Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

Lejkersi jesu specifični po tome što na papiru imaju verovatno najjači duo lige, problem je u tome što Dejvis očigledno nije isti igrač kao pre 2-3 godine, a Lebron izgleda juri neke svoje rekorde. Meni je to gore nego Vestbruk kog bi čini mi se svi šibali trostrukom kamdžijom. Okej, on ne može bolje, ali Lebron može a igra neku svoju igru. 

Papir trpi sve, daleko su oni od najjaceg dua lige. Uzasni su

Just now, Dracarys said:

Košarka je kolektivni sport.

Da da. Prvi out bi bilo vidjeno 2 allstara i grupa gradjana da igraju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Papir trpi sve, daleko su oni od najjaceg dua lige. Uzasni su

 

Polako bre Miki, ni 10 utakmica nije odigrano a već si u ovoj fazi 😆 Jesu užasni, samo kažem AD očigledno više nije onaj stari, dok meni nije jasan Lebron. Ako sebe smatraš top 5 ili top 10 igračem svih vremena, izvoli uprti tim na leđa i to je to. Ne razumem ovaj stav jer je kroz karijeru takmičar (tolika odigrana finala), šta će sad igrati do sudnjeg dana bez obzira na rezultate samo kako bi bio najdugovečniji ikada? To mi je malo bezveze, no dobro. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja ne znam, očekuješ da Bron i AD sami igraju protiv šampionske ekipe i protiv ekipe koja je favorit za titulu protiv koje su čak i u egalu bili. Nije kao da su igrali protiv Kingsa i Portalnda.

5 minutes ago, gggggggg said:

moze neko da mi objasni ovo 'jurenje rekorda' od strane jamesa?

Kog rekorda?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Košarka je kolektivni sport.

 

naravno, samo nije baš toliko kolektivan da prebaciš baba iz pistonsa u lejkerse i kao, onda bi pobedili clipperse.

btw, ne znam da li si gledao tekmu, iako je dobar deo bio egal, lakersi niti jednog trenutka nisu izgledali kao ekipa koja će dobiti, jer osim džejmsa i pomenutog lonnieja, nemaju trećeg igrača koji bi probacio loptu kroz obruč sa 5 metara ili dalje. pri tome, lonnie nije baš pouzdan šuter.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Polako bre Miki, ni 10 utakmica nije odigrano a već si u ovoj fazi 😆 Jesu užasni, samo kažem AD očigledno više nije onaj stari, dok meni nije jasan Lebron. Ako sebe smatraš top 5 ili top 10 igračem svih vremena, izvoli uprti tim na leđa i to je to. Ne razumem ovaj stav jer je kroz karijeru takmičar (tolika odigrana finala), šta će sad igrati do sudnjeg dana bez obzira na rezultate samo kako bi bio najdugovečniji ikada? To mi je malo bezveze, no dobro. 

Lejkersi ulaze u plejof ali me nervira kad zive ljudi u zabludi i oricaju da su njih dvojica medju najboljim duo-vima lige. Nisu ni u top 5. Oni i kod titule nisu kliknuli kako se ocekivalo ali su izvukli na individualni kvalitet jer je prvi igrao kao da je jedan od najbojih igraca lige a drugi prepustio neke stvari mladjem. Ovo sad je rasulo saradnje izmedju njih dvojice. 

.ja sam odrastao uz MJ i posebno Kobija, garantujem ti da nijedan ne bi trpjeli da su na mjestu Lebrona ovakvu igru AD vec bi ga gnajvili i gnjavili da bude najbolji. 

 

Covjek u svom prajmu 23/7 ima? Katastrofalno. 

 

Lebron nek juri te rekorde, uopste ne igra kao lider, on je tu da odradi svoju kvotu i to je to

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Lejkersi ulaze u plejof ali me nervira kad zive ljudi u zabludi i oricaju da su njih dvojica medju najboljim duo-vima lige. Nisu ni u top 5. Oni i kod titule nisu kliknuli kako se ocekivalo ali su izvukli na individualni kvalitet jer je prvi igrao kao da je jedan od najbojih igraca lige a drugi prepustio neke stvari mladjem. Ovo sad je rasulo saradnje izmedju njih dvojice. 

.ja sam odrastao uz MJ i posebno Kobija, garantujem ti da nijedan ne bi trpjeli da su na mjestu Lebrona ovakvu igru AD vec bi ga gnajvili i gnjavili da bude najbolji. 

 

Covjek u svom prajmu 23/7 ima? Katastrofalno. 

 

Lebron nek juri te rekorde, uopste ne igra kao lider, on je tu da odradi svoju kvotu i to je to

 

Da, MJ i Kobi bi ga zaključali na treningu i bacili ključ 🙃 ali očigledno ne funkcioniše tako. Taj PO je bio ponajbolje od Dejvisa što smo videli, no izgleda da mu je teško održati kontinuitet s obzirom na zdravstveno stanje. Meni je jako žao što je tako jer mislim da je, kad je na vrhuncu forme, ponajbolji visoki igrač u ligi (kad se u obzir uzmu i napad i odbrana). 

 

Za Lebrona nemam šta da dodam, ne bih ga previše ni pljuvala i osuđivala, ali gradi jednu sliku o sebi u javnosti a očigledno mu je bitno i nešto drugo. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Da, MJ i Kobi bi ga zaključali na treningu i bacili ključ 🙃 ali očigledno ne funkcioniše tako. Taj PO je bio ponajbolje od Dejvisa što smo videli, no izgleda da mu je teško održati kontinuitet s obzirom na zdravstveno stanje. Meni je jako žao što je tako jer mislim da je, kad je na vrhuncu forme, ponajbolji visoki igrač u ligi (kad se u obzir uzmu i napad i odbrana). 

 

Za Lebrona nemam šta da dodam, ne bih ga previše ni pljuvala i osuđivala, ali gradi jednu sliku o sebi u javnosti a očigledno mu je bitno i nešto drugo. 

Nije iskljuceno da bi i to uradili, bez zajebancije. Lebron je druga prica, on jednostavno pati da ga svi vole i da se nikom ne zamjeri, da bude politicki korektan itd itd. 

Znas koliko bi boljela ona stvar prethodnu pomenutu dvojicu da ako ne ide sa Russom da to prekinu? Ako AD ne daje sve od sebe? Jbt Kobi je isao na Shaqa jer ga je nervirao sto nije imao radnu naviku a da ne krene na AD? Ma vazi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dracarys said:

Kog rekorda?

 

pa provlaci se tu (i ne samo tu) prica da james samo juri rekord i da ga nije briga ni zasta drugo. zanima me samo kako lakersi planiraju pobediti a da james ne daje ni jedan poen (da ne bude optuzen za jurenje rekorda...)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gggggggg said:

 

pa provlaci se tu (i ne samo tu) prica da james samo juri rekord i da ga nije briga ni zasta drugo. zanima me samo kako lakersi planiraju pobediti a da james ne daje ni jedan poen (da ne bude optuzen za jurenje rekorda...)

Mozda bi pomoglo da polovinu tih poena ne postigne kada je utakmica vec resena? Ovo pricam protiv GS gde je 15-ak dao kada je bilo skoro 30 razlike...

 

Za ono statiranju u odbrani da ne pricam. Ali najbitnije da sa vreme na vreme zalepi nekog i udje u TOP 10 jer masa navijaca ne dobacuje dalje od toga...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, LordOfTerror said:

Mozda bi pomoglo da polovinu tih poena ne postigne kada je utakmica vec resena? Ovo pricam protiv GS gde je 15-ak dao kada je bilo skoro 30 razlike...

 

Za ono statiranju u odbrani da ne pricam. Ali najbitnije da sa vreme na vreme zalepi nekog i udje u TOP 10 jer masa navijaca ne dobacuje dalje od toga...

 

sad sam pogledao i na -23 na minut do kraja trece cetvrtine, pa sve do kraja utakmice dao je 12 poena. od toga je dva i po minuta bio na klupi. dakle nikakvo silovanje lopte koje mozemo videti na terenima nba. uostalom -23 na 12-15 minuta do kraja nije nedostizna prednost u danasnjoj ligi. usput, bilo je -12 na pet minuta pre kraja utakmice, sto znaci da je bilo dovoljno vremena za neku neizvesnu zavrsnicu, utakmica nikako nije bila resena.

 

nocas, dao 20 poena, daleko od svog proseka, pa opet prozivan zbog statistike. i sve to kada je 1 lonnie walker cetvrti uzeo 21 sut, cetiri vise od jamesa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

Gledam reprizu derbija LA na Areni. Ne znam da li ijedan tim ima takvu dubinu rostera poput Clippersa. Baš brutalan roster. Ako uspiju ostati healthy jedan od najvećih  kandidata za naslov ako ne i najveći.

 

dubina rostera im dozvoljava da ne budu zdravi i da trejduju za centra ako zatreba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

dubina rostera im dozvoljava da ne budu zdravi i da trejduju za centra ako zatreba.

Svakako, skockana ekipa za 10. Tu eventualno dolazi u obzir upgrade na poziciji centra. Ostalo almost impeccable 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Noćas nekoliko interesantnih dvoboja u prvom redu Celtics i Heat te Ratnici i Grumenje a tu bi još dodao i duel Jazeera i Minnesote, prvi nakon blockbuster trejda  te Portlanda i Phoenixa.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da možda malo precenjujem faktor koji ne znam kako bih nazvao, ali recimo modernost ekipe, u smislu koliko ekipa igra savremen, brz, streč šuterski basket i agresivnu odbranu. Tu su mi Memfis, Dalas i FIniks svakako ispred Klipersa i Minesote, svakako i Lakersa, Denver mi je tu negde, a ne mogu da smestim još  Orleans i novi Portland. Ne pričam o kvalitetu overall ekipa nego o faktoru modernog basketa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nije stvar u visini, nemam baš neki kriterijum tačan kako bih to definisao. Svakako su šuteri dobar deo priče, nevezano za visinu, ali i protok lopte, odsustvo igranja 1 na 1 sa izolacijama, odbrana (Boston je dobar primer toga što ja podrazumevam pod "modernost").

Link to comment
Share on other sites

Nista ne verujem ovim Clippersima.

 

Ljupce mutavi koji ce da menadzuje svoje loudove cele sezone i moze u svakom trenutku da se shut downuje po slobodnoj proceni.

 

PG kao dobro poznato jaje i gomila solidnog pomocnog osoblja.

 

Da ne pominjen nekog Zubca kog ce iznositi iz sale posle svakog meca ako se sastane sa Jokicem u PO seriji...

Edited by LordOfTerror
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Ma nije stvar u visini, nemam baš neki kriterijum tačan kako bih to definisao. Svakako su šuteri dobar deo priče, nevezano za visinu, ali i protok lopte, odsustvo igranja 1 na 1 sa izolacijama, odbrana (Boston je dobar primer toga što ja podrazumevam pod "modernost").

Ne slazem se, imali smo Lejkerse pa Buckse kao sampione gdje se podosta akcija igralo 1 na 1 sa izolacijama ali svakako da moras igrti dobru odbranu i imati role playere koji mogu da odrade posao oko glavnih igraca. 

 

Bostonov put do finala je produkt nekih drugih stvari ali necemo sad o tome

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem, ovo je očigledno neki moj trip koji ne umem (još uvek) da kvantifikujem statistikom. Milvoki i Lakersi su mi jako raznorodne ekipe i pre bih rekao da je titula Lakersa proizvod nekog perfect storma nego Bucksa. Da uprostim, Baksi mi jesu moderni, Lakersi baš i ne.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gggggggg said:

moze neko da mi objasni ovo 'jurenje rekorda' od strane jamesa?

 

 Mit koji pokusavaju King-hejteri da sagrade kako bi osporili fantasticne igre Jamesa (jer ako igras dobro a ekipa ti ne pobedjuje, juris rekorde) a odgovara im i da tako svale krivicu na njega a ne na njegov uzasan supporting cast. Degutantno za citanje i ja se nadam da je vise proizvod hejterstva, a ne vrhunskog neznanja

 

broadiebuilder.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Beonegro said:

Kakva preCtava Embiida, 15 poJena iz samo 21 šuta. EMVIPI EMVIPI

Mislim da je i prosle sezone ovako nekako startovao prelose, raspadao se prvih mjesec, mjesec ipo sezone i onda krenuo da igra odlicno kad je krenula prica o allstaru i MVP, bas zbog tog loseg starta ja mislim da nije na kraju bio MVP.

6 hours ago, DameTime said:

Lejkersi jesu specifični po tome što na papiru imaju verovatno najjači duo lige, problem je što Dejvis očigledno nije isti igrač kao pre 2-3 godine, a Lebron izgleda juri neke svoje rekorde. Meni je to gore nego Vestbruk kog bi čini mi se svi šibali trostrukom kamdžijom. Okej, on ne može bolje, ali Lebron može a igra neku svoju igru. 

Lakersi su na jednu povredu Lebrona ili Davisa od tank watcha za NOP koji bi imao sansu za Wembanyamu u tom slucaju. Donekle i tog Westbrooka razumijem jer coeku citavo ljeto se prica druga prica, svakih par nedelja, te ide trejd, te bice starter, te ulazi sa klupe, te sve standardno "run it back", te "bice primarno defanzivna uloga" za njega, popa bi zbunili a ne Westbrooka 😅

4 hours ago, bodo said:

Gledam reprizu derbija LA na Areni. Ne znam da li ijedan tim ima takvu dubinu rostera poput Clippersa. Baš brutalan roster. Ako uspiju ostati healthy jedan od najvećih  kandidata za naslov ako ne i najveći.

Clippersi su potencijalno top 3 ekipa na ovakvom Zapadu ove godine, sve i da Kawhi i George odigraju po fazon 60tak utakmica, odmore svaki b2b opet su duboki i jaki dovoljno da mogu izac na kraj sa vecinom ekipa. Sto bi @delgadorekao sve ce to coach Lue pozlatiti 😄 

 

Ako koga zanima da poslusa mene i momka sa Dvokoraka kako meljemo o ovoj NBA sezoni dok neke kucne poslove radite, izvolite  - Najava NBA

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...