Jump to content

Grupa A (QAT, ECU, SEN, NET)


Ko prolazi dalje?  

37 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?

    • Katar
      3
    • Holandija
      37
    • Senegal
      22
    • Ekvador
      11
  2. 2. Za koga ćete navijati u grupi?

    • Katar
      1
    • Holandija
      6
    • Senegal
      22
    • Ekvador
      8


Recommended Posts

Holandija mi je potpuno nedefinisana ekipa. Ja nemam pojma šta oni igraju, ali to sve izgleda jalovo i sporo. Njihove utakmice na ovom prvenstvu izgledaju kao neka eutanazija. Odgledaš utakmicu Holandiju i utoneš u vječni san. Sredina terena uopšte nije kompatibilna. Fali im Vajnaldum, on barem unosi neku agilnost i brzinu. Napadače ni nemaju.

 

Ekvador odigrao ono svoje. Čvrsti i disciplinovani a dovoljno opasni u napadu. Bliži su bili da pobijede, ali i remi je korektan rezultat.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Da, baš sam gledao to kad su pokazali snimku iza gola.


I po meni ali nema utjecaja na igru.

 

Ok, fair. 

 

Ajde da postavim jednu teoretsku situaciju. Golman se u ovakvim situacijama dosta puta postavlja tako da što bolje vidi. Šta ako je golman Holandije morao stati pola metra više u desno, kako mu taj igrač nebi zakrivao pogled? I to ja smatram pod uticaj igrača u ofsajdu, koji na kraju možda promeni čitav ishod akcije.

 

Baš mnogo faktora je ovde u igri, zato i mislim da je ovde simplifikacija way to go. Ako stojiš pred golmanom u gol šansi i lopta ti prolazi pored nogu, to je ofsajd i čao.

 

Za kraj samo da dodam da poštujem i druga mišljenja. Ovo je samo moj način gledanja na ovu situaciju, gde uopšte ne tvrdim da sam u pravu, jer nisam nikakav sudijski kotrolor ili nešto slično. Ako možda ima neko ko se bavi suđenjem ovde, volio bi da čujem kakvo je tačno pravilo u ovakvim slučajevima.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

Šta ako je golman Holandije morao stati pola metra više u desno, kako mu taj igrač nebi zakrivao pogled? I to ja smatram pod uticaj igrača u ofsajdu, koji na kraju možda promeni čitav ishod akcije.

 

O ovome nisam razmišljao, dobro si na to ukazao. Svejedno, mislim da (ni) to ovdje nije bio slučaj.

 

Rekao sam ti na tenisu, reći ću i ovdje, dopadaš mi se jako kao forumaš, šteta što si uglavnom na košarci :heart::classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

Ajde da postavim jednu teoretsku situaciju. Golman se u ovakvim situacijama dosta puta postavlja tako da što bolje vidi. Šta ako je golman Holandije morao stati pola metra više u desno, kako mu taj igrač nebi zakrivao pogled? I to ja smatram pod uticaj igrača u ofsajdu, koji na kraju možda promeni čitav ishod akcije.


Baš na ovom tragu je bilo objašnjenje sudačkog eksperta u studiju HRT-a zašto je ofsajd. Koliko god se ja ne slagao, struka je rekla svoje 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Baš na ovom tragu je bilo objašnjenje sudačkog eksperta u studiju HRT-a zašto je ofsajd. Koliko god se ja ne slagao, struka je rekla svoje 😁

 

Ako je to onaj što je rekao da nije prekršaj za penal na Mitroviću 2018', onda pitanje koliko je njegovo mišljenje relevantno, na ovom forumu 😄

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Ako je to onaj što je rekao da nije prekršaj za penal na Mitroviću 2018', onda pitanje koliko je njegovo mišljenje relevantno, na ovom forumu 😄


Haha, nije, ovo je Mario Strahonja, bivši sudac, sudio prije 6-7 godina i Ligu Prvaka.

Ono je bio Beusan, on je sad i u TV penziji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

I ja bih za ovo dao penal.

 

Penal, nema dileme. Preagresivno je skočio direktno čoveku u putanju, a lopta prošla. I da je bilo rame na rame (a nije), opet se gleda intenzitet tog kontakta, gde je lopta, pod kojim uglom ulaziš u duel u odnosu na pravac kretanja igrača sa loptom, i mnogo drugih stvari.

 

Inače sasvim dobra utakmica za sad. A ovaj gol bi trebao da bude najava za još bolju u drugom poluvremenu

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Meni je atmosfera užas. Jedni tuku u bubnjeve a drugi u trube. Nikad ne bih išao na takvu tekmu.

 

Inače mi je SP u africi najgori baš zbog vuvzela i nesnosne neartikulisane buke.

 

Ekvador primio gol ali izgleda i dalje kontaju da igraju na kontre 🙂

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

Sasvim zasluzeno, obilo se o glavu Senegalcima za pickastu igru u drugom poluvremenu, 15% posed lopte je sramno.

 

Baš hteo da napišem kako se nama juče nije isplatilo što smo napadali, a Senegalu što se povukao. Nemože čovek biti više ni pametan 😄

 

Ali evo, brzo postaviše stvari na svoje mesto

 

1 minute ago, Don Juan said:

Kakva glupost je da igrač ostane na stativi, i da omogući da se lagano primi lopta na metar..

Op 2-1

 

Jbg, danas je glupost što stoji na stativi, juče kad smo ga mi primili na drugoj stativi je bilo glupo što nikog nema tamo (tako su barem neki pisali) 😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Baš hteo da napišem kako se nama juče nije isplatilo što smo napadali, a Senegalu što se povukao. Nemože čovek biti više ni pametan 😄

 

Ali evo, brzo postaviše stvari na svoje mesto

 

 

Jbg, danas je glupost što stoji na stativi, juče kad smo ga mi primili na drugoj stativi je bilo glupo što nikog nema tamo (tako su barem neki pisali) 😄

A evo opet rade istu stvar, kad da igraju protiv Brazila, a ne Ekvadora. Nisu naucili lekciju, treba opet da im daju gol. 

Link to comment
Share on other sites

Katar stvarno na kraju zalutao ovde..jbg..nafta im je kupila organizaciju,pa samim tim i ucesce na Mundijalu. Moram konstatovati da,kao reprezentacija, nicim to nisu opravdali.

Holandjani ovo priveli kraju bez nekog velikog cimanja. Nisu se potrosili iako nisu ni izbliza briljirali. Opet mnogo nesigurnosti (prednjacio De Roon) i bezidejsnosti. Sem De Jonga oni nemaju nikoga ko moze nesto opasnije da iskreira. Da budu srecni sto im je Gakpo stvarno ovde dobro i upotrebljivo oruzje. Depay je potpuno van spreme,samim tim i forme, Bergwijn do sada neprimetan,a onaj Janssen je igrac za koga je jedan Pesic iz Zvezde klasa. To odgovorno tvrdim.
Bekovi korektni (ne vise od toga), Noppert na golu pouzdan i miran, VVD na nivou. Ubedljivo me je najvise dojmio Ake. Siguran u odbrani, siguran na lopti, ne libi se da povuce loptu i napravi visak.

Uz povoljan zreb mogu jos jedan korak dalje (mada to nije ni najmanje neka izvesnost),ali mislim da im je cetvrtfinale plafon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...