre toga ispružio bez namere da startuje na loptu, koja je elegantno prošla pored njega :s_d:. Ili je zakasnio sa startom, jbg...video sam dosta situacija u kojima je za ovako nešto suđen penal, kao i za ono nad DiMarijom. Treba li takve penale suditi u finalu SP, po mom mišljenju ne - preveliki ulog, preslab kontakt.

 

 

Neuooredive su te 2 sitiacije.

Di Maria nema šanse da je iz one pozicije moga' da inicira kontak sa Dembeleom, jer je bio ispred njega, Dembele je trčao za njim i sapleo ga u trku, jbg.

Dok u ovoj situaciji sa Tiramom, dok protivnik povlači nogu da ne dodje do komtakta, Tiram pokušava da "produži" nogu neprirodno od njegove pozicije i kretnje nebi li imicirao kontakt.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Na kraju kad smo dosli do svih snimaka, ispada da je najveca greska na utakmici drugi penal za Francusku


Najveca greska je nepustanje prednosti u zadnjoj minuti regularnog dijela pa tek onda sve ostalo. Gol Argentine za 3:2 je takodjer bio neregularan jer je su dva igraca s klupe Argentine bila u terenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, implant said:

 

Postoji razlika između saplitanja i ovog što je DiMarija pretrpeo sinoć, ali vidim da se nećemo složiti oko toga. Malo koja reprezentacija bi dobila onakav penal, o nama da ne govorim.

Da su igrali protiv nas mogao bi da bude argument, ali igrali su protiv Francuske, aktuelnog prvaka. Cak i britanski komentatori su listom rekli da je faul, oni bas ne gaje simpatije prema Argentini, da li je Di Maria mogao da ostane na nogama nikada necemo znati. Kao klinac sam igrao fudbal i secam se tih naivnih faula kada te neko pikne po peti i padnes kao pokosen, ne zato sto si simulirao, nego izgubis balans ili ti jedna noga udari u drugu. Ne volim argentinski fudbal, nisam srecan jer su svojili, ali sudjenje nije bilo pristrasno, barem ne u finalnoj utakmici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJORDJE said:

Da su igrali protiv nas mogao bi da bude argument, ali igrali su protiv Francuske, aktuelnog prvaka. Cak i britanski komentatori su listom rekli da je faul, oni bas ne gaje simpatije prema Argentini, da li je Di Maria mogao da ostane na nogama nikada necemo znati. Kao klinac sam igrao fudbal i secam se tih naivnih faula kada te neko pikne po peti i padnes kao pokosen, ne zato sto si simulirao, nego izgubis balans ili ti jedna noga udari u drugu. Ne volim argentinski fudbal, nisam srecan jer su svojili, ali sudjenje nije bilo pristrasno, barem ne u finalnoj utakmici.

 

Di Mariji noga nije udarila u drugu, to možemo slobodno da prekrižimo...ako je i bilo nečega, moglo je da bude samo gubljenje balansa.

 

Ne mislim ni ja da je bilo pristrasno (pristrasan je bio Brih protiv nas, recimo, ne samo zbog penala), već dozirano da se još malo gurne ARG, taman koliko i kada treba. Pri tome ne mislim isključivo na penale, već i na one nedosuđene žute, prekinutu kontru. Šta bi bilo da je neko iz Argentine dobio crveni karton, recimo? A bilo bi par kandidata za isti da su kartoni dodeljivani na vreme, kao što nisu. Pa bi onda gledali malo drugačiju utakmicu, kada znaš da ne može da ti prođe baš sve. Ovaj baja se nije udostojio da im da ni žuti kada vuku ljude sa leđa za dres - o čemu mi da pričamo onda? 

 

Mislim...nagledao sam se takvih utakmica, znam da provalim kada se pomalo navlači za jednu ekipu. Kažem još jednom, nije mi žao što je Argentina uzela titulu i ne mislim da je nezasluženo, ali da su imali protekciju tokom celog turnira, imali su. I pored svega toga, Francuzi su mogli da osvoje samo da je onaj blavor dodao loptu umesto šutnuo na gol, Mbape bi je samo sproveo u mrežu - sami su krivi, jbg.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Neuooredive su te 2 sitiacije.
Di Maria nema šanse da je iz one pozicije moga' da inicira kontak sa Dembeleom, jer je bio ispred njega, Dembele je trčao za njim i sapleo ga u trku, jbg.
Dok u ovoj situaciji sa Tiramom, dok protivnik povlači nogu da ne dodje do komtakta, Tiram pokušava da "produži" nogu neprirodno od njegove pozicije i kretnje nebi li imicirao kontakt.
Kolina, Haurd Veb i gomila svetskih sudijskih vedeta su mišljenja da je sudjenje bilo jedno od najboljih do sada u finalima svetskih prvenstava. Kako kaže Kolina, Marčinjak je pobedio tegnologiju. Slažem se s njima i prema mom skromnom fudbalskom znanju mogu reći da je sudija iz Poljske fenomenalno obavio dodeljen mu posao. Tražiti izgovor u njemu, a ne biti prisutan na utakmici više od 80 minuta je poprilično loš izgovor. Šteta ne što najbolji fudbaler svih vremena, i njegovi Gaučosi, nisu sa još par pogodaka ranije rešili utakmicu. Što je najgore, u poslednjim trenucima meča, su mogli da iskockaju sve što su materijazovali u dotadašnjeđ delu meča. Zahvaljujući sreći, a pre svega golmanu, to se nije desilo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Francuska nije uopšte smela da igra finale jer je namestila utakmicu poslednjeg kola grupne faze i samim tim morala je da bude izbačena sa turnira odlukom FIFE za zelenim stolom ( što važi i za reprezentacije Španije, Brazila i Portugala ). Argumenti za ovu moju tvrdnju su neuporedivo jači od bilo kog argumenta da nije bilo penala nad Di Mariom, da je trebalo svirati penal nad Tiramom ili da je treći gol Argentine morao biti poništen. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, OnionKnight said:

 

Kao da ne gledamo isti snimak. Vidi se kako Fernandez sklanja nogu, Tiram pada sam od sebe i ostavlja nogu da inicira kontakt. I sam Tiram se smijao kad je dobio žuti, svjestan šta je uradio. 

 

8 hours ago, Profesor said:

Koga zanima, Beonegrov penal nad Tiramom koji je inace "isti" kao i faul sa ledja nad Di Mariom... dostojanstva bez...

 

https://files.fm/u/be9k2j2ey

Momci, vratite sami sebi pare za ova sma(t)ranja, ovdje sam ja taj koji od početka priča da za minimalne kontakte, pa još inicirrane od strane napadača, ne smije da se sudi faul/penal. Međutim, kad vam iz zajebancije serviram your own medicine, onda ste moralne gromade, sve puca od dostojanstvenosti, čojstva i junaštva, a zapravo vas je trigerovao sopstveni odraz u ogledalu.

1 hour ago, Ding Hao said:

Francuska nije uopšte smela da igra finale jer je namestila utakmicu poslednjeg kola grupne faze i samim tim morala je da bude izbačena sa turnira odlukom FIFE za zelenim stolom ( što važi i za reprezentacije Španije, Brazila i Portugala ). Argumenti za ovu moju tvrdnju su neuporedivo jači od bilo kog argumenta da nije bilo penala nad Di Mariom, da je trebalo svirati penal nad Tiramom ili da je treći gol Argentine morao biti poništen. 

Čekaj malo, taj poraz nije uticao na raspored u grupi i kostur eliminacione faze, zašto namještaljka? Odigrali su nebitnu utakmicu bez startera i loše, to da, i izgubili od objektivno slabije ekipe, ali što sad iću u ovaj ekstrem ako to nisu uradili da bi birali sebi protivnika ili eliminisali neku ekipu, kao Španci Njemačku?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...