Jump to content

Recommended Posts

17 hours ago, Crni Bombarder said:

Sjajne fotke..hvala puno @Bushman:thumbup:

Lepa plazica,cisto more..nema guzve..sta pozeleti vise?
(dobro,dobro..zgodnu brinetu,znam,ali za to se vec moramo sami postarati :classic_biggrin:)

Kakva je temperatura mora?

More je ugodno, možda 22-23 °C 

 

Ova plaža je više atrakcija pri dolasku/silasku niz strmu stazu koju su mještani napravili 'krčeći' brdo. 

 

Razlika između početne točke, na vrhu i plaže je blizu 300 metara a spuštanje na pojedinim dijelovima zahtjeva ozbiljno opiranje gravitaciji, toliko je strmo.

 

O usponu da ne pričam. 😂

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, Čehinja se izgubila verući se na vrh Sv. Ilija na Pelješcu. Ići na Biokovo u japankama, bez flašice vode, preploviti Jadran na luftmadracu, to samo Česi mogu pokušati (a i moja češka rodbina je bila puna takvih fjaba). A je to!

Čini mi se da HGSS i kompletna helikopterska eskadrila HRZ, postoje isključivo radi spašavanja izgubljenih Čeha, a ne u KFOR-u ili RS u Afghanistanu.

Kad smo već kod A je to!, prije desetak godina pješačim od hacijende do Fažane, pa prolazim kroz kamp u Valbandonu, kad tamo, cijela češka obitelj, njih 7-8 sjedi pred kamperom i zuri u TV, na kojem se vrte Pat i Mat, valjda tražeći inspiraciju za nekakvu suludu jadransku avanturu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 4:39 PM, Vjekoslav said:

@vilhelmina

 

di je moja kolegica iz Svedske? ocemo se malo svadjat? ajmo malo, nismo dugo. :classic_biggrin:

salim se, mislim da nema potrebe. problem je ocigledno u zakonodavstvu, a ne u sumarskoj struci, ili ovoj ekoloskoj udruzi.

 


100% se slazem oko toga ko je kriv, ali me stvarno iritiraju ovi novopeceni ekolozi kalibra Greta Thunberg. Pazi molim te, kako bi to resilo problem onako preko kolena, dok si rekao keks. Samo da im das dzak para i umesto sumara zaposlis biologe i ekologe (citaj: njih same). E ovaj drugi deo mi je posebno iritantan. I biologija i ekologija su vrlo siroka podrucja, i zato se tesko moze govoriti o nekoj posebnoj strucnosti ljudi koji su zavrsili tro- ili cetvorogodisnje studije koje se tako zovu. Tu se zakaci od svega po malo, ali tesko da time postajes strucnjak za sve zivo, od smoga u Beogradu, preko topljenja leda na Antarktiku, do zastite pandi i sneznih leoparda. Vise to diplomcima raznih sega-mega univerziteta daje licencu da urlaju o cemu god hoce, nego sto im daje uvid u funkcionisanje jednog specificnog i vrlo slozenenog ekosistema, kao sto je sumski.


Svi znamo da je no-no seci sume, za to ne treba ni mnogo pameti, a jos manje univerzitetsko obrazovanje. Ali kako odrzavati par desetina hiljada hektara sume, sa sve infrastrukturom koja je neophodna da bi to podrucje uopste bilo dostupno javnosti, e to ce ipak sumari znati bolje od sega-mega ekologa. Pitanje je samo da li tu delatnost finansira drzava, ili ti kaze eno ti sume, pa se sam finansiraj. Bas bih rado videla te biologe i ekologe kako odrzavaju putnu i svu ostalu infrastrukturu od naplate ulaznica i dobrovoljnih priloga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

gubim vrijeme na ispraznoj Politici umjesto da sortiram fotke koje su mi ostale s planinarenja. u medjuvremenu, vracam se sinoc s landranja kukuruznim poljima, kad, na biciklistickoj stazi, izmedju Tenje i Osijeka

 

 

 

ucinilo mi se da je mis humkas, medjutim rekao bih da je ipak poljska voluharica. prebacio sam ju na polje, daleko od ceste, djelovala je povredjeno.

 

d.jpg

 

e.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2020 at 4:38 PM, Bushman said:

 

106508687_631412254399949_20005291033380

 

106484332_309179300114859_13034752293741

 

105704404_471322630386065_34035310467491

 

106738601_366493800998909_60893214781858

 

 

konavoska via ferrata! :thumbsup:

 

 

svako jutro prije dorucka dole na plivanje i nazad gore da se ponovno zagrijes (time ubijes apetit od plivanja), tako 3 mjeseca, i voilà!, nema vise gasenja svjetla prije seksa! kupuju se filmski reflektori!

 

Filmski%20reflektor%20USA%201930-40s.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State

 

sjecas se Jessice Mills (kodnog imena Dixie), koja je prvo odradila Appalachian Trail (3,500 km), zatim Pacific Crest Trail (4,270 km), i konacno Continental Divide Trail (4,989 km)? evo je na Starom kontinentu, ovaj put sa 15 godina mladjom sestrom, i uvijek zanimljivom pricom. Camino de Santiago! (iz americkog ugla) :thumbsup:

 

 

ovo mi moglo biti zanimljivo i nasem (vjecito po bolnicama) "Jeremiji" :wink2:

 
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

640px-100_DM_Serie4_Vorderseite.jpg

 

postoji li u platnom prometu njemacka marka? reci cete, pretpostavljam, ajde ne lupaj, marka vec 20 godina ne postoji, u Njemackoj se koristi euro, kao i u vecini EU zemalja. medjutim, sto ako ipak, negdje, mozda, u nekom nepoznatom platnom prometu, njemacka marka postoji? i kako to uopce saznati? pa evo kako. prvo, sjednes u park. drugo, skines hlace. trece...

 

 

Spoiler
Osječanin se dirao u parku, kazna 567 kuna
 
483461.jpg
1 / 1
Park u kojemu je priveden (Foto: ARHIVA)
Objavljeno 16. srpnja, 2020.

 

Šezdesetogodišnji Osječanin nepravomoćno je osuđen na novčanu kaznu u iznosu od 567 kuna zbog vrijeđanja i omalovažavanja moralnih osjećaja građana jer se dirao po spolovilu u parku. Iznos je protuvrijednost 150 njemačkih maraka, koje odavno ne postoje, no i dalje stoje u hrvatskom Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira.

Općinski sud Osijek nedavno ga je proglasio krivim jer je 20. lipnja prošle godine u 10.15 u parku na raskrižju Ulica Silvija Strahimira Kranjčevića i Podvinje u Osijeku sjedio na klupi spuštenih hlača i dirao se po spolovilu. Vidjela ga je Osječanka koja je šetala psa. Ona je na sudu kazala kako je rekla majci što je vidjela, a ona joj je rekla da ne obraća pozornost na to. Istog muškarca vidjela je prije u nekoliko navrata u parku, ali na njega nije posebno obraćala pozornost. Znao je urinirati po parku i vjerojatno se i tada dirao po spolovilu, ali nije obraćala pozornost na njega. Međutim, kada je razgovarala sa susjedima, doznala je da su ga i oni vidjeli u parku kako se dira po spolnom organu. Kako je susjedina kćerka trebala prošetati psa, nije htjela da ga i ona vidi, a u parku ima dosta djece koja se tamo igraju, ipak je pozvala policiju i ispričala joj što je vidjela. Baš dok je razgovarala s policajcima koji su došli u njezin stan, nazvala ju je majka koja je otišla prošetati psa i rekla da se taj muškarac vratio i da sjedi na klupi. Policajci su odmah otišli u park i priveli 60-godišnjaka. 

UNATOČ POZIVIMA, NIJE DOŠAO NA SUD
Nakon privođenja ekshibicionista, Osječanka koja ga je prijavila više ga nije vidjela u parku. Šezdesetogodišnjak je dužan platiti kaznu u roku od 60 dana od pravomoćnosti presude, a ako plati dvije trećine iznosa u propisanom roku, smatrat će se da je kazna plaćena u cijelosti. Iako ga je sud u više navrata pozivao na raspravu, nije se odazivao, niti je dostavio drugu adresu stanovanja. Unatoč tome, sud je, sukladno odredbama Prekršajnog zakona, ocijenio da postoje uvjeti za vođenje postupka i donošenja presude i bez njegova ispitivanja.

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Sokol grad, Konavle

 

Dvorac(utvrda) je sagrađen na prirodnoj stijeni visine 25 metara, najviša točka(gdje su topovi) dođe oko 40 metara od zemlje.

 

Sagradili su ga bosanski(da ne kažem hercegovački😂) velikaši u 14. stoljeću a u posjed Dubrovačke republike dolazi nešto kasnije kupnjom Konavala. 

 

Onda ga je Crkva(a tko će drugi) u 17. stoljeću nekako prisvojila i bio je dugo zapušten dok ga 1970. nije otkupilo Društvo prijatelja dubrovačkih starina(zastava).

Potpuno je obnovljen 2013. godine.

 

115909039_637403550227995_76330591605671

 

115912584_1664709967013631_2841911317653

 

115913338_952483775218238_38467278293075

 

115742113_755254148581584_44109334210120

 

115702924_837867433412538_43959914409168

 

115702928_1423076417879633_9009452322046

 

115838318_333138868059431_51119351559622

 

115929201_315886959595592_65442684829170

 

115578706_339962777008073_74730759988590

 

109674828_232841707706154_57581420528864

Edited by Bushman
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bushman said:

 

115909039_637403550227995_76330591605671

 

najviša točka (gdje su topovi) dođe oko 40 metara od zemlje.

 

a onaj greben iza na jos visoj tocki. dofuras tamo top, i trc milojka. ne mora top, dovoljni su strelicari. a mozda i atleticari (bacaci kamena s ramena) :classic_biggrin: medjutim raja nije imala ni topove, ni strelicare, ni atleticare, tako da je velikaska tvrdjava posluzila svrsi.

 

...

 

odlicne fotke :thumbsup:

nadam se negdje u blizini ima i hlada, kad zvizne sunce na tom kamenu bas i nije za setnju.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vjekoslav said:

 

a onaj greben iza na jos visoj tocki. dofuras tamo top, i trc milojka. ne mora top, dovoljni su strelicari. a mozda i atleticari (bacaci kamena s ramena) :classic_biggrin: medjutim raja nije imala ni topove, ni strelicare, ni atleticare, tako da je velikaska tvrdjava posluzila svrsi.

 

...

 

odlicne fotke :thumbsup:

nadam se negdje u blizini ima i hlada, kad zvizne sunce na tom kamenu bas i nije za setnju.

 

 

Na vrhu lijepo piri vjetar, ali ima i hlada.

 

Tvrđava je rađena na tri etaže a na posljednjoj ima neka prostorija od 30-ak m2 u kojoj se može fino sjesti, ogromni stol, 10-12 stolica i TV.

Na drugoj etaži se nalazi i mini muzej sa oruđima, oružjem i posudama starim nekoliko stotina godina.

Ima još par prostorija, kovačnica, praona, zatvor...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

premda se Premijer ovih dana hvali da je iz Brisela donio Hrvatima preko 22 milijarde eura (2021-2027), pitanje je, naravno, realizacije tih sredstava, od kojih vecina ide kroz EU fondove. naime, Hrvatska je i dalje na posljednjem mjestu u Evropskoj uniji po iskoristenosti EU fondova (2014-2020 povukla je svega 31%), sto je ozbiljan (ako ne i kljucan) razvojni problem koji ceka i Srbiju ako uleti u Evropsku uniju nespremna. medjutim, postoje i dobri primjeri (iz kojih se moze uciti). evo jednog:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
prva liga! [emoji106] tako nesto bi trebalo i nasem Honey Badgeru.
moram pitati -> komarci?
Moram da kazem da ih iz jezerceta nema. U jezercetu imam ribe i 4 zabe. Svi se oni hrane larvama komaraca. Cak i te zabe kad poloze jaja, jednom je bilo celo jezerce isprepleteno lancima zabljih jaja. U roku od pola sata nije bilo ni jedno jaje. Ribe pojele [emoji1]



Sent from my IN2013 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Moram da kazem da ih iz jezerceta nema. U jezercetu imam ribe i 4 zabe. Svi se oni hrane larvama komaraca. Cak i te zabe kad poloze jaja, jednom je bilo celo jezerce isprepleteno lancima zabljih jaja. U roku od pola sata nije bilo ni jedno jaje. Ribe pojele emoji1.png



Sent from my IN2013 using Tapatalk
 

 

Koje su ovo ribe? Prijatelj je nedavno kupio vikendicu pored koje ima bazenčić sa ovakvim ribicama.

 

Ako bude drugog, trećeg ili kojeg već talasa korone možda i ja nešto slično napravim kod kuće.

 

Što se tiče komaraca i ostalih letećih napasnika ideja je u sredini napraviti stup visine cca metar iznad razine vode na kojem bi bila solarna svjetiljka čija svjetlost privuče i sprži komare&co.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

 

Koje su ovo ribe? Prijatelj je nedavno kupio vikendicu pored koje ima bazenčić sa ovakvim ribicama.

 

Ako bude drugog, trećeg ili kojeg već talasa korone možda i ja nešto slično napravim kod kuće.

 

Što se tiče komaraca i ostalih letećih napasnika ideja je u sredini napraviti stup visine cca metar iznad razine vode na kojem bi bila solarna svjetiljka čija svjetlost privuče i sprži komare&co.

 

 

 

Koi. U Japanu imaju polubožanski status, neki veliki i posebno interesantni primjerci mogu doseći cijenu od nekoliko desetaka tisuća dolara. U svakom slučaju, pond je prekrasan, još s ovim lotosima...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Moram da kazem da ih iz jezerceta nema. U jezercetu imam ribe i 4 zabe. Svi se oni hrane larvama komaraca. Cak i te zabe kad poloze jaja, jednom je bilo celo jezerce isprepleteno lancima zabljih jaja. U roku od pola sata nije bilo ni jedno jaje. Ribe pojele emoji1.png



Sent from my IN2013 using Tapatalk
 

 

Smem svratiti na kafu, kad budem isla za Suboticu? 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...