Jump to content

Recommended Posts

unnamed1.thumb.jpg.c97e189e7a7d29358bc368bd8eb527fa.jpg

Pozar u komsiluku. Nije bio veliki i zacas je ugasen, ali zanimljivo da je bio jedan od stotinjak takvih danas u Stockholmu. Razlog - topole i vrbe su potpuno poludele ove godine. Cvetaju kao nenormalne, vec tri dana "pada sneg" u celom gradu, posebno ovde kod mene gde ih ima mnogo. I gori kao ludo, kad se nakupi u travi :classic_sad:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Vjekoslav said:

e svasta. pa kolika je temperatura zraka tamo?

 

 

Uh, ne pitaj, trenutno 25 i tako poslednjih nekoliko dana. Na delu Jadrana na koji cu za dve nedelje 19, a temperatura mora 16 :smiley7:.

Pa nista, kiselicu noge u moru i posmatrati pucinu :classic_biggrin:.

Edited by vilhelmina
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vilhelmina said:

 

Uh, ne pitaj, trenutno 25 i tako poslednjih nekoliko dana. Na delu Jadrana na koji cu za dve nedelje 19, a temperatura mora 16 :smiley7:.

Pa nista, kiselicu noge u moru i posmatrati pucinu :classic_biggrin:.

Piva klapa ispo` volta

 

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 3:19 AM, Barracuda said:

Da, rastu na vrbi i topoli. Ima ih i na hrastu, ukus je malo drugačiji i, kad pređe u boju kore drveta, koristile su se kao neka vrsta insensa. To zovu trud. Biće da nisam umeo da spremim kad postanu narandžaste, jer su mi bile kao čep od konjaka. Ustvari, malo mekše, kao sunđer za trljanje leđa. :lol_2:

 

Daj neki recept. :classic_cool:

Ja sada tek citam ovu temu, i svo vreme gledam i razmisljam da li je ovo u stvari "trud", hahhah. Ja znam da ovo masovno koriste pcelari kada otvaraju kosnice, zato sto dobro dimi kada se zapali pa tera pcele, nisam ni znao da je jestivo 😅

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Volim da se odmorim u hladu, pokazali bih ti zasto kad bi znala kako da nakacim ostale slicice.

 Mozda je ovo trol, a mozda i bude korisno drugima koji bi da kace slicke (forumski server ima dosta nizak limit uploadova, Imgur nema)

 

Adresa je: https://imgur.com/

 

1. Otvoris nalog jednostavnije nego na forumu, isto tako besplatno

2. Stavis u svoj album (imas opciju da bude public ili private) slike,  kad kliknes "add image" dobijes ovo:

1nKLsnR.jpg

 

3. Otvoris sliku, desno od nje vidis ovo:

pZhjvZu.jpg

 

4. Vidis vise nacina linkovanja. Drugi odozdo, pise "BBCode (message boards & forums)" je tvoj. Samo kliknes plavi dugmic "copy" i u postu ovde "paste".

 

edit: ima jos dosta takvih "image hosting" sajtova, Imgur je jedan od popularnijih...

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

 Mozda je ovo trol, a mozda i bude korisno drugima koji bi da kace slicke (forumski server ima dosta nizak limit uploadova, Imgur nema)

 

Adresa je: https://imgur.com/

 

1. Otvoris nalog jednostavnije nego na forumu, isto tako besplatno

2. Stavis u svoj album (imas opciju da bude public ili private) slike,  kad kliknes "add image" dobijes ovo:

 

Gde je opcija za private?

 

Verovatno ce biti korisno i nekom drugom ko nije upoznat sa takvim servisima.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Gde je opcija za private?

.....

 

1 Pokrenes album i das mu ime, recimo "andja's forum images" ovde:

Csq9nNV.jpg

 

2. Kliknes na ime albuma pa izaberes ovde:

MTA2Dw0.jpg

 

Dakle, izaberi "hidden" ili "secret"

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav iz SR.

 

Za one koji vole panorame :classic_smile: brdo na kome sam odrasla

IGLTinJ.jpg

 

Malo pitome divljaci
HR3ekpF.jpg

 

Malo blizeg pogleda
QviRp2d.jpg

 

Nepozvan posetioc, ima mnogo godina od kako sam ih videla tako blizu - kviz nadji uljeza :classic_smile:
4U1LpBn.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Lep fazan, onako - taman.... spacer.png

 

Izvaditi sačmu, pa objesiti na terasu 3-4 dana, da omekša, pa mu ukloniti perje (zanimacija za male Indijance), natrljati krupnom solju i popržiti na masti u tavi/tiganju. U međuvremenu od jetrica, želučića i žemički (a ja stavim i žlicu marmelade od crnog ribizla) prirediti nadjev, pa ga po prženju ubaciti u fazana, zašiti kuharskim koncem, pa u tepsiji peći sat i pol, s mladim krumpirićima. Podliti s 2,5 dl crnog vina i kokošjim temeljcem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ironside said:

 

Izvaditi sačmu, pa objesiti na terasu 3-4 dana, da omekša, pa mu ukloniti perje (zanimacija za male Indijance), natrljati krupnom solju i popržiti na masti u tavi/tiganju. U međuvremenu od jetrica, želučića i žemički (a ja stavim i žlicu marmelade od crnog ribizla) prirediti nadjev, pa ga po prženju ubaciti u fazana, zašiti kuharskim koncem, pa u tepsiji peći sat i pol, s mladim krumpirićima. Podliti s 2,5 dl crnog vina i kokošjim temeljcem.

Trebao si da mi javis ranije :classic_smile:

 

Ovo HB rece zove se izlet, iako je bilo skoro 30 sati, nedelja ....ali posto se do tamo letelo, zovimo to izlet

 

Tel Aviv

OFHduHR.jpg

pG5plQk.jpg

 

Herzliya

ZUSdj9P.jpg

iPgQgkq.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...